Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Guest Kamilek

Pozycjonowanie

Recommended Posts

Guest Kamilek

Hey , chciałbym wypozycjonować moją stronkę o wędkarstwie na 1 miejsce w Google , jest ktoś chętny

do pomocy ?

Co zrobić by mi ja zindeksowało ? itp.

Pozdrawiam

Podaj link do strony,

i napisz co dotychczas zrobiles zeby ja wypozycjonowac.

Napisz również na jaką frazę chciałbyś wypozycjonować stronę.

Guest Kamilek

Frazy to:

wedkarstwo , spinning , karp ;)

A stronka jeszcze nie gotowa

Frazy to:

wedkarstwo , spinning , karp ;)

A stronka jeszcze nie gotowa

Pozycjonowanie stron nie jest trudną sprawą lecz wymaga cierpliwości i rzetelności. Jeżeli to jest nowa strona jak Twoja, przed Toba wiele pracy. Zazwyczaj pierwsza dzisiątkę google zajmują strony komercyjne, a takie strony często korzystają z profesjonalnych serwisów zajmujących się pozycjonowaniem. Przebicie się więc na 1 miejsce nie będzie łatwe a czasami wrecz niemozliwe. Jezeli przykladowo pojdziesz do profesjonalnego serwisu pozycjonujacego strony ze zleceniem wypozycjonowania Twojej strony na fraze "hotele" na najwyzsze miejsce w google to uczciwa firma po prostu odmowi zlecenia uznajac je za niewykonalne.

Weźmy dla przykładu pierwszą frazę:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=w%C4%99dkarstwo&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl

Wyniki 1 - 10 spośród około 1,740,000

Myslisz ze tak latwo bedzie sie przebic przez te 1,740,000 stron?  :buck2:

Nie chce Cie zniechecac, wprost przeciwnie, ale takie sa realia.

Z drugiej strony skoro mnie sie udalo przebic przez 553,000 stron opierajac sie tylko na wlasnej wiedzy to czemu nie mialoby Ci sie to udac?

http://www.google.com/search?hl=en&q=hyip+monitor&btnG=Google+Search

A teraz do rzeczy, od czego zaczac?

Jest kilka sfer na ktore trzeba zwrocic uwage.

1. Wybor domeny

2. Budowa strony

3. Linki

Ad. 1

Zerknij na poprzedni link:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=banki&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

Jak widac budowa domeny ma znaczenie, jezeli pozycjonowana fraza jest czescia domeny, to google bierze te wlasciwosc mocno pod uwage.

Ale z drugiej strony pierwsze miejsce zajmuje strona nie posiadajaca w domenie poszukiwanej frazy, a wiec nie jest to konieczne do sukcesu.

Ad. 2

Wyszukiwarki zwracaja uwage na budowe strony, czy nie ma bledow, czy kod jest zbudowany prawidlowo, czy sa odpowiednio zbudowane meta tagi, szczegolnie trzeba zwrocic uwage na title, description, keywords, umieszczanie tytulow w h1,h2,h3.

Do sprawdzania poprawnosci budowy kodu sluzy validator:

http://validator.w3.org

Wazna jest tez rozbudowana tresc i o odpowiednie umieszczenie fraz w tresci. (tak by nie bylo za malo ani za duzo).

Ad. 3

Linki to najwazniejsza sprawa dla szukarek.

Wystarczy zajrzec do tego tematu:

http://hyipforum.pl/index.php/topic,1236.0.html

Niby rzecz humorystyczna ale pokazuje jak wazne sa linki zewn prowadzace do naszej strony.

Przeciez niewazne jest jak jest zbudowany blog Wierzejskiego, jaka ma domene, tresc, kod,

same linki sprawily ze blog Wierzejskiego na srednio trudną fraze znalazl sie na 1 miejscu w wynikach googla.

Przy linkach trzeba zwrocic uwage by prowadzily ze stron tematycznie powiazanych, a wiec nie ilosc a jakosc i najlepiej ze stron ktore maja jak najmniej linkow zewn.

Pomocne sa tez systemy wymiany linkow, ale jako alternatywa a nie glowny sposob na pozycjonowanie.

Mysle ze te informacje na poczatek wystarcza   :smiley6600:

Guest Kamilek

dzieki ivaho , gdy stronka będzie gotowa , bys mi pomógł ?

Przeciez pomagam :)

Guest Kamilek

wiem wiem :P  :D ale chodzi o pomoc fizyczną :P "D

Guest Kamilek

heh ,, tanio '' :D

witam, ponowię temat, bo nie wiem gdzie to napisać. Sprawdziłem mój blog programem validator w3 org i wyświetliło mi 214 Errors, 28 warning(s), pod spodem są podane linijki i wiersze z błędami, ale nie wiem jak je poprawić i gdzie tego szukać. Pomożecie?

Edited by longlay1

Ściągasz program KeD, sprawdzasz po kolei każdą linijkę z błędem. Zapisujesz i ponownie do sprawdzenia pod kontem błędów.

sorki. ale można troszkę szerzej?

nie wiem gdzie w swoim blogu mam znaleźć te linijki

Zapraszam na trywialne.pl. jest tam sporo info o pozycjonowaniu. Jeśli chcesz pomocy pisz na email.

Edited by zulco

Dodawaj swoją stronę to katalogów (seokatalogi, sinooke, arfooo, wpkat) i do blogów presel. Mogę polecić dobrą bazę zamkniętych blogów http://www.forceseo.pl - mam tam 2 swoje projekty, które nie były linkowane z innych stron i ładnie mi skoczyło do pierwszej dziesiątki :)

Pozycjonowaniem moich stron zawsze zajmuje się firma, która w tym się specjalizuje. Zlecam zawsze te usługi serwisowi inspect SEO i narzekać nie mogę. Naprawdę dobre pozycje wypracowują i jestem z nich zadowolony. Najbardziej mi się podoba luźny układ, czyli brak umów tylko wybór pakietu i ustalenie kosztów. Katalogują, tworzą zaplecze, dodają wpisy pozycjonujące na PresellPage. Dodatkowo dostaję obszerny raport z prac i monitoring pozycji.

Pozycjonowanie stron nie jest trudną sprawą lecz wymaga cierpliwości i rzetelności.

Niby rzecz humorystyczna ale pokazuje jak wazne sa linki zewn prowadzace do naszej strony.

Przeciez niewazne jest jak jest zbudowany blog Wierzejskiego, jaka ma domene, tresc, kod,

same linki sprawily ze blog Wierzejskiego na srednio trudną fraze znalazl sie na 1 miejscu w wynikach googla.

Przy linkach trzeba zwrocic uwage by prowadzily ze stron tematycznie powiazanych, a wiec nie ilosc a jakosc i najlepiej ze stron ktore maja jak najmniej linkow zewn.

Pomocne sa tez systemy wymiany linkow, ale jako alternatywa a nie glowny sposob na pozycjonowanie.

Mysle ze te informacje na poczatek wystarcza :smiley6600:

Przyznam, że mam troche wymieszane - fakty są takie, że o pozycjonowaniu wiem mało ale staram się dowiedzieć więcej.

Wszędzie natrafiam na info, że linki, że frazy - oki, kumam. No ale ostatnio trafiam na jakiegoś bloga i się dowiaduję, że i te linki i te frazy to w sumie nie taka fajna sprawa (wedle tekstu: http://seodot.pl/eksperci-o-marketingu-internetowym-czesc-i/ ), że jak jakieś algorytmy sie zmieniają, to ogólne strony lecą w przestrzeń kosmiczną, itp., itd. W takim razie się zastanawiam czy są jakieś inne, pewniejsze metody?

ps.: mam nadzieje, że nie zdubluje swojego wpisu, bo coś mi sie tu przed chwilą zawiesiło...

bez linków do Twojej strony nic nie zdziałasz. Linki to podstawa, ale muszą to być dobre, wartościowe linki, a nie byle jakie. Jeśli nie masz żadnej wiedzy o pozycjonowaniu to samodzielnie może być ciężko, chyba że masz dużo czasu na czytanie tego co jest w Internecie. Źaden pozycjoner nie powie Ci jak pozycjonować, bo odebrałbyś mu sposób na zarabianie na chleb. A ogólniki niewiele dadzą bo możesz coś źle zrozumieć i wtedy będzie z tego więcej szkody, niż pożytku.

Pozycjonowanie = czas + pieniądze + cierpliwość + rozsądek

Lula, zmiany algorytmu sluza glownie walce z nieuczciwym pozycjonowaniem, tzw black SEO, jezeli pozycjonujesz zgodnie z wytycznymi google, to takie zmiany moga wplynac nawet bardziej korzystnie na pozycje twojej strony.

Macie jakieś porady dotyczące pozycjonowania bloga na wordpressie?Dodaję do katalogów, pinguję nowe posty, niby liczba UU rosnie z dnia na dzien.Jest to teraz ok 300 UU,ale ja Chce 3000:) Co moge jeszcze zrobic?:) Macie jakies porady z działu Black Seo?:)

Jak chcesz miec duzo odwiedzin, to pracuj nad tym aby odwiedzajacy chcieli wracac na Twoja strone. Tresc niech bedzie atrakcyjna i czesto aktualizowana. Sam ruch nic Ci nie da, jezeli kazdy kto wejdzie na Twoja strone bedzie tylko marzyl aby ja jak najszybciej opuscic.

Co do blackseo, tego typu rozwiazania sa skuteczne ale tylko na krotka mete. A jak wpadniesz w filtr google to wychodzenie z niego moze trwac miesiacami.

Jesli chodzi o black seo..nawet jesli na krotko,ale jakie sa niezle sposoby?

w black seo się nie baw. Strona dostanie bana albo filtr i tyle z tego będzie. Będziesz musiał zacząć od nowa na nowej domenie.

Lepiej tak jak ludzie piszą, zdobywaj wartościowe linki, zainwestuj może w wartościowe zamknięte blogi typu właśnie forceseo.pl, w katalogowanie w wp-kat, seokatalogach itp

• Like 1

Zauważ, że teraz kiedy google jest coraz sprytniejsze nie opłaca się czasem stosować technik black seo. Zobacz, że małymi ilościami linków też można dużo zdziałać - tutaj przykład

• Like 1

Założenie funpage też byłoby dobrym pomysłem. Pamiętajcie content is the king - nic wam pozycjonowanie nie da bez wartościowej treści.