Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Dmk84

Fundusz Inwestycyjny z ubezpieczeniem

Recommended Posts

Witam, ponieważ trochę inwestuję w tego rodzaju fundusz miałbym pytanko do kogoś kto wie coś na ten temat. A mianowicie wydawało mi się, że po upływie okresu inwestycyjnego wybierając pieniądze będę musiał zapłacić podatek Belki. A tu dzisiejszy artykuł http://podatki.onet.pl/podatek-od-zyskow-kapitalowych--krotki-przewodnik,19923,3217630,2,prasa-detal  troszkę mi namieszał cyt.: "Alternatywą dla lokat bankowych są produkty oparte o ubezpieczenia, takie jak polisy lokacyjne bądź polisy inwestycyjne.  Zgodnie z prawem generowany przez nie zysk stanowi nie odsetki, ale premię za dożycie do końca ubezpieczenia, dzięki czemu produkty te zwolnione są z podatku Belki. Poliso-lokaty łączą w sobie możliwość inwestowania środków w wybraną lokatę bankową „opakowanąâ€ w ubezpieczenie na życie. Podobnie działają polisy inwestycyjne, które są połączeniem ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym. Od podatku Belki zwolniony jest również zysk ze struktury „ubranej†w ubezpieczenie." Czyli jednak nie trzeba płacić podatku po okresie inwestycyjnym-ubezpieczeniowym ? W sumie nazwa funduszu brzmi Towarzystwo Ubezpieczeń .... S.A a wydawało mi się że to jest TFI ponieważ, też wybieram różne fundusze jak w parasolowatym. A cały czas myślałem, że działa to na zasadzie cyt.: "Na odroczenie zapłaty podatku Belki pozwalają fundusze parasolowe. Ich funkcjonowanie opiera się na zgromadzeniu pod jednym „parasolem†kilku subfunduszy (z których każdy cechuje się inną strategią inwestycyjną), pomiędzy którymi klient może przemieszczać środki bez konieczności płacenia podatku Belki. Dłużej pracujące pieniądze działają na korzyść klienta, należy jednak pamiętać, że fundusze parasolowe nie zwalniają z podatku, lecz gwarantują jedynie jego odroczenie oraz zmniejszenie podstawy opodatkowania o poniesione w innych subfunduszach straty."  Chociaż cały czas wiedziałem, że nie mogę moich ewentualnych strat zmniejszyć w podatku to myślałem, że podatek na koniec okresu muszę zapłacić a tu z artykułu wynika że nie trzeba.

Tak, to jest własnie wykorzystywane aby nie placic podatku belki coś jak w IKE, czyli indywidualny kapitał emerytalny

Polecam zainwestowac w złoto fizyczne, dlatego, ze

•  masz najwyzsze na swiecie bezpieczenstwo kapitału
  • wartosc nabywczą pieniądza ( pieniadze trzymane w banku generują straty, paradoksalnie placimy nawet zysk od niby dochodu z lokaty, która generuje czasem stratę przez inflacje )
  • złoto przechowywane w Szwajcarii daje ci najwyższy poziom bezpiecznstwa majątku
  • Złoto to wieczna waluta , a wiec jak upadnie papierowa, kazdy bedzie płacił złotem
  • fundusze inwest. nie dają ci zadnej pewnosci zysku, czyli nie masz zadnego bezpieczenstwa, a na dodatek po nie opłaceniu składki mozesz stracic wartość wszystkich wpłat ( polisy inwest. z funduszem kapitałowym )
  • złoto jest produktem , który nigdy nie stracił na wartości
  • złoto daje nam spokoj jeśli chodzi o przyszłość i bezpieczenstwo.
  • banki upadają coraz częściej
  • banki posiadają rezerwy bankowe w postaci złota
  • kazdy powinien posiadać konto depozytowe w złocie, ponieważ tylko to daje mu wartość nabywczą pieniędzy, inwestycje, typu lokaty na ok 3% to czasem inflacja wyprzedzi, a więc nawet lokata nie daje nam zabezpieczenia przed inflacją, a dokładnie utratą wartości pieniędzy przez nią.
  • ze nie uczą tego w szkole, bo ktoś musi zarabiać na ludziach trzymających oszczedności w banku
  • złoto fizyczne to produkt szlachetny a pieniądz papierowy   to papier, który zawsze zmierza do jego początkowej wartości - papieru.
Edited by lifetime

Gdy założysz sobie polisloatę to wtedy nie płacisz podatku Belki ponieważ jest to "produkt ubezpieczeniowy" wraz  z lokatą. Stały się one popularne gdy nasz rza dobrał się zaaokraglania kwot z odsetek bo kiedyś do pewnej kwoty nie były one opodatkowane. 

A fundusze parasolowe to fundusze w których możesz przemieszczac kapitał np. z akcji w oblogacje w czasie bessy bez potrącania podatku. Zapłacisz go dopiero gdy zgromadzone jednostki zamnienis zna gotówkę. 

Jeśli znasz osoby które straciły  pieniądze na polisach  
inwestycyjnych czy ubezpieczeniowych takich firm jak: Generali,  
Compensa, Nordea, Aegon i innych  - napisz na adres  
[email protected] Kancelarie współpracujące z Paytarde  
zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy z upadłych polis po 1998r..  
również  otwarte polisy można zamknąć i odzyskać z nich  
pieniądze.

Okazuje się, że przez wiele lat polscy urzędnicy nie zauważyli  
błędnych wpisów w polisach, które łamaly prawo a w 2009 r UOKiK  
podał ze 13 firm łamały prawo  , dzięki czemu można odzyskiwać  
teraz pieniądze z tych oszukańczych polis.

Po więcej informacji zapraszam na priv. oraz na email:  
[email protected]  więcej na stronie  
http://twojakasa.com.pl/paytrade/polisy/

Polecam zainwestowac w złoto fizyczne, dlatego, ze

mimo niewątpliwie wielu zalet złota źle do tego podchodzisz. Zaletą złota jest to, że trzymasz je w domu. Nieawny transfer z OFE czy "zamach cypryjski" na oszczędności na kontach oraz powtarzany co jakiś czas pomysłu na opodatkownanie zaradnych i niezadłużonych obywateli Eurolandu sprawia, że trzymanie aktywów gdziekolwiek poza swoim materacem sprawia, że możemy je stracić w majestacie prawa jedną ustawą. Tak więc o ile złoto powinno stanowić około 10-20% naszego portfela inwestycyjnego, o tyle należy to trzymać przy sobie, a nie w banku.

Co do poliso-inwestycji to jest to dobra opcja dla kogoś, kto ma problem z oszczędzaniem, ale jest na tyle zdyscyplinowany, że swoje zobowiązania płaci. Nawet jeśli na koniec polisy będziemy mieli kasę na poziomie wpłaconego kapitału + inflacja to i tak będzie to spora kwota. Aczkolwiek wymaga to nieo samodyscypliny plus minimalnego zorientowania na rynku (w porównaniu do np wiedzy potrzebnej do grania na giełdzie).

O sam podatek będę się martwić jak polisa się skończy :P

@lifetime: złoto fizyczne jest ok. jako jeden z elementów dywersyfikacji.

---

@BJK: fizyczne złoto trzmane w domowym sejfie ma jescze tę zaletę, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku złota z polskiego skarbca w 1939' wywiezionego do Rumiunii, które potem zostało po części wykorzystanie na utworzenie armii Andersa, że można je w ten, czy inny sposób wywieźć i jest w syt. awaryjnej dużo bardziej "mobilne", niż np. ziemia. ;)

Edited by RobertL

Z tymi ubezpieczeniami inwestycyjnymi to nie jest do końca tak, że to oszustwo.
Firmy ubezpieczeniowe, które posiadają siostrzane lub matczyne spółki inwestycyjne, ubrały w szaty ubezpieczenia produkt inwestycyjny.

W ten sposób ubezpieczony/inwestor unikał podatku od inwestycji...
Quod lege non prohibitum, licitum est!

Po wielu latach Państwo wyciąga tu swe lepkie łapki.

I to z czterech stron:

KNF,

Rzecznik Ubezpieconych,

UOKiK i

skarbowi...

Tu jest więc pies pogrzebany. Na ubezpieczycieli nakłada się olbrzymie kary finansowe a fiskus grozi opodatkowaniem wypłat z takich poliis.

Pytanie brzmi dlaczego dopiero teraz?

Wszak te produkty były sprzedawane przez lata!

Skoro polisy naruszały prawa konsumentów to należało działać szybciej i przeciwdziałać szybciej - taka rola UOKiK.

Podomnie MinFin, mógł lata temu wydać interpretację ogólną mówiącą o opodatkowaniu takich tworów. Wolał jednak czekać do czasu gdy pewna część polis jest już realizowana. Gdyby interpretację wydał wcześniej mógłby przecież polec w sądzie administracyjnym. Tak każdy ubepieczony/inwestor musi walczyć przed  fiskusem i sądem sam.

Zresztą. Wszystkie ww. organy traktują nas jak idiotów i ludzi nniepotrafiących bez ich pomocy smodzielnie podejmować decyzji.

Moje pytanie brzmi. Czy te polisy naruszały ustawy lub Konstytucję? Odpowiedź brzmi: Nie.

Skąd to wiadomo. Ano, żaden sąd nie zdecydował tak do tej pory nie uznał rozpaatrując pozwy ubezpieczonych ani też nie dopatrzył się w rozporządzeniach naruszenia ustaw lub Konstytucji a w ustawach naruszenia Konstytucji.

Skoro tak, to polisy i ta działalność ubezpieczycieli była i jest legalna...

Zawsze powinna obowiązywać zasada, że pierw się zmienia prawo a później dopiero coś uznaje się za niegodne lub niedobre.

Tymczasem w Polsce i UE, gdzie to nie Państwo jest dla obywatela lecz na abaro't cała mnogość instytucji zajmuje się niby polepszaniem bytu obywateli.

I tak, siedzą sobie urzędasy za biurkiem i wymyślają, że agent przy sprzedaży polisy za mało informacji przekazuje ubezpieczonemu. Więc dla dobra ubezpieczonego trzeba zwiększać zakres informacji, które ma on otrzymać. Niedługo będzie tego objętość równa objętości małej encyklopedii...

Efekt... Dostaniemy do wniosku o ubezpieczenie książkę...

Po jakimś czasie ci sami urzędnicy dojdą do wniosku, że znów tych informacji jest za mało i dodadzą nam drugą, trzecią, czwartą... I tak w nieskończoność...

Oni muszą pokazać, że są potrzebni i dbają o nas.  Bez tego ich egzystencja nie miała by celu i jeszcze komuś przyszłoby do głowy by KNF, UOKiK czy Rzecznika Ubezpieczonych zlikwidować (choć to i tak jest idea fix :) )

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że działalność tych instytucji w niczym nas nie chroni. Ostatecznie zawsze podejmujemy swoje działania na własne ryzyko. Bez względu na to czy dostaniemy prze zawarciem ubezpieczenia, lokaty, czy zawarciem innej umowy ciężarówkę informacji produkcie czy też dwie ciężarówki...

A gdy agent lub sprzedawca wprowadzi nas w błąd... To cały czas mamy w kodeksie cywilnym, jedną i tę samą podstawę dochodzenia swoich roszczeń.

• Like 1

Witam, jeżeli chodzi o polisy inwestycyjne, to niestety ale niosą za sobą straty w większości przypadków. 

Agenci nie informują ile kosztuje prowadzenie takiego rachunku i wychodzi to średnio 7-8% w skali roku. A przy zerwaniu tracimy wszystko...

Jestem osobą, która poszukuje nowych form inwestowania, i która nigdy wcześniej nie inwestowała w tytuły uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Interesują mnie przede wszystkim fundusze BPH - https://www.bphtfi.pl/stopy-zwrotu, ale inne również byłbym w stanie przeanalizować. Czy inwestowanie w ten sposób jest opłacalne? Od czego zacząć? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i rady od osób, które zajmują się rynkiem kapitałowym na co dzień.

Witam, jeżeli chodzi o polisy inwestycyjne, to niestety ale niosą za sobą straty w większości przypadków. 

Agenci nie informują ile kosztuje prowadzenie takiego rachunku i wychodzi to średnio 7-8% w skali roku. A przy zerwaniu tracimy wszystko...

Nie zgodzę się ponieważ polisy moich klientów przynoszą tylko zyski.

Ja zawsze informuję o kosztach. Więc nie wszyscy Agenci tak robią.

Koszty rachunku średnio na rynku może faktycznie wynoszą 7-8% - nie wiem nie liczyłem i nie sprawdzałem.

Ale średnia oznacza, że są rachunki z kosztami 2-4% i są takie z 40-80% w pierwszym roku.

Ja jednak korzystam i polecam te najtańsze 2-4%.

Co do zrywania umowy też straciłbym wszystko gdybym zerwał ją po pierwszym roku.

Musimy mieć świadomość, że fundusze to nie lokata, bank, czy bankomat, żeby wybierać pieniądze kiedy nam pasuje.

Są jednak rozwiązania, które to umożliwiają.

Nie mniej jednak cel do którego chcemy taką polisę wykorzystać musi być długoterminowy - min kilka lat, najlepiej 10.

sebastian34 - zajmuję się rynkiem i znam na bieżąco rozwiązania, jeśli nikt nie mógł Ci pomóc do tej pory, lub potrzebujesz analizy rozwiązania które posiadasz - mogę pomóc.

Pozdrawiam.