Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Guest agentx

Konto bankowe offshore, banki offshore

Recommended Posts

Guest agentx

Chcialbym zalozyc konto bankowe offshore i w zwiazku z tym chcialbym sie poradzic i uslyszec wasza opinie.

Moje wymagania w stosunku co do konta:

-mozliwosc przechowywania na koncie do 100.000$ bez zadnych pytan o pochodzenie pieniedzy

-mozliwosc obslugi przez internet

-przelewy z dowolnego banku na swiecie bez limitow

-karta debetowa z dziennym limitem do ...jak najwiekszym :P

-sensowna cena za uslugi

-lokacja banku dowolny kraj(offshore) oprocz Panamy

-mozliwosc zasilania z e-gold,paypal...

Chodzi mi o w miare renomowana instytucje,a nie jakies wynalazki z Belize ktore powstaly dwa tygodnie temu ;)

Prosze o zdanie tych ktorzy mieli juz do czynienia z takimi bankami,wasze doswiadczenia,moze jakies interesujace linki.

Interesuja mnie tylko konta osobiste,nie renumerowane o depozycie poczatkowym nie wiekszym niz 10.000$ i o stalym saldzie nie przekraczajacym 2000$.

Nie jestem pewien czy nie za duzo wymagam,moze jest ktos w stanie doradzic lub...sprowadzic na ziemie :)

Ja osobiscie takiego konta nie uzywam bo jest mi niepotrzebne, ale moge sie podzielic tym co wiem.

Moze najpierw podam link do wszystkich bankow offshore na swiecie:

http://www.offshore-bank-list.com/index.html

Moze samemu trafisz na cos ciekawego ;)

Za najbardziej wiarygodne banki offshore uwaza sie te zlokalizowane we Szwajcarii, tam bym wiec ukierunkowal poszukiwania, mimo ze moga byc drozsze w oplatach od tych, ktore sa zlokalizowane w innych krajach. Szwajcaria slynie bowiem z doskonalych bankow, stabilnego pieniadza i tajemnicy bankowej. Szwajcaria bedzie wciaz atrakcyjnym krajem dopoki nie wejdzie do UE.

Mysle, ze to szybko nie nastapi :)

Kiedys by zalozyc konto bankowe w Szwajcarii trzeba bylo uzyskac zezwolenie NBP.

Dzis prawo dewizowe zezwala na lokowanie pieniedzy w kazdym banku na swiecie.

Wiekszosc bankow szwajcarskich dostepna jest dla klientow o bardzo zasobnych portfelach.

Sa jednak banki, ktore sa dostepne dla wszystkich.

Watpie jednak zeby udalo Ci sie znalezc bank, ktory spelni wszystkie Twoje wymagania.

Najblizej nich jest Loyalbank (St.Vincent)  - www.loyalbank.com

jednak ten bank przestal akceptowac e-gold.

Ponadto od 1 I 2005, transakcje przeprowadzane przez ten bank przestaly byc anonimowe dla polskich organow (nowa dyrektywa UE).

Dobrym bankiem jest szwajcarski PostFinance http://www.postfinance.ch czyli w tlumaczeniu bank pocztowy, szwajcarskie przedsiebiorstwo panstwowe.

en.LogoImage.gif

Jest to nowoczesne, tanie i bezpieczne konto. Obslugiwane jest przez Internet.

Najlepiej jest samemu przejrzec strony bankow offshore (link powyzej), porownac warunki i ocenic ktory mi najbardziej odpowiada. Zaden jednak powazny bank nie przyjmuje systemu platnosci elektronicznej e-gold.

Guest agentx

Dziekuje Ivaho,jest z czego wybierac :)

Wybiore zapewne jedna z propozycji francojezycznych(Szwajcaria lub Andorra).

Propozycja Poczty Szwajcarskiej wydaje mi sie najbardziej interesujaca i to chyba bedzie

najlepsze rozwiazanie na poczatek-male fee,renumeracja,karta,obslga przez internet,

anonimowosc,dyskrecja 8)chyba z grubsza tego szukalem.

Brak opcji e-gold nie jest az tak wazna,istnieja inne niedrogie sposoby spieniezenia

e-zlota  :P i przelewania ich na dowolny bank.

Guest matrixx

Na temat kont w Szwajcarii polecam przeglądnąć forum: http://forum.polacy.ch; dział biurokratyczno-administarcyjne, pozycja : jaki bank wybrać.

Guest matrixx

Hej agentx; czy udało ci się założyć konto które można zasilać z e-gold????

