Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Lakon

Stażysta
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Lakon

 • Rank
  Nowicjusz
 1. Witam, Jeżeli nie czujesz się na siłach, a masz sporo kasy do stracenia (wartość względna, dla każdego inna) to według mnie zlecić komuś zarządzanie. Jeżeli wiesz że nie będziesz potrzebował tych pieniędzy powiedzmy przez 3 lata i więcej to fundusze. I to też zależy jaki fundusz, papierów wartościowych czy akcji. Najlepiej z dywersyfikacją. Albo można samemu się podszkolić i popróbować. Mam i fundusze (parasolowe w PKO) do których co miesiąc dopłacam pewną kwotę i sam zakupiłem też kilka akcji rynków z USA i Europy. Trzymam na razie, zobaczę co z tego wyniknie. Z przychodem różnie, wydaje mi się, że czym dłuższy okres trzymania inwestycji tym procenty wyższe a i nie ma częstych prowizji z wypłat zarobionych pieniędzy.
 2. Jeżeli planujesz długoterminowe inwestycje, dlaczego sprzedajesz akcje zaraz po mikro wzroście, a nie dokupujesz kolejnych? Bessa może trwać jeszcze kilka miesięcy. W ciągu tego okresu nieraz będą korekty i spadki. Chyba że zmieniłeś taktykę na czynny inwestor, i patrzysz na krótkie interwały.
 3. Czekałem na załamanie rynku i zacząłem skupować akcje na etoro. Nie ma tam polskich akcji, ale z polski to mnie co najwyżej interesował by cdproject . I jakaś akcja związana z energią odnawialną. Nie wpatrywałem się zbyt długo w GPW. Zakupionych mam na razie 6 akcji, segmentu: towarów przemysłowych, technologia, dobra konsumpcyjne. Zacząłem od marca, a od stycznia trzymam fundusz złota z PKO i zamierzam wykupować co miesiąc TFI PKO dywidend globalnych , bo ładnie spadły. Oczywiście co miesiąc będę się starał dokupować akcje aż dojdę do ok. 15. Ewentualnie jeszcze dokupować trzymane przy spadkach. Czasami OIL wt tylko na wzrost w ciągu dnia za 30-50 $ (Świeca + MA +itp.) Taki mały hazard
×