Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

zdrapka

Inwestycja 10.000$ - gdzie?

Gdzie zainwestowałbyś swoje 10.000$?  

92 użytkowników zagłosowało

1. 1. Gdzie zainwestowałbyś swoje 10.000$?

• lokata w banku
      4
    • HYIPy
      24
    • Giełda Papierów Wartościwych (o ile potrafisz grać)
      7
    • konto zarządzane na Forexie z bankową gwarancją depozytu
      22
    • konto indywidulane na Forex (o ile potrafisz grać)
      18
    • inne
      24

Rekomendowane odpowiedzi

Lokata i spokuj :) głowa nie boli od myslenia

kolego proponuję poszerzyć Swoje horyzonty finansowe bo daleko nie zajdziesz :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem można wejść bezpiecznie w złoto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lokata w banku to tylko jak masz 100mln wtedy 1 mln rocznie masz . To tak ale nie mniej niz 100mln sie nie oplaca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najlepiej i bezpieczniej w baku tak jak mówisz ze 100mln zlotych to co miesiac 100tys to ładna wypłata by była :) ale pierw trzeba zarobic pierwszą setkę:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może obligacje korporacyjne? Ktoś korzysta? Może się wypowiedzieć? Są lepiej oprocentowane niż lokaty i w miarę pewne.

Znajomy który jest właścicielem firmy finansowo doradczej polecał mi niedawno fundusz UNIKORONA 8(zyski ok 12% rocznie) - inwestuja w obligacje dużych firm ;) Czyli to czego szukasz.. Dużo bardziej stabilne niż fundusze inwestycyjne.

Zachęcam do inwestowania w media społecznościowe które są obecnie bardzo rozwojowe - Portal LInkedln, Facebook, chiński portal społecznościowy Ren Ren dały spore możliwości zarobku osobom które stały się posiadaczami akcji pracowniczych(przed debiutem) 

http://forsal.pl/artykuly/491569,chinski_nasladowca_facebooka_portal_renren_rusza_na_wall_street.html

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę w branży mediów społecznościowych, w której posiadam w tym momencie ok 10tys euro w formie opcji na przyszłe udziały pracownicze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co ładować swoją kasę na forex? Czy nie lepiej inwestować cudzą kasę i ewentualnie oddawać część zysku?

Ja w ostatnich tygodniach świetnie wyszedłem na walucie. Dolar w tydzień miał 2% skoku i takie okazje mi się podobają ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@rejter: Skąd masz takie oferty ,jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeczytaj wątek a nie ponawiaj pytania zawartego w tytule wątku.

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[usunięto]

Edytowane przez Kris
OT

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na pewno nie w HYIP, teraz nowy rok to jeden wielki scam-napływ. patrz warunki PAMM 2.0 z forex-trendu (nie reklama). Nie ma 100% gwarancji, że nie stracisz kwotę, która jest ubezpieczona w ofercie. Zazwyczaj 50/50. Ale jest oferta od 40/60.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

generalnie moje inwestycje dywersyfikuje, część forex, część etf, część ziemia.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No też jestem zdania że na pewno nie HYIP. Jeszcze za czasów gimnazjalnych dolary mi się w oczach zaświeciły jak znalazłem to forum, a teraz wiem że jest to wyciąganie pieniędzy od chciwych, naiwnych i leniwych ludzi. Bez obrazy, ale taka prawda. Jakbym ja miał 10 tys. i mało wiedzy na temat inwestowania to poszukałbym dobrego doradcy i włożył te pieniądze w sensowny plan inwestycyjny. Część zostawiłbym na edukację finansową tj. szkolenia, książki itp :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Waluta. W dolarze drugi porządny dołek w ciągu 5 tygodni. Obydwa wykorzystane. Liczę, że w ciągu 2 tygodni się podniesie. W tym czasie można było na spokojnie wyciągnać te 6% wartości, a w skali roku to nie chce mi się liczyć, i nawet nie byłoby to obiektywne.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z obligacjami korporacyjnymi nie jest tak pewnie. Jedni wypłacają inni nie, zależy od prezesa;) . Dakkar Fezboul poczytaj sobie w prasie jak jeden fundusz bezpieczny stracił płynność przez obligacje developerów. KNF pozwolił mu w ratach wypłacać fundusze inwestorom.

Usunięto Obligacje korporacyjne to jednak dobra alternatywa nie tylko dla lokat. Zwłaszcza gdy oprocentowanie wynosi 10%.

Lokata w banku to tylko jak masz 100mln wtedy 1 mln rocznie masz . To tak ale nie mniej niz 100mln sie nie oplaca

Niestety ale nawet jak masz 100 mln zł to też się nie opłaca, każdy doświadczony przedsiębiorca Ci to powie.

Trzymanie pieniędzy w banku to według mnie najbardziej niekorzystny wybór, zwłaszcza jeśli chcemy na tym zarobić.

Oprocentowanie lokaty (dziś 1,5%), do tego podatek Belki i inflacja i okazuje się że każde zainwestowane 100 zł po 10 latach warte jest 86 albo mniej (wg. danych NBP i GUS)

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale w obligacjach tez jest podatek belki i o tych 10 procent to piszesz brutto, ktos moze pomyslec ze dostanie 10proc. Do reki a tak nie jest.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale w obligacjach tez jest podatek belki i o tych 10 procent to piszesz brutto, ktos moze pomyslec ze dostanie 10proc. Do reki a tak nie jest.

Zgadza się, mogłem od razu napisać. Netto wychodzi 8,1% rocznie (na rękę).

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobacz sobie jak Wapniak na YouTube inwestuje, ciekaw jestem czy uda sie totalnemu amatorowi zarobic 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam granie na parze EUR/TRY dość ciekawie sie zachowuje od dłuższego czasu . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

'w skali roku  mogło by przynieść około 10~20 %, co nie jest chyba złym wynikiem' - Mądrze skonstruowany i zarządzany portfel jest w stanie spokojnie tyle przynieść.

Bywa, że w takich przedziałach poruszają się (w długiej perspektywie) dobre fundusze typu 'hedge' i niezależnie od tego, że doświadczony i trzeźwy trader jest w stanie zrobić na rynku wynik przynajmniej ww. x 2, to i tak nie jest to zły rezultat. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak od 10 do 18 w skali roku zdywersyfikowane fundusze to dobry wynik

Sam sprawdzałem wpłacając (nie będę reklamował banku) nie wielką sumę na testy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że kryptowaluty to może być spoko opcja. Tak samo szybko można zarobić i stracić jak na forexie :)

cookiess

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kryptowaluty są dobrym wyjściem - jeśli posiadamy wiedzę. Jeśli nie to po prostu inwestujemy w jednej z wielu kopalni kryptowalut w Polsce i uzyskujemy od 4 do nawet 10 % miesięcznie. Kontrakty mają różne, od 10 do nawet 18 miesięcy.  Dla wielu to dobra opcja, praktycznie tu ryzyko zminimalizowane. Sprzęt coraz lepszy, pozwala przejść z jednej kopanej kryptowaluty na inną w ciągu kilku godz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o programy określane mianem kopalni kryptowalut, to tak jak w hyipach - należałoby w mojej ocenie w miarę dobrze prześwietlić temat. Należy bowiem mieć świadomość, że programy pod nazwą "kopalnia kryptowalut" może nie być żadną kopalnią, a tylko ją udawać i być zwykłą piramidą. Niestety czasem takie prześwietlenie "kopalni" może nie być proste, przez co nie do końca wiadomo w jakim stopniu biznes jest realny. To niesie ze sobą pewne ryzyko, które powinno się wkalkulować w taką inwestycję.  

To, że jacyś twórcy nazwali swój program kopalnią kryptowalut, dla mnie jest mało istotne. Dla mnie istotne jest, aby program działał tak jak kopalnia kryptowalut. Niemniej nawet inwestycja w prawdziwe kopalnie kryptowalut wiąże się z ryzykiem.

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta