Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam stronę http://capitalclub.pl/

Ktoś coś tam próbował? Dochodzą te projekty do skutku?

Edytowane przez ayla

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zarejestrowałem się tam, bardzo łatwo jest zadeklarować inwestycje... niechcący "zainwestowałem" 1 000zł w stok narciarski nie wpłacając ani złotówki do programu... dostałem maila że się ze mną skontaktują... i o dziwo sam wybierasz oprocentowanie. Popytam co i jak gdy zadzwonią do mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam pomysł trochę podobny jak mają czy mieli w planach DP wiec jeśli będzie działać to ciekawa alternatywa. A ten stok to w sumie nie daleko mnie :) weź też pod uwagę, ze dostajesz 2 karnety całodniowe a to już "zwrot" jakieś 10% :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dzwonili dziś do mnie z Capital Club odnośnie mojej (przypadkowej) inwestycji 1 000 zł w stok narciarski :) ogólnie sprawa wygląda tak ze podczas składania oferty wybieram procent od 9% do 19% w skali roku i po zebraniu odpowiedniej kwoty wybierane są najbardziej korzystne dla pożyczkobiorcy oferty czyli wygrywają Ci inwestorzy którzy chcieli najmniejszy procent i oferowali najwięcej pieniędzy.

Przykład:

Potrzeba 100 000 na 3 miesiące, oprocentowanie od 10% do 20% w skali roku.

Oferty:

1. 10 000 / 15%

2. 50 000 / 14%

3. 50 000 / 13%

4. 10 000 / 13%

5. 10 000 / 10%

6. 30 000 / 12%

Wygrywają oferty 3,4,5 i 6 bo mają najniższy procent. "Firma" dzwoni do inwestorów i potwierdza ich inwestycje.

Oczywiście zaznaczają że są tylko pośrednikami.

Działają już od roku, brak niespłaconych pożyczek. Większość oferuje weksel jako formę zabezpieczania co dla mnie nie jest żadnym zabezpieczeniem... są perełki jak stok który oferuje hipotekę wartą 5 000 000 zł, z czego połowa tej hipoteki nalezy do banku.

"Szef" mówił że niedługo będzie oferta w której zabezpieczeniem będzie kamienica w Krakowie.

Może w wakacje lub po nich jak nadal ten system będzie funkcjonował to zainwestuje pare tysięcy na próbę :)

Edytowane przez Rejuvenate

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do mnie dzisiaj też dzwonili w sprawie tego stoku, zrezygnowano z hipoteki i będzie tylko weksel in blanco - ale nie będę uciekać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To dobrze, zdasz relacje z wpłat i wypłat :) Na ile procent pożyczasz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do mnie dzisiaj też dzwonili w sprawie tego stoku, zrezygnowano z hipoteki i będzie tylko weksel in blanco - ale nie będę uciekać :)

Czyli osiągnęli co chcieli - w miejsce twardego zabezpieczenia wprowadzają nic udający zabezpieczenie miękki jak ekskrementy papier wartościowy.

Jeśli za tym nie poszła propozycja znacznego zwiększenia oprocentowania pożyczki (a pewnie nie poszła) zapaliłbym mocne żółte światełko...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdam relację. Ta moja pożyczka dla tych od stoku jest na 18% kwota 1500 zł. Jeszcze się zdecydowałam na 1000 zł na 19% dla takiej innej spółki informatycznej, w której widzę większe ryzyko. Jedna i druga pożyczka jest na 3 miesiące. Z większą kwotą na razie bym tam w nic nie wchodziła, zobaczę czy te dwie oddadzą ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ta inwestycja ze stokiem jakoś zniknęła dzisiaj w ogóle ze strony, więc pewnie się wycofali z tej formy finansowania. Dzisiaj potwierdzono natomiast mailem tę pożyczkę dla spółki informatycznej. W ciągu trzech dni będę miała zrobić przelew. Tak więc koniec końców wyszło na to, że tylko ta jedna pożyczka dojdzie do skutku i ryzykuję tylko 1000 zł :) Fajne jest to, że ta pożyczka jest płatna w miesięcznych ratach - pierwsza powinna wpłynąć 21 marca.

Edytowane przez ayla

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytałaś może czy będą przekazywać wykaz zysków inwestora do rozliczenia z us

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pytałam o US, ale myślę, że z podatkiem jest tak jak to zwykle w pożyczkach - 19% do odprowadzenia samemu. Jak się dostaje potwierdzenie na maila zawartej pożyczki, jest tam harmonogram spłaty i pisze też tam, ile zł wynosi zysk z pożyczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jeszce jedno to ta konkretna (spółka informatyczna )czy wszystkie są spłacane w miesięcznych ratach. pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pytałam o US, ale myślę, że z podatkiem jest tak jak to zwykle w pożyczkach - 19% do odprowadzenia samemu.

Zgodzę się, że jak zwykle ale nie samemu lecz to firma jako płatnik powinna pobrać i odprowadzić co miesiąc podatek do US a Tobie do 31 stycznia następnego roku przesłać PIT8AR (art. 41 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak być powinno. Jeśli firma pożycza od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej jest obowiązana do obliczenia i odprowadzenia podatku jako płatnik.

Nieważne czy pożyczkobiorcą jest firma jednoosobowa, spółka nie posiadająca osobowości prawnej czy też odrębna osoba prawna. 

Nie dość, że jest do tego zobligowana to jeszcze ponosi odpowiedzialność podatkową za pobranie i odprowadzenie tegoż podatku.

Na marginesie my tych dochodów nie wykazujemy w żadnym picie, podobnie jak dochodów z odsetek bankowych... Po protu dostajemy mniej o podatek...

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

napisze jeszcze do capitalclub z zapytaniem o to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy wszystkie pożyczki są spłacane w ratach. Decydując się na tę inwestycję, spodziewałam się raczej, że na koniec, a jak się okazało, że ta moja co miesiąc, to się bardzo ucieszyłam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsza rata już wpłynęła na konto:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Terminowo? Śledzę ich stronę i pojawia się coraz więcej ofert. Niektóre są nieco egzotyczne jak wynajem mieszkań w Dubaju ;-) Czy możesz #ayla wrzucić skan umowy (oczywiście okrojony o dane prywatne) lub napisać w jakiej jest chociaż ona formie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, rata wpłynęła terminowo, a nawet 3 dni przed terminem :)

Wzory umów są na stronie:

http://capitalclub.pl/pliki-do-pobrania/

Moja była według tego wzoru od 02.02.2015r.

To, co przychodzi najpierw na maila jest takie samo, tylko że z wypełnionymi danymi. Jak się dostanie to na maila, trzeba w ciągu 3 dni zrobić przelew. Jak się zrobi przelew, taka sama umowa w dwóch egzemplarzach przychodzi pocztą, już podpisana przez firmę, której udzieliło się pożyczki. Jeden podpisany przez siebie egzemplarz trzeba wysłać na adres tej firmy. Razem z umową dostaje się weksel - nie mam jak tego wrzucić - nie wiem też czy można ;) , ale bardzo podobny jak na tej stronce - pusty, z pieczątką i podpisem ze spółki.

Do tego Dubaju coś nie mam przekonania, ale może się mylę ;)

Fajne jest w tej stronie to, że można się niezobowiązująco zarejestrować i poczytać jakie te firmy mają plany zanim się podejmie jakąkolwiek decyzję. Wiele ciekawych rzeczy można przeczytać dopiero po zalogowaniu.

Edytowane przez ayla
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ayla z Ciekawości jak działa ten bonus 50zł dla inwestorów? Przy każdej inwestycji go dostajemy czy jest jednorazowy?

Capitalclub obserwuję już dłuższy czas i chyba w kwietniu się wreszcie skuszę na inwestycję ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy ten bonus jest przy każdej inwestycji czy tylko przy pierwszej. Dostałam go przelewem od CapitalClub nawet wcześniej niż wypadał termin pierwszej raty pożyczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem  Capitalclub od strony pożyczkobiorcy wysłałem zgłoszenie opisałem cel pożyczki no dostałem odpowiedz na e-mail , że do dwóch dni ukaże się na stronie Capitalclub moja aukcja pożyczkowa . Po około czterech dniach dzwonie ponieważ aukcja sie nie ukazała na stronie usłyszałem odpowiedz że Szanowny administrator strony miał dużo pracy i dzień góra dwa aukcja moja ukaże się na stronie . Po dwóch dniach otrzymuje telefon jakby to powiedzieć delikatnie zasugerowano mi że jeśli chce żeby aukcja się ukazała powinienem zamówić u administratora Capitalclub budowę strony internetowej za cenę promocyjną 5000 zł , odpowiedziałem że nie jestem zainteresowany stroną internetowa tylko pożyczka na firmę stanęło że wieczorem aukcja ukaże się . Miesiąc miną , a aukcja moja pożyczkowa dalej nie ukazała się na stronie zadzwoniłem jeszcze raz i otrzymałem odpowiedz że w pierwszej kolejności zamieszczane są aukcje osób , które zgodziły się na budowę strony przez admina z Capitalclub . Obserwowałem dłuższy czas stronę i moim zdaniem osoby które rzekomo inwestują w poszczególne aukcje firm , które chcą uzyskać pożyczkę są wpisywane fikcyjnie przez admina . Także dla mnie to wielka ściema i naciąganie na budowę strony przez admina w kosmicznej cenie . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie wiem, ja nie odniosłem wrażenia żeby to była jakakolwiek ściema. Inwestuję sobie w Capitalu od czasu do czasu, śledzę stronę na bieżąco i nie mam zastrzeżeń. Mało tego, coraz częściej pojawiają się różne oferty, a inwestorów też przybywa. Dobre oferty schodzą naprawdę szybko i najczęściej przed terminem. Od strony pożyczkobiorcy niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć. To, co pisze @Rejuvenate to też prawda i sprawdzone info :) @Ayla - minęło już sporo czasu, mniej więcej rok odkąd tu pisałaś. Jak wrażenia? Nadal inwestujesz w CC? Wszystko poszło bezproblemowo? Każda z rat wpłynęła? Daj znać :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie że trafiłem na Wasz watek bo tez chciałem sie podzielić obcowaniem z Capitalclub.

Witam.
Odkopie wątek by podzielić się opinią negatywną o CapitalClub na którym siedziałem kilka miesięcy i takie wnioski wyszły.
Strona prowizorka, przygotowana tanim kosztem na kolanie.
Nawet podstawowe logowanie, nigdy nie wiadomo czy jesteśmy zalogowani czy nie do CapitalClub, ciągle pisze ZALOGUJ SIĘ, jak i również co chwile trzeba wszystkie dane wpisywać logowania bo nie działa auto uzupełnianie...
Zakończone oferty w których brało się udział widoczne w naszym prowizorycznym koncie nie znikają nawet jak nie załapaliśmy się. Ciągle są z jakimś statusem NIESPŁ

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta