Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

TRex4eX

PayPal - przyjmowanie płatności do banku w Polsce w walucie innej niż PLN

Recommended Posts

Witam,

zgodnie z tytułem wątku, mam pytanie: próbując dodać do konta PP nowe konto, a właściwe subkonto walutowe (EURO) w mBanku, pojawił się błąd, pt. rzekomo niewłaściwy IBAN i nr rach.

W komentarzach do błędu wyczytałem, zę niemozliwe jest w kraju. pt. Polska, zlecać wypłat w innych walutach niż PLN.

Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Udało się komuś z Was dkonać wypłaty bez denominacji?

Jak wiecie w PP istnieje zjawisko kantoru, czyli na PP dostałem kasę w EURO, ale jak będę chciał wypłacić, to mi rzeliczą po bandyckim kursie.

Źeby tego uniknąć chciałem wypłacić kasę na konto walutowe w EURO, ale póki co, nic z tego.

Kombinowałem ze zwmianą waluty podstawowej itp. tricki w ustawieniach, ale bez powodzenia. 

Mam świadomośc, zę PP między innymi na tym zarabia, ale może jest jakaś furtka. ;)

Będę wdzięczny za info od praktyków, którzy korzstali z takiej możliwości.

Niestety, Paypal nie pozwala wypłacać środków w walucie innej niż waluta kraju rejestracji. Jeśli jesteś w PL to tylko złotówki.

Korzystam na codzień, dzwoniłem dwa razy z zapytaniem, niestety nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić.

Przecież wiadomo, że nie zarżną kury, która znosi złote jajka.

Edit.: Info z dziś - projekt podobno jest w fazie przygotowania.

Edited by piotras

Edit.: Info z dziś - projekt podobno jest w fazie przygotowania.

Jaki projekt ? wypłaty dolarów ? . Jak to się dalej potoczyło ? bo już od tego czasu 5 miesięcy mineło . 

Czy cos ktoś wie w tym temacie, jak jest w polsce z podpięciem konta walutowego pod Paypal? Czy jeśli dostałem w przelewie euro lub dolary to w taej walucie mogę coś wypłacić czy tylko po wymianie?

Korzystam z PayPal od wielu lat.

Jako obywatel RP mam podpięte konto w PLN w polskim banku i inaczej z tego co wiem, nie będzie.

Zatem jeśli dostałeś przelew w EURO, to będzie on na Twoim koncie widoczny jako EURO, ale jeśli będziesz chciał te pieniądze wycofać na rachunek bankowy, to złapie Cię przewalutowanie i to ze znacznym spreadem. 

Na przykład dzisiaj wypłacałem PP$, przeliczono mi $ po ok. 3,85, a średni kurs w tej chwili (wg aktualnego NBP - nbp.pl), to 3,9718

Jeśli coś przeoczyłem (a czytam maile z PP na bieżąco), to proszę dajcie znać. ;)

Szczerze mówiąc wolałbym coś przeoczyć w tym konkretnie przypadku.

Mam dokładnie ten sam dylemat, co Kolega powyżej.

Mam dość regularnie (a jeśli by to miało sens, to miał bym wielokrotnie większe) wpływy na swoje konto w USD/EURO.

Mógłbym w miarę możliwości delegować te kwoty bez spreadu na swoje konta walutowe w kilku bankach w RP, a potem bardzo korzystnie wymieniać na PLN.

Ale jak dobrze ujął to jeden z przedmówców, kasa bym im uciekała i to niemała. Dlatego raczej tego szybko, albo nigdy nie zmienią.

Z czegoś w końcu muszą żyć, a przelewów obłożonych prowizją typu 'biznes' nawet jeśli jest dużo, to pewnie niewiele mniej, tego nie wiem i raczej nikt z nas się tego nie dowie, jest tych w ramach 'rodziny i przyjaciół'. ;)

A może by tak jakiś kantor założył sobie konto pay pal i przyjmował by waluty takie jakie jemu się prześle a następnie on by wypłacał te waluty w gotówce albo przelewem na konto bankowe w walucie takiej jak dostał na  pay pal czy było by to legalne rozwiązanie ? a kantor by te pieniądze dalej wykorzystywał bez przewalutowywania płacąc na przykład zagranicznym sklepom tą gotówką . A może już ktoś świadczy takie usługi ??? . 

Masz kllka możliwości. Przede wszystkim możesz skorzystać z zagranicznych exchangerów, ale tutaj musisz uważać, bo już osobiście doświadczyłem problemów przy takich wymianach.

Jeśli 'wbijesz' w 'PayPal Exchanger', albo coś w tym stylu, to znajdziesz sporo informacji na ten temat.

Pamiętaj jednak o tym, co napisałem wyżej.

Możesz też spróbować wymieniać się z kimś prowadzącym kantor na forum.