Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
JohneS

Cyfrowe waluty a podatki

Recommended Posts

Powstało już wiele tematów o tym jak tansferować, zyski z inwestycji w HYIP do kraju, bez narażania się na problemy z US.Wszystko wygląda pięknie, do czasu gdy US jednak postanowi przeprowadzić kontrolę. Jak w takiej sytuacji wyjaśnić wychodzący przelew, bądź wychodzące przelewy poprzez które zasilaliśmy konta np. w Perfect Money czy EgoPay. Przecież w tym momencie możemy zostać oskarżeni o działanie w złej wierze. Ponadto zostawianie danych bankowych w kantorach zajmujących się wymianą walut elektronicznych też nie jest do końca bezpieczne (mam na myśli podawania naszy prowdziwych danych bankowych, a nie transferowanie zysków przez konta offshore). W związku z tym pojawia się pytanie jak zakupić walutę elektroniczną, bez konieczności używania do tego celu własnego konta bankowego? Zna ktoś taki sposób? Przy rosnącym poziomie kontroli przepływów gotówkowych i bezgotówkowych na świecie, konieczności weryfikacji wszystkich kont, niedługo będzie trzeba płacić podatek kilka razy od każdej złotowki, a następnie jeszcze prewencyjnie podatek od potencjalnej możliwości jego nie zapłacenia (coś jak podatek od nośników danych w celu przeciwdzialania piractwu). Pozdrawiam i liczę na gorącą dyskusję. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakie widzisz niebezpieczeństwa przy korzystaniu z własnych kont bankowych? Bo coś nie za  bardzo rozumiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JohneS: a propos: "W związku z tym pojawia się pytanie jak zakupić walutę elektroniczną, bez konieczności używania do tego celu własnego konta bankowego? Zna ktoś taki sposób?"

Możesz zrobić przelew na poczcie. :)

"Przy rosnącym poziomie kontroli przepływów gotówkowych i bezgotówkowych na świecie, konieczności weryfikacji wszystkich kont, niedługo będzie trzeba płacić podatek kilka razy od każdej złotowki, a następnie jeszcze prewencyjnie podatek od potencjalnej możliwości jego nie zapłacenia (coś jak podatek od nośników danych w celu przeciwdzialania piractwu). Pozdrawiam i liczę na gorącą dyskusję. ;-)" - a w tej kwestii rada jest prosta: wyprowadź się np. do Belize, na Seszele, itp. :)

Edited by RobertL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przekaz pocztowy, to niestety w przypadku wielu jeśli nie wszystkich procesorów płatniczych jest on nielegalny i jest duże prawdopodobieństwo, że pieniądze nie dotrą na nasze konto (oczywiście w niektórych przypadkach taka operacja może się udać).

 

Odnośnie niebezpieczeństw, dotyczących wykonywania przelewów z własnego konta. Tak jak w przypadku skanów dowodów, im mniej osób ma do tego dostęp tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś wykorzysta nasze dane w niekorzystny dla nas sposób. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płatność przekazem oferuje o ile się nie mylę Lilion :)

Do przelewu ostatnio jest potrzebny tylko numer konta bankowego, a w SYNC przekazy przechodzą na login i numer konta :ph34r: , byłem w szoku ale to działa.

A tak swoją drogą co zdrożnego jest w zakupie e-waluty? Zgłoszeniu do US ze strony banku podlegają przelewy i wpływy miesięczne przekraczające 15000 EUR

Edited by housemaster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dalej nie rozumiem jakie niebezpieczeństwo może spowodować zrobienie lub otrzymania przelewu z lub na swój rachunek bankowy. 

Nic mi nie przychodzi do głowy jak znajomość numeru Twojego konta może być wykorzystana w sposób niekorzystny dla Ciebie. Bez znajomości tego numeru zwykle nie da się dokonać przelewu. Znając można zrobić. Ale pewnie i takt nikt nie przeleje jeśli nie będzie miał po temu ważnego powodu...


@housemaster

Nie do Urzędu Skarbowego tylko Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

I nie zgłoszeniu lecz zaewidencjonowaniu.

Nie miesięczne wpływy i przelewy przekraczające 15.000 euro a transakcja przekraczająca 15.000 euro (nawet rozbita na inne transakacje).

Warto też wiedzieć, że ewidencji nie podlegają krajowe przelewy przychodzące.

 

Bardzo nie lubię gdy władzę urzędniczą, która oczywiście jest zbyt duża i niejednokrotnie nadużywana, poszerza się bez podstawy prawnej. Nie istnieje żaden przepis nakazujący przekazywanie bankowi przekazywanie informacji do urzędu skarbowego z wyjątkiem przypadku przewidzianego w Ordynacji podatkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niebezpieczeństwo jest takie, że jak ktoś wredny pozna numer naszego konta to może przelać nam 15100 Euro i wtedy transakcja zostanie zewidencjonowana w GIIF po zgłoszeniu przez bank i będziemy się gęsto tłumaczyć :D 


A tak serio to chyba taka nasz polska paranojka, mam kilku znajomych, którzy bez żadnych podstaw właśnie tak myślą.

Osobiście rozdałbym numer mojego konta wszystkim napotkanym ludziom, oby tylko choć 1% z nich chciał go użyć do przelewu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, ludzie uzywaja do takich transakcji paypala i skrill. Sam wlasnie szukam kantoru lub portfela bitcoin z ktorego moge wyplacac PLN na paypal. Moze ktos zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat stary jak świat ale go podbiję.

Wydaje mi się że osobie zakładającej wątek chodziło o podatki. Trzeba je płacić, a powiedzcie szczerze, płacicie podatki od programów w których uczestniczycie? I teraz US wzywa nas na kontrolę (może w każdej chwili, szczególnie po złożeniu PIT) i pyta się o przelew przychodzący z powiedzmy ....Hong-Kongu (PerfectMoney). I co wtedy? Jak się wytłumaczycie z przychodu który nie został wykazany w PIT??

Wydaje mi się, że to miał na myśli autor wątku.

US mają dostęp do wszystkich kont bankowych na terytorium RP. Istnieje tutaj ograniczenie terytorialne, dokładnie nie pamiętam jakie ale o ile dobrze pamiętam ze względu na miejsce zamieszkania podatnika (lub ze względu na miejsce założenia rachunku bankowego).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×