Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
AsBiznesu

Aktualizacja Google - Pingwin - Jak teraz pozycjonować?

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jak wszystkim zainteresowanym wiadomo Google 18 list 2014 wprowadziło nową aktualizację pod nazwą "Pingwin" która zmienia podejście do wyszukiwania i pozycjonowania się stron www.

Czy są już jakieś pewne nowe metody pozycjonowania które można stosować? Jak wiadomo Google walczy ze spamem i masówka stawiając na jakość.  Na co należy uważać i co powinno teraz działać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz to chyba nie wiadomo czym pozycjonować. Ja przyznam szczerze, że nie wiem. Dobra treść - ok, zgadzam się, ale sama dobra treść nie wystarczy. Muszą być też linki, a np. na forach internetowych nawet jak dobrze się wypowiadasz, nie spamujesz, nie nabijasz od groma postów to i tak często link ze stopki jest wywalany, więc o naturalne linki ciężko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nie szedł tak daleko. Trzeba pamiętać, że to już kolejny pingwin i pewnie jeszcze nie ostatni. Wszystko zależy jaki efekt chcemy osiągnąć. Nadal możliwe są kampanie Churn and Burn gdzie linkuje się głownie spamem i na krótki okres strony wchodzą do topów. Więc jeśli macie bardzo dochodową branżę z bardzo silną konkurencją można bawić się w pozycjonowanie kilku domen dużą ilością linków.

Jeśli chcecie działać długoterminowo to rzeczywiście jest trochę ciężej ale nadal nie można rezygnować z linkowania. Nadal jest trochę zaufanych katalogów, do których warto dodać stronę. Z reguł dobrze jest zbudować dobry, zaufany profil linków, aby przykryć nim trochę słabszej jakości linków. Liczy się całokształt :) Jak w życiu ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej

 

Wiecie co... brakuje mi tutaj na tym forum jakiegoś takiego działu know-how pod względem własnie, stron, SEO, itp.

Widzę, że są porobione odpowiednie foldery itp.

Teraz np. interesuje mnie aspekty SEO, a ten kto już w to się bawi, wie że to bardzo rozległy temat.

Czy ktoś ma kilka sprawdzonych stron lub może podzielić się jakimś poradnikiem od czego w ogóle zacząć?

Przeglądając www, co strona to coś nowego itp, idzie lekko zgłupieć. Np. sprawa katalogów ponoć to już nie jest dobre, a tutaj mimo wszystko polecasz jakieś katalogi, ale które są dobre już nie wiadomo...

 

Dlatego mała prośba do użytkowników Hyip'a :)

Podzielcie się jakimiś sprawdzony strona od których w ogóle zacząć temat SEO które polecacie i uważacie za dobre rozpoczęcie zdobywania wiedzy... 

@thefrux ciekawą stronkę masz stopce :), widzę że na programach afiliacyjnych wiele można się nauczyć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aikoinvestments cieszę się, że Ci się podoba :) 

 

Jeśli chodzi o temat SEO, to tak jak mówisz temat jest bardzo rozległy, a na dodatek stale się dezaktualizuje. 

 

Co do SEO (optymalizacji) to sprawa wygląda lepiej, bo tutaj wszystko jest bardziej stabilne. Może to Ci się przyda (prywata): http://affmarketing.pl/optymalizacja-strony-seo-8-kluczowych-czynnikow. Tutaj jeszcze inny dosyć fajny art: http://sprawnymarketing.pl/samodzielna-optymalizacja-strony-w-google-to-sie-oplaca/ ogólnie sprawnymarketing też polecam. Z tym, że do tego typu serwisów przydaje się już jakaś podstawowa wiedza. 

Tutaj jeszcze kilka narzędzi przydatnych przy optymalizacji:

Nasz rodzimy http://www.seoptimer.com/

Trochę bardziej zaawansowany https://www.woorank.com/ 

 

No i zgodnie z nadchodzącym updatem: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ 

 

Jeśli chodzi o linkbuilding to jest problem, bo nikt nie lubi się dzielić działającymi technikami :) Możesz spróbować znaleźć jakiś kurs, ostatnio wpadł mi w ręce kurs lexy, dosyć przyjemny http://www.lexy.com.pl/blog/mailowy-kurs-pozycjonowania-poziom-2 jest jeszcze poziom 1. 

 

Co do for, to jedyne polskie forum odnośnie seo http://www.forum.optymalizacja.com/ chociaż nie polecam tam zbytnio wsiąkać, jakoś atmosfera mi nie sprzyja :) Poza tym, też cudownych rzeczy stamtąd nie wyciągniesz, dużo paplaniny, ciężko odsiać konkrety. 

 

No i jeśli chodzi o zagranicę, to już większe pole do popisu. Widzę, że z angielskim jesteś za pan brat, więc:

http://moz.com/blog

http://searchengineland.com/ 

http://www.blackhatworld.com/ 

 

Na mozie jest sporo poradników dla początkujących. Drugi serwis do uaktualniania wiedzy :) A ostatnie forum mówi samo za siebie :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że najlepszym zbiorem informacji o seo gdzie można wiele poczytać jest forum optymalizacji podawane wyżej oraz sporo nowości z SEO/SEM jest na tym blogu: https://www.grupa-tense.pl/blog/ do tego trzeba sporo czytać bo seo to taka dziedzina która zmienia się ciągle i w niej nie jest nic stałego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nie szedł w blogi agencji SEM, ciężko znaleźć na nich coś sensownego, ale jeśli już to lepiej od razu agregator - planeta-seo.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby nie wpaść do filtra lub nie dostać od google niechcianego prezentu (tzn. bana), należy unikać śmieciowych katalogów i zaspamowanych for, oraz marnej jakości precli, a także kilku innych miejsc. Dobrym źródłem linków są natomiast posty na forach i komentarze na blogach (najlepiej tematycznych) - oczywiście znajdą się lepsze sposoby na zdobycie wartościowych linków, ale te są w miarę proste i tanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim należy unikać niskiej jakości linków w dużych ilościach. Większość automatów można w tej chwili włożyć do kosza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×