Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
rachman

Forumowicz
 • Content count

  63
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by rachman


 1. Dzięki za poradnik. Od dawna się przymierzam do zebrania kasy z różnych serwisów w tym bchaina :) Część z kranów więc fee zadziwia ;)

  W blockchainie są 2 opłaty: regular i priorytetowa (no i ręcznie ustalana). Ta regular to jakoś sensownie jest ustalana wg bloków, i innych czynników i "gwarantuje" jakiś czas dotarcia sensowny czy to taki sam minimum strzał jak ręczne ustawianie byleby kiedyś doszło (dla osoby nie umiejącej przeliczać to co trzeba).

  U mnie są same adresy ze starego bchaina, że niby zaimportowane. Będzie zabawy...


 2. Dzięki za rady :)

  Czyli jak nie znam hasła które potrzebne jest do odszyfrowania danych i tak nic nie poradzę - ale to myślę jakoś bym obszedł. Naście prób i hasło bym odgadł - mam swój schemat tworzenia haseł którego nikt nie zna ;)

  Na czystej instalacji podmienić rozumiem powinienem cały katalog [ multibit-data ]  i plik multibit.wallet w katalogu programu czy coś jeszcze?


 3. Po paru latach dorwałem stary laptop na którym okazało się kiedyś zainstalowałem portfel BTC: MultiBit 0.5.16 - nawet nie wiem czy go używałem czy tylko testowałem - to był okres testowania kilku portfeli i szukania tego co się spodoba ;)

  Obecnie MultiBit się nie chce uruchomić :-/ Niby Javy nie ma a instalowanie nowej nic nie daje. System operacyjny Windows XP.

  W katalogach "dane aplikacji" jest parę katalogów i plików - czego szukać?

   

  / Dane aplikacji / MultiBit :

  --------[ log ]

  ----------------multibit.log (814 KB) (pełno w nim zapisów DEBUG i INFO)

  --------[ multibit-data ]

  ----------------[ key-backup ] (pusty katalog)

  ----------------[ rolling-backup ]

  -----------------------multibit-20140614212822.wallet (8 KB)

  ----------------[ wallet-backup ] (pusty katalog)

  ----------------[ wallet-unenc-backup ]

  -----------------------multibit-20140226061409.info (1 KB)

  -----------------------multibit-20140226061409.wallet (1 KB)

  -----------------------multibit-20140523035856.info (5 KB)

  -----------------------multibit-20140523035856.wallet (8 KB)

  --------pliki: multibit.checkpoints (13 KB), multibit.properties, multibit.spvchain (626 KB), multibit.wallet (niecałe 8 KB), multibit.info a w nim:

  Cytuj

  multiBit.info,1
  walletVersion,2
  receive,1FGqWk5UUwb.........yzerFqt8UGHXCpK,
  [... OKOŁO 100 ADRESÓW ...]
  receive,1L4X4FY1yAyD........czJQz8KBMA8C3Ro,
  property,walletDescription,Opis%20portfela
  property,receiveAmount,
  property,receiveLabel,
  property,walletBackupFile,C%3A%5CDocuments%20and%20Settings%5CImię%5CDane%20aplikacji%5CMultiBit%5Cmultibit-data%5Crolling-backup%5Cmultibit-20140614212822.wallet
  property,receiveAddress,1FqeSCm7yGxgf2r..........SnHnVQYWU5qmZ
   

   

  Jak najprościej sprawdzić czy w ogóle mam tam stworzone jakieś adresy a może raczej czy są przechowywane na nim satoshi?

   


 4. Stan wirtualnego konta w jakimś programie który jutro może zamknąć działalność i NIC nie wypłacę ma być wyznacznikiem dla obliczenia mojego podatku? Podatek mam płacić od czegoś czego jeszcze nie mam i być może nie będę miał? Więc wg Ciebie dziś mam np. 10 000 zł stanu wirtualnego konta i mam zapłacić od tego podatek, a jak jutro padnie firma to mam za miesiąc prosić fiskusa o oddanie go bo wykażę stratę? Tak? Hm...

   

  Nie ma co gdybać bo nie wiem jakie filmiki przytaczasz ani jakich konkretnie firm tyczą. KAŹDA firma, każdy dochód musi być rozpatrywany indywidualnie. Nie ma zasady ogólnej że tak czy siak. Jedyną ogólną jest ta że dochód powstaje w momencie gdy możesz tą kasą dysponować. Może Cię zdziwi że wiele firm które rzekomo są inwestycyjnymi wcale wg fiskusa takimi nie są. Różnie bywa, przypadek revshare...

  http://www.podatki.egospodarka.pl/131553,Przychody-i-podatki-revenue-share-w-zeznaniu-PIT-36-z-PIT-ZG,1,70,1.html

   

   

  Programy takie nie są programami inwestycyjnymi...

   

  Także szkoda dyskusji. Musi być konkret ;) a z konkretem najlepiej na KIP uderzać.


 5. A co przesyłasz na te procesory? Punkty, wirtualną walutę, ziemniaków worki czy walutę? Hę? ;) Program wypłaca dolce, ojro, plny lub inną walutę i tyle. Gdzie - nie ważne - skoro masz ją do dyspozycji to obowiązek powstaje ;)

   

  p.s. chyba że te strony mają swoją wewnętrzną wirtualną walutę - ale ta przychodząca z zewnątrz zazwyczaj jest środkiem płatniczym. Chyba że inna strona też tą wirtualną przesyła ale to rzadkość raczej...


 6. @Allin33 - za późno założyłem konto ale nie wiem z jakiego linka. Niemniej jak nie trzeba real danych to niewielki problem założyć drugie konto? ;) Jak niby byś mi konto zapełniał nie rozumiem.

  Nr telefonu komórki mi nie przyjmuje... wywala że prepaidów "niet" ;) Z tym że to abonament zresztą nie mają możliwości sprawdzenia więc jakiś bug...

  Jakie dane trzeba w profilu podać by bonus dostać - nie mam tych wszystkich "walletów", skype też nie używam, telefonu nie przyjmuje hmmm


 7.  

  NAJWAŹNIEJSZE - UPGRADE NA ROK :

  od 14 Styczna 00:00 - czas serwera. Take FUND , zmienia zasadę funkcjonowania programu jeśli chodzi o upgrades - do tej pory był to miesiąc - TERAZ BĘDZIE ROK - każdy będzie miał sporo czasu na zbudowanie struktury i powielenia tego w kolejnym roku funkcjonowania programu. Do tego było sporo emaili.

   

  @LukeOzimski Odnosi się to noworejestrowanych kont czy także tych które "wygasają" powoli?


 8. Przemyśl wszystko. Tutaj trzeba polecać by się wyrobić w czasie - nie tak jak tam że wszedłeś i czekać chciałeś tylko na spady. Owszem możesz na nie liczyć ale jak nie będziesz polecać to zepsujesz gałąź troszkę, w nowym programie który dobrze popromować by było ;) Jak się zdecydujesz możesz wskoczyć pod kogoś z ekipy forum lub wołaj refa - tu prawie wszyscy w tej samej gałęzi ;)

   

  edit: @diabelek1983 w tamtym programie dostałeś poleconego ode mnie Ci spadł. Zerknij czy wsio ok ;)


 9. Wszystko zależy od podejścia do programu i gałęzi w którą się trafi. Ja tutaj na razie spadów nie mam, promuję i spokojnie czekam, będzie co będzie ;) W innym prawie identycznym ale z dużo mniejsza stawką wejścia bez promowania bo dopiero co wszedłem i od razu ruszałem w podróż - włączam komp a tu już spad i wychodzę na zero bez promocji ;) Czynników tu jest więc kilka czy ktoś zarobi czy nie. Najważniejszy to chyba wejść w początkowej fazie startu - zwiększa to prawdopodobieństwo przynajmniej w teorii że ktoś od nas wpadnie :)


 10.  

  A crowdfundingowa?

  Każda to każda ;) Nigdy nie ma gwarancji że się coś po prostu nie "przeje" itd. Właściwie każda firma/strona może upaść lub zostać po prostu zamknięta - nie musi to być struktura piramidalna ;) Wystarczy być tego świadomym i by nie brać kredytów na "inwestycje" jak się nie ma doświadczenia ;)

   

  Jak ktoś kieruje się emocjami w sprawach inwestowania, nie sprawdzając strony/firmy przed wejściem z inwestycją w jej struktury albo chociaż nie sprawdzi co to znaczy hyip (od nazwy forum lub działu który przegląda) to już jest skazany na utratę wszystkiego i po prostu nie nadaje się do inwestowania.

  ---

  A tam zaraz...

   

  To było pół żartem pół serio ale dobrze że wiesz o co mi chodziło.

   

  Noworysz owszem dobrze by się dowiedział wszystkiego... ale czy dla takich osób w każdym temacie potrzeba taką dyskusję/lekcję urządzać? Moim skromnym zdaniem nie. To oczywiście moje zdanie i nie będę do niego nikogo przekonywać :) Można napisać w danym temacie że jest ryzyko, wyjaśnić itd. ale przekomarzać się, porównywać od innych itp. eee... Ryzyko jest zawsze - właściciel uzna że mu się nie chce dłużej, wybuchnie wojna itd. ;)

   

  Nie chodziło mi o uczenie się na własnej skórze - tego właśnie odradzam - jak ktoś jest początkującym to wypadałoby się zapoznać z tematem trochę? Nie uważasz? Dziecko wsiada na rowerek a nie od razu na motor ;)

  Dział Zarabianie w internecie dla początkujących można odwiedzić będąc początkującym a wręcz by wypadało, poczytać dla swojego dobra i spokoju innych, popytać, pouczyć się zanim się zainwestuje a "nie na własnej skórze się uczyć" licząc że nas jakiś rycerz wybawi ode złego (uprzedzi przed) ;) Widzisz ja też uważam że "Koniecznie ma się uczyć na własnej skórze?" nie jest dobrym sposobem na zarabianie...

   

  Nic, dyskusja zbacza z tematyki więc mam nadzieję ze rozumiesz moje podejście choć nie musisz się z tym zgadzać. Ciągłe przypominanie o ryzyku itp. dla początkujących jest "niewychowawcze" wg mnie - owszem powinno się zaznaczyć o ryzyku ale szkoda by w każdym temacie dyskutować o nim.. no dyskusji nie bronię oczywiście ale to zbyt częste czasami ostrzeganie... to zażartuję by wrzucić baner nad tematami o "wściekłym " ryzyku dla nowych i mniej będzie dyskusji ogólnej ;) Nowicjusze zechcą się dowiedzieć to dopytają sami w temacie albo w dziale dla nowicjuszy. Wręcz powinno się naciskać na to by wyrobili sobie nawyk dociekania co/jak/gdzie. Później na fejsie znajdą opis bez tekstu o ryzyku i nawet nie pomyślą że takowe może być ;)

   

  p.s. Co do crowdfundingu to ten program jest raczej hybrydą czy modyfikacją - crowdfunding ( prawna definicja chyba nie istnieje) to raczej datki które dajemy komu chcemy na jakiś cel a nie - swoisty "wymóg" czy "wymiana datkami" bo inaczej sami nie dostaniemy nic... wg mnie to raczej hybryda: wymiana datkami w systemie piramidalnym - to mi najbardziej przypomina niż spotykane częściej inne formy crowdfundingu ;) Zresztą nie jest to regulowane jakoś specjalnie więc można tylko podyskutować skoro nie ma jednolitej definicji.


 11. Kebab pamiętaj o tym że tu za bardzo nie masz kogo uświadamiać ;) Forum nazywa się HYIPforum, naddział to w skrócie Inwestycje o WYSOKIM stopniu ryzyka... Tutaj jak ktoś wchodzi to prawie na pewno świadomie, z poczuciem że może zyskać ale i stracić. Rozumiałbym gdybyś na fejsie ostrzegał, czy w innych działach jakby ktoś śpiewał o cud metodach na mamonę ;) ale tutaj ciężko będzie Ci znaleźć kogoś kto mógłby powiedzieć z ręką na sercu że nie był świadom ryzyka.

  Sam wszedłem, kwota dla mnie nie mała bo mało mam satoshi ale jak stracę trudno. Na własne życzenie. Liczyć na spady pewnie że liczę - a czemuż by nie? Na tym polega ten rodzaj matrycy że nie tylko z moich reklam ktoś może mi coś dać. Gdyby to polegały wyłącznie na polecaniu (bez spadochroniarzy) to mało kto by w to wszedł. Tego typu programy już się dawno "ograły". Nie będzie spadu to choć admin tego forum się ucieszył bo wybrałem go gdy wyświetliło mi nieznaną osobę by mieć pewność że ktoś z forum się "dorobi" ;)

   

  Kto chce wchodzi. Tu ludzie wchodzą wiedząc o ryzyku bo całe to forum to jeden wielki hard core zarobkowy ;) Na innych forach widzę też zamieszczają ten i podobne w działach HYIP. Nie ma o co spinki robić. Jak ktoś kieruje się emocjami w sprawach inwestowania, nie sprawdzając strony/firmy przed wejściem z inwestycją w jej struktury albo chociaż nie sprawdzi co to znaczy hyip (od nazwy forum lub działu który przegląda) to już jest skazany na utratę wszystkiego i po prostu nie nadaje się do inwestowania. Czasami trzeba się spieszyć ale minimum informacji zawsze trzeba pozyskać przez "dawaniem" komuś kasy.

   

  Nie rób więc tu takiej krucjaty ;) Mija się to z celem trochę. Zerknij w ogłoszenia lub na fejsa jeśli chcesz kogoś ostrzec - z pewnością tam znajdziesz ogłoszenia osób które w żaden sposób nie oznaczają takich programów mianem hyip czy podwyższonego ryzyka ;) Tam możesz zrobić coś dobrego bo tu to jakbyś mówił motocyklistom - nie wsiadajcie na dwókołowce bo się wywrócicie ;) Prędzej czy później każdy tego uświadczy - ale na własne ryzyko się wsiada na motorek ;)Twoje zamiary są warte poparcia ale akurat w tym dziale a może nawet forum są jakby zbyteczne (?) ;) To moje skromne zdanie bo rejestrując się na tym trochę innym forum niż reszta z samej ciekawości sprawdziłem co to jest HYIP. Jak ktoś nie ma wiedzy to powinien mieć choć wyobraźnię bo wiele jej nie trzeba by samemu się orientować że KAŹDA piramidalna struktura zawsze się kiedyś musi skończyć ;) Pozdrawiam

  • Like 1

 12. Nie mieszajmy pojęć - obowiązek powstaje gdy wypłacasz do dyspozycji (czyli na konto bankowe, w formie gotówkowej dostajesz, na procesor, w formie prezentu rzeczowego itd.). Czy tego obowiązku dotrzymasz to wyłącznie Twoja sprawa bo tylko Ty konsekwencje ponosisz. Zapewnień czy ten czy tamten procesor jest do namierzenia to jak słuchać rad że ruskie nas nie napadną... Raczej nie ale ch to wie ;) Gwarancje choćby ktoś dał Ci na papierze i tak będą tylko pustymi słowami. Dziś nie do namierzenia a jutro zmienią się przepisy lub zostanie nawiązana współpraca i z zapewnień nici. O PayPalu też kiedyś było głośno jak to miodzio i w ogóle można olać fiskus dzięki niemu... Założyli siedzibę i już nasz fiskus ma możliwość żądać od nich danych ;) Rób wg siebie a rady innych traktuj jako rady a nie pewnik. Fiskus ma 5 lat a właściwie prawie 6 na kontrolę wstecz więc co będzie w ciągu następnych pięciu tego nie przewidzi nawet wróżbita Maciej ;)

×