Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

czarny

[GoldenTowns]Zaczynasz gre? przeczytaj

Recommended Posts

Pewnie do gry zacheciły Cie obecne wszędzie wpisy, że jest to gra gdzie mozesz zarobić "ojro". Więc na wstępie rozwieje twoje plany :)  Na grze zarobią tylko osoby które pisały artykuły "graj a zarobisz"... oni zarobili, bo gdy zaczynali grac na wydobycie 1 złota potrzebowali 800 produktów... gdy na 1 gold potrzeba było 1600 produktów przestali wydobywać gdyż to się nie opłacało a na dzien dzisiejszy potrzeba nawet 3200 produktów na 1 gold. Następną sprawa są ustawy/bonusy <mozna dostać x ilośc produktów za wykonana czynnośc> oczywiście nie dostaniesz bonusów gdyz osoby które zaczęły grac w to wczesniej od Ciebie ustawiaja tak bonusy ,ze tylko oni zyskują śmieszna ilośc produktów w porównaniu do ich dziennej produkcji <do zdobycia małego bonusu wymagaja lvla 15+ happines 35+a nawet happinnes 60+>. Osoby które pisza artykuły o zarabianiu na tej grze i chą byś zapisywał sie z ich reflinka<zarabiaja wtedy 10% z ciebie> powiedzą ci ,ze mimo tego,ze nic nie zarobisz na wydobyciu złota to mozesz jeszcze lepiej zarobić na sprzedaży produktów/surowców z fabryk... więc tu też Cię zasmuce gdyż na liscie sprzedawcow jest tylko 20 osob które mają najnizsza cene lub najwiekszą ilośc produktów po najniższej cenie... więc pomyslisz ,ze dasz najniższa cene i najwieksza ilosc produktow i ludzie od ciebie kupią.... niestety na poczatku jak masz po 200 danego produktu to jestes mistrz... osoby majace po kilka-kilkanascie fabryk mają po kilka tysiecy produktow do sprzedazy wiec nie licz ,ze zarobisz na sprzedazy. MOJA RADA....ZACZYNASZ GRE I CHCESZ ZAROBIC KILKA EURO NA MIESIĄC ??? SZUKAJ INNEJ GRY LUB JAK INNI NAIWNI ZAINWESTUJ KILKASET ZŁ

Edited by czarny

Chyba ktos tutaj myslal, ze po miesiacu grania (bez wysilania sie) bedzie szastal euraczami na lewo i prawo - no niestety, rozczarowales sie.

"Poszukajcie innej gry". Racja bo, na Diablo3, Aion, WoW, LOL, czy chociazby Tibia , zarabiamy juz po tygodniu.  Juz nawet nie chce wspominac Anno, MarketGlory, czy GoldenBattles. 

Prawda jest taka ze jedni w 15 dni bez inwestycji i referali robia 30% szczescia (po miesiacu maja 60-80%) a inni zaledwie 11-15%.  Zapewniam Cie, ze pierwsza grupa bedzie zarabiac w tej grze nie male pieniadze, natomiast druga grupa wypali sie po kilkutygodniach grania.

Nie chce tutaj kwestionowac do ktorej grupy Ty nalezysz i jak ambitnie sie budowales oraz jak czesto sie logowales, natomiast kompletnie sie z Toba nie zgadzam - no chyba, ze udowodnisz ze faktycznie jest bardziej dochodowa gra od GT.

Ja jestem przekonany, ze kazdy kto zapoznal sie z mechanika gry i buduje sie z glowa, bedzie zarabial fajna kase przedzej czy pozniej, a to jak dlugo zajmie generowanie pierwszych goldow, bez inwestycji i referrali, to tylko kwestia czasu.

ps. oczywiscie masz prawo mowic co chcesz i jak chcesz, natomiast mysle ze warto zastanowic sie czy masz do tego wystarczajace argumenty i czy Twoja opinia jest obiektywna - bo nie sadze ze tak jest.

Edited by TeamFactory
  • Like 1

Większość raczej wie, że milionów tutaj nie zarobi, ale np mi zważając na fakt,ze zamierzam studiować baaardzo daleko od miasta rodzinnego, takie dodatkowe 100/200euro miesięcznie by się przydało.

Ja zainwestowałem w niecałe 3gold, a po miesiąc mam prawie 18 poziom i happiness powyżej 65%

Edited by Yolocaust

Yolocaust :) Poprawiłeś mi humor swoimi oczekiwanymi zarobkami ;) hehehe 

Spokojnie, mam czas do października, żeby taki wynik wykręcić :P A i nikt nie wyklucza kolejnych inwestycji

Edited by Yolocaust

Mam refów kilka tylko którzy kokosów nie przynoszą bo dostaje się tylko 10% z produkcji surowców a za doładowania nic, nie mam żadnej kopalni golda, gram lekko ponad 2 miesiące, z ustaw to o ile coś wpada to grosze więc nie wiem o co narzekanie. Nie zainwestowałem nic sprzedałem już 26 golda po 5~6 euro. w town shares mam 18 gold w matsach jakieś 10. Jak ktoś nie wie jak zarobić i myśli, że będzie to za friko to tworzy taki temat. Nie karze przecież nikt nikomu inwestować w tą gre. Ja nawet odradzam bo wiem co się stało z poprzednikiem. Ale gra dała mi zarobić i ciągle daje i to jest dla mnie najważniejsze. Podstawa jak w każdej grze to zacząć jak najszybciej i obrać dobry kierunek :). Pozdrowienia dla rozgarniętych :)

To jest forum inwestycyjne i rozpatrujemy GoldenTowns jako inwestycje wysokiego ryzyka. Jeśli ktoś chce dorobić bez wkładu własnego - jasne zarobi, ale nie może liczyć na średnią krajową. 

Oprócz zainwestowanych pieniędzy jak w każdej dziedzinie trzeba poświecić wiele godzin na dążenie do sukcesu. Jak w każdym biznesie ktoś będzie stratny, a ktoś zarobi kokosy. Przecież nie inwestujemy po kilkaset euro tylko dlatego, żeby zarabiać tyle co ktoś bez wkładu własnego, klikając dwa razy dziennie. To jasne, że więksi chcą zdominować rynek i czerpać jak najwięcej zysku. Myślenie, że każdemu należy się po równo są najgorszej maści, bowiem to czysty komunizm. 

Odnośnie bonusów - nasz kraj jako jedyny w GoldenTowns wymyślił uczciwy podział surowców dla klas społecznych. To, że ktoś ma więcej nie znaczy, że należy mu się mniej.

Aby zbudować polską potęgę nie możemy sobie pozwolić na rozdawanie surowców graczom, którzy mają 10 levele, po 20% happiness a ich workerzy giną jak muchy. Tacy gracze przyczyniają się do nieproduktywnego zarządzania podatkami.

Przypominam, że od 5 poziomu płacimy aż 30% od zebranych zbiorów. Każde dziecko z podstawówki zauważy, że 20 fabryk na 5 poziomie wymaga 100 pracowników, gdzie co 48h dostajemy 10000 surowców z czego 1000 ląduje w skarbie państwa, 1000 dla udziałowców i 1000 do refferala.

Dzięki dzieleniu ustaw na 2 klasy społeczne uczciwie zwracamy zapłacony podatek a i tak mniejszym dodatkowo dodajemy! 

Z powyższych "obliczeń" wychodzi jeszcze jedna sprawa. Najlepiej to mieć poleconego i będziesz dostawać 10% jego produkcji. Dzięki temu spostrzeżeniu możemy zauważyć kolejną rzecz, którą obserwujemy od setek lat. Otóż wiadomym jest, że ci pierwsi gracze będą zarabiać najwięcej, mieli więcej czasu na rozwój wioski, zdobyli refferali itp. 

Podsumowując, każda osoba zdroworozsądkowa nie będzie liczyła na podobne zarobki co gracze w dzisiejszym top20  a autor tematu jeszcze musi się wiele nauczyć przede wszystkim o życiu.

pozdrawiam

• Like 1

Większość raczej wie, że milionów tutaj nie zarobi, ale np mi zważając na fakt,ze zamierzam studiować baaardzo daleko od miasta rodzinnego, takie dodatkowe 100/200euro miesięcznie by się przydało.

Ja zainwestowałem w niecałe 3gold, a po miesiąc mam prawie 18 poziom i happiness powyżej 65%

Nie żebym się chwalił ale, po miesiącu bez ani pół centa mam 16 poziom i happiness 60 % ;)

Pisząc ten post mam na myśli, że wszystko w tej grze zależy od dobrze dobranej strategi i właśnie to jest klucz gry.

Ja znowuż zainwestowałem w golda. W 13 dni zrobiłem 100% happiness i kosztowało mnie to ~7 złota. W tej chwili (14 dzień) produkcja zaczęła przewyższać wydatki na rozbudowę i zaczynają wpadać pierwsze drobniaki :) Nie podchodzę do gry stricte inwestycyjnie. Podoba mi się, mam fun, a jeśli uda się co miesiąc uzbierać jakieś drobniaki na piwo, to będzie świetnie.

Oj chyba ktos rzucil prace i w myslach juz wydawalo tysiace euro ktore zarobi klikajac 2 razy dziennie, zeby odpalic budowe/produkcje :D Proponuje potraktowac GT jako zwykla gre, gdzie ewentualny zarobek bedzie dodatkiem. Nie lubisz tego typu gier to nie graj bo nic nie zwojujesz. Napewno mozna tutaj zarobic ale potrzebna jest cierpliowsc.

"Graj i zarabiaj realne pieniądze" - niektórzy widząc takie i podobne wpisy widzą już oczami wyobraźni setki tysięcy (zł,$ czy euro) wpływających systematycznie na ich konto. Wyczytują też gdzieś "między wierszami" - "wystarczy się tylko zarejestrować ..." (choć realnie raczej nigdzie takich zapewnień nie znajdziemy). 

Gra pozwoli dużo zarobić wyłącznie najlepszym (zupełnie tak jak w realnym świecie). Wyrażanie pretensji w tej kwestii jest ogromną naiwnością lub całkowitą nieznajomością realnego życia. Bo przecież jakby mogło być inaczej? 

Dla mnie osobiście gra jest interesująca sama w sobie. Jako pewnego rodzaju symulator ekonomiczny uczy myślenia i pokazuje, że aby być ciągle na "topie" trzeba się liczyć z ciągłymi zmianami i nieprzerwanie zachować zdrowy rozsądek i pełną uwagę. Możliwość zarobienia to tylko smakowity dodatek do nauki jaki można wynieść z zabawy (ale jakże pożytecznej).

Sukces jest możliwy, gdy robisz coś co lubisz, robisz to najlepiej jak potrafisz i przede wszystkim konsekwentnie. Inny scenariusz prawie zawsze kończy się porażką. Goldentowns nie jest w tym względzie żadnym wyjątkiem.

Ktoś tu pisał, ze gra 2 miesiące i już zarobił- no własnie pisałem o tym,ze takie osoby które zaczeły wczesniej grac to zarobią. A na czym zarobia osoby które zaczynaja teraz grać??? Patrząc jak rośnie liczb wymaganych produktów na wydobycie złota to za miesiąc na 1 gold bedzie trzeba 6400x6 produktów więc kopalnie odpadają. Będą mogli sprzedać surowce, ale jakim cudem będa mogli przebic 20 ofert dostepnych w markecie jeśli decyduje cena i ilosc wystawionych produktów??? Jak ktos po miesiącu bedzie miał ten 15 lvl to ile bedzie mogl miec produktów na sprzedaz? bo Ci co zaczeli wczesniej grac wystawią po 30000 produktów. Więc na czym bedzie zarabiać osob ktora traz zacznie grać? Nie zgadzacie sie ze mną tylko dlatego,ze to wy nalezycie do tej grupy która zaczeła grac wczesniej i ma szanse zarobić i już nawet zarabia. Wiec powiedzcie mi na czym zarobia osoby które teraz zaczną gre?

Edited by czarny

Na tym samym co inni, sposobów na zarobek jest kilka i opisane są dokładnie w innych tematach. Każdy sposób jest dobry jedne przynoszą więcej efektów niż inne, kwestia jaki kierunek obierzesz. Wiadomo kto szybciej zacznie, szybciej ma efekty. Z czasem zarobek na pewno będzie wolniejszy bo większa konkurencja ale to chyba oczywiste.

Na tym samym co inni, sposobów na zarobek jest kilka i opisane są dokładnie w innych tematach. Każdy sposób jest dobry jedne przynoszą więcej efektów niż inne, kwestia jaki kierunek obierzesz. Wiadomo kto szybciej zacznie, szybciej ma efekty. Z czasem zarobek na pewno będzie wolniejszy bo większa konkurencja ale to chyba oczywiste.

Czytałeś w ogóle o co chodzi? Jakie sposoby na zarobek są to ja wiem... tylko jak jestes taki mądry to powiedz mi jak zarobi na sprzedaży roduktów osoba która teraz zaczyna gre? jeśli wiesz w markecie jest 20 ofert sprzedazy widocznych.. decyduje cena i ilośc produktów wystawionych... za miesiąc miasta graczy którzy zaczeli wczesniej będą jeszcze większe a cena surowców zbita do minimum więc jak chcesz sie dostac na liste 20 sprzedawcow

?? no chyba nie przebijesz ilościa produktów graczy którzy bea wystawiac po 50k surowców? czyli sprzedaż produktów odpada, wydobycie  kopalni odpada,  na sprzedaż pracownika pewnie tez sie nie załapie więc powiedz mi jak taki "nowy gracz zarobi"? 

czarny, jesteś socjalistą i chcesz, żeby każdy miał po równo - twój problem nie nasz bo to twoje nadzieje zostaną zaprzepaszczone :)

• Like 1

Ilość terenu jest ograniczona więc z czasem każdy może zabudować wszystko i dogonić z tym każdego. Dlatego mam sporo warehouse żeby moja oferta była widoczna. Mogłeś zacząć 4 miechy temu i miałbyś rozbudowane miasto. Jak wiesz jakie są sposoby na zarobek to zarabiaj :)

Dokładnie zeno13. Zarobić może każdy, ale najlepiej zarobią najlepsi. Czas rejestracji to tylko jeden z czynników podnoszących szanse na sukces, ale wcale nie najważniejszy (mamy przykłady szybkiego wzrostu poziomu i rozwoju miast osób z tego forum). Moim zdaniem sukces w Goldentowns można wyliczyć według wzoru: (ilość rekomendacji + wysokość środków zainwestowanych w złoto + czas który upłynął od momentu rejestracji) * znajomość i zrozumienie mechanizmów gry.

I tak na przykład: osoba która zaprosiła 10 osób, kupiła 5 Goldów i gra systematycznie 2 miesiące i średnio zna mechanizmy gry 3 (w skali od 1-5) jej szansa to (10+5+2)*3 = 51 punktów

Inny przykład: osoba zaprosiła 130 osób, kupiła 20 Goldów, gra systematycznie 4 miesiące i bardzo dobrze zna mechanizmy gry 5 - jej szansa to (130+20+4)*5 = 770 punktów

Najczęściej najwięcej marudzą gracze którzy nikogo nie zaprosili, nie kupili Golda i grają od kilku tygodni. Często też nie rozumieją mechanizmów gry. Ł

czarny, jesteś socjalistą i chcesz, żeby każdy miał po równo - twój problem nie nasz bo to twoje nadzieje zostaną zaprzepaszczone :)

tyle już się wypowiedzieliscie w tym temacie ale dlaczego nikt nie wypowiedział się konkretnie na temat? Może dlatego ,ze mam racje a wy nalezycie własnie do tej grupy która ma jeszcze szanse zarobic?  Wasze odpowiedzi są śmieszne... podsumuje je ogolnie:

-ktos zarzuca mi,ze chcialem zarabiac na tej gierce grubą kase

-drugi mysli,ze zarobi 100/200 ojro na miesiąc<cos zarobi bo zaczął miesiąc temu ale z kwotą przesadził>

-"Gra pozwoli dużo zarobić wyłącznie najlepszym"- tylko powiedz mi jak osoba teraz zaczynająca gre moze przegonić bez inwestycji osobe która zaczynała gre 3 miesiace temu??? własnie pisze o tym ,ze zarobia tylko Ci którzy zaczeli wczesniej.

-kolejny zarzuca mi ,ze jestem socjalistą- powiedz po prostu,ze zacząłeś wczesniej i nie chcesz by nowi gracze mieli równe szanse na zarobek

- kolejna rzecz to bonusy- oczywiscie ,ze nie mozna ich rozdawac dla osob ktore graja tydzien dlatego wymagane happiness to przynajmniej 35 tylko,ze jak wam urosnie happiness to wymagac bedziecie happiness 70 by zdobyc 10 drewna

KTOS ODPOWIE W KONCU NA CZYM ZAROBI OSOBA ZACZYNAJĄCA ERAZ GRE? CZY BEDZIECIE PISAC GŁ

To napisze to co wcześniej na tym co inni :)

Sprzedaż surowców, refów, pracowników, wydobycie golda, handel akcjami miast, państw, gry :)

Ilość terenu jest ograniczona więc z czasem każdy może zabudować wszystko i dogonić z tym każdego. Dlatego mam sporo warehouse żeby moja oferta była widoczna. Mogłeś zacząć 4 miechy temu i miałbyś rozbudowane miasto. Jak wiesz jakie są sposoby na zarobek to zarabiaj :)

Ty chyba nie rozumiesz tej gry? jesli ty zabudujesz cały teren a po pól roku zabuduje go osoba która zaczela grac później to myslisz,ze to sie wyrówna? po pierwsze nawet jak rozbudowywał by sie identycznie jak ty to  nawet połowy tego nie zarobi ponieważ będzie potrzebował kilka razy wiecej produktów na 1 golda, po drugie nie bedzie mial szans sprzedawac towarow/pracownikow ,bo zbyt duza konkurencja i nie przebije ich ilościa produktów więc sie nie ośmieszaj tylko poczytaj o grze. Tekst typu ". Mogłeś zacząć 4 miechy temu i miałbyś rozbudowane miasto." pokazuje twój tok myslenia  i w koncu odpowiada na to o co pytałem= nie zacząłes grac na początku to nie zaczynaj grać w tę grę, bo nie zyskasz na tym ty tylko Ci którzy zaczeli wczesniej

Ja rozumiem mechanizm gry dlatego potrafię zarobić i wcale nie potrzebuje do tego baaardzo dużego miasta i pracowników. Nikt nie daje gwarancji jak będą wyglądały zarobki w przyszłości pytałeś na czym masz zarabiać to Ci wymieniłem wyżej.

To napisze to co wcześniej na tym co inni :)

Sprzedaż surowców, refów, pracowników, wydobycie golda, handel akcjami miast, państw, gry :)

Tobie akurat nie będe tłumaczył ,bo juz widze,ze nie rozumiesz tej gry. A może jak napisze to cos zrozumiesz: na sprzedazy surowców/pracowników nie zarobi,bo nie bedzie miał takiej ilosci by dostac sie na liste sprzedawcow, na wydobyciu golda nie zarobi ,bo wczesniej ktos wydobywał 1gold max za 1600x6 produktów co było nie opłacalne teraz juz jest 3200x6 za miesiac lub szybciej bedzie 6400x6 wiec jak bedzie wydobywał golda i jaki lvl bedzie musiał miec by miec tyle surowców i miasto utrzymywać. Chyba ta liczba przy twoim nicku to twój wiek... ogarnij jak działa gra i sie wypowiadaj. pozdrawiam

Ja rozumiem mechanizm gry dlatego potrafię zarobić i wcale nie potrzebuje do tego baaardzo dużego miasta i pracowników. Nikt nie daje gwarancji jak będą wyglądały zarobki w przyszłości pytałeś na czym masz zarabiać to Ci wymieniłem wyżej.

