Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

ElSowini

E-sklep

Recommended Posts

Witam,

Planuje otworzyć sklep internetowy zajmujący się detaliczną sprzedaża produktów z kategorii sztucznej biżuteri, mam własną DG, upatrzyłem już domene, hosting, oraz sam sklep. Moje pytania brzmią następująco:

1) Czy ktoś z Was mogłby mi polecić jakąś dobrą hurtownie spoza czołówki google, coś może mniej popularnego, ale lepszego, sprzedającego na prawdę hurtowo? Planuje również poszukać hurtowni na żywo w moim mieście i porównać ceny.

2) Czy taka forma sprzedaży jest opłacalna na ryczałcie? Jedynymi kosztami będzie na początku tylko towar, jak wiadomo na ryczałcie nie mam możliwości wrzucenia niczego w koszty, ale za to podatek od dochodu to 3%

Fajnie by było, gdyby znalazł się ktoś kto taki sklep prowadzi/prowadził i mogłby dać kilka cennych rad na początek, bo moje doświadczenie jest w tym temacie zerowe. Sklepik jest o tyle ciekawy, że nie wiąże ze sobą dużych kosztów, na początek planuje zakupic towar na jakies 500-700zł i próbować na allegro, jeśli coś ruszy to odpalam sklep, żeby sprzedawać bez pośednika i ominąć prowizje, której niestety w koszty wrzucić nie mogę. Największym problemem obecne jest wyszukanie taniego towaru. W przypadku, małego popytu zawsze można sprzedać po kosztach wśród znajomych, lub rodziny, więc jako tako ryzyko jest bardzo małe. Zapraszam do komentowania i dzielenia się Waszymi pomysłami.

Może warto by było poszukać kogoś kto taką biżuterię wykonuje ręcznie? Jest mnóstwo takich osób, które tylko czekają na zlecenia. A taki towar ma swoją duszę, jest oryginalny, jedyny w swoim rodzaju i przede wszystkim niepowtarzalny. Prawdą jest to, że u nas jeszcze nie jest to tak popularne jak za granicami naszego kraju, ale powoli się rozkręcamy by nauczyć się kupować ręcznie robione cudne przedmioty / biżuterię. Źyczę powodzenia :)     

Jeśli chodzi o ręcznie wykonywaną biżuterię to wiele hurtowni, które odwiedziłem ma w ofercie połfabrykanty, mogłbym sam takie cuda składać. Najgorszy właśnie jest ten ryczałt, nie odlicze sobie kosztów produkcji - narzędzia, kleje, zaczepki, sznurki i i jeszcze pewnie masa innych rzeczy o których nie mam pojęcia. Kupując gotowe wyroby wytworzone ręcznie zapłacę pewnie sporo(oczywiście nie będę mógł wpisać tego w koszta). Ponieważ takie osoby narzucą swoją marże na surowiec+robocizna, co przy moim planie zakupu jak najtańszego towaru żeby być chociaż troszeczkę konkurencyjnym na allegro mija się z celem. Przy tej opcji moja cena końcowa będzie duża większa niż cena realna produkcji takiej biżuterii. Sam pomysł jest dobry, obawiam się tylko, że nie rozbujam nowego interesu z dużymi cenami, nawet jeśli towar byłby super. Klienci przede wszystkim skupiają się na cenie, ilu z nas szukając czegoś na allegro, zaznacz sortowanie od ceny najniższej :)

Koncepcja jest ciekawa, ale tylko dla kogoś kto już jakąś tam sprzedaż prowadzi i ma klientów, nie mniej jednak dziękuje za swoje pomysły @crox.

Czy zamierzasz reklamować swój sklep i pozycjonować swoją stronę?To pomogłoby Ci wyjść poza granice Allegro.Gratuluję i życzę powodzenia :)

pozdrawiam Montezuma  ^_^

Edited by Montezuma

ja pomyslałabym tez o odpowiedniej wysyłce, bo szybka i bezpieczna dostawa też przyciaga klientów. Tez mam e-sklep i ostatnio podpisałam umowę z firmą przewozową www.sendego.pl , dośc tanią ale sprawdzona i bezpieczną.

Całkiem ładne zdjęcia.Jednak, jeżeli chcesz być widoczny w wyszukiwarce, to musiałbyś zamieścić obszerniejsze opisy produktów.

No i oczywiście trzeba inwestować w reklamę - bez tego sklep sam się nie rozkręci.

sylwia4012 a korzystałaś z ich propozycji na start przy temacie e-biznesów? Interesuje mnie ta propozycja, bo całkiem jest kusząca. Przy stałej współpracy i wysyłce chyba 200 paczek miesięcznie cennik ustalany jest indywidualnie. to też fajna opcja.

1) Czy ktoś z Was mogłby mi polecić jakąś dobrą hurtownie spoza czołówki google, coś może mniej popularnego, ale lepszego, sprzedającego na prawdę hurtowo? Planuje również poszukać hurtowni na żywo w moim mieście i porównać ceny.

W poszukiwaniu hurtowników, to najlepiej wybrać się na targi o tematyce biżuteryjnej. 

Zgadzam się z poprzednikiem. Najlepszą formą pozyskiwania dostawców są targi.

spróbuj USUNIĘTO, bardzo dobre oprogramowanie moim zdaniem lepsze na rynku +dużo integracji, bardzo stabilna platforma i wygodna w pracy!

Edited by Robertpl

spróbuj http://sky-shop.pl/, bardzo dobre oprogramowanie moim zdaniem lepsze na rynku +dużo integracji, bardzo stabilna platforma i wygodna w pracy!

Tyle, ze kosztuje... Malo popularny u nas, bardzo dobry, szybki i do tego darmowy jest nopCommerce. Najlepszy jesli chodzi platforme .NET, integracji jeszcze wiecej. Nie tylko z allegro, czy platnosciami, ale tez ebay, amazon, programy ksiegowe (to akurat w tej fazie malo znaczace, ale jesli bedzie coraz wiecej produktow warto zastanowic sie nad takim programem, ktory bedzie wspieral program ksiegowy).

Bardzo dobry support, globalny! To nie jest produkt, ktory moze zniknac. Bywaly takie skrypty wypuszczane przez firmy, ktore po prostu nie sprzedawaly swojej oferty, co za tym szlo, nie nadazaly za trendami i wymaganiami, co za tym szlo w koncu upadaly. A ja juz mialem przyjemnosc przerabiac skrypt platnosci (na szwedzki rynek) firmy ktora upadla. Powiem tak, goscia taniej by wyszlo zakup gotowego modulu z malymi poprawkami, niz przerobka na aktualna wersje... Dlatego warto sie zastanowic nad globalnymi rozwiazaniami. Wordpress raczej nie upadnie, prawda?

A zastanawiałeś się nad wprowadzeniem szybkich płatności internetowych? To podstawa każdego sklepu internetowego. Skontaktuj się z operatorami płatności online i wybierz ofertę najlepszą dla Ciebie.

A tu sie nie zgodze z Toba. Jesli tworca sklepu nie jest programista, to lepiej dla niego wybrac sklep z gotowymi modulami niektorych platnosci. Powod? Napisanie skryptu pod platnosci i sklep online bedzie na pewno drozsze, niz konkurencyjne prowizje... Ale co do platnosci, to zgadzam sie w 100%. Tylko i wylacznie platnosci online! Bez tego sklepu nie ma.

Tyle, ze kosztuje... Malo popularny u nas, bardzo dobry, szybki i do tego darmowy jest nopCommerce. Najlepszy jesli chodzi platforme .NET, integracji jeszcze wiecej. Nie tylko z allegro, czy platnosciami, ale tez ebay, amazon, programy ksiegowe (to akurat w tej fazie malo znaczace, ale jesli bedzie coraz wiecej produktow warto zastanowic sie nad takim programem, ktory bedzie wspieral program ksiegowy).

Bardzo dobry support, globalny! To nie jest produkt, ktory moze zniknac. Bywaly takie skrypty wypuszczane przez firmy, ktore po prostu nie sprzedawaly swojej oferty, co za tym szlo, nie nadazaly za trendami i wymaganiami, co za tym szlo w koncu upadaly. A ja juz mialem przyjemnosc przerabiac skrypt platnosci (na szwedzki rynek) firmy ktora upadla. Powiem tak, goscia taniej by wyszlo zakup gotowego modulu z malymi poprawkami, niz przerobka na aktualna wersje... Dlatego warto sie zastanowic nad globalnymi rozwiazaniami. Wordpress raczej nie upadnie, prawda?

A tu sie nie zgodze z Toba. Jesli tworca sklepu nie jest programista, to lepiej dla niego wybrac sklep z gotowymi modulami niektorych platnosci. Powod? Napisanie skryptu pod platnosci i sklep online bedzie na pewno drozsze, niz konkurencyjne prowizje... Ale co do platnosci, to zgadzam sie w 100%. Tylko i wylacznie platnosci online! Bez tego sklepu nie ma.

W sumie Pan ma racją o możliwości upadku, ale na razie wszystko działa jak trzeba i odnośnie płatności mobilnych idealnie dla zwykłego "user'a", ale tam gdzie darmowe zawsze nie ma nic darmowego, także lepiej raz opłacić o spokojnie pracować. 

SPAM

Edited by Robertpl

Naprawdę warto policzyć co się bardziej opłaca czy niski ryczałt czy wyższy podatek dochodowy. Prowadze sklep internetowy od prawie roku  na ryczałcie i koszty są początkowo dość wysokie ( abonamenty, pozycjonowanie, szablony, wyposażenie  itp.). lepiej bym wyszła na podatku dochodowym. A jeśli ktoś ma dzieci to i ulgę prorodzinną odliczy. Dla własnych rozliczeń  czy dla księgowej ryczałt jest prostszy ale nie zawsze w pierwszym roku korzystny

Sporo rzeczy musisz zrobi zanim zaczniesz sprzedawać. Tak jak podpowiadają poprzednicy - wysyłka, e-płatności, kontakt z hurtowniami. Ale ogólnie to dobry biznes na te czasy.

Strona nie działa więc rozumiem,że działalności już żadnej nie prowadzisz?

ręcznie - o tak, jak najbardziej! ale to jest jak z oprogramowaniem od mniej popularnych firm. możesz trafić na taką, która tak jak ta co ja korzystam się wybije i teraz się promuje po największych portalach, albo na taką co splajtuje i pociągnie cie na dno. ja raczej korzystałbym z tych sprawdzonych rozwiązań.

Wydaje mi się, że równoczesnie ta co się wybije później może stwarzać zagrożenie że jak Ci się skończy umowa to zażyczą sobie takich opłat za korzystanie z ich dobrodziejstw, że możesz z powodzeniem już zacząć szukać kolejnej firmy hehehe juz nie raz tak było nawet z moja pasta do zebów....było dobrze dopóki było dobrze, zaczeli sie reklamowac i cena wzrosła o 5 złotych na przestrzeni trzech meisięcy...

Edited by KomPITER

Więc tu Cię zaskoczę, miałem krótkoterminowe opłaty, długoterminowe zobowiązania i już przedłużane również i wręcz przeciwnie się stało, bo ceny zostały obniżone w promocji :) stąd moje jednoznacznie pozytywne wypowiedzi, dbałość o firmę robi swoje, oni zdobywają klientów, mi się dobrze korzysta. No i dobrze dobierają współpracę, inpost to teraz najlepsza firma kurierska, a na pewno najpopularniejsza z tymi swoimi paczkomatami. i nie siedzi wredna menda w okienku na poczcie, tylko normalni ludzie w POKach, kurierzy z głową na karku albo gadający paczkomat :)

Fake opinia

Edited by Egzekutor