Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

userek

Inwestycja - tym razem w siebie

Recommended Posts

W dniu 16.02.2017 o 10:12, raczek777 napisał:

Zgadzam się z kolegami, inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja.

Z tym, że mądra inwestycja - kursy, szkolenia, w kierunku którym chcesz się zająć.

Też jestem tego zdania i dodać trzeba ,że szkolenia to jeden ze sposobów motywowania pracowników.W mojej firmie ten element motywowania pracowników jest stosowany dość powszechnie.Szkolą nas ostatnio dość intensywnie przy współudziale jednej firmy - Most Wanted  ,oczywiście pierwotnie było ich więcej - ta najbardziej odpowiadała nam wszystkim.Ostatnio na tapecie są szkolenia z HR, księgowe i kadrowe, pzdr

Edited by vojtec

Temat dość stary ale może potomnym się przyda.

Nie ma jednej najlepszej metody nauki języka obcego. A to dlatego, że każdy z nas inaczej przyswaja wiedzę.

Jednemu wystarczy, że popatrzy jak stolarz robi stołek a inny latami będzie strugal kawałek drewna.

Prawdą natomiast jest, że otoczenie się danym językiem bardzo pomaga.

Jeśli ktoś lubi grać to polecam grać w danym języku. Zarówno ścieżka dźwiękowa jak i hud całej gry. Po którymś razie zaskoczy, że to to jest to a nie co innego.

Czytanie, oglądanie filmów tylko i wyłącznie w danym języku. 

Najlepiej zaś skoro internet trafił pod strzechy to skorzystać z niego. Nie jakieś kursy, choć nie neguje, tylko znaleźć na czacie albo czymś podobnym kogoś kto będzie chciał rozmawiać. Pisać, czytać i gadać z taką osobą. Ile się da i ile cierpliwości starczy. Najlepiej obopolnie gdy druga osoba chce się nauczyć waszego. Uczycie się nawzajem i każdy zadowolony.

Ja ostatnią metodą nauczyłem się hiszpańskiego, choć zardzewial mocno z braku używania. Dodatkowy pobyt w Hiszpanii spowodował że po circa pół roku gadałem z hiszpanami bez większych problemów. Te mniejsze to były brakujące czasami słowa i ich monotok. Hiszpanie jak się rozkręca to praktycznie nie używają przerw między wyrazami. Jest to problem dla kogoś kto nie włada biegle językiem.

A czemu stosować te metody?

Bo jeden się uczy przez uszy a drugi przez oczy. Taka prawda. Tym sposobem stymuluje się oba ośrodki. Jak się zorientuje który bierze wiedzę lepiej to na niego przenieść nacisk, nie rezygnując zupełnie z drugiego.

A przede wszystkim to nie bać się mówić "Kali jeść, Kali pić". Sporo ludzi ma problem z nauką bo boją się mówić że popełnia jakiś błąd.

zainwestowałam w siebie i teraz mogę prowadzić sklep, portal i platformę gdzie mają sushi z dostawą w Warszawie ... i to wszystko praca z domu, albo z biura, więc tak ... najważniejsza inwestycja to inwestycja w siebie. Jak umiesz to potem to wykorzystaj :)