Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Polon

Moderatorzy
 • Content count

  3813
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

807 Excellent

2 Followers

About Polon

 • Rank
  Maniak inwestycyjny

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 • Lokalizacja:
  Wioska Smerfów

Recent Profile Visitors

11122 profile views
 1. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Oj, po co tak wypominać... Autor tematu najwyraźniej nawet usunął swojego bloga z Hyipforum , bo widzę że go nie ma, i skąd będziemy teraz czerpać informacje o programie? (A może to już ten etap, gdzie z sieci usuwane są materiały na temat programu?) Ok, więc minęły już 2 miesiące od powyższej odpowiedzi, której mi wówczas udzieliłeś. Czy zatem po 2 miesiącach działania programu, te informacje są już oficjalne aby można było je przedstawić? A jeśli nadal są nieoficjalne, to ile ta "nieoficjalność" jeszcze potrwa? I dlaczego "pierwsi zaufani inwestorzy" mieliby dostęp do określonych informacji, a inni inwestorzy nie? Jakiś gorszy sort inwestorów, czy co? Ach, no tak, przecież nie są "zaufani". Aż strach pomyśleć, 600 tys ludzi inwestuje pieniądze do programu, w którym admin pod pozorem braku do nich zaufania, unika przedstawienia dowodów na to że program działa tak jak deklaruje że działa... Tragedia... Dobrze przynajmniej, że te 600 tys inwestorów w programie to nieprawda...
 2. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  To może admin programu w końcu wydałby również jakieś oświadczenie w stosunku do wielu wątpliwości które pojawiły się na tym forum. Najlepiej poparte wiarygodnymi faktami dotyczącymi działania programu. Swoją drogą te inne fora na których rzekomo były jakieś plotki i informacje, to też chyba fora-widma, bo mimo starań nie udało mi się znaleźć innego forum na którym byłyby jakieś dyskusje na temat tego programu w kontekście wysnuwanych plotek, wątpliwości, itp... aż do tego stopnia że konieczne byłoby wówczas wydawanie z tego powodu oświadczenia przez admina. A przypomnę że to oświadczenie było krótko po starcie programu. A w rzeczywistości, to nawet nie oświadczenie, lecz po prostu papka marketingowa (wstawiona w pierwszym poście tego wątku). Jest to o tyle śmieszne, że admin wydał wspomniane oświadczenie w reakcji na rzekome plotki na forach-widmach, a jak tu na tym forum od tygodni pojawiają się rzeczywiste wątpliwości i poważne kwestie, to raptem admin milczy i nie raczy niczego wyjaśniać... No bo w sumie co tu wyjaśniać, skoro program jest tak nieudolnie zrobiony, że aż wstyd że można coś takiego wymyślić i jeszcze liczyć że ludzie w to uwierzą.
 3. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  A skąd wiesz, że wszyscy forumowicze tego oczekują? Ja akurat tego nie oczekuję, bo uważam że scamem może być również program który póki co płaci, a który charakteryzuje się innymi ewidentnie widocznymi cechami, o których chociażby tu mowa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Machinacja W tym programie nawet nie ma dowodów że płaci, co tylko wzmacnia wątpliwości. Ten program ciśnie ile może aby wzbudzić zaufanie u ludzi, a w zamian nie dając jakichkolwiek dowodów, a nawet przesłanek, że działa tak jak deklaruje że działa... To też cechy scamu... Jak działa, skoro nie ma dowodów, że tak działa? Gdzie dowody że wypłaca? Gdzie dowody że jest 600 tys użytkowników? Gdzie dowody że są prowadzone webinary? Gdzie dowody że program zarabia na tym na czym deklaruje że zarabia? Gdzie dowody na to wszystko? Gdzie dowody że to tak działa? Otóż nie ma dowodów że to tak działa. To tylko Ty tak piszesz że tak działa, a to nie jest żaden dowód. To tylko puste słowa, niczym nie potwierdzone.
 4. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  A ten fragment wstawionego maila jest ciekawy: Czyli że użytkownicy będą zapraszani na webinary w takiej kolejności w jakiej przystąpili do programu, aby rzekomo każdemu dać szansę. He, he, to już wiadomo dlaczego to webinary - widmo. Bo każdemu kto jakimś cudem chciałby w webinarach uczestniczyć, admin może powiedzieć: "Mamy 600 tys uczestników, czekaj na swoją kolej..." I w ten sposób można udawać że webinary się odbywają i jednocześnie mieć dla użytkowników wymówkę, dlaczego nie mogą w nich uczestniczyć... Po prostu genialne... Ale no właśnie. Przecież jeśli by te webinary istniały, to można by je nagrywać i wrzucać do sieci aby każdy mógł sobie obejrzeć, a nie czekać w rzekomej kolejce nie wiadomo ile. Jaki w tym problem? Przecież tak robili admini innych programów, że udostępniali nagrania webinarów. Więc panie adminie, wrzuć te webinary na youtuba, czy gdzieś tam, aby każdy mógł zerknąć. Czy to takie trudne? No chyba że tych webinarów w ogóle nie ma...
 5. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Chyba zatem można zanotować rekord wciskania kitu. O ile w międzyczasie nic mi nie umknęło, to ostatnio taki rekord padł, kiedy jeden z użytkowników przekonywał, że po ok 13 miesiącach działania programu Omega Best, ten będzie miał milion użytkowników. Nic z tego nie wyszło. Z kolei ten twór już po 68 dniach rzekomo ma 600 tys użytkowników i to aktywnych. Ewidentnie idzie na rekord... rekord wciskania kitu. Oczywiście żadnych dowodów potwierdzających taką liczbę użytkowników jak zwykle nie ma, nie mówiąc już o innych istotnych kwestiach.
 6. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  No przecież taki jest cel piramid finansowych, aby tak zrobić, aby ogół ludzi myślał że program działa w określony sposób, podczas gdy w rzeczywistości działa on inaczej... Taki jest cel adminów tego typu programów aby ludzie pojmowali program w taki sposób jaki dla admina jest najbardziej optymalny dla jego interesów z tym związanych. Ale na szczęście nie wszyscy pojmują tego typu programy w taki sposób w jaki admin by chciał. Ależ nie, w zasadzie wszystko tutaj pasuje idealnie. Wszystkie klocki w tym hyipie pasują do siebie... Pasują nawet bardziej, niż w niektórych innych hyipach, gdzie tamtejsi admini znacznie bardziej się wysilali, aby swojego hyipa ubrać w bardziej wiarygodną legendę. Natomiast w tym hyyipie admin w ogóle się nie wysila aby stworzyć choćby minimalne pozory jakiejś legendy. Tu nic nie ma. Tu dopiero wszystko ma rzekomo być, kiedyś tam, w przyszłości... Już nie wspominając nawet o jakichkolwiek próbach uwiarygodnienia, że program zarabia na tym na czym deklaruje że zarabia. Zero wiarygodności i masa bezpodstawnego hurraoptymizmu sprawia że ten program to jakaś groteska na tle niektórych innych hyipów.
 7. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Oj tam, przecież widać jak twórca/ twórcy programu się starają. Mogli zaplanować 5 programów, a podwyższyli sobie poprzeczkę aż do 12 Na facebooku jest świeża informacja od jednego z promotorów programu. Potwierdza on, że obecnie są dwa programy (a więc trzeciego który miał być, nie ma). I jednocześnie informuje że od przyszłego tygodnia mają ruszyć kolejne programy. A czy ruszą...?
 8. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Hm... śmiejesz się, a zaledwie miesiąc wcześniej, w okresie tworzenia tego wątku, wysłałeś do mnie propozycję, aby ktoś z administracji Hyipforum wszedł do projektu i tylko on promował do niego linki. Zaproponowałeś że wówczas usuniesz swój temat i będziesz mógł pełnić rolę informatora, który w razie czego ostrzeże kiedy wyjść z programu aby nie narazić na stratę kasy. Łącząc tę ofertę z faktem, że użytkownik @antyyesno używał swojego stażu forumowego jako argumentu mającego uwiarygodnić to co pisze, to pachnie mi tu chęcią wykorzystania jeszcze większego stażu którym dysponują członkowie administracji forum, a być może i funkcji jakie tu pełnią, w celu próby jeszcze większego uwiarygodnienia projektu wśród forumowej społeczności. @antyyesno doskonale wie, że to typowy hyip. Świadczyła o tym choćby jego zachęta na pw, aby wejść w projekt, który jest świeży, więc jakby co to bez strachu da się odzyskać depozyt. Czyli co to znaczy? Jak projekt świeży to się da, a później to co? Im dłużej działa tym bardziej może się nie dać? To gdzie ta długoterminowość i brak ryzyka? No gdzie? Przecież właśnie na tej zasadzie działa piramida, że szanse na odzyskanie wkładu mają ci co wejdą najwcześniej i takim stawianiem sprawy @antyyesno potwierdza, że to piramidka jest. A ponadto: Więc mam pytanie do autora wątku: Czy dysponujesz już wiedzą kiedy program padnie? Pragnę bowiem zwrócić uwagę, że jeśli chcesz innych uchronić przed stratą, to od samego początku powinieneś codziennie raportować że program nie padnie przez kolejne 67 dni, bo zdaje się że tyle czasu na najtańszym pakiecie nalicza się kwota depozytu, jeśli ktoś dodatkowo nie zarabia polecając. Jednocześnie, chcąc uchronić ludzi przed stratą, powinieneś na co najmniej 67 dni wcześniej skądś wiedzieć że program padnie po tym czasie i powinieneś skądś wiedzieć że po tym czasie jeszcze uda się ludziom wypłacić tę kasę, tak aby nie stracili. Stąd moje pytanie: Skoro przykładowo wczoraj nie poinformowałeś że program padnie, to czy w ten sposób możemy mieć pewność, że jeśli ktoś dzisiaj wejdzie na niski pakiet i nie będzie polecał, to program pociągnie te ponad dwa miesiące jeszcze tak aby ktoś nie poniósł straty? Widzisz jaki absurd tutaj próbujesz wciskać? Próbujesz wciskać, że na ponad dwa miesiące wcześniej będziesz wiedział że program po tym czasie padnie i Ty więcej jak dwa miesiące wcześniej o tym poinformujesz. Bo przecież nie chcesz aby ktokolwiek naraził się na straty, jeśliby taki nieszczęśnik wszedł do programu w ciągu tych dwóch miesięcy i nie zdążyłoby mu naliczyć depozytu... A więc padnie, czy nie padnie po najbliższych 67 dniach?
 9. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Widać że ten program przede wszystkim jest nastawiony na naganianie ludzi. Konkursy, promocje, wydarzenia, gdzie głównym elementem jest kwestia tego aby mieć wysoki depozyt lub określoną liczbę poleconych. A to co najistotniejsze - czyli uwiarygodnienie że program zarabia na tym na czym rzekomo zapewnia że zarabia - tego brak. To jest zresztą dosyć charakterystyczne dla programów piramidalnych, w odróżnieniu od rzeczywistych uczciwych biznesów. W poważnych uczciwych biznesach autor projektu chcąc pozyskać inwestorów, będzie przedstawiał realny biznesplan, który jest spójny i przede wszystkim realny do zrobienia i dopiero na tej podstawie potencjalni inwestorzy dokonują decyzji. Natomiast w takim programie piramidalnym jest zupełnie na odwrót. Autor programu nie przedstawia ludziom niczego wiarygodnego, niczego realnego, tylko kładzie nacisk na naganianie ludzi do programu, jednocześnie zapewniając, że kiedyś tam przedstawi swoją transparentność i inne pitu pitu... Ten program po prostu nie ma żadnej wiarygodnej treści. W tego typu programie inwestorów traktuje się tylko jako dawców kasy, traktuje się ich w sposób niepoważny. Twórcy programu mają czas na tworzenie kolejnych promocji, konkursów i wydarzeń, a nie potrafią zrobić najważniejszej rzeczy - uwiarygodnić rzekomych zysków programu. Przecież to jakaś farsa...
 10. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  Nie no, pewnie, staż na forum to jest kwestia decydująca... Staż na forum przesądza ile program promowany przez daną osobę pociągnie.. Im dłuższy staż na forum, tym dłużej program pociągnie. Taka jest prawidłowość. Jeśli ktoś o tym nie wiedział, to możecie mi podziękować za odkrycie roku* *oczywiście to żart, nie bierzcie tego na poważnie A co by to dało? Czy informacje prezentowane na temat firmy byłyby inne niż te które teraz są dostępne? Czyli do tej pory program nie był transparentnie przedstawiany? Więc jak był przedstawiany inwestorom? Niekompletnie? Niewiarygodnie? Gdzie jest zatem etyka biznesu? O co tu chodzi? Co tu nie zadziałało, że przedstawiciele promowali program niezgodnie z rzeczywistym jego funkcjonowaniem? To są kluczowe pytanie, bo z tego co napisałeś to wyłania się jeszcze więcej wątpliwości dla potencjalnych inwestorów... Mogłeś napisać w pierwszym poście to co wiesz, bez koloryzowania tego hurraoptymizmem. Ponadto wbrew temu co piszesz, nie wszystkie wątki na tym forum zaczynają się tak jak to sugerujesz. W wielu wątkach ich autorzy mają świadomość że uczestniczą w HYIPach i otwarcie o tym piszą. Nie masz argumentów że to nie HYIP? Więc nie próbuj na siłę przekonać ludzi że to nie HYIP, tylko pisz tak jak jest w rzeczywistości? Po co ubarwiać, po co pisać rzeczy, których nie jesteś pewien? To śmierdzi manipulacją i naganianiem ludzi do projektu. Piszesz że wiesz że to nie jest projekt jak inne które dotąd były. Tylko że nie potrafisz na to przedstawić żadnych argumentów, które by to potwierdzały. Piszesz same ogólniki i papkę marketingową skopiowaną z oficjalnych komunikatów. To nie ma żadnej realnej wartości, bo każdy admin każdego takiego programu może wysłać komunikat taki jaki mu pasuje, niekoniecznie zgodny z rzeczywistością., Reasumując, liczą się wiarygodne fakty na temat działania programu, a nie papka marketingowa i wizje przyszłości których nie sposób zweryfikować.
 11. [SCAM] DailyCryptoRevenue - dailycryptorevenue.com

