Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Skowron

SuperVIP
 • Content count

  441
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

About Skowron

 • Rank
  Doświadczony inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Rozliczenie podatkowe kryptowalut i bitcoin

  Skoro każda transakcja na giełzie kryptowalut ma być opodatkowana, to ciekaw jestem jak niby użytkownicy mają to wszystko obliczać itd., skoro nie ma żadnych przejrzystych wytycznych. Jak ktoś wykonuje 10 transkacji dziennie, to musi obliczyć dla każdej z nich z osobna ile podatku musi zapłacić? To by dało 3600 transakcji rocznie do obliczenia ... Ciekawe też, czy osoby mieszkające za granica, ale grające na polskiej giełdzie też muszą zapłacić podatek? Jeszcze kilka dni temu jakiś z ministrów się wypowiadał że zbanują kryptowaluty, a teraz niby są one opodatkowane od każdej transakcji/wymiany ... mogliby się zdecydować, choć raz.
 2. Tu chyba jest błąd - przelać BTC na myetherwallet? MEW chyba tylko krypto oparte o Ethereum obsługuje?
 3. Ah, szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej, niestety częśc moich ETH leżała na Coinbase ;/ a zgaduję że Coinbase nie da nam niestety ETZ?
 4. To by było łagodnie mówiąc "nie fair" w stosunku do osób które im uwierzyły i promowały ich giełdę - w ostatnich tygodniach wielu Youtuberów z ogromnymi społecznosciami zaczęło promować KuCoin i chwilę później zawiesili referral program. Według mnie wygląda to tak, - KuCoin dostał darmową promocję, i teraz chce zgarnąć te 40% z nowych użytkwników dla siebie. W White Paper jest jasno napisane jaki % miał iść na poleconych, a teraz (przynajmniej z tego co widać) próbują się z tego wycofać. A skoro tak zrobili bez żadnego ostrzeżenia, w komunikacie którego większośc pewnie nawet nie widziała, to co ich powstrzyma za jakiś czas żeby np. zmniejszyć % udziałów za KCS z 50% do 20%? Póki co u mnie mają ogromny minus, ale jednocześnie mam nadzieję że naprawią swój błąd, bo nie ukrywam że miałem wysokie oczekiwania odnośnie rozwoju i przyszłości tej giełdy i do tego momentu była to jedna z moich 3 ulubionych giełd.
 5. Po ostatnim zagraniu KuCoin nie ryzykowałbym inwestycji w KCS. Z tego co widziałem to postąpili wbrew temu co napisali w Whitepaper i usunęli system referencyjny ... Bez żadnego uprzedenia, po prostu ogłosili, że "od dziś przestaje działać". Kolejnym zagraniem może być usunięcie profitów z KCS...
 6. BitCore [BTX] - wprowadzenie

  No to ciekawe. Fajnie by było zobaczyć BTX za rok po cenie 20k
 7. Tak, to co powyżej napisałem - Chińczycy będą musieli używać VPN jeśli chcą korzystać z giełd, bo WielkiFirewall im zablokuje giełdy. Do tego doszła panika że Binance jest "chiński" i ludzie wymyślali teorie spiskowe że największa giełda kryptowalut zniknie - ale Binance jest z HK a nie Chin, więc nie zniknie.
 8. IOTA nowy altcoin

  Teraz też możesz kupić sporo coinów na 30-50% przecenie, za kilka tygodni wolałbym jednak wrócić do wzrostów niż widzieć przez rok spadki.
 9. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, Binance jest zarejestrowany w Hongkongu, więc nawet jeśli Chiny zbanują giełdy, to Binance nadal będzie działał - może jedynie Chińczycy nie będą mogli z niego korzystać (a przynajmniej nie bez VPN, którym można obejść Wielkiego Firewalla).
 10. IOTA nowy altcoin

  @turboonostrilvision Jasne że niska, jeśli przewidywania się sprawdzą i ogólny market cap wzrośnie do 1-3 trylionów dolarów, to i IOTA poszybujew górę. Moim zdaniem w 2018 możemy zobaczyć IOTA za co najmniej 15$. No chyba że zaczynamy właśnie niedźwiedzi rok (bearish year), to wtedy niestety nie będzie tak różowo.
 11. BitCore [BTX] - wprowadzenie

  Kupiłem testowo trochę BTX i przetestowałem - rzeczywiście darmowy airdrop się w poniedziałki dostaje. Właśnie sprawdziłem konto i 5% doszło. @housemaster Czyli airdrop jeszcze potrwa 3-4 miesiące?
 12. @Kane Zgaduję, że może to być spowodowane ogromną liczbą nowych użytkowników i po prostu nie nadążają. Zauważ że wiele gieł odnotowało w ostatnim czasie ogromne wzrosty sięgające 200k rejestracji dziennie - i w większości giełd można odczuć pogorszenie jakości supportu - najzwyczejniej nie nadążają. Może warto spróbować się z nimi skontaktować jakąś inną drogą - np. na reddit, twitter czy w jakiś inny sposób i zostawić im komentarz. Takie publiczne pytania często dość szybko uzyskują odpowiedzi.
 13. Nie widzisz, bo to pewnie kolejny MLM scamcoin, a nie prawdziwe krypto.
 14. @loxx @Rejuvenate Co do LISK to jest to bodajże krypto, która ma umożliwić pisanie aplikacji opartych na blockchain w javascripcie. Brzmi ciekawie, wiele osób zna JavaScript, ale ... No właśnie, to ale - powstają inne projekty, które zamierzają umożliwić pisanie aplikacji w kilku językach do wyboru. Dla przykładu ARK - ma umożliwić pisanie w Python, Java, C i kilku innych językach. Także pytanie - czy LISK ofetujący jeden język, wygra z projektami, które będą oferować 5+ języków?
 15. Przyspieszenie transakcji

  Na forum jest dostępny poradnik :
×