Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Guest agentx

Konto bankowe offshore, banki offshore

Recommended Posts

lechiacci28 w jakim kraju polecasz otworzenie spółki offshore?

To zalezy od kazdego indywidualnie. Dla jednych dobrym miejscem beda Emiraty Arabskie czy Singapur, a innym wystarczy Delaware, tyle ze Delaware same w sobie nie jest dobrym miejscem bo trzeba placic podatek i tam i w Polsce wiec nie wyjdzie sie za dobrze. Istnieje mozwliwosc unikniecia podwojnego opodatkowania ale to zalezy od wielu czynnikow. Trzeba przede wszystkim liczyc sie z tym ze moze byc to grubsza inwestycja (aczkolwiek nie zawsze tak jest w zaleznosci od negocjacji), by "wpakowac" depozyt np. w dwie spolki offshore w Delaware i np. na jakiejs azjatyckiej wysepce ktora nie znajduje sie na czarnej liscie OECD. Najlepiej ponegocjowac z kims kto zaklada tego typu spolki i dogadac sie z nim w sprawie ostatecznych kosztow. Kazdy wiec ktory pragnie inwestowac w offshore powinien wpierw zaopatrzec sie w naprawde dobrego radce prawnego. Wszystko po to by byc na biezaco z lista OECD, ktora zmienia sie co jakis czas plus zeby miec kogos uczciwego i profesjonalnego zarazem u boku kto pomoze zalozyc spolke lub spolki offshore.

Edited by lechiacci28

W Delaware mój kolega ma ale obecnie jej nie używa. Powiem Ci że niebawem otworzę gdzieś na seszelach czy podobnym kraju, mam gdzieś jakąś listę. Nie będę w tej spółce widniał a w tej drugiej będę non profit. Masz rację że należy mieć dobrą firmę która Ci to wszystko dobrze obsłuży, ponieważ można mieć przez to problemy, chociaż nie słyszałem aby ktoś jeszcze miał.

Ja slyszalem i to dosc duzo razy jak co niektorzy pozakladali spolki w Delaware wraz z pewna firma urzedujaca na Florydzie, ktora nie miala tak naprawde bladego pojecia o polskim prawie podatkowym i co sie okazalo? Ludzie zlapali haczyk, oplacili wszystko z gory i niedlugo sie cieszyli swoimi spolkami w Delaware, bo US szybko sie do nich przyczepil, do tego stopnia ze tulaja sie teraz po sadach. Na szczescie takich firm obiecujacych nie wiadomo co jest mniej niz tych renomowanych, ktorych powinno sie rzecz jasna trzymac.

Powiem Ci że z jednej strony nie rozumiem tego jak można nie sprawdzić danej firmy, zawsze gdy podejmuje takie decyzję, czytam opinie o firmach, przeglądam większość ofert na rynku i dopiero wybieram. Przecież to nie zakup spodni w sklepie tylko dość znacząca w naszym życiu decyzja a jak piszesz może i również odmienić nasze życie w tym gorszym kierunku :D

zgadza sie. Trzeba najpierw zrobic porzadny wywiad a nie leciec na "hura" i potem miec problemy z US. Napisales ze interesuje cie zalozenie spolki na Seszelach wiec zanim to uczynisz, sprawdz czy nie widnieja Seszele na czarnej liscie OECD. Najlepiej skontaktuj sie z jakas renomowana kancelaria prawnicza ktora poda ci za friko tak jak mi aktualna czarna liste OECD. Ktos kto jest nieswiadomy i zalozy spolke w takim kraju, bedzie miec duzo wieksze problemy niz ci nieswiadomi przepisow w Polsce przy zakladaniu spolek w Delaware a z tego co widze, Seszele sa na liscie otrzymanej od mojego prawnika pod numerem 33. Oczywiscie ta lista nie musi byc juz aktualna, bo czesto sie zmienia, ale dla pewnosci nalezaloby wpierw "przeswietlic" dana jurysdykcje zeby nie miec potem naprawde powaznych problemow, bo w koncu nikt z nas nie lubi byc posadzany np. o pranie brudnych pieniedzy a spolki w kraje z czarnej listy OECD sa automatycznie o to podejrzane. Jesli wejsc juz w obszar offshore to w porzadnym stylu :)

Pozdrawiam i zycze ci udanego wywiadu w sprawie zakladania spolki offshore.

Odnośnie spółek offshore i czarnej oraz szarej listy OECD.

Zakładanie spółek ograniczone jest przez ustawę Prawo dewizowe. Jednak można utworzyć spółkę w każdym państwie świata bez indywidualnego zezwolenia dewizowego, które też baardzo często w ogole nie jest potrzebne.

Lista Ministerstwa Finansów ma znaczenie dla prowadzenia rozliczeń z polskimi kontrahentami - nadaje dodatkowe obowiązki dokumentacyjne.

Na pewno posiadanie takiej spółki nie oznacza podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy. Chyba że sie to robi.

Listy OECD natomiast mają znaczenie dla wyłączeń zawartych w ustawie Prawo dewizowe.

To tak dla przejrzystości dodaje, pozdrawiam i odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam.

A co z kontami zagranicznymi w Holandii, Belgii, Czechach i innych? Niektórzy Polacy mają. Czy można je zaliczyć do kont offshore? Czy ktoś ma może takie i wie, czy trzeba mieć meldunek w danym kraju, spełniać inne warunki, opłaty?

Nie trzeba mieć meldunku, każdy konto poza granicami PL jest offshore. Reszte rzeczy sprawdź w regulaminie banku :) 

Panowie. Chcąc otworzyć spółkę offshore np. Seszele /Panama:

1. To czy muszę mieć konto bankowe za granicą? Nie może to być konto bankowe, które miałem dotychczas w Polsce?

2. Jeśli nie to jak wygląda to jeśli chodzi o waluty. Załóżmy, że mam spółkę zagraniczną, ale za wykonywane usługi otrzymuję PLN.

Wtedy opłacało by mi się mieć konto w walucie PLN prawda?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Oczywiście, że nie może być dotychczasowe, bo  te jest Twoje a nie spółki.

Na spółkę musisz otworzyć odrębny rachunek, w pln możesz otworzyć w Polsce i o ile pamiętam któryś bank na Węgrzech także prowadzi rachunki w pln.

O wymagane dokumenty pytaj w bankach.

Oczywiście, że nie może być dotychczasowe, bo  te jest Twoje a nie spółki.

Na spółkę musisz otworzyć odrębny rachunek, w pln możesz otworzyć w Polsce i o ile pamiętam któryś bank na Węgrzech także prowadzi rachunki w pln.

O wymagane dokumenty pytaj w bankach.

Ok źle to napisałem. Nie chodziło mi o zwykłe konto prywatne czy na działalności co mam. Po prostu o konto założone w Polsce, w banku który znajduje się w Polsce.

Plus konta założone za granicą ale w walucie PLN jak rozumiem nadal są mniej korzystne niż konto w Polsce, bo pewnie wszelkie opłaty za konto będą w np. dolarach/euro i wtedy będzie stosowany kurs waluty. Chciałbym się całkowicie wyzbyć czynnika kursowego.

1. Jakie banki w Polsce oferują konta dla spółek zagranicznych?

2. Rozumiem, że takie konto podlega pod jurysdykcję zagraniczną więc polska skarbówka nie może sprawdzać czy interesować się tym kontem?

Generalnie chodzi mi o to, że jeśli będą wpływy mniejsze/większe na to konto - to żebym nie tłumaczył się nagle skąd mam te pieniądze. Wolę zająć się prowadzeniem swoich usług, a nie wyjaśnianiem.