Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Skyler

Pytanie od totalnie zielonego

Recommended Posts

Chcę założyć bloga głównie dla wartościowych artykułów które mają służyć i mi i osobom wokół, do tego nie obrażę się jak wpadną jakieś grosze za reklamy na blogu. Powiedzcie mi, a raczej napiszcie jak to właściwie wygląda?

Jest wiele darmowych hostingów na których można założyć na przykład blog.pl, ale podobno najbardziej polecanym nr1 wśród darmowych hostingów jest blogger.com ponieważ można tam podobno podczepić google adense i zarabiać na nim, a na większości darmowych nie ubije się grosza - wymagane jest do tego płatny hosting.

Czy w ogóle opłaca się zakładać bloga na darmowym hostingu? Nie widzi mi się na razie płacenie za hosting jakbym nie miał nic z bloga w początkowych miesiącach zarabiać. Wypowiedzcie się jakoś doświadczeni użytkownicy. Dodam, że nie znam się na projektowaniu stron itp, trochę w takim blogu wkurzzająca byłaby domena blogspot.com ale chyba za .pl trzeba płacić

Blog ma służyć biznesowo to nie pakuj się w darmowy hosting czy darmowe domeny. To nie jest duży wydatek, a przynajmniej masz nad wszystkim kontrolę.
Na darmowych możesz mieć problem ze zmianą serwerów.
Reklamy AdSense czy AdTaily możesz podpinać przy w miarę dużym ruchu. Powiedzmy te 200 unikalnych użytkowników dziennie.

Ja Ci mogę polecić to co każdemu polecam hosting GVO za 30zł/mies z generatorem blogów. Instalujesz wordpressa i działasz. Nie trzeba się znać na projektowaniu.
Odpowiedz tylko sobie na pytanie dla kogo ma być ten blog, jaka duża jest Twoja grupa docelowa (wspomniane osoby wokół)

30 zł na miesiac to jak na mój budżet całkiem sporo. Nie ma jakiś hostingów gdzie raz na rok płaci się nie dużo?

Są na pewno, ale jak Ci biznes wypali to będziesz potrzebował lepszych serwerów

hosting

Chcę założyć bloga głównie dla wartościowych artykułów które mają służyć i mi i osobom wokół, do tego nie obrażę się jak wpadną jakieś grosze za reklamy na blogu. Powiedzcie mi, a raczej napiszcie jak to właściwie wygląda?

Jest wiele darmowych hostingów na których można założyć na przykład blog.pl, ale podobno najbardziej polecanym nr1 wśród darmowych hostingów jest blogger.com ponieważ można tam podobno podczepić google adense i zarabiać na nim, a na większości darmowych nie ubije się grosza - wymagane jest do tego płatny hosting.

Czy w ogóle opłaca się zakładać bloga na darmowym hostingu? Nie widzi mi się na razie płacenie za hosting jakbym nie miał nic z bloga w początkowych miesiącach zarabiać. Wypowiedzcie się jakoś doświadczeni użytkownicy. Dodam, że nie znam się na projektowaniu stron itp, trochę w takim blogu wkurzzająca byłaby domena blogspot.com ale chyba za .pl trzeba płacić

Nikt Cię od darmowego hostingu nie odwiedzie, dopóki nie poznasz jego wad. Bo zaleta jest tylko jedna: darmo.
Jestem zdziwiony że chcesz robić biznes nie chcąc inwestować ani grosza w branding i chociaż jako-taki serwer ... a do tego pytając o to na forum o inwestycjach.
Dodatkowo chcesz zarobiać na adsense, rónocześnie skazując odwiedzających na czekanie, aż się strona łaskawie załaduje. Jeśli wcześniej nie wyłoży na łopaty.
Nikt więcej nie zawita w takie miejsce, więc z klikaniny w adsense też grosza nie dostaniesz.

Wykup w którejkolwiek sensownej firmie hostingowej konto. Najtańsze wystarcz na początek - oby tylko była możliwość bezkłopotliwej migracji na wyższy pakiet.
Dokup domenę do tego 5-20zł to wciąż nie pieniądz a tyle kosztuje prąd zżerany przez telewizor co wieczór.

Darmowe blogi sobie daruj. Jeśli masz czas, poczytaj o tysiącach wątków "usunięto mi bloga". Jak nie piszesz o modzie czy pierdołach dla małolatek, to tylko kwestia czasu. Blogi z blogspot (to google?) czy wordpress.com wyfruwają jak strajkujący z roboty.

Na stronach znać się nie musisz. Coraz więcej hostingów posiada kreatory stron lub instalatory CMS, gdzie postawisz bloga na wordpressie w 10 min - włącznie ze znalezionym przez siebie darmowym szablonem. A nawet jeśli nie ma automatu, pomoc techniczna hostingu jest od tego, aby Ci pomóc w zrozumieniu i ustawieniu konta aby działało pod daną aplikację (no, poza grzebaniną w tym co tam posadzisz na koncie, bo to nie usługi webmasterskie).

Krótko rzecz biorąc: najtańsze, ale płatne konto hostingowe, własna domena i zapewne wordpress. Nic skomplikowanego.

Przyciągniesz odwiedzających na bloga, zaczną klikać w reklamę, to ci się przynajmniej hosting i domena zwrócą.

Coraz więcej hostingów posiada kreatory stron lub instalatory CMS, gdzie postawisz bloga na wordpressie w 10 min - włącznie ze znalezionym przez siebie darmowym szablonem.

Ta strona jest najlepszym tego przykładem. Wszystko masz wyłożone na tacy.

Mam pytanie, zdecydowałem się na płatny hosting i domenę, ale chciałbym, żebyście mi polecili jak najtańszy hosting, co polecacie :)?

Polecam hostinghouse.pl. Jeszcze na studiach w ramach zaliczenia z koleżankami założyłyśmy tam mini bloga. Cena około 15zł na rok.

Mam pytanie, zdecydowałem się na płatny hosting i domenę, ale chciałbym, żebyście mi polecili jak najtańszy hosting, co polecacie :)?

Mnie jakoś ich polityka "najtańszego hostingu" nie przekonuje.

Konta do 50zł oferują m.in. webserwer.pl, kylos.pl, o12.pl - firm jest ma się rozumieć długa lista, ale te wpasowywały się w moje wymagania jakościowe.

Mają przede wszystkim autoinstalatory, dobrą pomoc techniczną i "kilka lat istnienia" za sobą.

Zrobiłem już, link w sygnaturce. Jest to konkretny blog dla konkretnych mężczyzn :)

Ja korzystam z webd.pl - całkiem okej, jednak ostatnio dość często pojawiają się informacje o pracach technicznych i serwery są niedostępne. Co do bloga to osobiście polecam Wordpress, prosty w instalacji, "lubiany" przez google i co ważne profesjonalny skrypt.