Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

d4nny

Oszustwa - informacje i ostrzeżenia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Otwieram nowy temat, w którym będę ostrzegał o grubszych i ewidentnych oszustwach. Na uwagę zasługuje to oszustwo:

Oszustwo z wykorzystaniem wizerunku bukmachera Unibet

8 godzin temu dostałem wiadomość e-mail od oszustów

Jako lojalny gracz Unibet możesz skorzystać ze wspaniała oferty reload bonus! 50% do 500PLN! Już dziś dokonaj depozytu do 1000 PLN, aby cieszyć się dodatkową gotówką w wysokości 500 PLN. Aby zarejestrować się do promocji zaloguj się na

https://www.unibet.com/

i dokonaj depozytu. Po dokonaniu depozytu twój stan konta zostanie podwojony w przeciągu 24 godzin. W każdej chwili możesz zrezygnować z bonusu z ustawieniach mojego konta.

Po kliknięciu w link przenosi nas na stronę http://www.serwer1493834.home.pl/. Nie logujcie się na tej stronie bo to świetna kopia autentycznej strony Unibet ale nie ma certyfikatu i nie ta domena. Bonus też z kosmosu, żaden buk takich nie daje, chyba że do kasyna, żadnego kodu, totalne oszustwo, bezmyślne z resztą ale pewnie nie jeden się na to nabierze. O konsekwencjach zdradzenia hasła oszustowi nie musze chyba pisać.

Napisałem do Unibet, powinni zareagować w jakiś sposób...

Znalazłem informacje na ten temat sprzed tygodnia http://www.wykop.pl/...l-unibetsuppor/

Wtedy używali hostingu kei.pl a teraz home.pl jako hostingu i nazwa.pl jako e-mail, napisałem do jednych i do drugich.

Ktoś skomentował, że administracja forum.bukmacherskie.com maczała w tym palce, ja tego nie wiem ale potwierdzam, że mam tam konto od niedawna a wcześniej nie otrzymywałem tego typu wiadomości.

Edytowane przez d4nny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Home już zgasił oszusta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też dostałem taką wiadomość około dwa tygodnie temu, mimo że nawet nie mam konta w Unibet. A co do forum.bukmacherskie to mam tam konto od ponad roku i jak do tej pory nigdy wcześniej nie dostawałem takich e-maili, aczkolwiek wszystko jest możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne oszustwo. Dostałem takiego maila:

Z dniem 31 maja 2014 roku w życie wchodzi nowy regulamin korzystania z konta Unibet. Akceptacja nowego regulaminu jest warunkiem koniecznym do dalszego korzystania z konta Unibet. 

Aby zaakceptować nowy regulamin zaloguj się na  https://www.unibet.com/  a następnie zapoznaj się z nowym regulaminem firmy. 
Brak akceptacji nowego regulaminu w przeciągu 72 godzin oznaczać będzie zablokowanie konta gracza. 

Pozdrawiam. Zespół Unibet.

Kliknięcie w link przekierowuje na kopię strony Unibet  http://www.serwer1437512.home.pl/ Oczywiście nie należy się tam logować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym opisać pewna historię, jak dałem się oszukać na płatnych typach tzw. ustawkach

Będę pisał prosto z mostu, mianowicie oszukał mnie człowiek stojący za blogiem http://mrmrcash.blogspot.com/ używa adresu e-mail mrcasch@o2.pl. Obiecał a raczej zapewniał, że ma dojście do ustawionych meczy. Spróbowałem, zapłaciłem za jeden typ 200 zł, po ustaleniu płatności 40% przed i 60% po meczu, próbował naciagnąć za płatność za dwa pozostałe typy, które okazały się przegrane, oto pierwsza wiadomość jaką do mnie napisał:

Ze sponsorami ktorzy dostarczaja mi informacje na temat meczy bede wspolpracowal przez okres okolo 2/3 miesiecy (jest to nasz 3 sezon wspolpracy)
Podalem 3 mecze calkowicie za darmo aby pokazac zainteresowanym co moge zaoferowac.
Tak jak juz pisalem wczesniej na blogu zalezy mi na jak najwiekszym zarobku, dlatego postanowilem tymi informacjami sie podzielic, oczywiscie gram te mecze rowniez sam prze kilka kont swoich oraz znajomych ale kazdy kolejy klient to dodatkowe pieniadze, a ze mam tylko 3 miesiace to wydaje mi sie ze 3 spotkania z takimi kursami i z takim przebiegiem meczu powinny wystarczyc nawet tym najbardziej wymagajacym(przykladowo dzisiejszy mecz mialem na jego temat troche informacji oczywiscie nie podawalem dla bezpieczenstwa ale i ze wzgledu na to ze nie sa one potrzebne dla klientow, jak bylo widac mecz wygrala druzyna ktora jest po prostu slabsza, pierwsza branka padla bez reakcji obroncow druzyna gospodarzy mimo tego ze 3 obroncow krylo napastnika ktory bez problemow strzeliil bramke i nawet z tego sie nie cieszyl, bo wiedzial ze i tak strzeli:). Jak juz wczesniej wspomnialem dla  jednego z zainteresowanych, pragne stworzyc grupe 15 maksymalnie 20 osob powaznych i zaufanych z ktorymi nawet jestem w stanie sie spotkac na terenie UK aby godnie wspolpracowac. Dlatego jesli jestes zainteresowany jestem w stanie udostepnic Tobie kolejna informace, Cene jaka ustalilem w tym sezonie jest taka sama jak w poprzednim czyli 100f (500pln) przy pierwszej transakcji, jestem w stanie zejsc troche z ceny, a nawet zgodzic sie na platnosc w ratach (przed czesc i druga czesc po meczu ) na dobry poczatek wspolpracy. Jutro o godzinie 9 rano bede mial informacje o kolejnym meczu, aczkolwiek nie wiem czy ten mecz bedzie tego samego dnia czy za kilka dni. Platnosc skrill.

Szczerze to nie przypominał oszusta, na pewnie nie jest jakimś małolatem - przynajmniej tak mi się wydaje, chyba rzeczywiscie przebywa na terenie UK bo z wiadomości e-mail wyciągnąłem takie IP: 86.25.92.81 i jest to Virgin Media z UK, jego imię i nazwisko z Skrill to Wojeciech B. (pytanie do moderatora czy mogę podać pełne nazwisko - pewnie fałszywe...). Cóż wiecej napisać mogę zarzekał się, że sam został oszukany i że zwróci pieniadze, które przegrałem ale nawet tych 200 zł za typ nie zwrócił a miał czas do północy. Zgłosiłem oszustwo do Skrill i powoli lecz sukcesywnie zgłoszę i rozgłoszę to gdzie się da, oczywiscie nie na Policję :)

Jeśli ktoś miał z nim do czynienia to proszę o kontakt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż...chciałbym napisać że kto jak kto, ale Ty d4nny nie powinieneś się tak dać przerobić. Temat przerabiany po stokroć, metody coraz bardziej chytre ale schemat wciąż taki sam. Mając kilkuletnie "doświadczenie" opiszę jak łatwo zdemaskować takich oszustów, nie ponosząc przy tym strat finansowych. Dla osób oferujących "ustawki" zaproponujmy niech  wyśle nam plik tekstowy z typem spakowany rarem lub zipem na hasło i poda nam hasło po zakończeniu meczu. Dla nas prosta weryfikacja dla niego bezpieczeństwo że typ się nie upubliczni. Myślę, że taką metodą powinniśmy sprawdzić nie jeden a przynajmniej kilka typów zanim cokolwiek zapłacimy, skora dana osoba posiada takie "złote źródła" i jest pewna tych ustawek nie powinno to dla niej stanowić problemu. Jeżeli nie zgadza się na nasze warunki, darujmy sobie w ogóle takiego osobnika. Zazwyczaj kończy się kontakt jak mecz, niby fix nie wchodzi... Dlaczego napisałem kilka a nie 1 czy 2 mecze ? Otóż spotkałem się dosyć niedawno jak pewna firma wysłała na mój e-mail informacje o ustawionych meczach podając typ na remis do przerwy w egzotycznej lidze zupełnie za free... o dziwo okazał się trafiony. Dosłownie po meczu kolejny e-mail że jak zauważyłem mecz wygrany, że ich źródło jest niezawodne itp itd i że kolejny też wyślą ze free i na 100 % będzie trafiony. 2 mecz okazał się wtopą i od tej pory przestali wysyłac e-maile. Wpisałem adres z którego wysyłali e-maile i co się okazalo...Znalazłem dyskusję w jednym z wątków na blogabecie. Otóż weszli w posiadanie sporej bazy adresów e-mail pewnie z jakiegoś forum bukmacherskiego lub innych tego typu stron. Powiedzmy że jak mieli 100 adresów e-mail to 33 wysłali w jakimś egzotycznym meczu  do przerwy wygraną gospodarzy , kolejnym 33 remis, a kolejnym 34 wygarną gości. Nieważne jak padł wynik 1/3 tych adresów ( 100 podałem dla przykładu ) wygrała i co wzbudziło zainteresowanie typami. Co robią dalej ? Schemat taki sami :  wygrane adresy dzielą po 1/3 i wysyłają im kolejny typ po jednej z 3 opcji. Po 2 progach 10 adresów myśli że znalazło naprawdę dobre źródło, a fixiarze żądają już kasę za każdy kolejny typ i jak sądzę połowa z tych co zostali wpłaci zachęcona poprzednimi wygranymi... Tak jak widziecie 2-3 trafione typy o niczym nie świadczą co opisałem na powyższym przykładzie. Bądźcie czujni, nie dajcie się oszukać.

.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UWAGA, w dalszej części postu ujawniam istotne treści filmu Darrena Browna - "System". Jeśli nie chcesz wiedzieć jak ten film się zakończył to nie czytaj dalszej treści mojego posta.

Co do tej metody o wysyłaniu typów z różnymi wynikami do wielu osób, to jest taki film na youtube w którym autor przeprowadził taki eksperyment, doskonale obrazujący mechanizm działania tej metody: Darren Brown - The System.

Tylko że tam maile były wysłane aż do 7776 osób podzielonych na 6 grup i dotyczyło to wyścigów konnych, gdzie udział brało 6 koni. Za każdym następnym razem osoby które zostały, były ponownie dzielone na 6 grup. Dokładnie jest to opisane w części szóstej tego filmu Darren Brown - The System 6/7 

Źadna z osób biorących w tym udział nie wiedziała że inne typy wysyłane są również do innych ludzi. A oczywiście było to potrzebne do tego, aby mogła być zapewniona każda kombinacja wyników.

W zasadzie w takim typie oszustwa im większa baza e-maili, tym większa szansa że więcej ludzi się na to nabierze. 

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta