Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
hyjack

Forumowicz
 • Content count

  893
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

107 Excellent

About hyjack

 • Rank
  Zawodowy inwestor

Informacje o profilu

 • płeć
  Male
 1. Zniknięcie platformy MtGox

  Fake na 100% Od kiedy to biznes, który ktoś chce niby kupić, wstrzymuje swoją działalność ? A najnowszy komunikat mówi , że wstrzymali działalność na czas bliżej nieokreślony ('for the time being'). Bardziej pasuje tu popularne w HYIP określenie na literę S...
 2. Nie dajcie się znowu naciągnąć oszustom i nie wpłacajcie im żadnej nowej kasy. Być może kilku osobom pozwolili zarobić i bagatela - wyciągnąć kasę, licząc, że te osoby rozgłoszą to na forach itp. Większość jednak, albo miała zablokowane konta, albo nie udało się im zlecić wypłat, albo kolejny Shift przetrzebił ich środki .
 3. Nie liczyłbym na zarobek w tym programie. Moi zdaniem ryzyko, że się straci jest b. wysokie, nawet przy szybkim wejściu, tak jak piszesz. Dlaczego ? 1 Aby móc zarobić, do programu (każdego) muszą ciągle wchodzić nowi ludzie i nowe $ ( w końcu to jest zakamuflowane, ale ponzi). 2. Liczba osób parająca się marketingiem internetowym nie jest nieograniczona i prawie wszyscy tu działający byli ,albo w JBP, albo w PC i mają obecnie określone ( z reguły bardziej lub mniej, ale negatywne) zdanie o zarządzających JBP/PC. 3. Zatem nie ma realnych szans na to aby te osoby masowo wpłacały $ do programu zarządzanego przez ludzi, którzy udowodnili, że nie można im zaufać. Alexa potwierdza tendencję i kondycję tego programu http://traffic.alexa.com/graph?w=600&h=440&o=f&c=1&y=r&b=ffffff&n=666666&r=2y&u=profitclicking.com& 4. Skoro nie ma zainteresowania wśród "rasowych" marketerów do promowania tego programu, to szansa na pozyskanie nowych i ciągle rosnących rzeszy inwestorów jest znikoma, a zatem nie będzie dostatecznej ilości środków, abyś mógł zarobić ( i zapewne za kilka miesięcy będzie kolejny PShit, migracja, konfiskata gotówki "na zbożne cele" czy coś podobnego )
 4. Zarabiaj na blogach

  Źycząc sukcesów i mnóstwo kasy , sugerowałbym na obecną chwilę dołożyć kilka wpisów więcej i chwilowo wykreślić ze strony O blogu część zdania: "i sam zacząłem pomagać ludziom i tłumaczyć im jak założyc bloga", gdyż przy obecnych 2 wpisach nie brzmi to zbyt wiarygodnie. Poza tym, mała drobnostka, ale dla niektórych istotna w odbiorze bloga: sprawdź literówki, bo np. w wyżej cytowanym zdaniu widzę "założyc"
 5. i-transfer nie płaci???

