Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie rozliczania.

Jak to zrobić aby było dobrze? Powiem że nigdy tego nie robiłem a nie chciałbym aby US się do mnie przyczepił.

Czy nie lepiej jest założyć konto w stylu offshore, przelać tam potencjalny zarobek,

złożyć wniosek o kartę płatniczą, operować nią w kraju i się nie przejmować?

Ale, czysto teoretycznie, jeśli chciałbym zakupić powiedzmy samochód ok.7tyś zł a nie pracuje. Wtedy już muszę z tego rozliczyć.

Jak wy to robicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoje pytanie jest z cyklu: "co zrobicie jak bedzie koniec swiata?" ;)

Najpierw zarob, potem pytaj.

Bardzo niewielka ilosc osob (moze jeden procent) zarabia na tyle duzo na inwestycjach w internecie, ze musi placic jakikolwiek podatek.

95% traci mniej lub wiecej (od strat sie nie placi) a kilka procent udaje sie wyjsc na zero i koncza przygode z "zarabianiem" online...

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomysł z tym offshore jakoś do mnie nie przemawia ale pewnie przy większych kwotach ma to sens. Jeśli chodzi o podatek to PIT-38 tylko

jest jedno ale musisz udowodnić dane w nim wpisane. Samochód to podatek 2% od wzbogacenia chyba że już go niema.

No i jeśli ten samochód będzie w "oczy" raził sąsiadów to mogą Cię podkablować do US. I wtedy musisz udowodnić skąd miałeś kasę na niego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ok ale jeśli np dostane przelew od osoby prywatnej na np 10 tyś PLN i sobie będzie siedziało to nikt się nie przyczepi?

Pytam na przyszłość bo mam parę pomysłów. ;)

Edytowane przez Mateusz7764

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli płatności od osób prywatnych będziesz miał zbyt "często" to bank zablokuje Ci konto do wyjaśnienia. Nie wybiegaj za bardzo z tym co może 

być bo wpadniesz w kompleksy. Jeśli masz poważne legalne pomysły to je realizuj a reszta sama przyjdzie nikt Ci kary nie wlepi za to

że działałeś w dobrej i "prawej" wierze najwyżej pobiegasz trochę po urzędach. Tutaj nikt Ci nie udzieli "dobrej" odpowiedzi

bo prawo podatkowe w Polsce jest dla każdego "inne" tzn inaczej interpretowane.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoje pytanie jest z cyklu: "co zrobicie jak bedzie koniec swiata?" ;)

Najpierw zarob, potem pytaj.

Bardzo niewielka ilosc osob (moze jeden procent) zarabia na tyle duzo na inwestycjach w internecie, ze musi placic jakikolwiek podatek.

95% traci mniej lub wiecej (od strat sie nie placi) a kilka procent udaje sie wyjsc na zero i koncza przygode z "zarabianiem" online...

Zarabianie ONLINE to nie tylko inwestycje :huh:  Tak dla sprostowania.

Edytowane przez Zikk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kwota przelewu od której bank zgłasza informacje do US to 15 tysięcy euro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie bank nie ingeruje w mniejsze przelewy? Skąd masz takie informacje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja słyszałem że 3tyś PLN i już sie sapią :)

Edytowane przez Mateusz7764

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kwota przelewu od której bank zgłasza informacje do US to 15 tysięcy euro.

Bank nigdy nie zgłasza żadnych informacji do Urzędu Skarbowego. Ani na 0,01$ ani na 1.000.000$.

Ten temat był już na tym forum tysiąckrotnie wałkowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli zdradzić może tylko zakup czegoś wartościowego. Bardzo dziękuje za rozjaśnienie sprawy. :cool:

znaczną podpowiedzią jest dla US podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC),

uiszczany w momencie zawierania umowy np. kupna nieruchomości czy samochodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie. Nie tylko. Też. 

Wbrew pozorom skarbowi są leniwi i choć mają informację z PCC to sam zakup i powstanie obowiązku zapłaty PCC nie wskazuje bowiem na źródło pochodzenia środków, które mogą pochodzić z pożyczki, rozłożenia płatności na rtay i wielu, wielu innych całkowicie legalnych źródeł.

Najczęstszą przyczyną zainteresowania skarbowych daną osobą jest najzwyklejszy w świecie donos... 

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I to donos ludzi, którzy nie mają dostępu do naszego konta bankowego (bo niby skąd) tylko ze zwykłej zawiści 'uprzejmie donoszą'.

Widocznie skarbowi biorą pod lupę jakiś okres czasu, bo przecież w chwili donosu, czy jakiegoś odcinka czasu poprzedzającego mogło nie byćzżadnego ruchu u nas na koncie. Czy dobrze myślę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem kontrolę skarbową właśnie z powodu takiego uprzejmego donosu.

Doniósł na mnie sąsiad. Dlaczego?

Ponieważ u nas pod blokiem miejsc parkingowych było mniej niż samochodów. Kilku sąsiadów miało po 2 czy 3 auta nawet, a są mieszkania, które nie mają ani jednego auta. Gdy kupiłem sobie używane audi za 15 000 sąsiad, któremu zabrałem miejsce parkingowe (pod moim oknem, a sąsiad miał 3 auta, a ja jedno), sąsiad złożył donos do US twierdząc, że nie płacę podatków, że kupiłem auto z salonu za 100 000 i że oficjalne moje dochody to 2 zł netto.

Na moje konto bankowe wpływały różne kwoty, nawet powyżej 10 000 zł (opłacam podatki) i jakoś nigdy nie spotkałem się z tym, by bank zgłaszał kwotę do urzędu skarbowego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HEj, 

Ja myślę, że mimo wszystko o pomoc najlepiej poprosić księgową. Ona się bardzo dobrze na tym zna :)

Jeżeli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy to tanie usługi mają firmy, które specjalizują się w księgowości online, np ifirma

Jest to świetna firma, która oferuje sporo darmowych programów, za niewielkie pieniądze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

ja zatrudnioną mam do tego firmę, która cały ten papierowy świat ogarnia [---]

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta