Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

AURORACOIN - AUR - Scrypt - www.auroracoin.org

Recommended Posts

Auroracoin - AUR

kryptowaluta dla Islandii

mkdmxg.png

Metoda: scrypt - PoW,
Wydobycie bloku: co 30 minut,
Ilość monet w bloku: 25
Zmiana Trudności: po każdym bloku
Całkowita Ilość Monet: 21.000.000 (10.500.000 wydobyto przed startem)
Oficjalna Strona: auroracoin.org
Portfele: 
   - Windows
   - Linux
Giełdy:
   - cryptsy.com
   - poloniex.com
Poole:
   - aur.dedicatedpool.com 2% fee
   - aur.cryptoculture.net
   - aur.scrypthp.com
   - aur.easy-mine.eu
   - aur.pool-a.net
   - mineabit.com

Blockchain: blockexplorer.auroracoin.eu
Premining: 50%

Filozofia waluty:

Wg twórców waluta została stworzona z myślą o 330.000 Islandczyków, którym szczególnie dał się we znaki kryzys finansowy 2008. Stąd też pomysł stworzenia waluty, której połowa 10.500.000 monet zostało wydobyte jeszcze przed startem programu i są zdeponowane na poniższych kontach:

AJgZfkqagmjajiB5pbAuXfh7yG9M5iMY9v
APjdUEiCX2VfXRsh1BNRDXUbjMsTjXMyCT
AKcofzy2QjT6U3L2ekqyTrDuc3GS4tZR1e
AYJWvKESbRoRt8krm5bZNiVqc2DhPx5eBP
AVqRJTCPAR5hP1dbwhNcYX83UDiMFNi8pE
ATk5sZMnfUq6brhawaUvb2TUJ5JGBiT5UT
AdSJSDKvAkNLNXT6BgqgghkVm13UwuMFv6
ALbfJXCQZEvedBGg1J5a8hSga5aHcVh2WZ
AH4iAPn5Custyzm4tak6By2iyPmUARVF28
AFvV2BpTD5FGESFDww9dGHsHdpu1RDpryj
AVpwukHqGch8Wyyf1vxCD74UVfwwMSoE4u
ASJWxLQ7ZyJs3b6BnyyrFZbVKZCLGeqt4f
AYQwvfpHHZhKLHmCVnVd6H2PiKtbB5rsHU
AW9FLMGEz7Gfn4yVc2rUi1fdDi9Us36tYq

AXdiVGBWUtQbbXUHoKa6z3x3QMY79f6ZNR

APsjgVJPAtCorTjL2tLNB57RdCqKRJbKF6
AXif7x3dvukyVf8WnpiDrPTRmFzzpHJWbv
ARuirTGMuHcj5GgRgvHjJanrKjUwAujbPk
Aei22bhuXAJDuBtFt9o6Nx1QD2r73o7NcE
AL7nAQ8w88Hwff7uKSnThyhqgLCSxW9Zyv
AXkTQuECcpF7DoPzRhq8gyk6tyvnrEM8G8

Tak więc każdy z Islandczyków może otrzymać 31,8 AUR. Start przydzielania monet 25 marca 2014 r.

Dlaczego Islandia i Islandczycy? Poza wymienionymi na wstępie powodami kraj ten najbardziej nadaje się wg jego twórców do eksperymentu polegającego próbie wdrożenia jako narodowej krypwaluty. Wynika to z faktu, że ma stosunkowo niewielką ilość mieszkańców (330.000), z których 96% korzysta z internetu oraz posiada publicznie dostępny wykaz wszystkich mieszkańców.

Edited by pepperoniss
Poprawiono link do oficjalnej strony projektu
  • Like 1

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to nie jest żadna oficjalna państwowa inicjatywa tylko kogoś kto to sobie wymyślił :D Zastanawiam się w jaki sposób chce rozdać każdemu skoro nie posiada adresów. Jest plus w tym wszystkim. Na giełdzie cryptsy można na niej nieźle zarobić spekulując. Ktoś 'pompuje' kurs, trzeba obserwować i wejść w odpowiednim momencie tylko

Jak rozda? To jest opisane na stronie waluty. Ja jednak nie traktuje tego zbyt poważnie. Szczególnie, że o ile pamiętam to Islandia ma bardzo sceptyczne podjeście do kryptowalut, podbnie jak Rosja.

