Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

zdrapka

Forex Robot (Forex Advisor) - który najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady fachowców  :)

1. który Forex Robot jest najlepszy Waszym zdaniem?

2. z jakiego korzystaliście i jakie są Wasze doświadczenia?

3. ile kosztuje naprawdę dobry/wydajny Robot?

Będę wdzięczny za Wasze komentarze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Sir.Gravey

A po co Ci robot ?  :buck: Jeżeli myślisz na poważnie o zarabianiu na Forex'ie to musisz poświęcić na to wiele czasu a nawet najlepsze roboty po kilka tysięcy zł nic tam nie zdziałają, ponieważ każdy ma swoje wady i choćby nie wiem co przyjdzie taki czas, że wpadnie. Szkoda kasy marnować na robota, lepiej ją zainwestować i nauczyć się na własnych błędach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. Ale poproszę konkrety, bo Twoja wypowiedź jest raczej bardzo ogólnikowa :)

A po co Ci robot ?  :buck: Jeżeli myślisz na poważnie o zarabianiu na Forex'ie to musisz poświęcić na to wiele czasu a nawet najlepsze roboty po kilka tysięcy zł nic tam nie zdziałają, ponieważ każdy ma swoje wady i choćby nie wiem co przyjdzie taki czas, że wpadnie. Szkoda kasy marnować na robota, lepiej ją zainwestować i nauczyć się na własnych błędach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Sir.Gravey

Dzięki. Ale poproszę konkrety, bo Twoja wypowiedź jest raczej bardzo ogólnikowa :)

Konkrety hmm... Nazw programów Ci nie podam bo korzystałem z kilku ponad 2 lata temu i nie pamiętam ich już ale wiem że straciłem kilkaset zł przez nie, nie mówiąc już o zakupie  :P Później doszedłem do wniosku, że bez konkretnej wiedzy nie ma szans nawet z najlepszymi robotami więc zacząłem czytać i obserwować. Po roku nauki udało mi się wypracować własny system który przynosił w miarę dobre zyski dzienne. Większość zapewne uzna, że nie warto bawić się w daytrading ale zależy od osoby. Dla mnie daytrading to sposób na życie i uzależniłem się od swojego zaplanowanego minimum dziennego 100$ zysku. Czasem jest sporo więcej a czasem straty jak to zwykle bywa na forexie nagłych spadków nikt nie przewidzi. Dziennie otwieram i zamykam około 50-100 pozycji przy czym max. czas pozycji nie więcej niż 60min. Analiz szukam i czytam jednak niewiele z nich wykorzystuję, bardziej kieruję się własnymi obserwacjami i czymś w rodzaju intuicji. Wg. mnie najlepszy wykres to 5M a pomocnicze 1M i 30M. Aktualnie jednak pracuję na 2 etaty i nawet weekendów nie mam wolnych więc chwilowo jestem w zawieszeniu na Forexie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konkrety zostały napisane przez Sir.Gravey.

Może ci to pomoże http://www.forexpeacearmy.com/test_lab/metatrader_expert_advisor   ,

Dobrze mi się kojarzy Robot o nazwie stoper, swego czasu wymiatał. Era jego dawno przeminęła.

Dobry robot jest praktycznie bez ceny. Zarabiać można na różne sposoby, na szukaniu złota czy sprzedawaniu narzędzi do szukania tego złota ;D.

Polecam Pana/i Google

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki. A co sądzisz o tym http://www.expert-advisor-trading.de/ ?

Jeżeli posiadasz minimalną wiedzę o rynku, to Ją musisz zgłębić do tego stopnia żeby rozumieć zasadę działania danego robota. Na każdym robocie można dokonać optymalizacja na danych historycznych, które z robota zrobią na prawdę cudo a w realu będzie niezłe bagno.

Jeśli działa ta opcja, Bym zaczął od tego http://www.expert-advisor-trading.de/kostenlose_demo.php 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość inwestart

Dzięki. A co sądzisz o tym http://www.expert-advisor-trading.de/ ?

Jeżeli posiadasz minimalną wiedzę o rynku, to Ją musisz zgłębić do tego stopnia żeby rozumieć zasadę działania danego robota. Na każdym robocie można dokonać optymalizacja na danych historycznych, które z robota zrobią na prawdę cudo a w realu będzie niezłe bagno.

