Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Skyler

BZWBK - Zbyt duże koszty

Recommended Posts

Mam już dość tego banku. Kiedyś wydawał się porządny, jednak zauważyłem, że cały czas rozkrada mi po 5 zł miesięcznie na jakieś ubezpieczenie czy co to jest,  mimo, że mam niby ,,darmowe" konto i nie powinienem ponosić żadnych opłat. Do tego od 1 lutego wprowadzili gigantyczne prowizje za przelewy międzynarodowe... gdzie normalnie idzie płacić 5 zł mnie rozkradli dzisiaj na 30 zł. 

BZWBK zrobił się ostrym syfem, więc chciałbym się dowiedzieć, jaki bank najbardziej polecacie?

Na oku mam Alior Sync, w którym ma mój kolega, podobno nie płaci nic za przelewy ani prowadzenie konta, nawet jak gotówka tam nie wpada.

Zgadzacie się, że Alior na obecnym rynku jest najlepszą formą dla studenta, który nie ma stałych, co miesięcznych wpływów?

Przede wszystkim przed wykonaniem przelewu międzynarodowego trzeba było sprawdzić tabele opłat i prowizji - na pewno są ogólnodostępne :) Wiedziałbyś na czym stoisz i mógłbyś zdecydować czy chcesz wykonać przelew na takich warunkach. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to niewykluczone, że możesz z niego zrezygnować. Zadzwoń do nich, zapytaj co Ci to daje i ewentualnie jak się go pozbyć. 

Na tym forum generalnie dużo osób ma rachunek w mBanku i Alior Sync. Sam mam w tym pierwszym. Rzeczywiście, te konta są wygodne i tanie. Zakładając konto porozmawiaj z konsultantem i powiedz wprost, że chcesz ograniczyć koszty do minimum. Poinformuj do czego chcesz używać konta (np. właśnie przelew międzynarodowy raz na czas) i poproś o najkorzystniejszą ofertę. Zawsze trzeba dopytywać "ile faktycznie za to zapłacę?", "czy to na pewno jest całkowicie za darmo?". Chodzi tylko o to, że konsultant może Cię informować o produktach w różny sposób, pomijając pewne kwestie. Jednak jeśli o coś zapytasz, to jest zobligowany powiedzieć Ci prawdę.

Oczywistą rzeczą jest, że banki żerują na każdej niestandardowej operacji i wciskają masę niepotrzebnych produktów. Przecież na realizacji darmowych przelewów nie zarobią :) Z tego powodu trzeba być ostrożnym, ale zupełnie nie na miejscu jest rzucanie wyzwisk pod adresem banku, który działa w oparciu o umowy i, bądź co bądź, jest instytucją transparentną. Moja wypowiedź nie ma na celu bronienia żadnego banku. Po prostu potraktuj to co się stało jako nauczkę i wyciągnij wnioski jak na przyszłość nie dać się wciągnąć w niepotrzebne koszty, zamiast narzekać.

A, i zmieniam nazwę tematu - trochę dla Twojego dobra ;)

Pozdrawiam,

Navy

• Like 1

Dzięki, fakt trochę mnie poniosło bo jestem świezo po okrojonej prowizji. Póki co muszę trzymać ten bank, ponieważ pójdzie tam wypłata z innego programu automatycznie :/

Też mam tam konto, jeden z droższych banków:

Na koniec miesiąca przyszło:

8zł opłata za prowadzenie konta

5zł opłata za kartę

3,50zł opłata za przelew24

2,50zł opłata za przelew elixir

1,40zł opłata za SMS kody

RAZEM w lutym: 20,40zł i zrobiłem tylko kilka transakcji.

Też chyba trzeba będzie uciekać

• Like 1

To się normalnie w historii transakcji pojawia? U mnie nic nie ma.

Ja korzystam z mBanku - płacisz 0 zł jeśli w ciągu miesiąca zrobisz płatności kartą za min 100zł.

Alior Bank też już nie jest takim pięknym darmowym bankiem jak kiedyś. Nachapał klientów na darmowe konto, teraz już tak pięknie nie jest.

Jeśli chodzi o mnie to moja rada: będąc klientem PKO BP pewnego dnia poszedłem zrezygnować z banku (też duże opłaty). Chciałem zmienić bank już wcześniej, ale napędu nabrałem gdy zobaczyłem -30zł za... jakąś roczną opłatę za to że jesteś ich klientem. Gdy przyszedłem do nich i naświetliłem sytuacje od razu szanowna Pani zaproponowała mi takie konto, że za 0 zł i w ogóle super. Ale nie dałem się naciągnąć.

Może w Twoim przypadku, jak pójdziesz do BZWBK i powiesz, że chcesz zrezygnować, może zaproponują ci coś lepszego?

Edited by Blizniak

PKO BP najlepsze. Tam trzymac oszczedności. A jeśli chcesz płacić internetowo itp to tylko mBank :) wszystko za darmo.

BZ WBK strasznie skupiło się na pożyczkach. Sam mam w tym banku konto, ale póki co jeszcze wstrzymuje się do jego zmiany.

A propo Alior Sync - od 4 maja nie ma już tego banku, teraz należy do T-mobile - szczegóły: http://otwieramkonto.pl/88-t-mobile-uslugi-bankowe/201-alior-sync-przeszedl-do-historii-czas-na-t-mobile-uslugi-bankowe

o prosze, a mialem robić tam konto. Coś tam się zmieniło z alior na T mobile po za nazwą i szatą graficzna?

W T-mobile mnie chcieli skasować 30zł za przelew w $ na konto w PKO BP...

O tyle dobrze, że karta debetowa jest za darmo :)