Fajnie by bylo jakby u nas w kraju powstała taka inicjatywa,w ten sposób część ludzi,która ledwo wiąże koniec z końcem jakoś odbiła od finansowego dnia.Niestety polskie realia są inne i nikt nam za darmo nic nie da.Za darmo to można szczerze dostać w pysk;p

ci najbiedniejsi w polsce zwykle nie wiedza co to internet a co dopiero co to kryptowaluta ;P

poza tym u nas jest zbyt duzo ludzi zeby takie cos teraz wprowadzic ;)

no ale kto wie moze za kilka lat ;)

Zacznijmy od tego, że by faktycznie wykreować nową praktycznie stosowaną walutę wbrew czy też obok oficjalnej oraz wbrew władzy musi wydarzyć się COŚ.

Nie ma przy tym żadnego znaczenia czy tą kreowaną walutą będzie kryptowaluta czy też np. muszle św. Jakuba... Musi zdarzyć się COŚ...

No właśnie kiedy wprowadzenie nieoficjalnej waluty ma szansę powodzenia?

Ano w zasadzie tylko w przypadku, gdy ta oficjalna z różnych powodów przestała być nośnikiem wartości... Tak zaś będzie tylko w określonych, specyficznych przypadkach. Np. w razie "unieważnienia" dotychczasowej waluty przez okupanta. Najczęściej jednak taką przyczyną będzie hiperinflacja...

Nie przesądza to oczywiście o wykreowaniu kryptowaluty czy muszli św. Jakuba jako nowego, powszechnie stosowanego miernika wartości czy też przechowywania bogactwa. Pamiętać bowiem należy, że pretendentem do przejęcia roli tej "umierającej" waluty będą inne, mocniejsze i bardziej stabilne waluty fiducjarne oraz przede wszystkim kruszce - złoto, platyna, srebro...

Ta wiadomo o co chodzi,nawet jak sie stworzy jakas kryptowalute to trzeba ja jakos wypromowac zeby ludzie zaczeli ja wydobywac i kupowac,a potem powoli wprowadzac na gielde kryptowalut.Jedna z takich walut jest polishcoin,ale z tego co czytalem jak narazie duzego powodzenia nie ma.Sorry ze ten temat troche przeksztalcil sie w pogadanke o kryptowalutacha nie o samej aurorze,ale myslę,że w ten sposób można jakoś ludzi uświadomić,że nie zawsze można zarobć pieniądze tylko i wyłącznie na etacie

To nie szkodzi, że trochę odbiegamy od tematu wątku. Wynika to trochę z filozofii Auroracoin. Jeśli dyskusja za bardzo pójdzie w innym kierunku to wydzielę odrębny wątek.

Co do Polishcoin, to mizeria tej waluty polegała na braku jakiejkolwiek filozofii. W zasadzie jedynym "uzasadnieniem" jej powstania wskazywanym przez deweloperów była chęć pokazania w światku kryptowalut polskiego akcentu:

"PolishCoin niesie za sobą innowacje, wyznacza nowe cele i trendy a także pokazuje nowe i świeże spojrzenie na dotychczas ściśle zamknięty świat BitCoina. Mocą sprawczą, która powołała PolishCoin’a do istnienia jest cześć dla polskich tradycji, naturalnego piękna 

i samych korzeni naszego ojczystego kraju. Tę monetę stworzyliśmy dla Was i dla nas samych, powołaliśmy ją do życia z myślą o Polsce 
i jej obywatelach. Wiążemy z nią wielkie plany i nadzieje. Uczynimy z monety metodę płatności w polskim Internecie.

Stwórzmy razem Polskie Imperium w świecie kryptowalut, niech świat zobaczy jaką mamy moc."

Ot i cała filozofia... Do tego za logo tej kryptowaluty wybrano nieheraldycznego orła zwróconego w lewą stronę... Waluta zrobiona byle jak, byle szybko... Tylko po co?

Niestety te uwagi dotyczą większości kryptowalut, które osobiście określam mianem scamwalut :)

Hehe nie no zajebisty opis tej waluty normalnie uśmiałem się.Opisane jakby to było priorytetowym celem,a jednak niezbyt im to wyszło

Opis waluty, jej niby przeznaczenie przemilczę ale ta kryptowaluta w ostatnich 3 tygodniach dała nieźle zarobić na giełdzie. Obecnie znów kurs spada, zobaczymy do ilu wzrośnie ;-) ktoś prócz mnie jeszcze tutaj spekuluje na kryptocoinach? Doge na cryptsy zaczyna być pompowany, też warto się zainteresować.

Aurora raczej odeszła w zapomnienie i Ci co liczyli na niewiadome jakie zyski chyba się troszkę przeliczyli.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By lordzuk
      Nazwa Programu: venture-avenue

Plany inwestycyjne: Do 5  % dziennie aż do uzyskania 150%ROI naliczenia w dni robocze (Plan Premium) oraz plan after(Plan Standard) 114% po 14 dniach
      Minimum inwestycyjne: BTC - 0.005, XRP - 200, XMR - 0.7, LTC - 1, ETH - 0.2, Dash - 0.5
      Akceptowane systemy płatności: Bitcoin, Litecoin, Ripple, Monero, Dash
      Wypłaty (manualne/aut.): Manulane do 24 h 

Komentarz własny i szczegółowy opis programu:  Witam i podrzucam nowy program , mianowicie venture-avenue . Jako że cały czas śledzę sobie branże pozniaków , obserwuje sobie programy i w tych pandemicznych czasach  W końcu moim zdaniem wyszedł jakiś ciekawy hyip wiec po obadaniu postanowiłem wejść za 0.05 BTC(plan z naliczeniami dziennymi ). Program wystartował 28.05.2020 sam w sobie dobrze zrobiony , skryp własny , ładnie i starannie wykonany. W programie mamy dostępne 2 plany z naliczeniami w dni robocze aż do uzyskania 150% ROI  oraz plan after 114% po 14 dniach. Inwestycje póki co tylko w krypto , chyba ze później dojdą standardowe procesowy .Promocja jest , znane monitory chętnie łapią temat + blogerzy więc cuś może da sie ugrać   choć wiadomo  iż to zwykły hyip i jest tu ryzyko utarty kapitału , nie miej jednak ja wszedłem  Program afiliacyjny 3 poziomy  od 5 do 10%( zależne od depo i obrotu)  

• By NomenOmen
      Opis kraniku: BitShark.io to kranik, który w swojej legendzie dzieli się z użytkownikami serwisu częścią btc, ktre udało się wykopać właścicielom serwisu.Otrzymanie nagrody w satoshi jest zobrazowane w ciekawy sposób poprzez klikanie w pracującego górnika, który wydobywa dla nas z rudy cenną zawartość. Wydobywanie możemy rozpocząć ponownie po upływie 60 minut. Wydobyte satoshi możemy spróbować pomnożyć w ciekawych grach hazardowych. Pierwsza to znana chociażby z innych tego typu projektów gra HI-LO. Druga,  CRASH pozwala nam na ciekawą zabawę i obserwowanie na żywo ruchów innych użytkowników. Aby rozpocząć grę wystarczy postawić zakład i obserwować rosnący z każdą sekundą mnożnik naszej wygranej. Nic prostszego, jednakże wraz z upływającym czasem prawdopodobieństwo przegranej rośnie i staje się faktem z chwilą zakończenia danej rundy. Mnożnik może zatrzymać się nawet po sekundzie wtedy tracimy całą ilość postawionych btc, lub może osiągnąć nawet wartość x1000 jednakże aby osiągnąć ten poziom trzeba mieć naprawdę stalowe nerwy i nikt raczej takiej wygranej jeszcze nie osiągnął. Trzecią grą jest KING KONG. W tej grze kluczem do wygranej jest wybranie na każdym poziomie jednej z czterech komórek, w których ukryte są owoce. Wybierając owoc odblokowujemy kolejny poziom i w tym momencie możemy zdecydować czy wygrana z tego odkrytego poziomu nas satysfakcjonuje i wycofujemy zysk czy gramy dalej i odkrywamy kolejny poziom. Brak owocu oznacza przegraną, więc ryzyko przegranej z każdym poziomem rośnie.
      W systemie poleceń mamy następuję stawki : 50% nagrody bazowej, 0,25 % z zakładów HI-LO  oraz każda zarejestrowana osoba to dodatkowe 5 ruchów dla naszego górnika.
      Minimum do wypłaty : 30 000 satoshi.
      W internecie można odnaleźć dowody wypłat dla tego kraniku, jednakże dla osób szukających zabawy kranik ten może uniemożliwić im jakiekolwiek wypłaty ze względu na wysokie minimum do wypłaty. W porywach z zebranych za free satoshi w grze HI-LO udało mi się zebrać nawet 1000 satoshi startując z bardzo niskiego poziomu - circa 300 satoshi. Jednakże do plusów tego kraniku należy zaliczyć unikalny pomysł i ciekawe gry.
      Strona główna kraniku : bitshark.io

• By kopacz
      Kopalnia Dogecoin w chmurze
      mydogeco - link do strony z reflinkiem, za reflink dostajemy 10% dokupionej mocy.
      Na start darmowe 100GH/s mocy które dostajemy na 30 dni. 
      Minimalna wypłata 100 Dogecoin (czyli można zrobić jedną wypłatę na samej darmowej mocy) 
      Aktualne plany, kontrakty kupujemy na rok, zwrot inwestycji w ciągu 4 miesięcy

Aktualnie zakupiłem 100GH/s + mam 100GH/s startowe na 30 dni

Zobaczymy jak to wyjdzie, jak uda mi się zrobić wypłatę to dokupię mocy  Dam wam znać 
    • By w0w
        AdBtc.top   Faucet połączony z surfem. Otrzymujemy satoshi za obejrzana reklamę w tle, a dodatkowo strona daje nam czasami reklamę do obejrzenia w aktywnym oknie.   AdBtc.top oferuje nam również możliwość reklamowania swoich stron za pomocą narzędzia do promocji które możemy wykupić za zdeponowane środki, lub przelać środki zarobione na reklamach na konto reklamowe.   Nawet do 800 satoshi dziennie, ja przez 2 dni wyklinałem 1560 satoshi w ramach narodowego siedzenia w domu    Wypłaty od 5000 satoshi na faucetpay, lub od 25000 na zwykły portfel btc.   System poleconych gwarantuje nam 10% od zarobków zarejestrowanego, oraz 5% od wydanych BTC na kampanie reklamowe.   Istnieje również możliwość wykupienia reffów na giełdzie, jednak taki reff jest stosunkowo drogi.   Reff link   Czysty link
    • By Hiena
      Chciałbym przedstawić swój problem i jednocześnie szukam rozwiązania - mianowicie: zakupiłem BTC z kantoru internetowego Unlimited Michał Stryjewski i po otrzymaniu przez nich środków na konto bankowe otrzymałem e-maila zwrotnego z wiadomością o otrzymaniu przez nich anonimowego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa i w związku z tym zażądali ode mnie wysłania zdjęcia dowodu osobistego oraz mojego zdjęcia w ciągu 60 minut. W przypadku braku otrzymania ww. dokumentów sprawę kierują na policję. Kilkukrotne próby kontaktu telefonicznego kończyły się niepowodzeniem (telefon był albo wyłączony albo zajęty albo nie odbierali).

Na stronie KNF wyczytałem, że są dwie giełdy kryptowalut, które znalazły się w rejestrze instytucji płatniczych – w tym Coinquista, w której właściciel Unlimited widnieje jako Prezes Zarządu. Moje pytanie – czy właściciel spółki widniejącej w rejestrze KNF może w swojej innej działalności żądać tego typu danych?

