Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Wishermil

[Wishermil / OptionProfits] - Dziennik

Recommended Posts

Komentarze do dziennika

Witam!

W tym miejscu będę publikował dziennik tradera oparty na sygnałach generowanych i zagrywanych przez robota, którego stałem się współautorem. W piątek opublikuję pełne zestawienie za miniony tydzień, gdyż uważam że od tego tygodnia robot i strategia gry są w wersji FINALNEJ. Ponadto w miarę możliwości - z wykluczeniem wejść nocnych (gdzie śpię), będę zapowiadał sygnały - by zainteresowani w sposób jak najbardziej wiarygodny mogli poddać je ocenie.

Na chwilę obecną nie mam jednolitej historii zagrań. Spowodowane jest to przerwami technicznymi, które nie pozwalały zbudować nam rzetelnego obrazu skuteczności gry. Tak jak wspominałem wcześniej, od tego tygodnia włącznie będę publikował wyniki tydzień po tygodniu. Chyba, że jakieś problemy techniczne uniemożliwią nam przegranie 120 godzin w ciągu tygodnia.

Jako, że programuje i rozkładam strategie oraz pary walutowe na czynniki pierwsze to przygotowałem sobie tester strategii. (Z tego miejsca wyprzedam pytanie - używane przeze mnie wskaźniki nie repaintują). Chciałbym luźno wrzucić wam wynik z minionych 10 tygodni - jednocześnie informuje, że tych 10 tygodni nie graliśmy - są to wyniki oparte na backtescie przy obecnych ustawieniach strategii. 

Wynik z 10 tygodni:

5 minut: 94 / 33 74% skuteczności
15 minut: 117 / 40 = 74% skuteczności
30 minut: 74 / 35 67% skuteczności

Ł

Edited by Egzekutor

Jeszcze z bota na forexie nie korzystałem, więc będę przyglądał się tematowi, jak na razie wygląda to obiecująco.

Edited by Laken

[---]

Jest wiele historii osób, które zbudowały sukces w oparciu o zautomatyzowany trading. Często spotykamy się ze sceptykami, ale głównie ich stanowisko wynika z kompletnego braku rozeznania. :) Nie rozwijajmy tego tematu dalej w tym wątku, bo moim celem jest uwiarygodnienie systemu poprzez publikację wyników.

Edited by Polon
Cytowanie bezpośrednio poprzedzającej wypowiedzi.

trollowanie

Edited by pepperoniss

Offtopic. Mimo, że to Twój wątek należy trzymać się tematu a ewentualne naruszenia zgłaszać do moderacji bez podejmowania offftopowej polemiki.

Edited by pepperoniss

24-28.11.2014

Wejścia według backtestera, które mogliśmy zagrać w tym tygodniu:

- interwał 5 minut: 6/3

- interwał 15 minut: 3/3

- interwał 30 minut: 3/3

Skuteczność do osiągnięcia: 12/9 = 57%

Wejścia, które zagraliśmy:

- interwał 5 minut: 4/3

- interwał 15 minut: 2/1

- interwał 30 minut: 2/2

Skuteczność osiągnięta: 8/= 57%

Zysk/strata (przy zwrocie 70% i stawce 25$): -10$

Faktyczny wynik: 0$

Komentarz:

Specyfika tygodnia przyczyniła się do marnego wyniku - od środy do piątkowej nocy nie wystąpił ani jeden sygnał. Dla pocieszenia powiem tylko, że analizowałem historię i takie tygodnie się trafiają (pech chciał, że trafił nam się na początku dziennika) i są one zawarte w statystyce, którą zamieściłem w pierwszym poście.

F.A.Q

1. Z czego wynika różnica pomiędzy wejściami zagranymi, a możliwymi do zagrania?

Wejścia możliwe do zagrania, to wejścia które wystąpiły - jednak z przyczyn technicznych i losowych nie zostały zagrane. Na przykład dwa wejścia wystąpiły w tym samym czasie lub wejście na krótszy interwał wystąpiło w momencie, gdy robot oczekiwał potwierdzenia innego sygnału na dłuższym interwale.

2. Z czego wynika różnica pomiędzy obliczonym zyskiem/stratą, a faktycznym wynikiem?

Zysk/strata obliczana jest na podstawie najniższego możliwego zwrotu - czyli 70%, natomiast w ciągu dnia zwroty sięgają nawet 83%. 

Edited by Wishermil

Przyjeliśmy ofertę przetesowania sygnałów, tak aby zweryfikować ich wiarygodność. Po 1-2 tygodniach podamy nasze wyniki.

• Like 1

Na chwilę obecną, po modyfikacjach wynik strategii z ostatnich 10 tygodni wygląda tak:

Wynik z 10 tygodni:

5 minut: 140 / 57 71% skuteczności 

15 minut: 76 / 26 = 74% skuteczności
30 minut: 41 / 14 75% skuteczności

Ł

1-5.12.2014

- interwał 5 minut: 6/2

- interwał 15 minut: 5/2

- interwał 30 minut: 3/1

Skuteczność do osiągnięcia: 14/= 73%

Skuteczność osiągnięta: 11/5 = 68%

Zysk/strata (przy zwrocie 70% i stawce 25$): 67$

Faktyczny wynik: 67$

Komentarz:

Początek tygodnia był rewelacyjny - odnotowaliśmy wynik 6:0. Następnie kilka wpadek i tak równomiernie dobiliśmy do poziomu 11:5. Na nasze nieszczęście złapaliśmy wszystkie złe wejścia, z trzy dobre przeszły koło nosa. :)

Cały czas usprawniam skuteczność strategii. Moim celem jest dojście do poziomu, gdzie będziemy mogli inwestować duże sumy i grać mniej wejść. Na chwilę obecną, wynik z 20 TYGODNI wygląda następująco:

Wynik z 20 tygodni:

5 minut: 139 / 61 = 69% skuteczności 
15 minut: 
86 / 25 = 77% skuteczności
30 minut: 
67 / 24 73% skuteczności

Ł

Edited by Wishermil

Dziś wieczorem przedstawię wyniki testów jakie przeprowadzamy na tym bocie przez ostatnie 2 tygodnie.

Bota uruchomiłem 2 tygodnie temu. Chodził praktycznie 24h, miałem jednak przerwę w dostawie prądu 2h i raz bot zawiesił się w nocy. Możliwe więc, że wyniki się różnią od tych co podają autorzy bota, ale nie powinny bardzo odbiegać od realnych możliwości bota.

Wstępne wyniki testów:

1 tydzień (+1 sygnał z piątku z tygodnia poprzedniego): 9 (win) :5 (loss) - ratio: 64%

2 tydzień: 17 (win) :13 (loss) - ratio: 56,66%

Sumarycznie:  26 (win) :18 (loss) - ratio: 59%

Średni zwrot z opcji to jest około 86%, a więc aby wyjść na "zero" należy mieć ratio około 54%. W obu tygodniach ratio było powyżej granicy zero, ale ogólny wynik oszałamiający nie jest szczególnie w drugim tygodniu i jak się jeszcze weźmie pod uwagę ewentualne koszty bota chociaż tragedii też nie ma.

Grałem stawką płaską $50, tak więc bilans przy tej wysokiej stawce to: $1118 - $900 = $218

Zakładając minimalną stawkę $24, która przy tym minimum depozytu jest bardziej zalecana, wynik byłby:  $536,64 - $432 = $104,64

Wg autorów bota wyniki mają być znacznie lepsze i pechowo trafiłem na słabszy tydzień, postanowiłem więc przedłużyć testy o kolejny tydzień. Radzę więc poczekać na pełniejsze wyniki bo też i minimum depozytu u brokera 24option niskie nie jest.

Kolega Egzekutor podsumował tydzień - także nie będę tego robił ponownie. 

Komentarz:

Przenosimy bazę danych na inny hosting, gdyż obecny nie spełnia naszych oczekiwań. Spowolniona baza powoduje utratę wielu sygnałów - między innymi w tym tygodniu, czego świadkiem jest też Egzekutor, przeszły nam koło nosa 4 dobre wejścia. W weekend to wszystko poprawimy i w nowym tygodniu "łapalność" sygnałów powinna być znacznie wyższa.

Postanowiłem jeszcze bardziej postawić na skuteczność, przez co liczba sygnałów się zmniejsza. Mimo wszystko to potrzebny zabieg. W momencie, gdy tracimy sygnały przez błędy techniczne - to tracimy więcej sygnałów dobrych, to oczywiste. Sygnałów dobrych jest więcej, bo ponad 70%. Stąd skuteczność musiałem podnieść jeszcze bardziej, aby łączną skuteczność poprawić. Wyniki z aktualnego tygodnia będą przez to odbiegały od danych z backtestów, bo dopiero od chwili publikacji tego posta robot działa na najnowszych ustawieniach strategii.

Wynik z 20 tygodni:

5 minut: 84 / 28 = 75% skuteczności 
15 minut: 79 / 26 = 75% skuteczności
30 minut: 62 / 23 73% skuteczności

Ł

Edited by Wishermil
  • Like 1

15-19.12.2014

- interwał 5 minut: 4/2

- interwał 15 minut: 2/1

- interwał 30 minut: 3/0

Skuteczność do osiągnięcia: 9/3 = 75%

Skuteczność osiągnięta: 5/5 = 50%

Zysk/strata (przy zwrocie 70% i stawce 25$): $-37,5

Komentarz:

W trakcie tygodnia zostały zmodyfikowane założenia strategii (rozbieżność w wejściach), do tego straciliśmy około 24 godziny gry z powodu problemów technicznych po zmianie serwera do utrzymania bazy danych. Cel do końca miesiąca i roku to uzyskać skuteczność, która jest deklarowana przez back testy. Przyszły tydzień mam nadzieję będzie pierwszym tygodniem, który przegramy cały od początku do końca, bez jakichkolwiek problemów technicznych i modyfikacji strategii.

Edited by Wishermil

Jaka jest gwarancja, że platforma nie zablokuje wypłaty i konta z powodu korzystania z bota?

Właśnie, korzystanie z bota chyba jest sprzeczne z regulaminami. Ja bym się nie chwalił na kolejnym forum (widziałem Twoje tematy na bodajże dwóch innych forach), że korzystam z bota.

Skoro jest sprzeczne z Regulaminem to łatwo powinno być wskazać zapis, z którym jest sprzeczne...

Ja równie dobrze mogę twierdzić, że bycie "na plus" jest sprzeczne z regulaminem...

Proszę więc o wskazanie konkretnego zapisu...

Sprawdziłem dwie platformy - eXbino oraz 24option.

Obie mają zapis o zakazie używania sztucznej inteligencji, botów itp.

Poniżej screeny z regulaminu - pierwsze to eXbino a drugie to 24option

567dc80f753129e1gen.jpg

Tak więc używanie bota jest łamaniem regulaminu i może być powodem zablokowania wypłaty czy nawet likwidacji konta

ERROR!

Z przytoczonych przez Ciebie zapisów regulaminowych absolutnie nie wynika wniosek, który wyciągnąłeś.

Używanie bota nie łamie bowiem Regulaminu...

Jeśli działa wg z góry założonych algorytmów nie ma nic wspólnego ze sztuczną inteligencją, jest więc w pełni dopuszczalny i nie łamie regulaminu.

@pepperoniss to jak wg Ciebie powinien wyglądać taki zapis? Dla mnie to jasna informacja że jest zakaz używania "pomocników"

Jezeli ten zapis jest tak czytelny, to dlaczego przedstawiciel 24option napisał, że mogę używać bota?

Prosiłbym aby jednak w dzienniku nie rozszerzać tego typu rozważań, tylko założyć ewentualnie nowy temat.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.