Guest agentx

Hej agentx; czy udało ci się założyć konto które można zasilać z e-gold????

Nie nie udalo mi sie i raczej nie bede szukal.Nie byla to dla mnie opcja przewodnia,tylko dodatkowy atrybut.

Coraz wiecej "powaznych instytucji" odsuwa sie od E-Golda,karty debetowe ktore mozna bylo zasilac zlotem rowniez rezygnuja z uslug(blue banking,gcard).Pozostana exchanger'y i wyplata na dowolne konto bankowe-rozwiazanie drogie ale pewne.

Guest Bartez

Czesc, w jakim banku zagranicznym polecacie zalozyc konto?Jest tutaj ktos kto korzysta z takiego banku?Konto mi jest potrzebne w zwiazku z tym,ze maja byc monitorowane przelewy z firm bukmacherskich a  gram na betfair regularnie wiec takie konto byloby mi  potrzebne.

Pozdrawiam

Witam!!!!

Nie jestem pewny, ale betfair jest obsługiwane przez https://www.moneybookers.com - reflink usunieto - Ivaho.

Jeśli jest, to proponuję założenie tam konta.

Powodzenia

Witam,

W związku z tym, iż temat lekko przygasł to postanowiłem go odświeżyć. Obecnie poszukuję dokładnie takiego samego banku, jakiego szukał agentx. Wymagania są wypisane w jego pierwszej wypowiedzi. Czy ktoś z użytkowników mógłby polecić bank offshore, który by spełniał tego typu wymagania? Najlepiej byłoby gdyby ktoś posiadał konto w takim banku i mógłby go bez problemu polecić.

Dziękuję i pozdrawiam.

Lista banków offshore na górze tematu nie działa (link).

Chciałbym zapytać czy ktoś może mi polecić jakiś bank o następujących priorytetach:

0. Możliwość założenia rachunku dla działalności związanej z hazardem.

1. Brak opłat lub małe opłaty za odebranie przelewu.

2. Możliwość wyrobienia karty do konta niezależnie od stanu konta.

3. Niewielkie opłaty za wyrobienie karty do konta i jej utrzymanie.

4. Niewielkie opłaty stałe (miesięczne, kwartalne) typu za posiadanie konta, dostęp przez internet do rachunku, otrzymywanie billingów (te są niepotrzebne) itp.

Mój dotychczasowy bank kasował mnie ok.:

- 100e za otwarcie rachunku o ile pamiętam

- 13e za kwartał za posiadanie konta,

- 13e za wysyłanie poczty/maili z transakcjami dot. rachunku konta, z czego zrezygnowanie nie zwalniało z opłaty!

- 100e za wydanie tokena do dostępu przez internet do rachunku (60e kolejny rok),

- 13e za przelew zewnętrzny; 0e za odebranie przelewu

- 0e za kontakt mailowy, telefoniczny czy zlecenie przelewu przez pracownika

- karty nie mogłem posiadać ze względu na zbyt niski stan konta

Przejrzałem parę banków, ale zabiłyby mnie same opłaty za przyjęcie przelewu (9-10$), albo opłaty procentowe 1-2% za wysłanie przelewu. Chociaż to bym przeżył gdybym mógł wypłacać pieniądze kartą. Mam raczej wiele "małych" przelewów (setki euro).

Będę wdzięczny za pomoc.

Zapomniales napisac najwazniejszego, gdzie zalozona jest firma.

Z drugiej strony, jezeli $9-10 za przyjecie przelewu jest dla Ciebie zabojcze, to moze pomysl nad wprowadzeniem elektronicznych systemow platnosci, skoro chcesz otrzymywac niewielkie przelewy.

Firma jest zarejestrowana w Ameryce Srodkowej w Anguilli.

Jesli elektroniczne systemy platnosci to dla ciebie Skrill czy Neteller, to odpada, bo w pierwszym jest oplata 4% za przyjecie przelewu, a w drugim nie moge miec konta na firme.

Otrzymuje zwykle kilka przelewow w miesiacu na kwoty 50-1000euro.

Pomysl o banku na Cyprze.

Tutaj mozesz sobie porownac oplaty bankow offshorowych w roznych krajach:

http://www.apintertrust.com/offshore_company/offshore_bank_account.htm

Kazde konto offshorowe jest drozsze od standardowego, z tym musisz sie liczyc, choc te oplaty ktore przedstawiles sa zbojeckie.

