Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

yocar

Przelewy do Rosji

Recommended Posts

Witajcie,

Mam nadzieję, że temat wybrałem odpowiedni. Otworzyłem konto w Rosji w walutach RUB / USD / EUR  w Polsce posiadam PLN / EUR /USD .

Pytanie jak najlepiej wysłać pieniądze z kota Polskiego na Rosyjskie aby otrzymać jak najwięcej RUBLI i ponieść jak najniższe koszta związane z wymianą waluty oraz samą wysyłką.

Sam tego nie robiłem nigdy i zastanawiam się czy nie jesteś jedyną osobą w naszym gronie, która para się wymianami w takim kierunku.

Co do zasad ogólnych w tego typu przypadkach wygląda to następująco:

1/ Musisz znać IBAN + BIC/SWIFT banku rosyjskiego,

2/ definiujesz sobie na swoim koncie w PL przelew zdefiniowany (jeśli będziesz to robił cyklicznie),

3/ koszty (w moim banku -> mBank), to 0,25%, min. 20 PLN, max 200 PLN,

4/ jeśli przelew będziesz robił z PLN, to ponosisz tylko opłaty w/w., a bank docelowy przeliczy sobie PLN na RUB po swoim kursie skupu,

5/ jeśli przelew będzie w RUB na Twoje konto w rosyjskim banku w RUB, to Twój bank w PL przeliczy Ci PLN/RUB po kursie sprzedaży,

6/ jeśli będziesz robił przelew w USD/EUR, na subkonto w rosyjskim banku denominowane w USD/EUR, to ponosisz tylko koszty transakcyjne.

Tak, czy owak nie unikniesz opłat transferowych i przewalutowania.

Jeśli masz alternatywę w postaci operowania eWalutami, np. PM$, to będzie to tańsza forma transakcji. :)

---

edit. Dzisiejsze kursy kupno/sprzedaż (mBank):

a/ USD: 3,2081 / 3,4065

b/ RUB: 0,0753 / 0,0799

Edited by ScamKiller
  • Like 1

Dokładnie  jak napisał @ScamKiller

Robiąc przelew PLN (PL) -> RUB -> RUB (ROS) czyli np 10.000 RUB do banku w Rosji płacisz za przewalutowanie PLN/RUB w polskim banku, placisz za przelew w polskim banku - znasz kurs od razu

Przewalutowanie - wymiana jak w kantorze, kursy w banku są często z mniejszym spreadem (róznica kupno/sprzedaż) niż w kantorach.

Robiąc przelew PLN (PL) -> PLN -> RUB (ROS) czuli 1000 zł na konto rublowe w Rosji NIE WIESZ po jakim kursie bank rosyjski Ci przeliczy.

Na pewno nie warto kupować Euro żeby przelać EUR/$ do Rosji - bo płacisz za dwa przewalutowania, choć z drugiej strony kurs kupna Euro za złotówki i potem sprzedazy Euro za ruble  może okazac się nie gorszy niz kupno rubli za złotówki.

I jeszcze jedno - przy przelewach zagranicznych płaci się prowizję w banku nadawcy i odbiorcy, najczęściej w formie SHA (shared) - nadawca w swoim, odbiorca w swoim - weź to pod uwagę.

Panowie ja bym wymienił pieniądze w kantorze internetowym (kursy dużo lepsze niż w banku np. http://cinkciarz.pl/kantor/kursy-walut-cinkciarz-pl/rub) a później przelał pieniądze na bezpośrednie konto rosyjskie. Wtedy płacimy jedynie za przelew do zagranicznego banku. Pomijając niekorzystny spread.

@Kropek, masz rację, że kantor daje lepsze kursy, ale .... jak zrobić przelew???

W swoim profilu w kantorze ustawiasz konto PLN, z którego będziesz przelewał pieniądze i konto w INNEJ walucie, na które chcesz żeby kasa doszła od nich. W zależności od wybranej opcji kasa przychodzi w różnym czasie. Można się popytać na czacie czy mogą wymienioną walutę przelać od razu na zagraniczne konto. Tej opcji nie próbowałem i nie wiem czy jest możliwa.