Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, 

Sam odpowiedz sobie na pytanie czy gdybyś miał 100 000 $ w kieszeni zarobione na głupocie innych to czy nie zainwestowałbyś 5 000 aby mieć możliwość zarobienia kolejnych 10-20-30 tys? 

Według mnie w hyipy tylko od pierwszego tygodnia istnienia warto inwestować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Trusty napisał:

Sam odpowiedz sobie na pytanie czy gdybyś miał 100 000 $ w kieszeni zarobione na głupocie innych to czy nie zainwestowałbyś 5 000 aby mieć możliwość zarobienia kolejnych 10-20-30 tys? 

Źródło pochodzenia środków i łatwość wejścia w ich posiadanie jest kompletnie bez znaczenia i w żaden sposób nie powinno wpływać na decyzje inwestycyjne.

czy nie zainwestowałbyś 5 000 aby mieć możliwość zarobienia kolejnych 10-20-30 tys? 

Nacisk kładłbym nie na "inwestowania" lecz na ryzyko. Nie małe zresztą. Poza tym ROI 200%, 400% i 600% jest niemożliwe do osiągnięcia w przeważającej większości hyipów.

Gdy mówimy o inwestowaniu w hyip grunt to selekcja projektów.

Natomiast w wielu projektach sugerowane przez Ciebie ROI jest możliwe do osiągnięcia ale nie na skutek ryzykownej inwestycji lecz programie affiliacyjnym.

Najłatwiej na polecaniu można zarobić dysponując dużą bazą mailingową wciskając kit niczego nieświadomym jelonkom. Pewnie to miałeś na myśli pisząc o pieniądzach zarobionych na głupocie innych.

Według mnie w hyipy tylko od pierwszego tygodnia istnienia warto inwestować. 

To nie jest prawidłowe podejście, choć w wielu projektach jest to jedyna szansa na choćby odzyskanie wkładu.

Podstawą jest selekcja projektu pod ryzykowną inwestycję i ewentualne etyczne polecanie wyłącznie tak wyselekcjonowanego projektu.

Inwestycja w byle jaki, byle nowy projekt zwykle kończy się stratą...

W dniu 12.11.2018 o 09:55, lirmes napisał:

Mam pytanie, co z programami, które działają już bardzo długo, np. ponad rok, na monitorach są oznaczone że wypłacają, spotkałem się z opinią, że czasami firma płaci takim monitorom, aby pisały, że płaci, a jest już zupełnie inaczej, wchodzicie w takie hyipy?

To znów trochę bardziej skomplikowany temat niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

W świecie hyip istnieją tzw. sleepery. To właśnie programy, które - w uproszczeniu - dla zdobycia zaufania rejestrują domenę, kupują licencję na oprogramowanie i startują z niezbyt atrakcyjnym dla hyipowców planem. Umieszane są na kilku, kilkunastu monitorach i przez rok, dwa a czasami i dłużej płacą te drobne inwestorom. Niejednokrotnie prawie wyłącznie monitorom. Chodzi o to by po pewnym czasie radykalnie zmienić plany inwestycyjne, szaty graficznej na atrakcyjniejszą i wyjście z projektem do szerszej publiczności z dowodami na monitorach,  że płaci od lat. Taki biały PR. Często sleepery są wdzięcznym tematem do inwestycji.

Monitory... To temat rzeka.

Są kompletnie fakowe monitory ale większość monitorów o jako takiej renomie działa wg takiego schematu, że inwestowane nie są środki monitora lecz środki przekazane przez admina monitorowi do zainwestowania. Admin płaci też monitorowi za bardziej wyeksponowany listing. Monitor czasami zarabia też na programie affiliacyjnym.