Czytałes ten temat? pisałem o tym,ze tacy jak ty którzy zaczęli wczesniej zarobią!!! ale na czym zarobia osoby które teraz zaczną gre??? myslisz ,ze przebiją cie z ilościa produktów w markecie???

czarny - dokładnie na tym samym na czym zarabiają inni. Nowy gracz ma tylko maksymalnie 4 miesiące straty. Więc musi, albo kupić czas (zakup odpowiedniej ilości Golda i mądre inwestowanie w rozwój miasta) - warto zwrócić uwagę że co niektórzy aby przyspieszyć rozwój płacili za surowce nawet po 0.0010/szt (pamiętam te czasy :) ). Dzisiaj jedni cenę surowców uważają za wadę a dla innych to niebywała gratka. Zwycięzców charakteryzuje to, że widzą możliwości tam gdzie inni nie widzą szans. Innym sposobem na podgonienie jest zaproszenie lub kupienie odpowiedni dużej ilości zaangażowanych referali. Umiejętność dzielenia się swoją wiedzą  i w tym wypadku jest bardzo opłacalna. Ale żeby nią się dzielić trzeba ją posiadać, a to kolejny aspekt na dobre wyniki w Goldentowns (według mnie aspekt najważniejszy). A później to już tylko czas, czas, czas ...

Pytałeś o sposoby to Ci napisałem, nie mam kopalni golda bo są lepsze sposoby na zarobek :) Jeśli chodzi o najeżdżanie na wiek to zamień liczby w nicku i będziesz miał mój wiek.  Jeśli chodzi o pracowników to można wystawiać ile się chce nie ma ograniczenia 20 ofert. 

Edited by zeno13

czarny - dokładnie na tym samym na czym zarabiają inni. Nowy gracz ma tylko maksymalnie 4 miesiące straty. Więc musi, albo kupić czas (zakup odpowiedniej ilości Golda i mądre inwestowanie w rozwój miasta) - warto zwrócić uwagę że co niektórzy aby przyspieszyć rozwój płacili za surowce nawet po 0.0010/szt (pamiętam te czasy :) ). Dzisiaj jedni cenę surowców uważają za wadę a dla innych to niebywała gratka. Zwycięzców charakteryzuje to, że widzą możliwości tam gdzie inni nie widzą szans. Innym sposobem na podgonienie jest zaproszenie lub kupienie odpowiedni dużej ilości zaangażowanych referali. Umiejętność dzielenia się swoją wiedzą  i w tym wypadku jest bardzo opłacalna. Ale żeby nią się dzielić trzeba ją posiadać, a to kolejny aspekt na dobre wyniki w Goldentowns (według mnie aspekt najważniejszy). A później to już tylko czas, czas, czas ...

Wiem,ze sie znasz na tej grze ale tu sie mylisz,ze ma tylko 4 miesiące straty... było by tak gdyby ilośc produktów na wydobycie golda była stała oraz ilośc produktów do sprzedaży w top 20. np. grałeś miesiąc i miałes 3200x6 produktów to miałeś 2-4golda ktos kto zacznie teraz grając twoja "prędkością" zarobi na tym samym tylko 0,5-1 golda więc jak widzisz sam fakt,ze zaczyna później traci nawet 4x w ciągu 1 miesiąca więc to nie wyjdzie jak 4 miesiace straty które nadrobi ,bo juz po miesiącu opóźnienia ma 4 razy mniej

Pytałeś o sposoby to Ci napisałem, nie mam kopalni golda bo są lepsze sposoby na zarobek :) Jeśli chodzi o najeżdżanie na wiek to zamień liczby w nicku i będziesz miał mój wiek.  Jeśli chodzi o pracowników to można wystawiać ile się chce nie ma ograniczenia 20 ofert. 

No akurat pracowników nie sprzedawałem więc tego nie wiedziałem. Nic do ciebie nie mam tylko twoje wypowiedzi mijały sie z rzeczywistością

Edited by czarny