Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
jacu131

Plagiat strony internetowej

Recommended Posts

Zacznę od początku. Jakiś miesiąc temu skontaktował się ze mną pewien Chińczyk, który ukradł wygląd mojej strony internetowej:

http://refback80.com/

 

Podpiął pod jakiś zwykły monitorowy skrypt i sprzedaje jako mój skrypt.

 

Ukradnięcie wyglądu to nic trudnego, wszystkie htmle, cssy i javascripty można w końcu wyświetlić w przeglądarce.

 

Ów Chińczyk chciał, żebym mu zapłacił, inaczej wyśle spam email z ofertą sprzedaży mojego 'skryptu', w rzeczywistości chodzi tylko o wygląd strony ale dla mnie to ważne.

 

Ostatnio zauważyłem 3 monitory zgapione z mojego:

http://www.hyipvn.com/

http://www.refback90.com/

http://www.fairestmonitor.com/

>:(

 

Mam pytanie - co mogę w takiej sytuacji zrobić? Skontaktowałem się z hostingami w/w stron z prośbą o zawieszenie konta, zobaczymy czy to poskutkuje. Maile abuse@ znalazłem poprzez whois w/w stron. Czy to wystarczy?

 

Proszę o pomoc każdego kto coś wie na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Jacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Współczuje jacu.

Tak to jest, ktoś się narobi, a taki chińczyk nie dość że ukradnie to jeszcze zażyczy sobie zapłaty.  >:(

A jak się dowiedziałeś o plagiatach swojej strony? Ten chinol Ci linki podesłał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz dane osobowe Chinola?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest firma44

To nie jest tylko plagiat ale również próba wyłudzenia. Można to zgłosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O stronach dowiedziałem się od znajomych, którzy to zauważyli.

 

Co do danych personalnych - nie mam. Koleś napisał mi anonimowo na live chacie z mojej strony. Mam adres strony na blogspot.com, gdzie sprzedaje mój wygląd (nie wklejałem, bo i po co) oraz yahoo id jednego z adminów monitora z moją grafiką.

 

Na forum pozycjonowanie i optymalizacja znalazłem podobny problem i z tego co tam piszą nie wygląda to ciekawie:

http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=4603

 

Dostałem też odpowiedź od supportu firmy hostingowej jednej z witryn:

Hello,

You will need to submit an offical DMCA complaint.

 

You can see how to do this at:

http://www.chillingeffects.org/dmca512/faq.cgi#QID130

http://www.mcanerin.com/EN/articles/copyright-03.asp

 

 

Thank You,

Nick P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli nie masz danych, to pozostaje tylko abuse do hostingow, Chinczyka raczej nie ruszysz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też myślę że chińczyka nie ruszysz... chyba że mieszka w polsce ;) Chiny chyba nie współpracuja pod względem prawa z innymi rządami. Pozostaje chyba tylko adminów informować i osoby które zakupiły skrypt że to nielegalne i wniesiesz do prokuratury jeżli nie usuną. Ale to raczej wiele nie da, można próbować. Ostatnio tak typa postraszyłem bo mi teksty kradł to całą stronę zamknął ze strachu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.  Chatbox

  You don't have permission to chat.
  Load More
 • News

 • Latest companies news

 • Companies

 • Posts

  • Widzisz Łaskawco - muszę przyznać ci rację... Ten program jest inny tyle, że ta inność polega na tym, że Waćpan tak go gdziwacznie prowadzi, że jest to śmieszne a nawet wręcz głupie. Naprawdę kompletnie bez sensu jest to, że otwierasz trzeci program - a zapowiadasz otwarcie ich jeszcze bodajże 10 - w sytuacji kiedy żadnego ruchu nie ma na żadnym z nich. I choć do tego się pewnie nie przyznasz to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością do tej pory dołożyłeś do stworzenie swojego "imperium" kilkaset, max kilka tysięcy deolarów.  Być może masz nadzieję, że kiedyś tam coś z tego Ci wyjdzie. Ale IMHO, Twoje nadzieje są płonne... Tak idyotycznego prowadzenia hyipa jeszcze nie widziałem. I rzeczywiście przejdzie on do polskich, hyipowych annałów. Każdy admin - poza tobą - po pierwszym niewypale dałby sobie spokój i albo zrezygnował z dalszych prób tworzenia ponziakowych oszustw albo przeanalizowałby błędy, douczył się i wysartował za jakiś czas - z nową tożasamością bez ortografa w imeniu - z czymś choć nieco bardziej dopracowanym i bradziej rokującym na zarobek. Ty wolisz iść w zaparte... No cóz... Twój cyrk - twoje małpy - twoeje nibyhyipy... Przynajmniej jest zabawnie...   No, to akurat jest dość charakterystyczne dla większości ponziaków... Różnica jest jedynie taka, że chyba wszystkie ponziaki poza tym od @antyyesno tworzą coś co nazywają Czymś i wychwalają to pod niebiosa jako wielki przełom... Ot, choćby jak admini dascoina zawojowywali świat mody spotkaniem z dziesięciorzędnym projektantem w restaracji na Wierzy Eiffla czy też tworząc pierw niby giełdę wewnętrzną a później wypuszczając dascoina na nibygiełdy nibyzewnętrzne.... A @antyyesno tworzy kompletnie bez ładu is składu kolejne niskobudżetowe nibyponziaki i próbuje wciskać kity o rzekomych rzeszach userów... To nawet dość intrygujące jest     PS. Identyczna bylejakość widoczna jest na stronach @antyyesno vel Dariusz Modrakowski Oraz innych promotorów tego badziewia (czyżby kolejne wcielenia @antyyesno? .... .... ... Czytelnikom pod rozwagę zaś daję myśl czy to jakieś Stowarzyszenie Nieudacznych Zaganiaczy czy też jeden człek bądź to z rozdzieleniem jaźni bądź to z mutltitożsamościami... Sam zaczynam mieć nieodparte wrażenie, że jedynym uczestnikiem programu jest jego admin, @antyyesno, w kilku odsłonach. A o tym kto zacz @antyyesno mam swoją teorię ale zostawię ją dla siebie   Niemniej byłby to nad wyraz niezwykły ponziak   am na ten temat swoją własną teorię ale zostawię ja dla siebie.
  • No przecież taki jest cel piramid finansowych, aby tak zrobić, aby ogół ludzi myślał że program działa w określony sposób, podczas gdy w rzeczywistości działa on inaczej... Taki jest cel adminów tego typu programów aby ludzie pojmowali program w taki sposób jaki dla admina jest najbardziej optymalny dla jego interesów z tym związanych. Ale na szczęście nie wszyscy pojmują tego typu programy w taki sposób w jaki admin by chciał. Ależ nie, w zasadzie wszystko tutaj pasuje idealnie. Wszystkie klocki w tym hyipie pasują do siebie... Pasują nawet bardziej, niż w niektórych innych hyipach, gdzie tamtejsi admini znacznie bardziej się wysilali, aby swojego hyipa ubrać w bardziej wiarygodną legendę.  Natomiast w tym hyyipie admin w ogóle się nie wysila aby stworzyć choćby minimalne pozory jakiejś legendy. Tu nic nie ma. Tu dopiero wszystko ma rzekomo być, kiedyś tam, w przyszłości... Już nie wspominając nawet o jakichkolwiek próbach uwiarygodnienia, że program zarabia na tym na czym deklaruje że zarabia. Zero wiarygodności i masa bezpodstawnego hurraoptymizmu sprawia że ten program to jakaś groteska na tle niektórych innych hyipów.
  • Racja bo to jest hyip metafizyczny albo w stanie kwantowym czyli jest albo go nie ma.
  • Ale ja cały czas pisałem, że to jest inny projekt niż ogół myśli. Dlatego wam tutaj nic nie pasuje do zwykłych standardów hyipów jakie znacie.
  • To niesamowite że program będący prawdziwym Hyip vietcongiem gdzie userzy pochowani są chyba w tunelach bo w social mediach czy yt. nie słychać o nim nic co nie przeszkadza dynamicznemu, wręcz lawinowemu wzrostowi nowych użytkowników(tak wynika z fragmentu którego nie zacytowałem/przetłumaczyłem a był tam straszny bełkot)   Obecna sytuacja ma również pewne wady. Z uwagi na fakt, że dołączyło do nas tak wiele nowych osób, będziemy musieli opóźnić rozpoczęcie naszych kampanii reklamowych na otwartym rynku. Chcemy być w 100% pewni, że nasze serwery mogą pomieścić wszystkich nowych członków, dlatego musimy kontrolować tempo naszego wzrostu. Musimy też nieco opóźnić rozpoczęcie naszej serii webinarów z tego samego powodu. Po prostu nie możemy wejść na otwarty rynek i zacząć robić duży szum w naszych webinariach, dopóki wszystkie wyżej wymienione grupy nie będą już na pokładzie. Wtedy będziemy mogli to zrobić.
×