Taki model działania monitorów powoduje, że admin programu może w schyłkowej fazie projektu płacić selektywnie praktycznie wyłącznie monitorom. Informacje na monitorze, że projekt płaci nie jest więc złą wolą czy oszustwem ze strony monitora lecz wynikiem selektywnych wypłat admina. Tym bardziej, że monitory często zobowiązane są do reinwestowania całości uzyskanych wypłat. W praktyce więc admin płaci sam sobie i tym się na monitorze chwali. Wielu świadomych tych praktyk właścicieli monitorów zwykle więc pozwalają na opiniowanie projektów przez userów i w sytuacji pojawienia się informacji od userów o problemach nadają programowi status PROBLEM nawet jeśli same wypłaty jeszcze otrzymują.

W monitorach czy blogach inwestujących swoje własne środki ten problem jest znacznie mniejszy, Przede wszystkim admin nawet nie musi wiedzieć, że jego projekt umieszczony jest na monitorze bądź blogu. Poza tym admin wypłacając takim monitorom lub blogom środki bezpowrotnie się ich pozbywa.

Polecam lekturę poradników https://www.hyipforum.pl/tutorials/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie będę ukrywał, że liczyłem na tak wyczerpującą odpowiedź napisana właśnie przez Ciebie Pepperoniss. Jakiś czas temu (z 3 lata) zacząłem inwestować w hyipy właśnie na podstawie Twoich opinii. Niestety koniec końców po 2 latach mój bilans wynosił : zainwestowane = 4000zl wypłacone ok 3500zl. Odpuściłem. 

Pewnie takie pytanie już się pojawiło na forum więc może ktoś by mnie do niego odwolal. Dlaczego skoro wiedzą moderatorów (i nie tylko) na temat tzw piramid finansowych jest tak duża nie zajmują się oni Tworzeniem ich?  Ryzyko jest praktycznie niewielkie, a możliwe zyski niewspółmiernie wyższe niż wkład początkowy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wg mnie raczej nie chodzi o to czy ktoś ma dużą wiedzę na temat programów piramidalnych, aby jedynie od tego uzależniać bycie ich twórcą. Znaczna większość programów piramidalnych bazuje na jakiejś legendzie wymyślonej przez twórcę, co ma za zadanie uwiarygodnić biznes, a co jednocześnie może wprowadzić w błąd niedoświadczoną osobę która nie rozpozna piramidy. Jeśli twórca takiego programu chciałby być uczciwy wobec inwestorów to musiałby jasno poinformować że jego program działa na zasadzie piramidy i większość ludzi straci tam kasę. Więc kto by tam zainwestował? Chyba tylko jakieś wąskie grono hyipowych hobbystów świadomych ryzyka. Nie wspomnę już o wątpliwościach dotyczących legalności stworzenia takiego przedsięwzięcia w świetle przepisów prawa, co może stanowić ryzyko dla twórcy.  

Dlatego w mojej ocenie najbardziej istotną kwestią jest to, czy twórca programu w sposób uczciwy prezentowałby swój program, i od tego faktu w dużej mierze uzależnione są ewentualne jego zyski z programu. Bo należy też pamiętać że jeśli twórca uczciwie napisze że jego program to piramida, to jednocześnie pozbawia się napływu do swojego programu wszelkiej maści naganiaczy, którzy nie będą mieli możliwości naganiać poprzez prezentowanie wymyślonych bajek. Dlatego też zakładam, że jest niewielkie prawdopodobieństwo, aby osoby uczciwe bawiły się w tworzenie tego typu programów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

4 godziny temu, Polon napisał:

Wg mnie raczej nie chodzi o to czy ktoś ma dużą wiedzę na temat programów piramidalnych, aby jedynie od tego uzależniać bycie ich twórcą. Znaczna większość programów piramidalnych bazuje na jakiejś legendzie wymyślonej przez twórcę, co ma za zadanie uwiarygodnić biznes, a co jednocześnie może wprowadzić w błąd niedoświadczoną osobę która nie rozpozna piramidy. Jeśli twórca takiego programu chciałby być uczciwy wobec inwestorów to musiałby jasno poinformować że jego program działa na zasadzie piramidy i większość ludzi straci tam kasę. Więc kto by tam zainwestował? Chyba tylko jakieś wąskie grono hyipowych hobbystów świadomych ryzyka. Nie wspomnę już o wątpliwościach dotyczących legalności stworzenia takiego przedsięwzięcia w świetle przepisów prawa, co może stanowić ryzyko dla twórcy.  