Zakupów w powyższym kantorze dokonywałem już wcześniej 2 lub 3 razy i nie było żadnego problemu. Kontaktowałem się z policją oraz KNF co mam robić w takiej sytuacji i stanowczo odradzali wysyłania takich poufnych danych. Finalnie wysłałem skrawek zdjęcia dowodu osobistego na którym widnieje imię + drugie imię oraz nazwisko, ale otrzymałem zwrotną informację, że potrzebują kompletu – dowodu oraz zdjęcia i sprawę już zgłosili na policję, ponieważ nie wysłałem ich w terminie.

Ani pieniędzy ani BTC oczywiście nie otrzymałem.
      Złozyłem zeznania na policji i dzisiaj otrzymałem informację, że sprawę przekazali do wydziału kryminalnego.

Chatbox

You don't have permission to chat.
    Load More
  • News

• Latest companies news

• Companies

• Nie bede sie duzo rozpisywal, bo nie jest to poradnik a streszczenie gierki ktora daje mozliwosci zarobku, jak ktos nie jest kumaty i nie wie jak zainstalowac tronlinka albo metamaska to niech sobie da spokoj, bo tylko straci czas i pieniadze. Przedstawiam gre Blokchain PvP,PvM w ktorej mozna sporo zarobic do kilkudziesieciu tysiecy miesiecznie. Gra Pay To Win + mozna ostro grindować, co nie znaczy ze nie mozna sie logowac raz dziennie i nie zarabiac, kazdy znajdzie dla siebie swoj styl. Gra dziala od ponad 2 miesiecy.   Jest to gra karciana w ktorej rywalizuja 3 frakcje tron, eos i eth,( wybierajcie tron, najmocniejsza frakcja) tworzymy 6 osobowa druzyne i przechodzimy przez kolejne poziomy trybu fabularnego. Oprocz tego kupujemy mlotki miningowe, ktore generuja nam odpowiednią do poziomu ilosc zlota,expa, ekwipunku i SOUL( kryptowaluty  w grze). W skrocie im nasza druzyna jest lepsza tym wiecej soul generujemy, mozna szybko dojsc do etapu gdzie za godzinny mlotek miningowy placimy 27 trona ktory generuje soula za 70 trona, soul sprzedajemy na gieldzie trontrade.io. Mozna tez wcale nie rozwijac druzyny a zainwestowac, kupic soul na gieldzie, wrzucic w gre, zamrozic i pobierac dywidenty. + inne mozliwosci zarabiania na PvP, eventach, gamblerce itd. Gra ma mnostwo eventow z pulami kilkudziesieciu tysiecy $   Wiecej mi sie nie chce rozpisywac, jak ktos jest kumaty i sie wkreci to sobie poradzi. Nie zarobisz w tej grze nie inwestując( to dla chcacych sprobowac free to play)   Zapomnialem dodać, inwestujesz na wlasna odpowiedzialnosc. Nie jest to typowa piramida finansowa, poniewaz gra ma wartosc, ludzie płacą za lepszych bohaterow, przedmioty, mlotki miningowe itd. Dopóki wszyscy chętnie grają i płacą, gra będzie rosła, jak przestaną to wiadomo co. Ale narazie jest bardzo dobrze, developerzy wkladaja mnostwo kasy w eventy i dodają nowy content.  
    • Witam wszystkich na pokładzie , zleciłem wypłatę testowa i przez noc doleciala dowód wrzucę jak dostanę naliczenie z depo 
    • zainwestowales 1200 PLN w takiego hyipa?
    •   No właśnie... To kolejne, bardzo mocne poszlaki na niepoślednią rolę @antyyesno w tym projekcie albo... jego wielką naiwność... Bo albo będąc adminem doskonale wie, że nikogo przed strata nie ustrzeże, bo nie leży to kompletnie w jego interesie albo naiwnie wieży, że admin poinformuje go o tym, przed upadkiem projektu choć kompletnie to nie lezy w jego interesie.  @antyyesno będąc adminem projektu pisząc to i zapewniając najnormalniej w świecie kłamałby jak adminowi przystało. Natomiast kompletnie niewiarygodnej jest to, że ktoś kto z piramidami  miał dotąd cokolwiek wspólnego byłby w stanie zapewniać, że jest w stanie poinformować kiedy z projektu należy uciekać by nie stracić. A to z tego prostego powodu, że w ponzikach po prostu nie ma mozliwości by WIĘKSZOŚĆ nie straciła. Nie da się wypłacić więcej niż do projektu wpłynie a skoro jednym wypłaci się (a w zasadzie obieca wypłatę, bo tym wszak są naliczenia) więcej, to większa część już nie ma szansy chocby na odzyskanie wkłady. To prosta matematyka...  
    • Hm... śmiejesz się, a zaledwie miesiąc wcześniej, w okresie tworzenia tego wątku, wysłałeś do mnie propozycję, aby ktoś z administracji Hyipforum wszedł do projektu i tylko on promował do niego linki. Zaproponowałeś że wówczas usuniesz swój temat i będziesz mógł pełnić rolę informatora, który w razie czego ostrzeże kiedy wyjść z programu aby nie narazić na stratę kasy. Łącząc tę ofertę z faktem, że użytkownik @antyyesno używał swojego stażu forumowego jako argumentu mającego uwiarygodnić to co pisze, to pachnie mi tu chęcią wykorzystania jeszcze większego stażu którym dysponują członkowie administracji forum, a być może i funkcji jakie tu pełnią, w celu próby jeszcze większego uwiarygodnienia projektu wśród forumowej społeczności.  @antyyesno doskonale wie, że to typowy hyip. Świadczyła o tym choćby jego zachęta na pw, aby wejść w projekt, który jest świeży, więc jakby co to bez strachu da się odzyskać depozyt. Czyli co to znaczy? Jak projekt świeży to się da, a później to co? Im dłużej działa tym bardziej może się nie dać? To gdzie ta długoterminowość i brak ryzyka? No gdzie? Przecież właśnie na tej zasadzie działa piramida, że szanse na odzyskanie wkładu mają ci co wejdą najwcześniej i takim stawianiem sprawy @antyyesno potwierdza, że to piramidka jest. A ponadto: Więc mam pytanie do autora wątku: Czy dysponujesz już wiedzą kiedy program padnie? Pragnę bowiem zwrócić uwagę, że jeśli chcesz innych uchronić przed stratą, to od samego początku powinieneś codziennie raportować że program nie padnie przez kolejne 67 dni, bo zdaje się że tyle czasu na najtańszym pakiecie nalicza się kwota depozytu, jeśli ktoś dodatkowo nie zarabia polecając.  Jednocześnie, chcąc uchronić ludzi przed stratą, powinieneś na co najmniej 67 dni wcześniej skądś wiedzieć że program padnie po tym czasie i powinieneś skądś wiedzieć że po tym czasie jeszcze uda się ludziom wypłacić tę kasę, tak aby nie stracili. Stąd moje pytanie: Skoro przykładowo wczoraj nie poinformowałeś że program padnie, to czy w ten sposób możemy mieć pewność, że jeśli ktoś dzisiaj wejdzie na niski pakiet i nie będzie polecał, to program pociągnie te ponad dwa miesiące jeszcze tak aby ktoś nie poniósł straty?  Widzisz jaki absurd tutaj próbujesz wciskać? Próbujesz wciskać, że na ponad dwa miesiące wcześniej będziesz wiedział że program po tym czasie padnie i Ty więcej jak dwa miesiące wcześniej o tym poinformujesz. Bo przecież nie chcesz aby ktokolwiek naraził się na straty, jeśliby taki nieszczęśnik wszedł do programu w ciągu tych dwóch miesięcy i nie zdążyłoby mu naliczyć depozytu... A więc padnie, czy nie padnie po najbliższych 67 dniach?