Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
hackmaniak

Forumowicz
 • Content count

  1003
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Excellent

About hackmaniak

 • Rank
  Weteran

Informacje o profilu

 • płeć
  Male

Recent Profile Visitors

1243 profile views
 1. [SCAM] Udziały w Gazeta Stonoga

  Były przypadki tortur, podejrzanych samobójstw czy wywierania presji psychicznej, więc nie zdziwiłbym się gdyby Pana Stonogę to spotkało. Piotr Tymochowicz został pobity. To jest III RP.
 2. [SCAM] Udziały w Gazeta Stonoga

  W ostanim czasie kilku niewygodnych ludzi siedzi w więzieniu, żeby nie mówili zbyt dużo np.: Piotr Tymochowicz czy Masa, ale to jeszcze nie przesądza o ich winie.
 3. Memo.Cash - zdecentralizowany Twitter bez cenzury

  @pepperoniss, czy znasz taki portal jak Steemit i powiązaną z nim kryptowalutę Steem. Zastanawia mnie dlaczego przy tak ostrej cenzurze na FB i popularności portali społecznościowych tak o nim cicho. Nawet swojego tematu tutaj się nie doczekał
 4. Dostęp do broni palnej w Polsce

  Gdyby sądy i prokuratury miały normalne podejście to nie miałbym żadnych oporów przed strzelaniem do napastnika. Dzisiaj broń to rzeczywiście obciążenie. Świadomość wśród przestępczego światka bardzo szybko się zmieni jak ok. 10% ludzi będzie miało broń.
 5. Dostęp do broni palnej w Polsce

  Eh... Dzisiaj można kupić czarnoprochowce, maczety, trucizny bez pozwolenia i jakoś się nie pozabijaliśmy na wzajem. Większa szansa, że człowiek zginie w wypadku samochodowym niż zostanie zastrzelony. Racjonalizacja dostępu do broni może nam bardzo pomóc jako element odstraszający przed złakami. Z tą porywczością to też przesadzone.
 6. Gotówka w kieszeni to tylko jedno oczko wyżej w kwestii bezpieczeństwa od banku. Cały czas ktoś steruje jej wartością i może spowodować, że będzie warta tyle ile papier z którego jest wykonana. Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i nie popaść w paranoję to tylko... dywersyfikacja. Część w kruszcach, część w banku na RORze i oszczędnościowym albo lokacie, część w gotówce - może w walutach, nieruchomości albo ziemia o ile kapitał na takie grube inwestycje pozwala, a reszta do instrumenty finansowe, czyli fundusze, akcje i obligacje.
 7. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Jeżeli już to jest napisane, a nie pisze. Jestem prowadzony przez Ducha Świętego, więc mam prawo. Twój Papież jest prowadzony przez Lucyfera... Jestem mężczyzną Świadomy katolik to taki sam oksymoron jak sucha woda. Katolik, który zaczyna myśleć przestaje nim być. Katolik to taka papuga, która ma klepać to co mu starsi i mądrzejsi powiedzą.
 8. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Objawienie mówi, że dostaliśmy tyle ile nam potrzeba. Brak znajomości Nieba w szczegółach na nic nie wpływa. 1 000 lat dłużej w czyścu robi różnicę... Poniżej dłuższy fragment z NBG: My także, kiedy byliśmy razem z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który był skierowany z Nieba. Więc posiadamy pewniejszą, proroczą mowę, którą się zajmując jak kagankiem co świeci w ciemnym pokoju słusznie czynicie, aż do tego czasu, gdy dzień zaświta i jutrzenka pokaże się w waszych sercach. To najpierw wiedząc, że całe proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wykładu. Bowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z pragnienia człowieka, ale mówili je ludzie Boga, prowadzeni przez Ducha Świętego. 2 P 1, 18 - 21 Po śmierci uczniów to my, nowonarodzeni chrześcijanie, przejęliśmy ich zadanie. Dzień zaświtał i jutrzenka pokazała się w naszych sercach, a oni odeszli do Jezusa. Stąd pełne prawo do interpretacji Pisma Świętego
 9. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Uniwersalne objawienie jakim jest Pismo Święte jest skończone. Gdyby był czyściec i uwięzione tam dusze, które możemy uwolnić to z cała pewnością Bóg nie ukrywałby tego przed nami przez co najmniej 1 000 lat. Mamy tylko dwie drogi, Niebo albo Piekło, i to gdzie trafimy zależy od nas, a nie od pracowników KK albo naszej ziemskiej rodziny. Poniesie szkodę to nie jest to samo co będzie cierpiał dopóki go ktoś z Ziemi nie uwolni. Możemy interpretować jak nam się podoba, bo po nawróceniu zasłona z naszych oczu została zdjęta i otrzymaliśmy dary Ducha Świętego. BTW, polecam Nową Biblię Gdańską, bo tłumaczenie jest wyższej jakości i ma mniej błędów.
 10. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  @MariuszJosef, przecież tam masz potwierdzenie zbawienia z łaski: Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. i ani słowa o czyśccu. Jedna sprawa to zbawienie z łaski, a druga to nagroda w Niebie za uczynki. W Piśmie Świętym nie ma opisu miejsca gdzie dusze są męczone, a my możemy je w jakikolwiek sposób wykupić... Wszędzie są tylko dwie drogi. Stąd stwierdzenie, że czyścca nie ma.
 11. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Będzie sądzony z uczynków i wystarczy jeden grzech, żeby nie był zbawiony, więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością nie zostanie zbawiony. Darmowe zbawienie oznacza, że jest dane z łaski. Nie trzeba sobie na nie zasłużyć. Każdy może z niego skorzystać. Jezus złożył doskonałą ofiarę i zapłacił za nasze grzechy. I nie jest to moje stwierdzenie, ale biblijne Zaś jeden z zawieszonych złoczyńców spotwarzał go, mówiąc: Jeśli ty jesteś Chrystusem, uratuj siebie i nas. A drugi, odpowiadając, gromił go, mówiąc: Ty się nawet Boga nie boisz, że jesteś na tym samym sądzie? My jednak sprawiedliwie, bo odbieramy równoważną zapłatę za to, co zrobiliśmy; ale ten nic grzesznego nie uczynił. Powiedział też Jezusowi: Przypomnij mnie sobie, Panie, gdy przybędziesz do twojego królestwa. Zaś Jezus mu powiedział: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju. Ł 23, 39 - 43 Powyżej ilustracja dwóch postaw jakie można przyjąć i ich konsekwencji. Pismo Święte jednoznacznie rozstrzyga kwestię objawień i Szatan nie jest tutaj potrzebny. Rzecz w tym, że czyściec nie istnieje, więc objawienie zjawy jest sprzeczne z Pismem Świętym... To tylko pomysł KK na biznes. Dzięki niemu można sprzedawać zbawienie za pieniądze
 12. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Maryja, matka Jezusa z Biblii, nie ma nic wspólnego ze zjawą, która ukazała się w Fatimie, a została podesłana przez Szatana. Uniwersalne objawienie było jedno i zostało spisane. Każdy może po nie sięgnąć i się zapoznać. Gdybyś to zrobił to nie przypisywałbyś taktyki szatańskiej Bogu Biblii... A czym innym jest straszenie czyśccem, koniecznością cierpienia ludzi za nie swoje grzechy i wyłudzanie modlitwy różańcowej? To wszystko ta zjawa. Wystarczy osobiste zawierzenie Jezusowi, później czynienie uczniów ze wszystkich narodów Świata, a co do pokoju to modlitwa, a w razie potrzeby chwycenie za broń i odesłanie na boży sąd tych, którzy próbują nas zniewolić
 13. Dyskusja na temat otaczającego nas świata

  Gdyż jesteście zbawieni łaską z powodu wiary; i to nie z was, Boga to dar; nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił. J 3, 16 Bowiem Bóg tak umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne. Efez 2, 8 - 9 Łaska wam i pokój od Boga, naszego Ojca oraz Pana Jezusa Chrystusa, który dał samego siebie za nasze grzechy, żeby nas mógł sobie wyrwać z nastałego, niegodziwego porządku, według woli Boga, naszego Ojca, któremu chwała na wieki wieków. Amen. Dziwię się, że tak szybko przenosicie się od Tego, który was powołał w łasce Chrystusa, do innej ewangelii, która nie jest inna; lecz tylko są pewni ludzie, co was niepokoją i chcą odmienić Ewangelię Chrystusa. Ale choćbyśmy my, czy też anioł z Nieba opowiadał wam ewangelię, wbrew tej, którą wam ogłosiliśmy, niech będzie osobą przeklętą. Jak wcześniej powiedzieliśmy i teraz znowu mówię, że jeśli ktoś wam głosi ewangelię wbrew tej, którą przyjęliście, niech będzie osobą przeklętą. Gal 1, 3 - 9 Zjawa z Fatimy nie ma nic wspólnego z biblijną Maryją, matką Jezusa, która nakazała posłuszeństwo swojemu synowi. Jedyny pośrednikiem między Bogiem, a człowiekiem jest Jezus Chrystus. Aby uzyskać zbawienie nie są potrzebne sakramenty, , różańce czy dobre uczynki, ale wiara w Niego i szczere zawołanie, Jezu! Zbaw mnie!, tak jak zawołał łotr na krzyżu.
 14. Dostęp do broni palnej w Polsce

  Niby po co mam do takiego strzelać? Jak to nikt groźny to wycelować i przytrzymać do przyjazdu Policji albo przepędzić. W USA przy poważniejszych sytuacjach ludzie też nie strzelają. Z drugiej strony taki złodziej też będzie kalkulował czy warto. Dzisiaj pomoc społeczna w UE jest tak rozbudowana, że kraść nie musi. To trzeba robić stopniowo. Najpierw zracjonalizować dostęp do broni, żeby o jej przyznaniu nie decydowało widzimisię Policji, ale ostre kryteria i zrobić szybszą ścieżkę dla zaufanych np.: strażak, który na co dzień ratuje życie. Jeżeli koniecznie chcą zostawić urzędnika jako strażnika naszego bezpieczeństwa to niech pod każdą odmową podpisuje się człowiek z imienia i nazwiska, który w razie popełnienia przestępstwa na wnioskodawcy jest traktowany jako wspólnik napastnika. Oczywiście jeszcze kwestia prawa do samoobrony. Wiem o tym rażącym przekroczeniu, ale taki paragraf ma sens. Ważniejsze, żeby to rozszerzyć. Nie tylko w domu albo ogrodzonym terenie.
 15. Dostęp do broni palnej w Polsce

  Noże, trucizny, które rosną na łąkach, w lasach czy tłuczki do mięsa też służą do zabijania. Ukryta broń to najlepszy sposób na zapobieganie przestępczości, terroryzmowi (!) czy obrony przed okupantem. Może nie od razu każdemu, ale jak ktoś osiągnął wymagany wiek, jest zdrowy psychicznie, nie popełnił przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu czy mieniu znacznej wartości i przejdzie odpowiednie przeszkolenie to powinien móc iść do sklepu i kupić broń. Inna sprawa to zapewnienie prawdziwego prawa do samoobrony. PiS zrobił krok w dobrym kierunku, bo aktualnie osoba, która w wyniku obrony swojego domu czy ogrodzonego mieszkania kogoś uszkodzi nie poniesie kary. I tak powinno być. To napastnik swoim atakiem zmusił broniącego się do zrobienia mu szkody, więc sam powinien ponieść konsekwencje.
×