Ja bym dla mniejszych kwot korzystal z systemu platnosci jak np Alertpay czy Liberty Reserve a dla przelewow bankowych ustanowil minimum np $500.

Firma Swiss Trust Company AG, założona w Bazylei w 1906 r., jest najstarszą  firmą powierniczą w Szwajcarii. Nasza firma łączy tradycję i doświadczenie z rozwojem i otwartością na zmiany. Działalność naszej firmy uwzględnia zmiany gospodarcze, prawne, polityczne i społeczne. W Szwajcarii zatrudnionych jest ponad 33 pracowników w 3 biurach, którzy mogą udzielić fachowej pomocy w pięciu językach. Nasze usługi dostępne są także dla klientów zagranicznych.

Oferta naszej firmy obejmuje: zakladanie spółek szwajcarskich, spółek międzynarodowych i fundacji; relokacja (przeprowadzka do Szwajcarii), family office, doradztwo, szwajcarskie podatki, prawo i księgowość.

Dane kontaktowe:

E-mail: swiss.trust.pl@gmail.com

Tel. 519717446

Przedstawiasz sie jako firma a podajesz darmowy adres gmail i komorkowy?

Chyba zartujesz.

• Like 1

Jednemu tak drugiemu nie, za malo danych.

osobiscie juz wiem co nieco o Delaware i moim zdaniem jak najbardziej sie oplaca. Tam za roczny podatek placi sie 250 $ i to wszystkie zobowiazania roczne wobec tamtejszej spolki. Jeszcze dochodzi oczywiscie kasa za zalozenie ale to jednorazowa oplata, tak wiec sadze ze sie oplaca :)

Moim skromnym zdaniem nie warto inwestować w Delaware, ponieważ ten rai podatkowy ma umowę z polskim urzędem skarbowym i trzeba by było płacić tutaj 19% podatku dochodowego i tam również podatek płacić, dlatego jak najbardziej się nie opłaca zakładać spółki w delaware jeśli jest się polskim rezydentem.

• Like 1

Słyszałem że Węgry ostatnio otworzyły spółkę Offshore. Wie ktoś jaką mają ofertę? Jakbym kiedyś (za kilka lat :)) myślał nad takimi spółkami to myślałbym przede wszystkim o Monako... 0% podatku.

Musze cie niestety poinformowac ze Monaco znajduje sie na czarnej liscie na ktorej znajduja sie kraje stosujace szkodliwa konkurencje podatkowa. Moze owszem zostac z niej usuniety ale za bardzo bym w to nie wierzyl, bo Monaco nie spelnia wymogow OECD w kwestiach podatkowych a tym samym jest na tej liscie. Oto calkowita "czarna lista" krajow majacych szkodliwa konkurencje podatkowa od ktorych nalezy trzymac sie z daleka jesli chce sie miec swiety spokoj w Polsce:

1) Księstwo Andory;

2) Anguilla - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii

i Irlandii Północnej;

3) Antigua i Barbuda;

4) Aruba - Terytorium Królestwa Niderlandów;

5) Wspólnota Bahamów;

6) Królestwo Bahrajnu;

7) Barbados;

8) Belize;

9) Bermudy - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii

i Irlandii Północnej;

10) Brytyjskie Wyspy Dziewicze - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego

Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej;

11) Wyspy Cooka - Samorządne Terytorium Stowarzyszone z Nową Zelandią;

12) Wspólnota Dominiki;

13) Gibraltar - Terytorium Zamorskie Korony Brytyjskiej;

14) Grenada;

15) Guernsey/Sark/Alderney - Terytoria Zależne Korony Brytyjskiej;

16) Hongkong - Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej;

17) Jersey - Terytorium Zależne Korony Brytyjskiej;

18) Kajmany - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii

i Irlandii Północnej;

19) Republika Liberii;

20) Księstwo Liechtensteinu;

21) Makau - Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej;

22) Republika Malediwów;

23) Wyspa Man - Terytorium Zależne Korony Brytyjskiej;

24) Republika Wysp Marshalla;

25) Republika Mauritiusu;

26) Księstwo Monako;

27) Montserrat - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej

Brytanii i Irlandii Północnej;

28) Republika Nauru;

29) Antyle Niderlandzkie - Terytorium Królestwa Niderlandów;

30) Niue - Samorządne Terytorium Stowarzyszone z Nową Zelandią;

31) Republika Panamy;

32) Niezależne Państwo Samoa;

33) Republika Seszeli;

34) Federacja Sant Christopher i Nevis;

35) Saint Lucia;

36) Saint Vincent i Grenadyny;

37) Królestwo Tonga;

38) Turks i Caicos - Terytorium Zamorskie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej

Brytanii i Irlandii Północnej;

39) Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych - Terytorium Nieinkorporowane

Stanów Zjednoczonych;

40) Republika Vanuatu

Zestaw panstw otrzymalem od czlowieka, ktory na co dzien prowadzi renomowana w Polsce kancelarie prawnicza zajmujaca sie zakladaniem spolek offshore. Pozostale raje podatkowe sa do zaakceptowania ale te 40 panstw i wysepek niestety odpadaja, bo gdyby w Polsce ktos zalozyl spolke offshore w danym panstwie z tej listy moglby byc posadzony o pranie brudnych pieniedzy. (Numer 26- Ksiestwo Monako)

Edited by lechiacci28

kraje stosujace szkodliwa konkurencje podatkowa.

Brak podatków faktycznie jest szkodliwy :)

Nie no mówię wprost - nie znam się na temacie, dopiero zaczynam się interesować sprawą offshore. Tak na ludzki rozum to bym unikał jakiejś Panamy (kto oglądał 'Blow' ten wie o co chodzi :) ) czy innych krajów 3-go świata, jednak w Monako, Andorze czy Szwajcarii to bym bez obaw umieścił pieniądze. A gdybym miał ich dużo, to, fakt faktem, spieprzał bym z tego toksycznego kraju.

panstwa ktore zostaly wymienione nie pozwalaja wedlug polskiego prawa na zawiazanie spolki z przedstawionymi krajami w tabelce. Siedze w tym temacie od dosc dawna i mam kontakt z kims kto na co dzien zaklada spolki offshore dla Polakow. Z takim pomocnikiem istnieje zawsze duza szansa by w pelni legalny sposob nie placic tej absurdalnej wysokosci podatkow w Polsce (VAT+ dochodowy). Jeden ze sposobow jest taki ze trzeba miec dwie spolki offshore, czyli jedna zarejestrowac w drugiej jurysdykcji. Troche to skomplikowane ale jak najbardziej do przyjecia, bo dzieki temu placi sie tylko roczny podatek na terenie gdzie zostala zarejestrowana spolka. Inaczej wyglada sprawa przelewow srodkow do Polski, ale na to tez jest sposob by uniknac placenia podatku dochodowego i to calkowicie legalnie. Trzeba miec tylko zaufanego, dobrego doradce prawnego a kazda sprawe mozna rozwiazac na korzysc klienta.

Edited by lechiacci28

Czy ta druga spółka może być zarejestrowana w kraju wymienionym na liście?

Ciekawe że tak dużo jest zakazanych... Nie dość że zarobków nie mamy, próg podatkowy jeden z najniższych chyba to jeszcze jakieś zakazy... Ciekawe ile spółek offshore pozostaje dozwolonych (bo nie znam całej listy)?

Czy jeżeli bym otworzył taką spółkę na jakiej zasadzie będzie jej prowadzenie? Muszę prowadzić jakąś działalność czy zwyczajnie taka spółka może służyć do płacenia podatków tam gdzie są mniejsze?

Masz już pomysł na biznes - pomoc w otwieraniu offshore :) na pewno kiedyś bym chętnie skorzystał z takiej usługi.

ta lista przedstawia panstwa, ktore obywatele polscy powinni wlasnie unikac szerokim lukiem. Chyba ze zaklada sie na wlasne ryzyko lecz mozna miec potem problemy z prawem, czego rzecz jasna nie polecam bo nie chodzi o to by latwa i ryzykowna droga dojsc do wyznaczonego celu. Lepiej znalezc dobrego doradce, ktory cie pokieruje krok po kroku i zalozyc obie spolki ktore znajduja sie na bialej liscie OECD. Za jakis czas moze wszystko ulec zmianie, bo ta lista nie jest ostateczna na cala "wiecznosc". Jesli ktorys z krajow spelni wymogi przedstawione przez OECD wtedy zostana przeniesione do bialej listy. Od ciebie zalezy jak wykorzystasz dana spolke. Powinna byc ona jednak twoim glownym zrodlem dochodu by moc ja z czegos utrzymac i zarazem umniejszyc placenie podatkow. Trzeba pamietac ze zawsze sa oplaty roczne za roznego rodzaju uslugi plus prowadzenie danej spolki. Platnosc za kazdy rok trwa do 31 maja.