Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

andrzem

Program Partnerski Green Angel - Domy Zero Energetyczne - www.greenangel.pl

Recommended Posts

Ciekawy projekt polegający na sprzedaży domów Zero Energetycznych, czyli takich, które są absolutnie samowystarczalne. Miesięczny koszt utrzymania budynku zero energetycznego dla 4-osobowej rodziny to zaledwie 50zł/miesiąc, czyli jakieś 1100zł mniej niż koszt utrzymania normalnego mieszkania. Ł

Edited by andrzem

No to pora aby ktoś sobie postawił "eko-dom" zdał relacje i polecił :) Bo nie widzę "polecania" budowy domu, samemu go nie mając. To tak jakby polecać komuś Porshe - uwierz mi jest [---] kup sobie .

PS: chciałęm sprawdzic ich strone na facebooku, znalezc juz moze jakas pierwsza opinie, lecz nie posiadaja chyba strony. Jak sie myle proszę o link.

Program anielskiebecikowe.pl zarejestrowane na tym samym adresie ?? Co to jakaś fundacja czy co? na 3 dzieci (3000zł miesiecznie x 18(lat) x 12 msc = 648 000 zł RLY? ) Pytam poważnie, to jest możliwe? Skąd te pięniądze? 

Edited by Polon

28 lutego 2013 oficjalnie uruchomili stronę internetową, a do tej pory nie podali info o żadnym pobudowanym domie. Na G+ firmę znajdziemy ale też od 2013 nie ma więcej informacji. Na facebooku fanpage zostało usunięte. Na youtubie filmik trwający 54 minut https://www.youtube.com/watch?v=pk3_68-uc40

Zaczyna się od wojny domowej w Polsce w 2014 :D oczywiście nic oprócz ogólników w nim nie ma, brak wizualizacji 3D domów itp.

"Całkowity montaż nie przekroczy 14 dni wraz z podłączaniem wszystkich instalacji"

Przy cenie 3780zł/m2 to już powinno stać przynajmniej kilkanaście takich domów. Skoro przez 2 lata nic nie powstało to firma powinna upaść. Nic nie znajdziemy o firmie w google, raczej reklama przy takich domach znalazła by się sama, jakieś artykuły itp itd. a tutaj nic, więc coś mi tu śmierdzi SCAM-em.

Edited by Laken

I nie rozumiem na co komu te "żałosne" 123 zł wejsciowki... -_- Firma która buduje domy po pół miliona chce zebys zaplacil 123 zł abys mógl ich "biznes" rozpowszechniac, to chyba w ich interesie byloby zeby jak najwieksza rzesza ludzi o tym sie dowiedziala, w tym uczestniczyla itp. SMIERDZI 

Panowie, niewiele wiecie a już wymyślacie.

Projektem zajmują się poważne osoby, firma otrzymuje dotację za innowacyjne rozwiązania, becikowe nie jest dla każdego - dotyczy tylko Polski i trzeba spełnić określone warunki, dochodzi sprzedaż w eksporcie, itd. itp.

Budowa pierwszego, pokazowego domu jest zaplanowana na maj, jeśli wszystkie pozwolenia zostaną do tego czasu wydane to termin się nie zmieni.

Macie wątpliowści to poczekajcie co będzie dalej. Na wyszydzanie jeszcze nie pora, bo później może się okazać, że jednak racji nie mieliście ;)

Piramidki w innym dziale idźcie wyszydzać, tam się ludzi w balona robi.

I jeszcze jedno, jak komuś śmierdzi i  uważa że to przekręt to niech zawiadomi odpowiednie służby, niech się zajmą sprawdzeniem. Pomysłodawcy projektu są Polakami, nie trzeba ich szukać po świecie.

Pozdrawiam

Edited by andrzem

Mozesz mi wyjasnic dlaczego jest wpisowe 123 zł ? Dlaczego np nie 0zł lub nie wiem tysiąc złoty ? Dlaczego firma juz prawie 2 lata od założenia działalnosci nie postawiła ani jednego domu ? Dlaczego nie ma strony na facebooku ? "W Polsce docelowo planujemy zatrudnić ok. 53.000 osób, a w Europie ok. 3.000.000 osób w okresie 5-6 lat." - nieźle ! Volkswagen istnieje od ~~70 lat i zatrudnia 600 tyś pracownikow.   

Jestem dociekliwy, ponieważ  oferta wraz z tym "becikowym" jest bardzo atrakcyjna i sam myślałbym nad skorzystaniem z tego, dlatego dopytuje.

• Like 1

[---]

Fixu mogę spróbować ;)

Kilka razy rozmawiałem z prezesem firmy P. Marcinem Białeckim (kontak na stronie firmy, każdy może się z pytaniami w razie czego zwracać, można się powołać na mnie) ale o wpisowe nie zapytałem. W materiałach natomiast czytałem, że jest to opłata za utrzymanie e-biura partnerów - jakieś tam koszty tego na pewno są. Po 2  nawet jakby kosztów nie było, to może to być również jakaś forma zysku dla firmy - w końcu firma jest po to, żeby zarabiać. Po 3 - może to być forma odstraszenia osób, które zarejestrują się tylko po to żeby się zarejestrować i nic nie robić, ewentulanie wyszydzać.

Pomysł na ten projekt zrodził się lata temu. Załatwienie wszystkich formalności, organizacja, dogadanie z producentami, opracowanie technologii, testy, itp itd to wszystko trwa i nie zajmuje się tym prywatna osoba, ale firma więc dlatego póki co na pierwszy rzut oka niewiele się dzieje - ale to tylko wrażenie. Postawienie pierwszego domu jest planowane na maj tego roku - taką odpowiedź dostałem wczoraj od P. Marcina.

Zatrudnienie - sam przyznałeś, że oferta jest bardzo atrakcyjna. I jest. Autorem projektu jest Pan Marek Adam Barański - bardzo bogaty facet, który nie jeden biznes już zrobił i zawsze strategią błękitnego oceanu - czyli tak, żeby nie trzeba było z nikim konkurować. Gdy ten projekt ruszy też nie będzie miał konkurencji. Bo za te pieniądze, przy takim standardzie, prawie bez kosztów utrzymania, każdy będzie chciał w takim domu mieszkać. Czy plany wypalą tak jak to przewiduje firma, nie wiem ale myślę, że są na to szanse i to duże.

Becikowe (o ile dobrze zapamiętałem) dostaną osoby, których dzieci urodzą się już podczas zamieszkiwania w domu zero energetycznym o odpowiedniej powierzchni w przeliczeniu na 1 dziecko - chyba 77m2 musi przypaść, czy jakoś tak.

Polecma zapoznac się z załączonym wyżej przez Laken video - przydługie, ale sporo wyjaśnia oraz ze stronami, które umieściłem w pierwszym wpisie. Można bezpiecznie pobrac materiały, nie trzeba od razu się rejestrowac w programie. Można też się zarejestrować i nie płacić, wtedy jest dostęp do panelu w ograniczonym stopniu.

W razie pytań służę ;)

Edited by Polon

Projektu nie wyszydzam, postanowiłem poszukać tylko więcej info na jego temat bo oferta jest kusząca.

Marek Adam Barański widnieje w wpisach firm z początkiem BACO http://krs-pobierz.pl/green-angel-b-c-i63829 zarobili trochę na opale tutaj info: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/353295,miala-byc-mafia-paliwowa-a-wyszlo-umorzenie-afery,2,id,t,sa.html

Poprzednie nazwy Green Angel to Baco Dom B&C, Clock Tower B&C, Baco Strategy B&C, Baco Spin & Co., 62012114179, 634540027, Inwestycje w Nieruchomości B&C. Firma istnieje od 2005 roku, dlatego dla pewności poczekam do maja aby zobaczyć jak w realu wygląda ten dom :)

Edited by Laken

[offtop+wulgaryzmy]

Zeby  nie było offtopu:

Mnie troche dziwi ze posiadaja juz oferte sprzedazy, z konkretna ceną itp a nie zbudowali ani jednak tego domu. A z tym becikowym to chyba jeszcze nie wiadomo, poniewaz w czarnej liscie nie ma zadnych odpowiedzi z rządu czy sa na TAK/ NIE.

Edited by pepperoniss

@Laken, latwiej szukać bezpośrednio w KRSie
GREEN ANGEL B&C SPÓŁ

Edited by Pioter

@Ploter z tymi pytaniami można się zwrócić do firmy, oni pewnie najlepiej będą mogli na nie odpowiedzieć. Ja niestety nie znam odpowiedzi na wszysko. Projekt wydaje mi sie bardzo ciekawy i uważam, że warto go wesprzeć, ot co. Jak wypali to będzie rewolucja. Nie wydaje mi sie za to by ktoś zadawał sobie tyle trudu organizacyjnego od tak dla checy.

Na dom trzeba poczekać, też chętnie zobaczę go na żywo.

@Fixu becikowe nie będzie wypłacana przez rząd - proszę zapoznaj się najpierw z materiałami zanim zostawisz komentarz.

A domu nie zbudowali bo nie przyszła na to pora, najpierw trzeba pozamykać wszystkie sprawy organizacyjne i formalne. Skoro ruszyła promocja to oznacza, że do budowy już niedaleko. Trzeba poczekać i już, domysły i szukanie dziury w całym nic tu nie pomogą.

Swoją drogą Panowie ciekawi mnie czy w dziale 'programy typu HYIP' (gdzie pewnie jakieś 90% programów to lipa, nie wiadomo kto jest właścicielem, w razie czego nie ma kogo ukarać, itp.) ktoś przeprowadza takie śledztwa :)

Uzupełniając wcześniejszą wypowiedź - Po 4te - kwota 123zł za rejestrację w programie partnerskim upoważnia do otrzymania 1% rabatu pry zakupie domu. Czyli partnerzy za to, że pomagają w promocji dostają rabat.

Edited by andrzem

Chcę zobaczyć projekt od jakiejś firmy architektonicznej, wizualizacje 3D, dokumenty z pozwoleniem na budowę oraz jeśli firma działa już dwa lata jakiś zbudowany dom.

Andrzej, nie proponujesz tutaj programu HYIP bo w dziale HYIP mamy wszechobecne oparte na tych samych skryptach piramidy finansowe, więc nie pisz bzdur tylko zweryfikuj swój "biznes". Mowa jest o budowie domu za duże pieniądze a nie inwestycji 100$ w plan 120% after one day... no proszę Cię.

Czekam na odpowiedź i zgłaszam całość do moderacji pod zarzutem scamu - administracja forum wtedy zdecyduje.

pozdrawiam

• Like 2

@Alduviel mam na imię Michał

Po projekt, itp zgłoś się do firmy, ja w niej nie pracuję. Po prostu uważam projekt za godny uwagi, Ty nie musisz. Wizualizacje jakieś są na stronie, zresztą nie chce mi się pisac w koło tego samego, zapoznaj się z tym co jest dostępne to pogadamy

Mój biznes jest zweryfikowany, nie muszę go weryfikować, wiem dobrze czym się zajmuję :)

@ Pioter, powiedziałbym wyjątek potwierdza regułę ;), ale nie o to chodzi. Ja się nie mam zamiaru z nikim przekomarzać. Dałem temat pod rozwagę i tyle. Kazdy robi co chce. Jeden uzna, że dobry drugi że zły i tyle.

Czas pokaże co będzie. Nikt z nas wszystkich rozumów nie pozjadał. Możemy się mądrować, że to, że tamto, ale jak będzie na 100% nie wiemy.

Wiem natomiast tyle, że zanim sie opinie wygłosi to należałoby się z tematem solidnie zapoznać, a nie majtać jęzorem bez sensu. Można nawet z pomysłodawcami porozmawiać, więc nie widzę powodów, żeby dywagować, że to scam czy nie scam. Jak niby moderator ma to stwierdzić?? Jest alfą i omegą?

Jak komuś mało pogadać z prezesem to jest US, prokuratura, proszę zgłaszać. Mi nie zależy na tym, żeby kogoś w konia robić. Za to uważam, że to dobry projekt i tyle. Zamierzam go promować i wspierać bo idea jest za*******e słuszna i jeśli projekt wypali to dzięki temu stanie się wiele dobrego.

Edited by andrzem

Ja projektu przedwcześnie bym mimo wszystko nie skreślał. 

Choć przedstawiona część wątpliwości na pewno wymaga wyjaśnienia i przynajmniej potencjalnym zainteresowanym powinna zapalić żółte światełko.

Szczególnie biorąc pod uwagę dane z KRS wyszperane przez @Piotera.

Osobiście weryfikację zacząłby jednak od Politechniki Poznańskiej, która na stronie wskazywana jest jako partner merytoryczny.

Osobiście mnie ani nie dziwi ani fakt pobierania opłaty rejestracyjnej za przystąpienie do programu partnerskiego ani też jej wysokość.

Jednak moją czujność zawsze wzmaga świetlana wizja, czyli produkt tańszy niż inny gorszy ale już dostępny a do tego wynagrodzenia w firmie na budowlance stojącej lepsze niż osiągalne na rynku, To wskazuje na geniusz ekonomiczny w firmie :)

Ceny jednak dość mocno odbiegają od dostępnych na rynku podobnych rozwiązań http://konfigurator.procyon.com.pl/

Co też mnie jeszcze nie do końca dziwi i przeraża ale kładzie kłam temu, że produkt ten nie ma konkurencji.

Poa tym o ile sobie dobrze przypominam to są jakieś tam dofinansowania lub tańsze kredyty do budowy domów pasywnych (w wolnej chwili odświeżę wiedzę).

Andrzem, mnie się idea baaardzo podoba, ale pytam - dociekliwy jestem.

Grzebanie w KRSach często sie sprawdza, stety-niestety - dość powiedzieć, że na tym forum parę niezłych szwindli zidentyfikowano wlasnie tą drogą -
co w żadnym wypadku nie znaczy, że p. Barański chce zrobić szwindel - dla 123 zł ?!?!?! - w to za Chiny nie uwierzę.
Nie ukrywam, ciekaw jestem detali.

Mnie zaś idea trochę mniej, bo to w zasadzie wymysł brukselskich urzędasów. O ile pamiętam to od 2020 r. tylko cosik takiego będzie można budować.

No nie...

Jestem pełen podziwu!

Marek Barański

Naszym Prezydentem!

Naszym Premierem!

Naszym Ministrem Pracy!

Ministrem Energetyki!

Ministrem Transportu!

Ministrem Budownictwa!

Głównym Architektem Polski!

Wicepremierem ds. Prokreacji i Nowego Wyżu Demograficzengo!

Marek Barański 

Lekiem Na Całe Zło!

Cała Władza w Ręce Pana Marka - Gekona Polskiej Gospodarki!

Nie chciało mi się oglądać godzinnego filmu, który zapodał @Laken ale znalazłem link do prezentacji powerpoint.

I szczerze zachęcam do przejrzenia tego Super, Hiper Programu Wyborczego i Wizji Polski - Mesjasza Europy i Świata.

http://greenangel.pl/images/videos/GreenAngel-Rodacy.ppt

Swoją drogą świetne pomysły są na prawdę proste!

Aż sam nie mogę się sobie nadziwić, że nie wpadłem na tak prosty pomysł jak Twórcy Anielskiego Becikowego, by zapewnić dobrobyt, własny superhiper energooszczędny dom, dobrze płatną pracę w produkcji, transporcie i budownictwie milionom Polaków oraz becikowe przez 18 lat dla każdego, kto kupi sobie samospłacający się domek o powierzchni 77 m2. Do tego wszystko przy wielkiej niechęci całej rzeszy polskich polityków z Prezyentem RP na czele http://anielskiebecikowe.pl/czarna-lista/. Szkoda, że do głowy mi nie przeszło, że tak ambitny plan można zrealizować dzięki wsparciu nieistniejącej Fundacji Anielskie Becikowe przez pilskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA! http://anielskiebecikowe.pl/program-poparli/

Wszak to genialne!

A...

Z rejestracją wato się spieszyć, bo po pierwsze szkoda stracić taką szansę:

http://greenangel.pl/sp/a1/

A po drugie, w tym idealnym świecie czekają nas, niestety, jak to w życiu, podwyżki:

http://greenangel.pl/sp/a4/

Czytając linki @pepperonissa zaczynam wierzyć w wałek dla 123 zl od osoby ;)

W 2 roku firma chce zdobyć :excl: 1000%  rynku budowlanego w Polsce (wybudować  milion mieszkań i domów, podczas gdy buduje się ich obecnie 100.000)

Zakladając cenę domku/mieszkania jako 200.000 zl, daje to 200 miliardów złotych :uglystupid2:

I to w sytuacji, gdy dziś nie ma ani jednego domu przykładowego

Gdy dziś nie ma informacji o technologii

Gdy dziś nie ma aprobaty technicznej - dokumentu zewnętrznego laboratorium potwierdzającego że taki system"ma sens techniczny", tzn. spełnia wymogi bezpieczeństwa i inne.
A skoro mają byc w tym systemie budowane mieszkania, to do ilu pięter?? Jak jest nośność elementów ??

Jak z solarów na dachu zapewnić energię dla 4 piętrowego budynku??
Jak z przydomowej oczyszczalnić rozprowadzić wodę ??
Skąd wziąć deszczówkę dla 4 pięter w domu???

Takich pytań mialbym setki.

Ale zakończę, bo szkoda czasu.

@Pioter masz rację, szkoda czasu na pisanie pytań na które nikt z nas nie zna odpowiedzi na forum. Z tym co Ci potrzebne zwróć się do firmy i będziesz wszystko wiedział.

Pozdrawiam :)

Edited by andrzem

Zawsze mnie trochę śmieszą te super firmy mlm, które za samą możliwość zarabiania z nimi wymagają opłat wstępnych lub wykupienia nic nie wartych starterów.

Ich model marketingowy opiera się na ludziach, a jednocześnie ograniczają jego skale utrudniając dostęp ludzi chętnych do sprzedaży ich produktów.(gdzie logika?)

Mi zapala się lampka i w takich przypadkach zazwyczaj wyjaśnienia są trzy:

1.Nic nie warty produkt, którego nikt nie kupi.(często w kosmicznej cenie)

2.Produktem, który chce sprzedać firma jest starter.

3.Właściciel niema biznesu i kasy. Liczy, że kasa ze starterów wystarczy na start;)

Tak czy siak w większości przypadków to naciąganie i nic więcej.

Ludzie firma, które chce stawiać pierdliard domów potrzebuje twoich 100zł.(zresztą chyba nikt nie wierzy, że w/w rynek będzie rosnąć w takim tempie)

W zasadzie to Ciekawe czy jakiś ogarnięty społeczny prawnik mógłby ukrócić ten proceder wyłudzania kasy przez sporą część MLMów.

(np. podciągnąć to pod zakaz pobierania opłat za możliwość pracy)

Pozdrawiam

Radek

@rcielak to nie jest mlm

Większość osób, które słyszą o tym projekcie mówią, że to niemożliwe i faktycznie, ja też przyznaję, że brzmi to wszystko jak bajka.

Ale pomyślcie, czy właściciele nie zdają sobie z tego sprawy, są idiotami? Ja myślę, że nie. Myślę, że dobrze wiedzą jakie to wywoła reakcje i może właśnie o to w tym chodzi. Ma być głośno, efekt "wow" to najlepsza darmowa reklama.

i myślę, że nie wywołują tego efektu, tylko po to żeby później obietnic nie spełnić, podkopać pod sobą dołek, itp.

Edited by andrzem

Nie wiem czy są wizjonerami, idiotami czy naciągaczami...

Wiem za to jedno, że film i prezentacja stanowi jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem, zawiera w swej treści wiele nieprawd i przekłamań a do tego jest z sobą wewnętrznie sprzeczna. W konsekwencji wizje z filmu bliższe są klasyce typu "żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego" --(Krzysztof Kononowicz) niż choćby namiastce planu biznesowego. Zresztą na stronie programu gekon nie znalazłem żadnych informacji o sukcesie tej firmy pod wodzą owego wizjonera. Pomijam owa wizja jest też wbrew jakiejkolwiek logice i wiedzy ekonomicznej.

Nie da się w tak fiskalnym państwie jak Polska płacić wynagrodzeń na poziomie 6000 netto, czyli 8516 zł brutto (koszt pracodawcy 10.282,22 zł) i jednocześnie mieć najniższe koszty budownictwa oraz zakumulować środki na kilkudziesięciu fabryk, terminali i stworzeniu od podstaw najpotężniejszego przedsiębiorstwa transportowego w Europie. No i do tego w niezbyt odległej przyszłości zatrudniać ponad 3.000.000 osób, z których każdy będzie mógł mieć wybudowany dom bez kredytu bankowego z płatnością rozłożoną na trzydziestoletnie raty z możliwością zalegania ze spłatami nawet przez 6 miesięcy... No, i do tego becikowe płacone ze środków nieistniejącej fundacji i biednego stowarzyszenia, bo póki co to ta anielka fundacja to miałaby problemy z wypłacaniem becikowego w wysokości 1 zł na dziecię...

Ja nie mam wątpliwości, że ani wizjonerami ani idiotami Twórcy tego czegoś nie są...

W kosmos też się kiedyś nie dało polecieć.

Z Forda też się kiedyś śmiali jak chciał silnik wyprodukować.

Doświadczenie pokazuje, że to co ludzki mózg potrafi wymyślić, wcześnie czy później da się też zrobić :)

To, że tobie Pepperoniss i innym się to nie zgadza i w głowie nie mieści nie jest jeszcze żadnym dowodem na to, że to niemożliwe... z całym szacunkiem dla wszystkich :)

Tak więc poczekajmy, zobaczymy co będzie.

Edited by andrzem

@Andrzem, Skoro promujesz wątek, to mam nadzieję że poszukasz w firmie odpowiedzi, albo nawet zaprosisz kogoś z firmy do wypowiedzi na forum.

Naprawdę, żeby w Polsce sprzedać nawet jeden kompletny dom, trzeba mieć na technologię papiery - nie tylko ze względu na przepisy, ale przede wszystkim aby przekonać klienta.

A żadnych papierów nie ma...
Pan Prezes wizjoner mówi, że w drugim roku dzialania może przejąć 100% rynku budowlanego w Polsce. Nawet jeśli załozymy, że zrealizuje 1/10 planu - jakich sił marketingowych będzie trzeba??

Do wybudowania domów jednorodzinnych potrzebne są działki uzbrojone w energię elektryczną i wodę (ok, kanalizacji ponoć nie trzeba). Kto ma te działki uzbroić? Za jakie pieniądze i skąd ??

Do domów jednorodzinnych trzeba dojechać - kto ma wybudowac te drogi ??? Za jakie pieniądze ??

Załóżmy że na początku firma postawi 10.000 domów o powierzchni 70 m2 - czyli 700.000 m2 - przy cenie 3500 zł/m2 - to da 2,5 mld zł obrotu w roku - tyle co największe firmy budowlane - kto w to uwierzy - ja nie wierzę.

Powtórzę się, jak firma rozwiąże problem zasilania w energię i oczyszczania ścieków budynku wielorodzinnego, w Polsce obecnie 60% mieszkań to budownictwo wielorodzinne co z nim ???

Prezes wizjoner pokazuje - kredyt na 240 m2 (tu założe po 3700 za m2)dom spłacany w ratach po 2926 zł miesięcznie.
Przy zerowym oprocentowaniu - to jest 25 lat spłat, przy 2,5% oprocentowaniu - lat 40. Które odsetki są bardziej prawdopodobne ???

Koszty utrzymania domu arcyniskie - a ile trzeba zaplacić za serwis i konserwację wszystkich urządzeń, czy one przez 30 lat są bezobsługowe ??? Nie wierzę.

Je nie jestem permanentnym sceptykiem. Ja jestem realistą.

Powiem otwarcie - człowiekowi który miał sprawy karne za handel lewym paliwem nie uwierzę na jego piękne oczy.