Jeśli działa ta opcja, Bym zaczął od tego http://www.expert-advisor-trading.de/kostenlose_demo.php 

Prawie każdy robot nawet najlepszy po pewnym czasie przestanie dzialać. Ostatnio trendem są automatycznie sieci neuronowe forex - aktualizowane non-stop w zaleznosci od sytuacji na rynku - i też mają spore perturbacje zanim osiągną zysk z otwartych pozycji. Sam używam tego oprogramowania- ale kiedy skonczy się ich trafność -tego nie wie nikt, nawet tworcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

używałem fmt forexmorningtrade od mark fric do pary gbp-usd , wyniki znajdziecie na innym moim poscie :)

uważam iż z robotem można zarobić

teraz używam megadroid  ( wciąż w okresie próbnym )

ale chyba z niego zrezygnuję , przez tydzień nie podjął żadnej transakcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 transakcja z zyskiem :)

EURUSD,H1

Date 2011.02.03

Time 12:00

Open 1.37782

High 1.37891

Low 1.37722

Close 1.37775

Volume 8968

MA(14) 1.38003

tak to wyglądało w demo :

08/02/11 00:23

buy 1,35776

size:2.2

close 01:23

tp : 1,36357

173,80 gbp profit smile.gif

transakcja wykonana na żywo z innym brokerem z 54 pipsami zysku

:)

używałem fmt forexmorningtrade od mark fric do pary gbp-usd , wyniki znajdziecie na innym moim poscie :)

uważam iż z robotem można zarobić

teraz używam megadroid  ( wciąż w okresie próbnym )

ale chyba z niego zrezygnuję , przez tydzień nie podjął żadnej transakcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nadal o robocie megadroid dwoch panow z ameryki

2 . kolejna transakcja wykonana :

bardzo dobra : to ta druga z datą : 2011.02.09

konto demo mt4 fińskie :

FinFx Trading Oy

Account: 25197 Name: Currency: USD 2011 February 10, 23:43

Closed Transactions:

Ticket Open Time Type Size Item Price S / L T / P Close Time Price Commission Taxes Swap Profit

4129283 2011.01.24 18:50 balance Deposit 10 000.00

4448662 2011.02.08 00:23 buy 2.20 eurusd 1.35776 1.35038 1.36357 2011.02.08 01:23 1.35855 -15.40 0.00 0.00 173.80

4517935 2011.02.09 23:27 sell 2.21 eurusd 1.37307 1.37917 1.36807 2011.02.10 07:59 1.36881 -15.47 0.00 -26.28 941.46

-32.97 0.00 -26.28 1 067.64

Closed P/L: 1 008.39

Open Trades:

Ticket Open Time Type Size Item Price S / L T / P   Price Commission Taxes Swap Profit

No transactions

0.00 0.00 0.00 0.00

Floating P/L: 0.00

Working Orders:

Ticket Open Time Type Size Item Price S / L T / P Market Price

No transactions

Summary:

Deposit/Withdrawal: 10 000.00 Credit Facility: 0.00

Closed Trade P/L: 1 008.39 Floating P/L: 0.00 Margin: 0.00

Balance: 11 008.39 Equity: 11 008.39 Free Margin: 11 008.39

ponownie transakcję wykonałem na koncie żywym z innym brokerem --zamknięta z zyskiem :)

gdyby ten robot zawsze tak pracował....

podsumowując : dobry robot z którym można liczyć na zyski , gdyby ktoś chciał go kupić proszę zajrzeć na ich stronke, zawsze jest 60 dni na sprawdzenie i gwarantowaną możliwość zwrotu w tym czasie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

4448662 2011.02.08 00:23 buy 2.20 eurusd 1.35776 1.35038 1.36357 2011.02.08 01:23 1.35855 -15.40 0.00 0.00 173.80

ponownie transakcję wykonałem na koncie żywym z innym brokerem --zamknięta z zyskiem Smiley

http://www.fototube.pl/zdjecie/1040540-forymjpg.html

W jaki sposób EA zamknął to pozycje po tej cenie?

Gdyby O0.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem czemu mamy tu taką różnice

jeśli nie wynika to z różnych stref czasowych i czasu jaki pokazuje Twój broker to nie wiem dlaczego , postaram się tu umieścić zdjęcie za jakiś czas

podane dane są jak najbardziej prawdziwe

ponownie transakcję wykonałem na koncie żywym z innym brokerem --zamknięta z zyskiem Smiley

http://www.fototube.pl/zdjecie/1040540-forymjpg.html

W jaki sposób EA zamknął to pozycje po tej cenie?

Gdyby O0.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w tym momencie na moim zywym koncie pracuja dwa roboty fmt oraz forexoverdrive ( ten jest testowany obecnie ) , obydwa roboty pracuja na parach gbpusd i eurusd,

roznica jest taka iz fmt robi jedna transakcje na dobe na kazdej parze ( moze nie zrobic wcale nawet kilka dni z rzedu jesli nie bedzie odpowiedniego sygnalu ), a ovedrive pracuje na 5 min ramce czasowej i moze miec tych sygnalow wiecej , lecz nie znaczy iz musi ich miec wiecej

poczekamy , zobaczymy jak sobie beda radzily te roboty

:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem i co pamiętam z porównania jakie czytałem jakiś czas temu (nie pamiętam gdzie) nawet najlepsze roboty kręcą się w okolicach zera. To jest trochę tak jak z robotami do pokera. Niestety są one nieskuteczne- gdyby było inaczej, to na Forexie 3/4 to by były roboty. Nie znam żadnego robota, który potrafi osiągać długotrwałe i stabilne zyski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten robot łapie regularnie po 2 pipsy. Raz złapał minus 4. Jak można stworzyć system, który ma 99% skuteczności?

Może przesadzam z podejrzeniami, ale mam wątpliwości czy ten system rzeczywiście działa, a kosztuje dość sporo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze na uwagę tu zasługuje drawdown, które jest bardzo wysokie. Może to świadczy o kompletnym braku SL w EA i bardzo słabym RR (risk reward) na transakcji.

20346ceb54676171med.jpg

Robert

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co prawda temat już dość stary, ale jeśli chodzi o roboty to żaden nie da jakichś super zysków (nawet taki za 10tys.$$), bo żaden broker nie pozwoli sobie, żeby jakaś maszynka rżnęła go z kasy. Roboty działają, ale nie 24h na dobę i nie codziennie. Przy ogłaszaniu danych makro również może szwankować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem innego zdania paco1201, roboty pracuja 24 godz na dobe i jak najbardziej da sie na nich zarobic, potrzeba wiedzy i cierpliwosci. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

co sądzicie o http://allegro.pl/ap...2271724584.html

a tu jego wyniki wg mnie na wiarygodnej stronie (tym bardziej konto live):

http://www.myfxbook..../apaczfx/230019

Sorry, but this system was deleted by it's creator.

Niestety konto zostało skasowane. Tylko pytanie dlaczego, czy robot przestał zarabiać, czy po prostu znudził się jego twórcy.

Jestem innego zdania paco1201, roboty pracuja 24 godz na dobe i jak najbardziej da sie na nich zarobic, potrzeba wiedzy i cierpliwosci. :)

Turbo, na jakim robocie teraz zarabiasz? I jakie masz rezultaty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Roboty zwykle mają ok. 50% decyzji prawidłowych i niestety tyle samo błędnych...

Przerabiałem ten temat już dawno. Zarabiają tylko brokerzy i właściciele platform fx.

Teoretycznie jeszcze kilka procent najlepszych, ale nawet jak kopiowałem ich ruchy, to w dłuższym okresie czasu zysków z tego nie było...

@turbo:

Jakiej to wiedzy potrzeba? Przecież robot z założenia podejmuje decyzję za Ciebie i jedynie co jest konieczne, to podłączenie go do swego konta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z moich testów i obserwacji wynika, że roboty mają swoje dobre chwile (czasami dłużej, czasami krócej), ale w dłuższym okresie ciężko na nich zarobić.

Wynik to wg mnie z poniższego:

- Rynki miewają swoje tendencje, które czasami są skutecznie wykorzystane przez danego robota ( i wtedy dany robot dobrze zarabia), ale żadna tendencja nie trwa wiecznie i w końcu robot oddaje (część lub całość) tego, co wcześniej zarobił.

- Wielu Market Markerów nie lubi wygrywających robotów(traderów) i po prostu czasami oszukuje swoich klientów, odbierając im pojedyncze pipsy, grając przeciw klientom, zmieniając warunki na niekorzystne dla robotów(traderów) itp. (Tu rozsądnym działaniem obronnym jest unikanie MM i wybieranie platformy ECN.)

- Roboty często "padają" wobec nieprzewidzianych na rynku zdarzeń i gwałtownych zmian tendencji i sentymentów na rynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta