Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

jacek151

Inwestycja w plansze komiksowe i cygara

Recommended Posts

Witam

Inwestuje ktoś z was w plansze komiksowe, albo cygara. Wydaje mi się, że są to dobre  przedmioty do inwestycji ale najpierw chciałbym się coś więcej na ten temat dowiedzieć.

Z tego co wiem to na planszach komiksowych można zarobić tylko w US. U nas w PL możesz spróbować w podobnej tematyce a mianowicie handel figurkami Władca Pierścieni / Warhammer 40k itp... U nas w kraju jest tylko jeden dostawca tego typu rzeczy - Bard. Przebitka jest niesamowita bo pudełko 16 żołnierzy na koniach kosztuje 140zł :) Co do cygar nie mogę się wypowiedzieć ale co do opakowań na nie już tak ;) Drewniane ręcznie robione łatwo wwieźć do PL i sprzedać z nie małym zyskiem. Każdy temat tak naprawde jest zyskowny ale musisz w tym siedzieć i dowiadywać się coraz to nowszych rzeczy inaczej wyprą Cię z biznesu :)

Co do figurek, chodzi Ci o sprowadzanie ich z zagranicy i sprzedawanie tutaj?

Tak w ilościach hurtowych, inaczej się nie opłaca :) Dogadujesz się z GamesWorkshop i dają nawet 35% upustu. Takie miejsca prosto rozkręcić. Wystarczy duża promocja różnego rodzaju turniejami itp. ludzie przyjdą sami nawet jako wolontariusze.

No to sprzedaż internetowa ;) Tylko musisz mieć tam jakiś kapitał zakładowy na to... bo to drogie zabawki :D

Sam kiedyś grałem w Warhammera, ale jakoś sprzedaż figurek mnie nie przekonuje.

Jeśli chodzi o cygara to mogę Ci co nieco opowiedzieć, bo sam popalam. Po pierwsze jeśli chcesz w cygara inwestować, to musi się to stać twoim hobby- musisz poznać środowisko i wyrobić sobie w nim dobrą opinię. Źaden koneser nie kupi od Ciebie cygara na aukcji, bo będzie się bał, że było niewłaściwie przechowywane i posiada zarodniki pleśni, a pleśń może doszczętnie i szybko zniszczyć drogą kolekcję. Poza tym poznanie środowiska da Ci dostęp do cygar niedostępnych w polskich sklepach- bardzo często zamawiają pudełka prosto z fabryk i potem rozdzielają między sobą.   

Pomyśl lepiej o vinylach ... Deep, Niemen etc.. jedź na giełdę kup po 5/10/20pln...

Jeśli chodzi o cygara to mogę Ci co nieco opowiedzieć, bo sam popalam. Po pierwsze jeśli chcesz w cygara inwestować, to musi się to stać twoim hobby- musisz poznać środowisko i wyrobić sobie w nim dobrą opinię. Źaden koneser nie kupi od Ciebie cygara na aukcji, bo będzie się bał, że było niewłaściwie przechowywane i posiada zarodniki pleśni

Chciałbym tylko nadmienić, że "Nie trzeba mieć browaru aby się piwa napić". Nie musi od raz kupować cygar w sensie nabywać i nimi później handlować. Dostępne są na rynku firmy które oferują tego typu inwestycje w cygara i równie dobrze może inwestować za ich pośrednictwem. Nie orientuję się czy tego typu firmy również istnieją na rynku polskim czy musiałby powierzyć pieniądze funduszowi zagranicznemu, ale warto się nad tym zastanowić w szczególności jeżeli nie jest koneserem i nie ma opinii w środowisku. 

Znasz jakieś strony zagraniczne gdzie można zainwestować w cygara?

Przykładowo wrzuć w google fraze Hertzfeld Carribean Basin fund oni inwestują może nie bezpośrednio w cygara ale m.in. w firmy z tego sektora które cygara produkują, na giełdzie amerykańskiej jest też trochę takich firm. Ponadto możesz inwestować w akcje firm zajmujących się produkcją i handlem cygarami sprawdź przykładowo w google 800 JR CIGAR INC nasdaq