  Mi i kilku moim znajomym - jak dotychczas - płacił po 1-3 dniach roboczych. Wg informacji z ichniego Regulaminu: Moja koleżeńska sugestia na przyszłość: najpierw poszukać w źródle i w sieci, a dopiero potem ewentualnie panikować
 6. Bardzo wiele HYIPów umieszcza w swoich regulaminach zapisy typu "reguły gry mogą się zmienić", ale sadzę, że jak każdy wchodzący do takiego programu jest w stanie zaakceptować ew. zmianę typu "wcześniej płaciliśmy 2% codziennie, ale teraz będziemy [bo stać nas tylko na to] płacić 1% za dzień weekendowy", tak posunięciem poniżej pasa i nie do zaakceptowania jest kardynalna zmiana podstawowych reguł gry, typu zrobienie PShit na gotówce ( wcześniej ZAWSZE chronionej). Wydaje mi się, że gdyby wcześniej chociażby zasygnalizowali, że także gotówka nie jest chroniona, to wtedy rzeczywiście można by było mówić, że "każdy wiedział w co wchodzi". @Blues Natomiast w tym przypadku (drastycznej zmiany reguł gry i skasowania naszych $ ) nazywanie wypowiedzi innych osób, które wypowiadają swoją dezaprobatę dla skrajnie nieuczciwych działań ze strony PC "jęczeniem" jest co najmniej niestosowne ..
 7. @Blizniak Jeżeli dostajesz emaila od jakiegokolwiek procesora (a przynajmniej tak to na pierwszy rzut oka wygląda), z prośbą abyś kliknął w jakiś link w celu weryfikacji/identyfikacji itp., to na 99.99% możesz być pewny, że jest to email do oszustów Sprawdź nagłówek maila i zapewne zobaczysz, że jest wysłany z innego, niż widać na pierwszy rzut oka adresu
 8. Obawiam się, że są bardzo, bardzo nikłe szanse na powstanie LR. Polecam dosyć szczegółowe artykuły na ten temat w lokalnym prasie kostarykańskiej (po angielsku) http://www.ticotimes.net/More-news/News-Briefs/Liberty-Reserve-A-cyberweb-of-intrigue_Tuesday-May-28-2013 http://www.ticotimes.net/More-news/News-Briefs/Millions-of-dollars-in-limbo-after-shuttering-of-digital-currency-site-Liberty-Reserve-_Saturday-May-25-2013 Kilka faktów i ciekawostek: - aresztowany został domniemany szef LR: Arthur Budovsky (jego wspólnik chyba nie); - jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy za pomocą LR i ma kilka innych zarzutów; - LR zostało założone w USA w 2002 r., a następnie przeniesione na Kostarykę w maju 2006r. ( na dwa miesiące przed oskarżeniem Budowsky'iego w spawie GoldAge Inc, gdzie skazano go finalnie na 5 lat w zawieszeniu); - Na Kostaryce LR zostało założone z kapitałem założycielskim (UWAGA ) 10 udziałów, każdy po â‚¡10,000 ($20) - całość kapitału założycielskiego: â‚¡100,000 ($200) - Budovsky posiada jedynie obywatelstwo kostarykańskie (zrzekł się posiadanego wcześniej obywatelstwa amerykańskiego); - w 2011r. LR wnioskowało do kostarykańskiego SUGEF (odpowiednika naszego KNF) o objęcie nadzorem nad LR, ale wniosek został odrzucony; - prokuratura kostarykańska nie wypowiada się na temat losu obecnie zgromadzonych na kontach LR milionów $, tłumacząc się trwającym śledztwem .
 9. Wygląda na to, że : Idea Bank - na 1 miesiąc 6,00% Getin Bank - na 1 lub 2 miesiące 5,75% A wszystko to dostępne w sieci : https://startpage.com/do/search?q=najlepsza+lokata&l=polski
 10. Bezpieczenstwo

  Jeśli chodzi o możliwości złośliwego programu, to teoretycznie wirus może bardzo wiele (wszystko zależy od celu w jakim został stworzony), w tym także uszkodzić krytyczne moduły komputera (procesory, dyski, pamięci itp.) Najgłośniejszym przykładem skutecznej i destrukcyjnej działalności wirusa jest atak USA i Izraela za pomocą wirusa Stuxnet na irańską elektrownie atomową Natanz, który spowodował zamierzone przez twórców szkody (a nawet więcej, gdyż "trochę" wymknął się poza teren elektrowni) http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2012/06/stuxnet-usa-i-izrael-stworzyly-wirusa-i-stracily-nad-nim-kontrole Jeśli chodzi o maila, o którym pisze Zeluzg, to ostanie jego zdanie "Pamiętaj: jeśli wyślesz tę informację do innych znajomych będzie chronić nas wszystkich.." sugeruje, że najprawdopodobniej jest to kolejny "dowcipny" emali jakiegoś znudzonego gimnazjalisty, mający na celu wywołać odrobinę zamieszania.
 11. Trochę informacji już jest : http://www.google.pl/wallet/faq.html - Google nie dokłada żadnej prowizji za transakcje; - będzie można płacić w sklepach na całym świecie, akceptujących transakcje zbliżeniowe ( w oparciu o aplikację od Google w smartfonie z Androidem); - pod aplikację można podpiąć kartę kredytową; - można kupować online od Google ( http://www.google.pl/wallet/buy-online/index.html#popular-sites ); - można wysłać $, ale tylko do odbiorcy z USA ( miejmy nadzieję, że się to wkrótce zmieni)
 12. Morały z tej "bajki" są dwa: 1. Zawsze załatwiaj transakcję poprzez tylko jeden kanał komunikacyjny ( najlepiej aby to było coś zaufanego, typu PW na tym Forum, czy też na i-T). 2. Nigdy nie stosuj się do próśb, aby komuś napisać coś na PW w niezrozumiały i lakoniczny sposób ( typy: orzeszek12, potwierdzam, kupuję itp.), gdyż może to faktycznie być podstęp jakiegoś oszusta. Zawsze w takich sytuacjach, opisz w kilku zdaniach dlaczego wysyłasz komuś PW. Tu np. byłby stosowny tekst typu: "Na Twoją prośbę z GG o numerze xxx z dnia .., godz.., wysyłam hasło: 'orzeszek12' oraz treść naszej rozmowy na GG: bla, bla GG .. " Wtedy, gdy odbiorca otrzyma tego typu PW, od razu zorientuje się, o ile to nie z nim była rozmowa na GG, że ktoś próbuje kogoś oszukać. A wracając do Twojej transakcji, spróbuj zweryfikować tożsamość kupującego. Jeśli to normalny użytkownik i-T, to zapewne zgodzi się w tej sytuacji, na przykład poprzez Skype, porozmawiać z Tobą i pokazać na żywo swoje oblicze oraz potwierdzić swoje dane ( pokazać dowód, potwierdzić nr konta podany na i-T, itp.) Wtedy zweryfikuj to w i-T. Jeśli natomiast będzie kombinował, to przekaż te informacje do i-T, zgłoś próbę oszustwa i zażądaj sfinalizowania transakcji na i-T (tj., niech Ci wyślą zablokowane zł).
 13. @aga2626 Nie ma takiej pewności. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób oszuści dostali się wcześniej do Twojego konta. Jeśli np. wcześniej maiłaś słabe hasło do odgadnięcia lub np. to samo hasło w różnych serwisach (i w ten sposób oszuści je pozyskali), to po zmianie hasła na silne powinno być OK. Jeśli natomiast miałaś i masz jakiegoś wirusa/trojana/keyloggera u siebie na kompie, to sprawa może się powtórzyć. Sugeruję: 1. Uaktualnij swojego Firewalla i Antywirusa i "przeczesz" dokładnie kompa. Najlepiej żeby były to dobrze oceniane programy w niezależnych testach. Firewalle: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge-64/results.php Antywirus: http://www.av-comparatives.org/ http://www.virusbtn.com/vb100/latest_comparative/index 2. Niezależnie od swojego rezydentnego antywirusa ( którego zakładam posiadasz), zainstaluj i przetrzeb robactwo na kompie za pomocą Malwarebytes Anti-Malware: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html ( Malwarebytes Anti-Malware to bardzo dobry program, który często wyłapuje wirusy/trojany itp. , kiedy inne programy antywirusowe ich jeszcze nie widzą. )
 14. @ rivenmag Czegoś tu nie rozumiem. Jakim sposobem kupujący (przekonany że chce kupić LR) wysłał Ci poprzez PW na i-T , nick STP oszusta ? Nawet gdyby rzeczywiście chciał się dodatkowo uwiarygodnić, to przesłałby swój nick w STP. Albo czegoś tu nie zrozumiałem, albo nie ma żadnego pośrednika, a kupujący na i-T próbuje Cię oszukać .. ( Trzymaj rękę na pulsie i przypadkiem nie zezwól na zwolnienie depozytu kupującego, zablokowanego w i-T na poczet tej transakcji. )
 15. Inwestuj w złoto

  @ barbosa01 w dłuższym terminie (a mówimy tu o latach, nie dniach czy tygodniach, kiedy złoto zaczęło rosnąć od poziomów ca 250$ ), od ok 12 lat jest ciągle hossa. To co obecnie jest, to mocniejsza korekta i choć dotkliwa dla świeżych nabywców złota, to jednak, z technicznego punktu widzenia, dopóki cena złota nie zejdzie poniżej: - najpierw narysowanej grubą zieloną linią linii trendu wzrostowego (obecnie ok 1050$), - a potem ewentualnie poniżej jeszcze jednej (ważniejszej) wzrostowej linii trendu (nie ma jej na tym rysunku), która obecnie przebiega na poziomie ok 740$ , to ciągle będziemy w trakcie korekty 12-letniej hossy.
×