Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

qbazz

Rumble.com- sprzedawaj swoje filmiki

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu jestem w Rumble i muszę przyznać wam jedno OPŁ

Edited by pepperoniss

pytali dość szczegółowo o datę wydania kto brał w nim udział czy nie był filmik powiązany z innym kontem czy nie doszło do kopiowania jeżeli tak po czyjej stronie była racja w rozwiązywaniu sporów przez YT czy zostało zaznaczone uznanie prawa autorskiego lub czy znam osoby które są na tym filmie i czy mam z nimi kontakt  :) moim zdaniem pytania dość wybiórcze ale np pytania dotyczące sporów na YT dotyczące uznania prawa autorskiego miały pewne potwierdzenie w rzeczywistości więc w jakimś stopniu były ich pytania wiarygodne :) 

@qbazz: Czy mogą to być filmy instruktażowe? Od czego zależy, czy dany filmik łykną, czy też nie?

Swego czasu bardzo zainteresowałem się tematyka YT i filmy.

Temat utknął na programie jakim to nagrywać, aby był głos -wizja i inne bajery potrzebne do wykonania np. filmiku instruktażowego.

Przyłączam się do pytania, czy serwis narzuca jakie to maja być filmy z jakiej kategorii i tematyki?

ps. wrzucę tutaj zapytanie?

Jaki program polecalibyście do nagrywania filmów na YT z moim głosem + kilka opcji graficznych itp. --- oczywiście, aby był legalny i najlepiej darmowy :)

psII. Swego czasu pracowałem na wersji trial Camtasi i był programem idealnym, ale cena zakupu programu mnie przerosła.

@Aiko przetestuj Active Presenter - mało osób go używa, a moim zdaniem jest świetny. :)

Filmiki muszą być w jakimś konkretnym języku (angielskim?), czy po polsku też przyjmują?

@Skowron a co powiesz o programie ACTION? dziś znów byłem na ich stronie za 100 zł. jest oryginalny klucz oraz całkiem ciekawy program, nie taki zły wg. mnie do nagrywania filmów- ma nawet opcje śledzenia kursoru myszki.

Ja jeszcze szukam takiego programu gdzie mogę w jakiś super sposób wrzucić np. plansze informacyjną czy logo itp., a wiem, że to na początku będzie masa roboty...

Widziałem i chwilę bawiłem się na Camtasi Studio i tam te funkcje są, ale program drogi...

Twój program sprawdzę jak tylko znajdę czas- dzięki za radę:).

Hej, dołączam do pytania o języki filmików :)

Na wstepie przepraszam musialem zrobic drugie konto bo... wiadomo za duzo prawdy sie powiedzialo ale to juz nie wazne narazie pisze z tego konta.

Jezyk filmikow nie ma znaczenia bo moje filmy sa po polsku. To zalezy czy po prostu ogladalnosc filmiku bedzie. Tematyka tez nie jest jakos ograniczona instuktazowe moga byc ale z tego co widze ogladalnosc nie jest kosmiczna takich filmow. Pomagam poleconym na pw jak by ktos chcial wiecej wiedziec;) oraz tutaj tez bede odpowiadal na pytania

Dobra , to ja mam pytanie . Czy niezbędne jest wrzucenie tego filmu również na YT i podanie link ?

Jak ty wrzuciłeś swoje nagranie na rumble to podbijałeś wyswietlenia ? Tzn , rozsyłałeś link filmu wgranego na rumble ?

Pytam gdyż w  1 pierwszym poscie piszesz ze : "Po 2 dniach dostałem maila od supportu z zapytaniem  o potwierdzenie autentyczności" .

Ja tymczasem wrzuciłem (w odstępie kilku dni)  5 swoich najlepszych filmików , dodatkowo podrasowałem w nich resolution na co najmniej 576p ,podwyższyłem video quality , doprawiłem przejsciami itp itd i ... wszystkie cztery otrzymały status rejected . Dopiero ostatni wrzucony otrzymał zieloną ikonke"rumble" , jednak z tego co mi napisał support , to nie oznacza ze przyjeli te nagranie (nadal jest ono w dziale pending) tylko ze :"has got a good chance of being approved" . I teraz musze sobie czekac : Zapytałem ile ? To mi odpisali ze :

"Most people can expect a reply within two weeks while rumbling, in some cases this can take longer."

Normalnie przecież ja sie zdążę zestarzeć w tym nim rumblimowskie widzimisie sie zdecyduje co zrobic z nagraniem .

I teraz , wrzuciłem dwa nowe filmiki i mineło 6 dni i nadal mają szarą ikonke "pending" , co jest o tyle dziwne ze wczesniej odrzucali

(te 4 nagrania) po dwóch dniach od wrzucenie . Ten filmik z ikonką rumbling tez ją otrzymał po 2 dniach . Także teraz rumbling coś długo

mysli nad tymi dwoma nowymi filmikami .

Edited by Boby

już spieszę z pomocą otóż ja teraz mam ogólnie 3 filmiki jeden ten co pierwszy podałem w przykładzie i tak podawałem link z youtuba, rzeczywiście po 2 dniach miałem odpowiedz ale z racji myślę potencjału filmiku gdyż może słyszeliście jest to ,,jak rozpalić ognisko harleyem davidsonem "  drugi filmik też mam wgrany na youtube i ma ikonkę rumbling już 4 tydzień więc nie do końca widocznie jest im odpowiedni i nie widzą możliwość monetaryzacji filmu. 3 filmik został odrzucony po kilku godzinach to było jak kumpel lekko dziabnięty dość zabawnie strzelał z baniek mydlanych no ale nie można prześmiewczych filmików to trudno. Obecny filmik zaakceptowany jest już na stronie głównej rumble i nie wrzucałem go na youtube, w sumie to nigdzie nie wrzucałem tylko prosto do nich i miał 3 dni ikonę pending po czym nagle sami zmienili tekst opisu na ,,lepszy" i dni następnego został sold i dzisiaj ma ponad 3,5k wyświetleń. 

Wracając do youtube nie musisz go mieć na youtube. A nie zaakceptowali może własnie przez konwersje pliku ? tego nie wiem jaki mają powody odrzucenia twojego filmu. Niestety spróbuj wrzucić bez grzebania przy nim. 

Natomiast żeby jakoś przyspieszyć proces to tak staram się promować filmik z rumble jak przebija 100 wyświetleń to przynajmniej w moim przypadku zaczynają go dostrzegać i coś z nim robią, postaraj się podbić wyświetlenia i zobaczymy co dalej :)

PS. Ważna rzecz o której nie wspomniałem można zarabiać 0,05$ za tagowanie filmików wrzucanych przez ludzi 0.05$ za każdy tag w każdym filmiku 

Edited by qbazz1

Dobra , odnośnie tych dwóch ostatnich moich filmów . Jeden z nich wypromowałem i ma ponad 200 obejrzeń . Drugi film zostawiłem samemu sobie . Efekt ? Wypromowany ma nadal status pending , a film niewypromowany z ilością 14 wyświetleń otrzymał krzyżyk rejected  :/

A dodam jeszcze ze obejrzałem dziś film "Jak rozpalić ognisko harleyem davidsonem" . Naprawde świetny  :)

Edited by Boby

qbazz , napisz więcej postów bo nie idzie do ciebie wysłac prywatnej wiadomosci .

Edited by Boby

Film z Harley'em - mega. ;)

W świetle tego co powyżej, czy Waszym zdaniem ilość wyświetleń na YT, przy kwalifikacji przez Rumble, ostatecznie ma znaczenie, czy nie?

Bo się lekko zagubiłem...

Do 15 paz mam zablokowane moje konto dlatego pisze z tego. Tutaj narazie mi pw wysylajcie. Dziekuje za obejrzenie no impreza sie rozkrecila i szalone pomysly byly ;)

Niestety nie mam innego pomyslu na zachecenie ich do twojego filmu podalem to co sam robie. Hmm zobaczymy. Nie poddawaj sie.

Co do yt to jakies tam pewnie ma znaczenie bo daje obraz popularnosci na yt i potencjalnego na rumble. Ale to tylko moje domysly potwierdzone to nie jest.

Tak samo czekam nadal az mi za wrzesien dolicza do konta no wiadomo sam yt do 15 miesiaca nastepnego wyplaca. Zobaczymy mam z supportem kontakt w tej sprawie odpisuja szybko wiec nie powinno byc problemow wiekszych

Ale mówie o koncie qbazz1 . Z tego co wiem musisz miec 5 postów . Więc jeszcze jeden bo nie idzie do ciebie słac PW .

Witam, czy na rumble tez jest chora polityka praw autorskich jak na yt? Tzn. w tle slychac 4 takty znanego utworu i juz odrzucaja film.

P.

Nie, raczej nie :) wczoraj zaakceptowali mi filmik jak chłopaki w beczce śmierci jeżdżą i jakąś tam muzykę słychać, widziałem też filmiki z koncertów ale wyświetleń nie mają za wiele ;/ Ja sam osobiście umieszczam filmy ze zlotów motocyklowych aż 3 i zaakceptowali je no ten w beczce czekał 6 tygodni ale wczoraj się doczekał akceptacji 6 tygodni siedział na statusie rumbling, zobaczymy czy będzie popularny w jakimś stopniu. 

A co do muzyki znanej typu nie wiem pitbull czy inne ,,gwiazdy" lecące w tle i ch akceptacji wystarczy spróbować może nie umieszczą tego na yt ale umieszczają jeszcze na yahoo msn sun media aol a nawet jak coś mega interesującego to perełki typu discovery bbc i inne znane już media :) ale na zarobki z tych tematów czyli od osób 3 czeka się do 120 dni. Mi pisali że polecają mi cierpliwość w tej kwestii bo mój harley z osób 3 zarobił już ,, A lot of money :)"  gdzieś czytałem że z tego tytułu to kwoty z 4 zerami XD zobaczymy będę na bieżąco was informował i udzielał informacji tych na które sam jestem w stanie odpowiedzieć. 

• Like 1

Działa ten program jeszcze? Jestem nim zainteresowany, mam pomysła niezłego ;)

dokładnie, wszystko działa ale to nie jest hop na krowę i ciele :P trzeba mieć nieźle szalone filmy lub naprawdę kreatywne pomysły. Aha jak się umieszcza dużo filmików jednej kategorii typu gotowanie czy tam np recenzje z gier to po jakimś czasie można z nimi konsultować się w kwestii auto akceptacji i płatności z góry chyba 50$ za filmik regularność jednak obowiązkowa. Powiedzmy co tydzień filmik. Dokładnie nie wiem bo się tym nie interesowałem :)

Poza tym polecam co dzień TAGOWAĆ filmiki nawet te na głównej stronie 0,05$ za tagowanie jednego filmiku chyba 5 można na dzień nie testowałem ale po 5 tagowaniach już mi nie naliczyło więc nie tagowałem dalej XD a dzisiaj znowu 0,25$ za free. 

Ps. mój film z harley spadł z zysków 100+ na dzień do 52-62$ na dzień przez cały październik 3x mniej ale też nie mam prawa narzekać :P 

wiadomo że miesiącami się nie będzie żyło na jednym hicie XD 

Edited by qbazz1

Strasznie cięzkie jest te rumble . Ja wgrałem extra występ trubadurów  na  rynku we włoszech i mi nie przyjeli .

A widziałem filmik jak jakiś bachor (niby) straszy matke i to przeszło . A filmik na kilometr czuć ustawką .

Normalnie , nie rozumiem tego rumble :/

Edited by Boby

Teraz jest chyba moda właśnie na takie niezbyt ambitne filmiki, typu ktoś kogoś nastraszył, ktoś spuścił wodę w klozecie, ktoś się przewrócił itp. Minutowy filmik nagrany amatorsko kamerką umieszczoną w trzęsącej się ręce może mieć więcej widzów niż jakieś kulturalne wydarzenie, na które ktoś poświęcił nawet kilka dni na nagranie, montaż itp.