Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Johnyy

Forumowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Johnyy

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Polska
 • Zainteresowania
  Kryptowaluty, finanse, inwestycje, polityka, gospodarka, sport
 1. korwin bzdury pisze

  Dobrze sformuowane, kreuje się, bo z prawicą, to oni niewiele wspólnego mają, szczegoólnie jeśli chodzi o gospodarkę. Ja nie wywnioskowałem tylko z jego wypowiedzi, ale z ogólnie z wypowiedzi skrajnej lewicy, a jego "rozumowanie" jest tego najlepszym przykładem. Wszędzie tam, gdzie postulaty typowo lewicowe zostają wprowadzone dzieje się po czasie źle. Można to jedynie podzielić na dzialanie w gospodarce/ dzialanie w sferze moralnej/etycznej/sprawach swiatopogladowych. Zachodnia europa jest najlepszym przykładem jak kulturalnie i moralnie upadają państwa, gdzie lewica w sprawach swiatopogladowych przejela stery i poprawnosc polityczna zasłania oczy. Zaś chociażby taka Wenezuela, czy w ostatnich latach Hiszania są doskonałym przykłaem, do czego prowadzi socjalizm w gospodarce. Zaś państwa typowo prawicowe (obecnie takich chyba brak) radziły sobie kiedyś bardzo dobrze i rozwijały się w zawrotnym tempie (kiedyś USA).
 2. korwin bzdury pisze

  @overlord25 trafiłem przypadkiem na ten wątek i czytając Twoje wypowiedzi utwierdzam się tylko w przekonaniu, że lewicowcy maja problem z logicznym myśleniem, są hipokrytami, lubią narzucać innym co mają robić, domagają się od innych ich pieniędzy i nie mają kompletnego pojęcia o ekonomii ani nie potrafią wyciągać wniosków Czepiłeś się kilku kwestii i praktycznie w każdej nie miałeś racji, co wyjaśniali Ci koledzy, nawet im nie odpowiedziałeś, bo wiesz, że nie masz argumentów. 1. Oburzasz się na to, że większość społeczeństwa jest głupia, co jest oczywiście prawdą. Na pewno oburzasz się na to, gdy korwin mówi o kobietach, że są mniej inteligentne (nie glupie). To wynika z budowy czlowieka i oby dwie tezy sa prawda. Potwierdza to również wiele rankingów i statystyk. 2. Pochwalasz socjalizm i domagasz się żeby bogaci utrzymywali biednych i żeby sponsorowali im zasiłki, samemu ich nie biorąc. Nie wiem kto was uczył takiej postawy roszczeniowej, że sąsiad, który jest zdolniejszy, bardziej pracowity, ambitny i wiecej zaryzykował, lub po prostu miał szczęście ma was utrzymywać pod przymusem. Chora postawa. 3. Nazywasz Korwina rasisa, bo uzywa słowa czarnuch. Czy czarnoskóry jest rasista, jesli używa słowa "białas" ? Mozna mówić, że jest się dumnym z bycia czarnym, z bycia gejem, ateista, ale objawem faszyzmu i homofobii jest mówienie, że jest się dumnym z bycia Polakiem, hetero, katolikiem, że jest się białym. Dziwna niekonsekwencja. Gdy na marszach kolorowych są obrażani inni, to jest git, gdy zaś ktoś obrazi osoby ze srodowiska LGBT cały lewicowy świat bije na alarm. 4. Korwin przytoczył powszechnie dostępne dane, że na świecie w tym roku ginie mniej ludzi niż w statystycznie w innych latach i że w zdecydowanej większości gmin nie było ofiar wirusa i za to nazywasz go szarlatanem wieszczącym teorie spiskowe. Brakowało mi jeszcze jakiegoś postu o pedofilli w kościele, bo osoby o poglądach lewicowych strasznie nienawidzą osób wierzących i kościoła wypominając im pedofilię, jednocześnie promując środowiska, wśród których odsetek pedofili jest o wiele większy i którzy domagają się uczenia 4 letnich dzieci jak walić konia, a 10 letnich by świadomie czerpać przyjemność z odbywanych stosunków (matryce WHO).
 3. Prawda o koronawirusie?

  Cały ten cyrk trwa już kilka miesięcy. Z ogólnodostępnych danych wynika, że średnia wieku ofiar koronki w Polsce to około 73 lata. We Włoszech, gdzie ilość ofiar była duża 98% miała choroby współistniejące (rak, sepsa, choroby serca, cukrzyca itd). W roku epidemii ginie mniej ludzi niż przeciętnie w innym roku. Zachorowań jest dużo tam, gdzie robią masowo testy kazdemu po kolei (kkopalnie, duze firmy). Nad morzem, gdzie obecnie są tłumy brak dużej ilości chorych, w dużych sklepach to samo zero zachorowań lub bardzo niewiele. Tworca testow, ktore wykorzystuje się do badania korony twierdzi, ze sie do tego nie nadają. Ludzie noszą maski, których używają tygodniami, dotykają je brudnymi łapami i które po kilkudziesięciu minutach tylko szkodzą, dotykaja wszedzie tych samych przedmiotów co setki innych osób, więc ten nakaz jest bezsensowny i bezprawny (wyroki sądów). Wg mnie wirus oczywiście jest, ale to nakręcanie ludzi i panikowanie kompletnie zbędne. Ludzie się zachowują, jakby nie było innych chorób prócz koronki. Przyjmując, że ilość ofiar będzie codziennie podobna, a część ofiar jest fałszywie przypisywana do ofiar wirusa (jeśli ktoś 40 lat ma chore serce, albo ma sepse, to go katar może zabić) to globalnie w ciągu roku umrze podobna ilość osób, co na grype i powikłania (około 1mln).
 4. Zakup złota

  Tydzien temu została odpalona na platforma Tradera21 Independentsmetals. Można tu kupić i sprzedać metale szlachetne bez takiegu dużego spreadu. Moim zdaniem taka platforma ma przyszłóść.
 5. Myslę, że skutki będą dopiero odczuwalne pod koniec tego roku. Po wyborach w USA tez może giełda polecieć. Niby mamy korona hosse i wszystko oprocz bankow rosnie, to wg mnie niemozliwe jest, by po takim lockdownie i obostrzeniach nie odbiło się to później mocniej na giełdach i gospodarkach.
 6. W co zainwestować 10k na rok lub dłużej

  Dobry czas na złoto był tok temu. Sam myślałem o zakupie. Obecnie sporo już urosło i na dostawy czeka się minimum miesiąc. Weź tez pod uwagę, ze cena skupu i sprzedaży się różni tak jak mówisz, najlepiej podzielić kase.
 7. W co zainwestować 10k na rok lub dłużej

  A co już masz w tym portfelu ? Ja stawiam głównie na krypto i gpw dorzucam w tym roku. Dodatkowo jest dobry czas na rozkręcanie jakiegoś sklepu online
 8. Wybory korespondencyjne na prezydenta 2020

  Moim zdaniem nie będzie drugiej tury, a po wyborach znów powstanie jakiś KOD czy coś w tym stylu i będzie mega histeria, że wybory sfałszowane. Czy będą wałki nie wiadomo, ale sami posłowie PISu mówili kilka lat temu, że takie wybory dają idealne możliwości do wałkow. Miała być jakaś debata wszystkich kandytatów ale nie wiem, czy to oficjalnie potwierdzone.
 9. Docelowo longterm ale jak widze, ze jest duza szansa zejscia nizej, to chcę złapać niżej
 10. Udało mi się kupic PKOBP i PEKAO prawie na samym dołku kilka dni temu ale wczoraj na koniec sesji sprzedalem z lekkim zyskiem, bo nie ma mocy do dużego odbicia i lada dzień zaczną napływać dane za kwiecień, a te będą gorsze niż za marzec. Zlecenia wystawione niżej i czekamy
 11. Raczej longterm. Myślę, że 100% jest lekko do wyjęcia w ciągu 1-2 lat i może do tego dojdzie jakaś dywidenda po 2 latach. A dlaczego Polska ? Oprócz Turcji i Rosji, to chyba najtańszy kraj wart uwagi. Nie było u nas dawno prawdziwej hossy, ceny jak w 2009 lub niżej, a pieniądz wart o wiele mniej. Znam sytuację w naszym kraju, wiem co się dzieje i łatwiej mi sledzic informacje i to ogarniać, tym bardziej, że bardziej sku[piam się na krypto. WIG20 bo te firmy to często monopoliści, szanse na bankructwo są prawie zerowe, a konkurencja mała. Wiele banków i firm odnotowywało regularnie zyski, w ostatnim roku dość spore. Podsumowując dość małe ryzyko, a mozliwy zysk zadowalający. Z biegiem czasu będę zaglądał do WIGu40 i na zagraniczne rynki. Ja stronie od takich przecenionych akcji. CDProject to dla mnie taka Tesla. Teoretycznie może jeszcze rosnąć ale jest przewartościowana. Producent gier jest najwieksza polska spółką. Większą niż banki, niż ubezpieczyciel, jeden z najwiekszych producentow miedzu na swiecie, niz orlen itd. Dla mnie to chore, ale tak jak piszę na giełdzie rzadko kiedy ceny są racjonalne.
 12. Na jakie akcje obecnie polujecie i jaka jest wasza strategia ? Ja osobiście postanowiłem wrzucić pierwsze pieniądze na tradycyjną giełdę. Do tej pory inwestowałem tylko w krypto. Chcę kupić akcje na GPW celując raczej w WIG20. Polska giełda jest mega przeceniona, a po tym wirusie to dopiero. Kupiłem jakiś czas temu akcje banków ale sprzedalem z niewielkim zyskiem po decyzjach o obniżaniu stóp. Teraz cena jest już niższa. Po chwilowym odreagowaniu spadków znowu mamy korektę i pytanie jak głęboka ona bedzię, czy zaliczymy podwójne dno na indeksach ? Moim zdaniem nawet najbliższy rok możemy nie mieć wielkiego odbicia, tylko będziemy się tak bujać, aż gospodarka odżyje i wszystko wróci na właściwe tory. Z większości dywidend raczej nici w tym roku. Czaję się na akcje PKOBP po 19-20zl, PEKAO po 45-50zł, PZU 25-30zł, JSW okolice 10zł, KGHM 55-60zł, PKN 50-55zł. Zapraszam do dyskusji
 13. Prawda o koronawirusie?

  jest masa filmów na ten temat. Tak samo odnośnie pedofilli. Wiele osob z samej góry ma lub mialo regularny kontakt ze skazanymi lub podejrzanymi o pedofilie. Cała afera pizzagate jest mega ciekawa. Co do wirusa, to nikt z nas prawdy się nie dowie, ale na pewno nie jest ona taka, jak mówią w TV. Kraje, które nie poszły w kneblowanie ludzi i gospodarki nie mają wcale więcej zachorowań niż Europa zachodnia i Stany, więc ta cała nagonka i panika jest niewskazana. Co ciekawe otwarcie się już mówi, że np w Belgii do ofiar koronki można zostać dopisanym bez badań przed i po śmierci. Jeśli ktoś umrze w domu i ma objawy grypopodobne od razu jest dopisywany do ofiar wirusa, wiec te statystyki nie sa w 100% miarodajne.Umieralność wśród ZDIAGNOZOWANYCH to 2-3%, ale mówi się otwarcie, że 80% ludzi nie ma objawów lub są one bardzo słabe, więc rzeczywista umieralność jest o wiele mniejsza, na pewno grubo poniżej 1%.
 14. Prawda o koronawirusie?

  Szkoda, że takich rzeczy w TV nie mówią. Do tego prowadzi to, co się dzieje w TV. Ja idę po ulicy, to ludzie często sami na 2m odchodzą i się zasłaniają. Czytałem też, że lekarce drzwi farbą oblali żeby tylko się wyprowadziła.
 15. W co zainwestować 10k na rok lub dłużej

  obecnie płacą niecały 1% rocznie licząc inflację, kilka % straty. Ja bym pakował w akcje, krypto i ropę metale szlachetne już za późno raczej, na pewno w postaci fizycznej.
×