  A niby skąd wiesz czy ktoś w to wejdzie, a jeśli nie wejdzie, to z jakiego powodu? Ja przykładowo nie mam zamiaru w to wchodzić i to bynajmniej nie na przekór samemu sobie, lecz w wyniku analizy projektu, który w ogóle mnie nie zachęcił do zaryzykowania moich pieniędzy. Więcej tu bowiem znaków zapytania i wątpliwości, niż realnych i wiarygodnych informacji na temat projektu, gdzie niektóre informacje wyglądają jak wzięte z kosmosu lub wręcz nakierowane na naganianie ludzi i ich pieniążków. Osobiście, to czułbym się bardziej nieswojo, gdybym wbrew sobie zainwestował pieniądze w ten projekt. No chyba, że autor tematu przekonałby mnie na podstawie wiarygodnych informacji, że projekt podziała na tyle długo, że udałoby się wyciągnąć wkład i jeszcze coś zarobić. Niemniej, na podstawie przeczytanej do tej pory dyskusji w tym wątku, wątpię aby był w stanie to zrobić... Hm... A znasz jakiś program, który pod względem budowy i wyglądu byłby podobny do hyipa, a nim nie był? Z tego co zaobserwowałem na tym forum, to w zasadzie wszystkie programy, które miały cechy hyipa, okazywały się naprawdę hyipem. Szczegóły opisów tych programów w większości znajdziesz w dziale SCAM. Zgadnij dlaczego się w tym dziale znalazły... Pytanie pierwsze: Co z tego, że zapewniasz, że zmieni się charakter programu, z programu podobnego do HYIP, do innego (jakiego?) Pytanie drugie: Jaka jest logika twórców programu, aby najpierw tworzyć program o cechach HYIPa, a następnie zmieniać go na program o bardziej przyjaznych dla inwestorów cechach - nie HYIPa? Dla mnie to trochę nielogiczne. Od razu powinien być stworzony program nie przejawiający cech HYIPa. Po co komplikować życie sobie i inwestorom i udawać że coś jest HYIPem , a później to zmieniać na rzekomego nie HYIPa? Dla mnie to zupełnie nielogiczne działanie.... Niezbadane są jednostkowe zachowania ludzkie w określonych sytuacjach... Kolega troszkę się zagalopował... Jako czytelnik i dyskutant tego wątku, jak najbardziej jestem zainteresowany opiniami innych użytkowników. Opinie i argumenty innych użytkowników bynajmniej nie wykluczają tego aby używać własnego mózgu, a mogą wręcz się przyczynić do lepszego zrozumienia dyskutowanego tematu i podjęcia świadomej decyzji odnośnie ewentualnego uczestnictwa w projekcie. Pozwól zatem, aby każdy czytelnik na swój sposób interpretował napisane tutaj treści i proszę, nie twórz wrażenia, jakoby treści niektórych konkretnych użytkowników stanowiły jakikolwiek nacisk na postrzeganie projektu. Sam przecież napisałeś, że każdy korzysta ze swojego mózgu. A zatem niezależnie kto jaką opinię napisze, niezależnie kto jakie argumenty wyciągnie, to zawsze na końcu jest czytelnik, który powinien użyć własnego mózgu, aby dojść do własnych wniosków. Zatem dziwi mnie trochę fakt, że próbujesz tutaj co niektórych użytkowników uciszać... Akurat tak się składa, że to Ty piszesz hurraoptymistyczne treści, na których potwierdzenia nie masz wiarygodnych argumentów, stąd nie dziwi mnie fakt, że podnoszone są różne wątpliwości na temat projektu. Wg mnie to nie ma znaczenia jaki masz staż w sieci, lub na forum. Widziałem użytkowników z jeszcze większym stażem ,którzy uparcie zapewniali o realności jakiegoś programu, który jednak upadał, bo upaść musiał jako że był zwykłą piramidą finansową. Liczą się wiarygodne fakty na temat programu, a nie staż użytkownika, który te programy promuje. Zapamiętaj to i staraj się nie używać swego stażu do promowania projektu. Zamiast tego używaj konkretnych dowodów i argumentów że program działa tak jak go pojmujesz. Liczą się wiarygodne fakty, a nie staż użytkownika... Wiem to z moich wieloletnich obserwacji, których byłem świadkiem na przestrzeni wielu lat, będąc aktywnym użytkownikiem na tym forum... Także zamiast niezdrowego hurraoptymizmu i wzniosłości własnego stażu, przydałyby się konkretne argumenty potwierdzające to o czym piszesz... Jednak póki co, argumentów brak...
 12. korwin bzdury pisze

  Tyle tylko, że Pan Korwin nawołuje do zabijania nie tylko w tej piosence, lecz również w innych wypowiedziach w zupełnie innych okolicznościach, gdzie nie ma mowy o braniu pod uwagę konwencji rapu. A skoro tak, to usprawiedliwianie go konwencją rapu jest usprawiedliwianiem na siłę, skoro takie zachowania promuje również w innych formach przekazu. Ot choćby wywiad z nim https://www.rp.pl/Polityka/200109837-Janusz-Korwin-Mikke-Polityczni-bandyci-powinni-wisiec.html Żeby była jasność, ja zgadzam się że pisowskie rozdawnictwo, tylko po to aby zyskać głosy wyborców jest złe, natomiast nawoływanie do zabijania ludzi jest w mojej ocenie czymś jeszcze bardziej złym. Jest jednak pewna różnica, między taką nagłą wynikłą sytuacją gdzie buzują w człowieku emocje danej chwili, gdzie pewne zachowania mogą wynikać z afektu, a sytuacją, w której takie zachowania są częścią ugruntowanych od lat poglądów, jak w przypadku Pana Korwina. Pytanie tylko, czy nie trafiłoby znacznie więcej pieniędzy na zbiórkę, gdyby co poniektórzy w swoich filmach chociaż w jednym zdaniu poinformowali jaki jest cel filmu który nagrywają i poinformowaniu o tym że taka zbiórka jest w ogóle prowadzona... Niestety ale u niektórych autopromocja stała się pierwszorzędnym celem challenge'u. Żadna cenzura, tylko mój pogląd. Mam do takowego prawo, tak samo jak twórcy mają prawo śpiewać na tematy polityczne. A gdzie ja napisałem, że należy zakazać politykowi? Niech sobie śpiewa, mnie tylko zniesmacza wykorzystywanie tego challengu do politycznej autopromocji przy jednoczesnym pomijaniu w filmie tego co najistotniejsze, czyli promowania zbiórki na służbę zdrowia, gdzie co poniektórzy się nawet o tym fakcie nie zająknęli w filmie. Jak to przeciwnie? Nie widziałem w filmie Korwina, aby choćby zająknął się o fakcie istnienia zbiórki... Póki co, to na razie kończę tę dyskusję, jako że w najbliższym czasie mam znacznie przyjemniejsze rzeczy do robienia niż politykowanie
 13. korwin bzdury pisze

  No ale wyrażając taką nadzieję zasiewasz ziarno niepewności i niejako szukasz u mnie potwierdzenia że takiego obowiązku nie będzie. Tyle że ja nic o obowiązku kochania socjalistów nie pisałem, i nie wiem nawet skąd taki obowiązek miałby przyjść do mojej głowy. Ty to wymyśliłeś, nie ja Ale ja nie twierdzę że piosenka jest tylko o wyrażaniu chęci do zabijania. Piosenka składa się z kilku elementów. Traktuje ona o tym że socjaliści kradną, że społeczeństwo ponosi tego konsekwencje, i że z tego powodu socjaliści powinni wisieć. To jest w skrócie główny przekaz piosenki. Prawda? Czy może jest jakiś inny przekaz? Niemniej Pan Korwin w mojej ocenie we fragmentach piosenki stosuje mowę nienawiści, co przecież nie wyklucza aby cały utwór interpretować w takiej formie jaką wyżej przedstawiłem włącznie z pozostałymi istotnymi aspektami. To zły pomysł, aby odpowiadać na tego typu prowokacje polityczne i to jeszcze za pośrednictwem inicjatywy challenge'u która powinna wnosić dobro i pomoc, a nie nienawiść i jakieś gierki polityczne. Ponadto nie o to tu chodzi, aby wykorzystywać ten challenge do tłumaczenia ludziom swoich poglądów czy programów politycznych. Zgodzę się z niektórymi artystami, że błędem było nominowanie polityków do tego wyzwania, bo tylko kwestią czasu było jak politycy zaczną wykorzystywać go do swoich politycznych celów. Co niektórzy (aczkolwiek nie tylko politycy), zajęli się w tym challenge'u promocją samych siebie, swoich programów, zapominając wspomnieć o tym jaka jest najważniejsza idea i czego w istocie dotyczy challenge (np. Pan Korwin). Zamiast poinformować o szczytnym celu, skupili się na autopromocji. Niektórzy zapewne w ogóle nie zrozumieli zamysłu tej inicjatywy i tworząc swoje nagrania, stworzyli jakąś karykaturę na bazie politycznych ideologii.
 14. korwin bzdury pisze

  A skąd niby taki pomysł i to na dodatek powiązany z moją osobą, skoro ja właściwie nawet nic nie napisałem o tym jaki jest mój stosunek do socjalistów... Ja tylko przeczytałem tekst piosenki i napisałem o czym jest ta piosenka wg mnie Możesz do tej piosenki zamiast socjalistów wstawić inne grupy ludzi: komunistów, liberałów, narodowców, nauczycieli, emerytów, duchownych, itd. i moja ocena tego się nie zmieni. A nie zmieni się dlatego, bo jestem przeciwny mowie nienawiści, niezależnie od tego wobec jakiej grupy społecznej jest ona kierowana. Tak więc np. mogę być przeciwnikiem jakiejś ideologii politycznej, a jednocześnie nie stosować mowy nienawiści wobec osób które są jej zwolennikami. Tylko że w mojej ocenie utwór Korwina nie załapuje się do przywołanej konwencji gatunku. Cytuję: "Diss polega na wytknięciu negatywnych cech przeciwnika, naśladowaniu jego stylu lub na przekształcaniu fragmentów jego twórczości w sposób obnażający ich słabości." Bo chyba jednak jest zasadnicza różnica między wytykaniem komuś negatywnych cech, a chęcią okaleczania lub pozbawiania kogoś życia... Różnica jest kolosalna. Ponadto mnie w piosence Korwina zniesmacza jeszcze jedna rzecz. Przecież celem inicjatywy Hot16Challenge jest wsparcie lekarzy którzy leczą ludzi. A tymczasem Pan Korwin stworzył piosenkę na bazie mowy nienawiści o chęci okaleczania i pozbawiania życia, co jest zupełnym przeciwieństwem tego jakie cele przyświecają lekarzom w ich pracy podczas leczenia i ratowania życia ludziom.
 15. korwin bzdury pisze

  Mnie to nie dziwi, bo jaki jest wybór? Jest jeden system sprawiedliwości w Polsce, innego nie ma, więc nie ma z czego wybierać. W mojej ocenie w wielu przypadkach lepiej jednak zastosować taki system ułomny, bo może akurat jakimś cudem w danym przypadku zadziała, niż nic nie robić. Wg mnie ten tekst jest o człowieku, który nienawidzi socjalistów i nawołuje do wieszania ich na drzewach za to że okradają ludzi.
×