Dlatego w mojej ocenie najbardziej istotną kwestią jest to, czy twórca programu w sposób uczciwy prezentowałby swój program, i od tego faktu w dużej mierze uzależnione są ewentualne jego zyski z programu. Bo należy też pamiętać że jeśli twórca uczciwie napisze że jego program to piramida, to jednocześnie pozbawia się napływu do swojego programu wszelkiej maści naganiaczy, którzy nie będą mieli możliwości naganiać poprzez prezentowanie wymyślonych bajek. Dlatego też zakładam, że jest niewielkie prawdopodobieństwo, aby osoby uczciwe bawiły się w tworzenie tego typu programów.

Czyli podsumowywując odpowiedź na moje pytanie. 

Admini forum hyipforum nie tworzą programów typu hyip ponieważ są uczciwymi obywatelami i nie chcą okłamywać swoich klientów/uczniów. 

W takim razie ciekawi mnie, gdzie dostrzegacie możliwości inwestowania swojego kapitału?

Ja np. od jakiegoś czasu (raczkuję dopiero) inwestuję na forexie. Czy z zyskiem, czy nie to akurat nie ma większego znaczenia, ale śmiało polecam ten sposób inwestowania dla kogoś kto jest cierpliwy i konsekwentny. Może zdecyduję się niebawem upublicznić mój dzienniczek.  

Ostatnio natomiast zauważyłem jeszcze jeden ciekawszy sposób inwestowania z zyskiem miesięcznym na poziomie nawet  4-8% i rocznym na poziomie 50-100%. A sam pomysł wyrósł po niewspółmiernych do możliwości rynkowych inwestycji w budownictwo w ostatnim czasie. Staram się analizować jedynie rynek na pomorzu, ale analizując tylko i wyłącznie wynajem maszyn budowlanych ceny wzrosły o ok 100% !!!. Żeby mówić konkretami. Koszt wynajmu koparki dwudrogowej w ciągu ostatnich 2 lat skoczył w górę z ok 150zł do 250, a w niektórych przypadkach nawet 350zł/mh. Tymczasem koszt utrzymania takiej koparki to ok 200zł/h. Podejrzewam, że nie spotkam tutaj wielu sympatyków tak typowego sposobu inwestowania, ale chyba sami zauważycie, że zyski na 1 rzut oka są niewiarygodne.

Oczywiście są i minusy takiej inwestycji- odpowiednia selekcja robót, tak aby maszyna nieprzerwanie pracowała, i wkład początkowy rzędu 300 000zł 

P.S. Bardzo ciekawy poradnik dotyczący manipulacji naganiaczy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Trusty napisał:

Niestety koniec końców po 2 latach mój bilans wynosił : zainwestowane = 4000zl wypłacone ok 3500zl.

To i tak całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę, że w tych programach większość traci większość lub całość zainwestowanych środków.

Dlatego od zawsze mówię, że hyipów nigdy nie należy traktować jako formy inwestycji lecz bardziej jako formę zabawy nieco zbliżonej do hazardu. Zdrowe podejście do hazardu czy hyipów to w mojej ocenie takie, że postawione/zainwestowane środki należy traktować jak rozrywkę za którą się zapłaciło a ewentualną "wygraną" jako dopełnienie tej rozrywki. Wówczas bowiem nie działa się na zasadzie odegrania czy odrobienia strat i nie kupuje  kolejnego losu lub nie inwestuje się kolejnych pieniędzy. Przynajmniej do czasu następnego wyjścia do kina :) 

Różnica między hazardem a inwestowaniem w hyipy jest taka, że w hazardzie wszystko zależy od losu a w hyipach najwięcej od nieprzewidywalnego zwykle admina i wyselekcjonowania na podstawie mizernych poszlak tych najbardziej rokujących.

Ale skoro i w hazardzie i w hyipach dość niewiele od nas zależy i w obu z założenia przewaga jest po stronie kasyna/admina oraz większość musi stracić by mniejszość mogła zarobić to naturalnym jest, że nie każdy zarobi.

12 godzin temu, Trusty napisał:

Dlaczego skoro wiedzą moderatorów (i nie tylko) na temat tzw piramid finansowych jest tak duża nie zajmują się oni Tworzeniem ich?

Skąd wiesz, że nie tworzą? 

Pytanie zadałem nie bez kozery. Bo gdy sobie odpowiesz dlaczego przyjąłeś takie założenie za aksjomat będziesz wiedział dlaczego nie tworzą :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Trusty napisał:

Czyli podsumowywując odpowiedź na moje pytanie. 

Admini forum hyipforum nie tworzą programów typu hyip ponieważ są uczciwymi obywatelami i nie chcą okłamywać swoich klientów/uczniów. 

To nie tak.

Powiem Tobie dlaczego zahaczyłem się o te a nie inne forum poświęcone tematyce hyipów i zarabiania w internecie.

Otóż było to jedyne w polskim, a być może i światowym światku hyipowym forum, które konsekwentnie nie straszyło milionami reflinków i rzeczywiście było forum dyskusyjnym, na którym o programach się dyskutuje, a nie wyłącznie medium reklamowym służącym do pozyskiwania poleconych.

Jestem pewien, że taki był cel @Egzekutor

Nie szedłbym więc w kierunku laurek czy świadectw moralności dla administracji forum, bo to nie o to chodzi. To trochę odwracanie kota ogonem. Z normalności bowiem robi się coś wyjatkowego. To tak jakbym zadał Tobie pytanie dlaczego nie jesteś złodziejem a po Twojej odpowiedzi uznał, że dlatego, że chcesz być uczciwy. Ja wyznaję inną filozofię. Dlatego, że jesteś uczciwy - nie kradniesz. I to właśnie uczciwość jest normą. 

Co więcej. Nie chodzi tu tylko o moderatorów czy administratora forum. Wokół forum skupiło się wielu userów bawiących się w hyipy, którzy chcą szczerze o konkretnych hyipach porozmawiać. Podyskutować. Niemniej nie ma na forum cenzury i jeśli ktoś w jakimś projekcie nie widzi piramidy może śmiało przedstawić swoje racje nie zważając na opinię administracji forum o programie. 

Zresztą, nikt z administracji forum nie dokonuje merytorycznej oceny projektu. Owszem, wypowiadamy się w dyskusjach ale na równych prawach z innymi uczestnikami dyskusji.

Dlatego też te forum jest tak nie lubiane przez różnej maści zaganiaczy. Tu nie wystarczy wpaść i powtórzyć legendy projektu. Zawsze bowiem może się zdarzyć, że któryś z forumowiczów wytknie braki w legendzie. Dość popatrzeć do największych wątków na forum.

Staram się analizować jedynie rynek na pomorzu, ale analizując tylko i wyłącznie wynajem maszyn budowlanych ceny wzrosły o ok 100% !!!

Oczywiście są i minusy takiej inwestycji- odpowiednia selekcja robót, tak aby maszyna nieprzerwanie pracowała, i wkład początkowy rzędu 300 000zł 

Tyle, że to o czym piszesz to nie tyle jest inwestycja kapitałowa co stworzenie w oparciu o kapitał przedsiębiorstwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Trusty napisał:

Nie tworzą. Forum powstało po to, aby jednoczyć inwestorów i wzajemnie się wspierać i informować. Jeśli już ktoś chce rzeczywiście inwestować w programy typu online niech to robi chociażby świadomie a najlepiej i skutecznie. Bez forum osiągnięcie tego celu jest znacznie utrudnione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc jest wspaniale, w tej kwestii musisz uczyć bardziej doświadczonych - młodych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta