Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

wotoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Polon

Uwaga - władza poluje na grających u bukmacherów

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga - władza poluje na osoby grające u bukmacherów!

Nasza pseudo-władza wytypowała prawie 17 tysięcy graczy, którzy osiągnęli wygrane w nielegalnych wg mniemania pseudo-władzy, zakładach bukmacherskich. 

Wszczęto ponad 1500 postępowań karno-skarbowych przeciwko podejrzanym graczom.

W Polsce legalne są jedynie: Fortuna Online, STS, Totolotek i Millenium

Obstawiający w zakładach bukmacherskich online mają więc bardzo dużą szansę na karę, gdyż najpewniej grają u operatora niezarejestrowanego w Polsce, a co za tym idzie nielegalnego. Chodzi o takie serwisy jak np. Bet-at-home, Bwin, Bet365, Wiliam Hill czy Betclic.

Oprócz grzywny, oskarżeni będą musieli oddać wysokość wygranej, oraz ponieść koszty sądowe.

źródło: http://www.biztok.pl/biznes/sluzba-celna-bedzie-scigac-za-gre-u-bukmacherow_a18629

Jak widać, władza coraz bardziej zaciska pętlę na szyjach obywateli. Ogranicza i zakazuje wszystko co tylko wymyśli w tych chorych głowach. Oczywiście chodzi o kasę. Jestem zbulwersowany tak jawnym złodziejstwem tego chorego systemu. Aż cisną się słowa które musiałbym automoderować ze względu na zawarte w nich wulgaryzmy. Jest to całkowity absurd, wprawdzie było to do tej pory nielegalne wg mniemania pseudo-władzy, ale nie słyszałem aby na kogokolwiek polowali. Słyszałem natomiast o naciskach polskich legalnych bukmacherów, którzy lobbowali o wyeliminowanie nielegalnych wg ich mniemania gier.

Jak zwykle pseudo-władza wie lepiej co jest lepsze dla obywatela, a tak naprawdę liczą się tylko układziki i dostęp do koryta.

Zalecam ostrożność, pod znakiem zapytania stoją forumowe grupy inwestycyjne bazujące na bukmacherce. Kto wie, być może niedługo dowiemy się że ich zachłanne łapska sięgną też po opcje binarne.

Jeśli za ostro to napisałem, to przepraszam, ale jestem tym mocno zbulwersowany.

Treść zawartą w linku należy przekopiować na forum z linkiem źródłowym. 

Edytowane przez Robertpl
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak sie chwala po forach ile to nie powygrywali, to nic dziwnego, ze skarbowka sie tym interesuje.

Aha, granie na zakladach NIE jest nielegalne w pl. Prowadzenie takiego biznezu jest nielegalne.

A najlepiej wpisac ile sie zarobilo w picie rocznym, w rubryce "dodatkowe dochody' i problem jest z głowy.

P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na jakiej podstawie twierdzisz że granie nie jest nielegalne w Polsce?

Spójrz: 

...zgodnie z ustawą hazardową zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć internetową oraz uczestniczenie w nich.

http://www.pokertexas.pl/newsy/sluzba-celna-sciga-graczy/

Skoro uczestniczenie jest nielegalne, to wydaje mi się że fakt czy ktoś zapłaci podatek, czy nie zapłaci, jest już mało istotne.

A tak na marginesie, co potrafi władza: 1000 zł kary za zdjęcie z ruletką w sieci.

http://di.com.pl/news/50395,0,Wyrok_1000_zl_kary_za_zdjecie_z_ruletka_w_sieci_To_nie_jest_normalne-Marcin_Maj.html

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@bufi

w Polsce od kilku lat bukmacherka online jest nielegalna, jedynie STS, TotoSyf i inne naziemne są legalne bo płacisz podatek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znaczna większość nie zarabia tylko traci, więc rozumiem że na miliony osób tylko 17 tys ma się z czego rozliczyć... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na jakiej podstawie twierdzisz że granie nie jest nielegalne w Polsce?

Spójrz: 

...zgodnie z ustawą hazardową zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć internetową oraz uczestniczenie w nich.

http://www.pokertexas.pl/newsy/sluzba-celna-sciga-graczy/

Skoro uczestniczenie jest nielegalne, to wydaje mi się że fakt czy ktoś zapłaci podatek, czy nie zapłaci, jest już mało istotne.

A tak na marginesie, co potrafi władza: 1000 zł kary za zdjęcie z ruletką w sieci.

http://di.com.pl/news/50395,0,Wyrok_1000_zl_kary_za_zdjecie_z_ruletka_w_sieci_To_nie_jest_normalne-Marcin_Maj.html

Ciekawe tylko czy jest to zgodne z prawem unijnym, bo o ile wiem skoro hazard jako taki nie jest nielegalny (patrz totolotek) to w przypadku takich stron wystarcza we wspólnocie rejestracja u uregulowanego rejestratora wspólnotowego na działalność w 25 krajach.

Generalnie jeden wielki bajzel, bo komuś się znowu nie podoba i chce zrobić z nas państwo muzułmańskie, tylko zapomniał, że żyjemy w wolnej Europie.

Jak zwykle oczywiście chodzi o pieniądze, bo najlepiej żeby Bet-at-Home i inni zarejestrowali działalność na terenie Polski i byli obdzierani z podatków.

Patrząc na coś takiego po prostu coraz częściej myślę nie tylko o wyprowadzeniu kapitału za granicę, ale wyprowadzeniu się za granicę.

PAZERNOŚĆ TEJ KRAINY JEST PSYCHICZNIE CHORA !!!!

Jest na to jedno rozwiązanie VPN.

Za 30 PLN na m-c macie pełną prywatność i nikt Wam nie udowodni, że graliście. :)

Edytowane przez housemaster

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe tylko czy jest to zgodne z prawem unijnym, bo o ile wiem skoro hazard jako taki nie jest nielegalny (patrz totolotek) to w przypadku takich stron wystarcza we wspólnocie rejestracja u uregulowanego rejestratora wspólnotowego na działalność w 25 krajach.

Ustawa hazardowa była niezgodna z prawem Unii Europejskiej, co orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Teraz robią jakąś nowelizację tych chorych przepisów  http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/rzad-zajmie-sie-nowelizacja-ustawy-hazardowej

Ponadto jest kolejny artykuł, bardziej szczegółowy http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-nielegalnych-bukmacherow_a18652

Na drugiej stronie artykułu szef służby celnej ma nadzieję na takie zmiany w prawie, aby można było blokować zagraniczne serwisy.

Tu już jest całkowita bezczelność jego wypowiedzi:

W obecnej sytuacji swobody obywatelskie są wyżej cenione niż blokowanie stron internetowych nielegalnych operatorów. Toczy się w tym zakresie dyskusja. Wierzę, że w pewnym momencie dojdziemy do sytuacji, w której uświadomimy opinii publicznej, że blokowanie stron nielegalnych gier hazardowych nie ingeruje w swobody obywatelskie.

Jak nie ingeruje w swobody obywatelskie? Ręce opadają jak się to czyta. Nic tylko same zakazy, nakazy, instrukcje, kontrole i manipulacje. Szczyt zidiocenia. Wciska ludziom kit, że to co władza robi, nie ingeruje w swobody obywatelskie. A jaką ja mam swobodę jeśli nie mogę wrzucić swoich pieniędzy do takiego bukmachera do jakiego chcę? Moja sprawa gdzie ja stracę, lub nie stracę pieniądze, bo są one moje, a nie jego. A jeśli nie potrafią stworzyć normalnego niegodzącego w wolność obywatelską, prawa, to niech nie pchają się do rządzenia.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

(...)  szef służby celnej (...) :

W obecnej sytuacji swobody obywatelskie są wyżej cenione niż blokowanie stron internetowych nielegalnych operatorów. Toczy się w tym zakresie dyskusja. Wierzę, że w pewnym momencie dojdziemy do sytuacji, w której uświadomimy opinii publicznej, że blokowanie stron nielegalnych gier hazardowych nie ingeruje w swobody obywatelskie.

No cóż, już mamy tą sytuację, TuskVisionNetwork zablokowało dostęp do jednego, niewygodnego filmu na Youtube (Fakty po Faktach 6.11.2014).

Kończąc OT, dużo łatwiej (?!) slużbom celnym będzie ścigac ludzi przy kompach niż zatrzymywać ruskie TIRy z kontrabandą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z tego co wyczytałem, to dostanie się nawet tym, którzy działali w programach partnerskich i tworzyli strony zachęcające do gry w bukach online . Jestem teraz ciekaw czy Boniek i Borek tez poniesie jakieś konsekwencje, bo z tego co pamiętam każdy z panów ma swój udział w reklamie tych buków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

.

Granatem od pługa oderwany polski specjalista od wszystkiego.

Zero świadomości legalizacji oparatorów, zero świadomości działania prawa unijnego.

Wielu przedstawicielom władz, szczegółne tym którzy maturę zdawali za kaczki w czasie kampanii wyborczej wydaje się, że Polska jest nadal niezależnym pierdzidołkiem, w którym można zrobić sobie co się chce. Okazuje się jednak, że w takich obszarach jak legalizacja operatorów obowiązuje prawo unijne. Co za tym idzie ograniczenie swobód obywatelskich w tym kontekście mogłoby być łączone z nacjonalizmem i jedyny sposób na wprowadzenie takich pomysłów w życie to wyjście z Unii. Dzięki temu mam świadomość że ten cżłowiek na stanowisku to jak niemowlę bawiące się przyciskiem nuklearnym.

Legalizacja działa to w ten sposób, że strony (tu akurat wiem dokładnie jak działa to w wersji opcji binarnych) występują o legalizację do organu nadzorującego.

Wiem to na pewno bo właśnie tłumaczę nową plaformę na polski rynek i są tam dokładne opisy jak przebiega i jaki ma skutek proces legalizacji.

Operator musi spełnić szereg obwarowań m.in. wpłaca kaucję w wysokości 1 mln EUR na zabezpieczenie środków użytkowników.

Kiedy otrzyma autoryzację może cieszyć się pełnymi swobodami działania na terenie wszystkich krajów UE bez wyjątku, ponieważ obwarowania, które spełnił zapewniają mu takie swobody i są zgodne ze zunifikowanym prawem unijnym czyli prawem tych krajów, kropka.

Podejrzewam, że w tym przypadku jest tak samo, bo kiedy reklamy tych firm można zobaczyć na koszulkach piłkarzy z unijnych drużyn to ich legalność w Unii jest chyba niezaprzeczalna.

Generalnie w przypadkach ataków na europejskie wolności obywatelskie można i należy się odwoływać do instytucji europejskich.

A to o czym piszesz niezaprzeczalnie atakiem jest i smierdzi na kilometr zaściankiem.

Można też przy okazji politykom podpowiedzieć jak pisać nowelizację takiej ustawy, aby nie trzeba było jej wyrzucać do kosza.

0. Pochylić głowę, wypiąć dupę i przyjąć klapsy, zapomnieć o nienawiści do tych, którzy odnieśli sukces, pognieść lub przepuścić przez niszczarkę oraz wyrzucić do kosza bohomaz, który został oprotestowany. W razie potrzeby walnąć się 20 razy w łeb tekstem Traktatu Zjednoczeniowego, a następnie:

1. Wejść na stronę http://eur-lex.europa.eu/ i zapoznać się z europejskimi przepisami w danym obszarze.

2. Przyjąć tłumaczenia powiązanych dyrektyw jako podstawę do sporządzenia dokumentu, najlepiej te z http://eur-lex.europa.eu/.

3. Wprowadzić poprawki dostosowujące treść ustawy pochodzącej od dyrektyw do warunków polskich, np: zamienić EUR na PLN, wprowadzić nazwy naszych lokalnych podmiotów odpowiedzialnych, itp. Warto tu dodać, ze zmiany nie powinny przekraczać granic tzw. edycji lokalizacyjnej, patrz. nie można sobie dodać podatku, wprowadzić wymogów dodatkowej legalizacji, wprowadzać podwójnego opodatkowania, dodawać regulatorów itp.

4 Przedstawić projekt do zatwierdzenia.

Taka ustawa z pewnością będzie zgodna z prawem unijnym i w przeciwieństwie do cytowanych wyżej bohomazów nie będzie godzić w wolności obywatelskie i powodować niezdrowych emocji oraz karać obywateli za to, że są wolni w świetle wspólnych przepisów unijnych.

Najlepszym przykładem podobnego bohomazu poprawionego po interwencjach w instytucjach unijnych są przepisy o sprowadzaniu Anglików do Polski. Od stycznia można sobie jeździć czym się chce, a tempo wprowadzenia tak istotnej zmiany jest zastraszająco szybkie, co wskazuje na wysoki poziom nielegalności wcześniejszych uregulowań.

A jeszcze kilka miesięcy temu nikomu nawet nie śniło się, że zakaz rejestrowania samochodów z kierownicą po drugiej stornie jest niezgodny z prawem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w tym kraju nic nie może być normalnie, chociaż zależy co mamy na myśli używając słowa "normalnie"

W normalnych krajach europejskich nie grzebie się obywatelom w portfelu. Nie mówi się u jakiego buka mogą stracić/zyskać pieniądze.

Dla mnie to chore. Niedługo zakażą oglądania meczów gdzie sponsorem drużyny jest firma bukmacherska.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli dobrze wyczytałem to zarejestrowanie bukmachera w Polsce to koszt 800k, i potem oczywiście opłaty podatkowe itp. i działać można tylko w Polsce - jeśli się mylę to proszę, poprawcie mnie.

zakładając bukmachera w kraju Unii Europejskiej, podlegając pod prawo unijne, bukmacher może prowadzić działania w całej Unii, ale nie płaci podatków w Polsce. I chyba tu ich boli - że nie dostają kasy z podatków od bukmacherów.

Czytałem o tych "wielkich sukcesach" typu "zablokowaliśmy 20 stron w ciągu ostatniego roku" - stron tych maluczkich, czyli gdzie pojawiły się jakieś bannerki. Ale sukces... 20 stron to można w jeden dzień postawić, więc nie mają się czym chwalić za bardzo.

a co z expekt? wizerunek Bońka jest tam wykorzystywany. Boniek na tym zarabia. A z tego co wiem to expekt jest z Gibraltaru, czyli w PL nielegalny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piszecie, że w prawie unijnym gra u bukmachera nie jest nielegalna i że biorąc pod uwagę prawo unijne to mamy prawo grać np. w bet-at-home czy bet365.

Ale co w przypadku, gdy już celnicy zrobią nam najazd na chatę czy dostaniemy pismo? Można w tej sytuacji powoływać się na prawo unijne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie okaże się to wkrótce, kiedy będą pierwsze procesy tych osób, których złapali.

Ustawa hazardowa była pisana na kolanie przez kompletnie bezmyślnych ludzi, miało to zatrzeć złą atmosferę po ujawnieniu afery hazardowej. Kapica, który teraz tak obsesyjnie chce walczyć z bukmacherstwem miał coś na sumieniu:

Długoletnie śledztwo w sprawie afery hazardowej prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. Przeniesiono je do Poznania, a prokuratorom z Białegostoku odebrano je niemal potajemnie, gdy przebywali na urlopach.
Jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej twierdzi, że stało się tak dlatego, że "ośmielili się oni" sporządzić zarzuty wobec urzędującego wiceministra finansów.
Postawione wobec Jacka Kapicy zarzuty zostały uchylone niemal natychmiast, zanim zdążył on jeszcze pojawić się w prokuraturze

Ogólnie traktują ludzi jak bezmyślne istoty, które nie potrafią myśleć, i trzeba im zakazywać pewne rzeczy. Oczywiście ostatecznie i tak chodzi o kasę. Swoje afery i korupcje zamiatają pod dywan, a ludziom nie dają grać u buka. Co za hipokryzja i obłuda.

jeżeli dobrze wyczytałem to zarejestrowanie bukmachera w Polsce to koszt 800k, i potem oczywiście opłaty podatkowe itp. i działać można tylko w Polsce - jeśli się mylę to proszę, poprawcie mnie.

Ja tutaj wyczytałem że podmiot urządzający zakłady musi uzyskać zezwolenie z ministerstwa finansów i wpłacić zabezpieczenie w wysokości 480 tys zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka ciekawostka dziś na WP.pl

http://www.biztok.pl/gospodarka/jest-pierwszy-skazany-za-gre-u-internetowych-bukmacherow-prawo-zaczelo-dzialac_a18845

czyli pierwszy skazany na 5k kary już jest

Mają na celowniku ponad 25 000 osób. Nie wiem czy to powód by się chwalić.

Edytowane przez CzasHonoru

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Straszenie naiwnych... dziwne, że jak na razie taka informacja pojawiła się tylko na wp... Myślę, że nie ma szans na żadne kary, jest to nie zgodne z prawem unijnym i w razie czego przy tych nastu tysiącach osób które są na celowniku ministerstwo nie pozbiera się z odszkodowań jakie będzie musiało wypłacić pokrzywdzonym.

Tak więc nie ma co siać paniki a minister kapica nie się puknie w łeb. Druga sprawa to, że ziemniaki maczają również w tym palce, bo jak wiadomo tracą grube miliony na tym, że coraz większa ilość graczy wybiera opcje zagranicznych buków z prostych przyczyn..

Aaa i polecam korzystanie z przelewów np przez Skrill, bo z tego wynika, zresztą nie legalnie, że jeden z banków musiał udostępnić dane UC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wystarczy popytać te podejrzane osoby, gdzie mają swoje konta bankowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

25k podejrzanych czy namierzonych na kilka milionów osób, które korzystają z bukmacherów - nie mają się czym chwalić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co ciekawe skan wyroku sądu został umieszczony na twitterze przez doradcę zarządu STS. Widzę tutaj chęć straszenia graczy przez "legalne" buki. Zresztą to jest oczywiste, bo liczą oni na przejęcie graczy którym zakazuje się gry tam gdzie chcą. To jest chore prawo, ustanawiane przez kompletnie niekompetentnych ludzi, którzy w ogóle nie nadają się do tego. Szkoda że Kapica i spółka nie wspomną że jest to wyrok nieprawomocny, ale to oczywiście dla nich niewygodne, lepiej się pochwalić ogólnie takim wyrokiem aby nastraszyć graczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie up, nie dajmy się zastraszać i ogłupiać. W końcu może zrozumieją, że ta nieszczęsna ustawa działa na nie korzyść w obie strony...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomijając sprawę czy ściganie graczy jest legalne czy nie, wg UE. To aby zminimalizować ryzyko, wystarczy korzystać z portfeli online. Samo wchodzenie na strony bukmacherów nic nie da, nie oznacza, to przecież że zawieramy, wg polskiego prawa nielegalne zakłady. Sam osobiście korzystam z witryn bukmacherskich jako livescores.

W tym przypadku mamy do czynienia z lobbingiem w czystej postaci, firmy jak sts czy fortuna płacą grubą kasę aby przejąć klientów online, a strategia jest prosta - strach. Raczej państwo samo z siebie nie podjęłoby się walki z wiatrakami. Wszak zatrzymać gałąź biznesu, rozrywki itp. w bezgranicznej sieci, z liczebnością zwolenników liczoną w milionach się nie da. Pomijając totalitarne systemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno ma to jakiś związek z STS.

Mam tam konto i dostałem maila, w okolicach początku listopada o tym, że STS legalny bukmacher i jakiś link do tej sprawy ze złapaniem osób.

Natomiast dzisiaj dostałem innego maila - chyba ruszyła jakaś "promocja" zaproś kumpla, on obróci coś tam ileś razy, a obaj otrzymacie po 50zł(to tak na marginesie).

BTW.

Znalazłem też coś takiego:

http://www.surebety.pl/artykul/ustawa-hazardowa

oraz

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sluzba-Celna-ostrzega-uczestnikow-internetowych-gier-hazardowych-7224337.html

(interesujące nagłówki z apelem i czynnym żalem)

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będą się przymierzać do blokowania stron bukmacherów: http://www.biztok.pl/biznes/bedzie-blokowanie-stron-bukmacherow-ale-dopiero-za-rok_a19055

A to mnie najbardziej rozśmieszyło: 

- Chodzi o ochronę graczy, żeby świadomie bądź nieświadomie, nie popełniali przestępstw grając w nielegalne gry hazardowe, skoro w Polsce mogą to robić legalnie - mówi Kapica.

Czy ktokolwiek wierzy że ich intencją jest ochrona graczy? Nie sądzę, tu chodzi o kasę i o nic więcej. To jest jakaś parodia. Ręce opadają jak się na to patrzy. 

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Jego resort pracuje nad wstępnymi pomysłami dotyczącymi blokowania nielegalnych w Polsce serwisów bukmacherskich."

hehe, to dopiero "wstępne pomysły".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta