Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

WarsawTips

[SCAM] Udziały w Telewizja Stonoga

Recommended Posts

Hehehehe... ten Stonoga to ma łeb ( no i kase). Postanawia założyć Telewizję Stonoga. Co będę sie produkował, oto wpis z fanpage na Facebook'u zawierający wszystkie najważniejsze informacje ;)

"Postanowiłem sprzedać 49% udziałów w spółce Telewizja Stonoga Formalnie udziały będzie można sprzedać po zarejestrowaniu spółki w KRS i tak też się stanie.
Spółka TV Stonoga ma kapitał zakładowy w wysokości 1.000.000 zł+ mój wkład , który wyceniam na 101% Zbigniewa Stonogi.(pomysł i ewentualne wsparcie finansowe)
Właścicielem udziałów w całości jest Stark AVG Sp z o.o.
W związku z powyższym ogłaszam przyjmowanie przedpłat na zakup udziałów z terminem podpisania umowy na sierpień 2015 roku w ten sposób, że jednostronnie podpisane umowy poświadczone przez notariusza w Warszawie będą Wam przesyłane DHL należy je podpisać i jeden egzemplarz odesłać do mnie na mój koszt również DHL-em.
2015 r. będzie pierwszym rokiem obrachunkowym.
Do sprzedania jest 9999 udziałów każdy po 300 złotych (nominalnie każdy jest wart 50 zł)
Trudno jest mi dziś ocenić dochodowość przedsięwzięcia.
Jak kupić udział Kwotę 300 zł za jeden należy przelać na konto stark AVG Sp z o.o. ul. Modlińska 335A 03-151 Warszawa
nr rachunku 92 1090 1841 0000 0001 2950 6993 dla zagranicy PL92 1090 1841 0000 0001 2950 6993 WBKPPLPP.
Dowód zapłaty na maila [email protected] wraz z danymi do umowy Imie Nazwisko adres Pesel.
Przez ostatnie miesiące weryfikowałem polskie realia rynku medialnego.
Informacja sama w sobie nie zarabia pieniędzy dlatego większość kanałów informacyjnych jest niezbędną częścią rentownych telewizji rozrywkowych.
Ponieważ część dziennikarzy całymi latami realizowała (co oczywiste) politykę poszczególnych stacji przyszło im z czasem zapłacić cenę z własnej kariery (por np. sprawa Kamila Durczoka).
Postanowiłem wejść w rynek medialny i spróbuję kupić TV Republika o ile się to uda.Wyznaczam sobie czas na rozmowy w tej sprawie 7 dni.Jeżeli akcjonariusze nie będą chcieli sprzedać akcji mam już omówioną i zapiętą na ostatni guzik sprawę zakupu innej istniejącej TV lub założenie swojej od podstaw (z góry trzeba zakładać wyrzucenie w błoto około 5.000.000 zł) do czasu raczkowania na poziomie Telewizji Republika.
Będą u mnie pracowali dziennikarze wykluczeni, a wcześniej bardzo znani i lubiani.
Moja TV będzie telewizją rozrywkowo-publicystyczną.
Planowana odsłona publiczna mojego projektu to 22 sierpnia 2015 roku.Dzień urodzin mojej zamordowanej przez administrację państwową Matki."

ten stonoga to cwana bestia.... wilk z wallstreet, sprzedaje akcje bezwartosciowe a ludzie je chetnie kupuja o_0. Napisalem post pod tym to w 5 sekund zostal usuniety, nastepnie zostalem calkowicie zablokowany. Wg mnie wszyscy co kupili jego jakąkolwiek akcje wtopili hajs. Bo on zarabia tylko na sprzedazy udziałow. Nie rozkreci jednego "byznesu" a juz planuje kolejny, prosze... Tutaj screen na dowod  http://s1.postimg.org/f3palmstr/100noga.jpg

Czego ten Stonoga nie wymyśli, żeby od ludzi kasę wyciągnąć. Najpierw gazeta, potem alkohole, teraz telewizja. Ciekawe co następne?

Edited by mastermind

No i jest jeszcze gra planszowa Stonoga, tylko nie wiedziałem czy wogóle opłaca się robić o tym temat.

Dawno na forum nie wchodziłem, udziały w gazecie kupiłem :D   teraz zamierzam w alkoholach o ile zostało :(  Co do tv to może na kilka się skuszę ;)

Edited by Proel

Ten człowiek odlatuje. Co raz bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Jak ma zatrudnić Durczoka tylko dlatego, że go z TVNu wywalili to już go nie można traktować poważnie...

P. S. Akcje charytatywne organizuje? Biednym ludziom pomaga. To zupełnie jak Marcin P. ;)

Od tego człowieka radzę trzymać się z daleka, mimo że był "antysystemowy". Obecnie nabija swój portfel jakimiś akcjami, promuję twarz Dudy i pewnie planuje kolejne akcje

No i mamy nowego potentata i hurtowego prezesa...

Niejaki Mateusz Młynarczyk, rocznik 92 jest Prezesem:

1) Alkohole Stonoga sp. z o.o. KRS 0000548446, jedynym udziałowcem spółki jest póki co STARK AVG KRS 0000419443 - kapitał 400000 zł Alhohole Stonoga.pdf

2)  Gazeta Stonoga sp. z o.o. KRS 0000548479, jedynym udziałowcem spółki jest póki co STARK AVG KRS 0000419443 - kapitał 200000 zł Gazeta Stonoga.pdf

Do tego ten dzielny młodzian pewnie zostanie prezesem Telewizji Stonoga sp. z o.o., której jedyny udziałowcem będzie STARK AVG KRS 0000419443 - kapitał 1000000 zł

Pan Mateusz szefuje jeszcze:

3) CASHBACK MANAGEMENT GROUP sp. z o.o. KRS 0000516799 w której posiada 92% udziałów - kapitał 5000CASHBACK MANAGEMENT GROUP.pdf, z którego 9500 zł wydatkowano na pokrycie po 90% udziałów w 2 spółkach, którym prezesuje hardcorowy Mateo:

4) AMADEUS sp. z o.o. KRS 0000545069 - kapitał zakładowy 5000 zł AMADEUS.pdf,

5) VIALTON sp. z o.o. KRS  0000543121 - także o kapitale 5000 zł VIALTON.pdf...

Jest też wicprezesem:

6) ESCANTO sp. z o.o. KRS 0000548439 o dość rozdrobnionym kapitale o łącznej wysokości 5000 zł ESCANTO.pdf,

STARK AVG sp. z o.o. KRS 0000419443 będący stuprocentowym właścicielem Alkohole Stonoga sp. z o.o. (kapitał 400000 zł), Gazeta Stonoga sp. z o.o. (kapitał 200000 zł) i TV Stonoga sp. z o.o. w organizacji (kapitał 1.000.000 zł) jest spółką o kapitale zakładowym 5.000 zł, w którym 89% udziałów posiada Iwona Stonoga rocznik 75 a 10% Mikołaj Chyliński rocznik 94 STARK AVG.pdf...

Teraz policzmy...

STARK AVG sp. z o.o. sprzedała lub sprzeda udziały (a właściwe promesę udziałów):

1) w Gazecie Stonoga sp. z o.o. 1900 udziałów wartości nominalnej 95.000 zł za 570.000 zł,

2) w Alkoholach Stonoga  sp. z o. o. 3900 udziałów wartości nominalnej 195.000 zł za 1.117.000 zł,

3) w TV Stonoga sp. z o.o.  9999 udziałów wartości nominalnej 499.950 zł za 2.999.700 zł,

Wychodzi więc, że STARK AVG sp. z o.o. uzyskała:

- dochód brutto ze sprzedaży udziałów w kwocie 4.686.700 zł,

- od czego podatek CIT wyniesie 740.383 zł,

- dochód netto 3.156.367 zł...

- podatek od dywidendy 599.710 zł

- dochód netto dla udziałowców 2.556.657 zł (w tym dla Iwony Stonoga rocznik 75 - 2.275.425 zł ale to nieistotne)

Z tej kwoty 1.600.000 zł można zostawić w spółkach Alkohole, Gazeta i TV jako kapitał zakładowy....

A pozostałe 956.657 zł przeznaczyć na:

- 450000 zł na objęcie przez panią Iwonę Stonoga rocznik 75 90% udziałów w spółce AUTO STONOGA KRS 0000549680 o kapitale 500.000 zł, której prezesem jest Edward Szałowski rocznik 56, skądinąd posiadacz pozostałych 10% udziałów w tej spółce AUTO STONOGA.pdf...

W ten sposób nie wydając żadnego grosza z własnej kieszeni (no może poza opłatami notarialnymi ale to koszt spółki) można się cieszyć pełną kontrolą nad 4 spółkami:

1) Alkohole Stonoga sp. z o.o.,

2) Gazeta Stonoga sp. z o.o.,

3) TV Stonoga sp. z o.o.

4) Auto Stonoga sp. z o.o.

wyposażone w rzeczywisty kapitał 2.100.000 zł łącznie oraz kwotą 406.657 zł na drobne wydatki na prywatnym koncie...

Majstersztyk!

Bo w zasadzie gdyby tak lub podobnie wyglądał rzeczywisty scenariusz to nie ma się czego czepić. Każdy z udziałowców trzech pierwszych spółek podjął ryzyko gospodarcze w oparciu o następujące biznes plany:

Alkohole

Komuna i postkomunistyczne pieszczoty zafundowane społeczeństwu zabiło w nim przedsiębiorczość i każdy się boi ryzykować dorobkiem życia.

Spółka Alkohole Stonoga ma kapitał zakładowy w wysokości 400.000 zł+ mój wkład , który wyceniam na 101% Zbigniewa Stonogi .

Gazeta

Dziś jestem tydzień po rozpoczęciu sprzedaży swojej gazety i wiem jak wyglądają możliwe zyski.

Otóż do tej pory bez marketingu i sprzedaży kanałami powszechnymi (np Kolporter) sprzedała się w ilości 19.277 egzemplarzy.

To wskazuje że rentowność przedsięwzięcia wynosi 181% brutto.

Koszt jednego numeru to ok 23760 zł.

Komuna i postkomunistyczne pieszczoty zafundowane społeczeństwu zabiło w nim przedsiębiorczość i każdy się boi ryzykować dorobkiem życia.

Spółka Gazeta Stonoga ma kapitał zakładowy w wysokości 200.000 zł+ mój wkład , który wyceniam na 101% Zbigniewa Stonogi .

Nawet jeśli mnie zamkną do więzienia to ryzyko jest zerowe a to dlatego, że zarząd wyłonię spośród Was. W przypadku pozbawienia mnie wolności czy śmierci spółka STARK ma Zarząd, który dopełni formalności z Państwem.

Więc gazeta będzie mogła działać nawet beze mnie.

Telewizja

Spółka TV Stonoga ma kapitał zakładowy w wysokości 1.000.000 zł+ mój wkład , który wyceniam na 101% Zbigniewa Stonogi.(pomysł i ewentualne wsparcie finansowe)

Przez ostatnie miesiące weryfikowałem polskie realia rynku medialnego.

Informacja sama w sobie nie zarabia pieniędzy dlatego większość kanałów informacyjnych jest niezbędną częścią rentownych telewizji rozrywkowych.

Ponieważ część dziennikarzy całymi latami realizowała (co oczywiste) politykę poszczególnych stacji przyszło im z czasem zapłacić cenę z własnej kariery (por np. sprawa Kamila Durczoka).

Postanowiłem wejść w rynek medialny i spróbuję kupić TV Republika o ile się to uda.Wyznaczam sobie czas na rozmowy w tej sprawie 7 dni.Jeżeli akcjonariusze nie będą chcieli sprzedać akcji mam już omówioną i zapiętą na ostatni guzik sprawę zakupu innej istniejącej TV lub założenie swojej od podstaw (z góry trzeba zakładać wyrzucenie w błoto około 5.000.000 zł) do czasu raczkowania na poziomie Telewizji Republika.

Będą u mnie pracowali dziennikarze wykluczeni, a wcześniej bardzo znani i lubiani.

Moja TV będzie telewizją rozrywkowo-publicystyczną.

Planowana odsłona publiczna mojego projektu to 22 sierpnia 2015 roku.Dzień urodzin mojej zamordowanej przez administrację państwową Matki."

Tak, tak... To są całe biznesplany przedsięwzięć w które potencjalni wspólnicy STARK AVG sp. z o.o. zdecydowali się zaryzykować swoje pieniądze.

A biznes, jak biznes... Może się nie udać...

Z mojej strony tylko pogratulować pomysłowości w wykorzystaniu swoich 5 minut. W tym naprawdę nie ma żadnego oszustwa... Każdy dobrowolnie wchodził w tak mgliście przedstawione tematy jak wyżej pan Zbigniew Stonoga napisał w ofertach... Potencjalnym wspólnikom życzę powodzenia w biznesie i aż szkoda, że AUTO STONOGA sp. z o.o. nie będziecie partycypowali w zyskach...

A co do Pana Mateusza rocznik 92... Mówią, że młodzież jest leniwa... A ten haruje jak wół...

• Like 1

Proponuje to obejrzeć, ja inwestuje :)  

Polska to na tyle wolny kraj, że każdy może ryzykować swoje pieniądze o ile jakiś przepis mu tego nie zabrania.

Tu nie zabrania...

Można inwestować w mrzonki... I wcale nie zawsze oznacza to stratę kapitału. Historia zna przypadki, że coś co wydawało się nierealne okazało się wielkim sukcesem :)

Powodzenia. Ja odpuszczam...

• Like 1

Po głębszej analizie ja też się z tego wypisałem. Na początku to wyglądało lepiej. Moim zdaniem chodzi tylko o darmowy kredyt. Nie sądzę, żeby ktokolwiek stracił kapitał. Raczej biznesy zostaną zlikwidowane, a każdy po pół roku do roku otrzyma zwrot kapitału + może jakiś nieduży bonus.

zwrot kapitału ma sie rozumiec, "rynkową" wartosc kazdej akcji.... Bo odda conajwyzej tyle ile byly warte akcje w momencie zakupu czyli 50zł.... A ludzie płacili po 300 :D POlak potrafi. 

Ludzie ale hejtujecie na to że polak coś chce zrobić, nic nie robi - źle, chce coś zrobić też źle.... osobiście wolę zainwestować w Stonogę niż w jakiegoś zagranicznego hyipa. Poza tym nie wiem kto normalny zakłada na siebie biznes a w szczególności w pl... 

To że jest cena 300 zł ma spowodować że ludzie nie wyciągną za szybko kasy i biznes jest bardziej stabilny. 

Edited by Proel

To sa cwaniaczki najwyższej klasy... Proszę sobie o nim troche poczytac, bo ludzie w nieswiadomosci zyją. http://wazne-sprawy.pl/stonoga-jest-mi-winien-prawie-milion-zlotych . Zbychu bardzo dobrze wszystko rozegral, jest cwańszy niż lis. Teraz też uważa, dlatego akcje nie sprzedaje on tylko jakas "zmyslona" firma rodziny zeby komornik nie miał mu czego zabrac. Jak mozna ufac takiemu człowiekowi o_0, wyr**cha wszystkich pokolei. Prosze poczytac o jego wyłudzeniach... problemy z fiskusem i tego typu organami za "darmo" sie nie ma.... Biedny pan stonoga pokrzywdzony przez nasze panstwo.

PS: zlotowki bym temu gosciowi nie dal. A co dopiero kupowal akcje "przeplacone" o 250 zł o_0

Tutaj Cię zdziwię, tak wszyscy poważni ludzie robią w biznesie ;)

Wszyscy poważni ludzie wyłudzaja i okradaja panstwo na podatek ? o_0 Akurat znam bardzo dobrze Pana Dariusza Miłek, i jakos jeden z najbogatszych Polakow nie musi okradac naszego panstwa a poprostu firma jest zarejestrowana bodajze gdzies w Beneluxie i tyle.... 

Chyba miales na mysli cwanych, nieudacznikow biznesowych. A nie powaznych ludzi co robia biznesy.

Edited by fixu

Każdy poważny człowiek się bogaci bo to oznacza że naród się bogaci. Spółki z o.o. powstały po to aby z nich korzystać i robią to wszyscy nawet Skarb Państwa.

Państwa sie bogacą ? Pokaz mi ktore. To jest absurd, bo czym wieksze wzrosty ekonomiczne tym ten kraj ma większy dług, jesli sa takie bogate czemu ich nie stac na spłate wlasnych długow ? Jeszcze troche i wszystko pęknie, bedzie BOOM i zbankrutuja panstwa, a pozniej bedzie jak domino jeden kraj bedzie pociagal drugi. Poki co nam Grecja "tylko" zbankrutowala ale dostala kolejny kredyt na ktory ich nie stac i jakos sie toczy. Lecz gdy padnie taka Japonia, USA, Chiny wszystko legnie. Ludzie zyją ponad stan, i to ze USA wydaja sie bardzo rozwiniete to tylko dlatego ze zaciagneli niebotyczny dlug, a teraz zaciagaja nastepne na splate starych o_0.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-USA-przekroczyl-18-000-000-000-000-USD-7226010.html Taki tam 18 bilionowy dług
Ciekawostka taka ze niektore kraje wlasnie jak Włochy czy Francje nie stać juz na spłate samych odsetek, biorą kredyty na splate odsetek (poniewaz budżet im na to nie pozwala) i licza na cud ekonomiczny ze sie "odkują" ciekawe....

Edited by fixu

Właśnie, dobrze napisałeś :) Kraj jest bogaty gdy obywatele są bogaci, dla rządu ile być nie dał kasy i tak będzie MAŁ

Ludzie ale hejtujecie na to że polak coś chce zrobić, nic nie robi - źle, chce coś zrobić też źle.... osobiście wolę zainwestować w Stonogę niż w jakiegoś zagranicznego hyipa. Poza tym nie wiem kto normalny zakłada na siebie biznes a w szczególności w pl... 

Hm...

Inna ocena działań trybuna ludowego od Twojej to zaraz hejtowanie?

To co On chce zrobić to wie tylko On i może Jego najbliżsi współpracownicy. To w co wchodzą inwestorzy wynika z biznesplanów, które przedstawiłem kilka postów wcześniej. Zakres działania każdej ze spółek do przejrzenia w KRS.

Poza tym wbrew pozorom nie inwestujesz w Zbigniewa Stonogę ponieważ On z żadną tych spółek nie ma nic wspólnego ani w sensie zarządczym ani właścicielskim.

W sensie prawnym rzeczywistym beneficjentem wszystkich spółek ze Stonogą w nazwie w rozumieniu przepisów o praniu brudnych pieniędzy (link) jest pani Iwona Stonoga. To ona jest głównym beneficjentem ewentualnego sukcesu spółek, choć możliwe, że nie wydatkowała na te spółki złamanego grosza z własnej kieszeni przed ich powstaniem...

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc kto normalny zakłada na siebie biznes a w szczególności w pl

Bo jeśli to co myślę to Ci odpowiem, że każdy normalny przedsiębiorca i inwestor dąży do odzwierciedlenia swojego zaangażowania w dane przedsięwzięcie bo to gwarantuje mu wypłatę należnego mu zysku. OK czasem robi się to za pośrednictwem specjalnie tworzonych mechanizmów optymalizacyjnych ale w zasadzie nigdy poprzez firmanctwo, bo to nie tylko przestępstwo skarbowe ale też potencjalna droga przez mękę w odzyskaniu swojego od firmata.

To że jest cena 300 zł ma spowodować że ludzie nie wyciągną za szybko kasy i biznes jest bardziej stabilny.

A niby jak mieliby "wyciągnąć"?

To nie umowa rachunku bankowego lub depozytu nieprawwidłowego lecz zakup udziału w spółce.

Nie da się spółce powiedzieć ja już nie chcę być wspólnikiem, biorę zabawki, oddawać kasę...

Nie da się też odstąpić od umowy i zwrócić je sprzedającej spółce?

Udziały te możesz w zasadzie jedynie sprzedać jeśli znajdziesz kupca. I to pewnie za zgodą Zarządu spółki.

Nie jestem pewien czy wiesz w co wchodzisz i co w zamian za te 300 zł dostajesz..

To sa cwaniaczki najwyższej klasy... Proszę sobie o nim troche poczytac, bo ludzie w nieswiadomosci zyją. http://wazne-sprawy.pl/stonoga-jest-mi-winien-prawie-milion-zlotych . Zbychu bardzo dobrze wszystko rozegral, jest cwańszy niż lis. Teraz też uważa, dlatego akcje nie sprzedaje on tylko jakas "zmyslona" firma rodziny zeby komornik nie miał mu czego zabrac. Jak mozna ufac takiemu człowiekowi o_0, wyr**cha wszystkich pokolei. Prosze poczytac o jego wyłudzeniach... problemy z fiskusem i tego typu organami za "darmo" sie nie ma.... Biedny pan stonoga pokrzywdzony przez nasze panstwo.

No, to  nie do końca tak.

Problemy ze skarbówką najczęściej nie zawsze biorą się z winy podatnika. 

Niejednego uczciwego przedsiębiorcę zniszczyli skarbowi i często problemy zaczęły się właśnie od skredytowania się przez Skarb Państwa, kwotą winien zwrócić przedsiębiorcy za VAT. Tak też ponoć było w przypadku naszego Bohatera... A brak oczekiwanej od skarbowych kwoty to często droga do sądów, komorników...

Tutaj Cię zdziwię, tak wszyscy poważni ludzie robią w biznesie ;)

Co robią niby poważni ludzie?

Grają w kulki?

Bo o ile jestem w stanie zrozumieć, że mniej lub bardziej legalnie robią wszystko by jak najmniejszy haracz oddać Państwu to kompletnie nie zgadzam się z Tobą, że poważni ludzie robią w konia wspólników czy kontrahentów.

W stosunkach handlowych zawsze obowiązywała uczciwość kupiecka i zasada, że słowo jest warte więcej niż pieniądze. Zawsze też były wśród kupców czarne owce, teraz może jest ich nawet więcej ale nie próbuj mi wmawiać, że dziś ww. zasada jest wyjątkiem a nie zasadą...

Każdy poważny człowiek się bogaci bo to oznacza że naród się bogaci. Spółki z o.o. powstały po to aby z nich korzystać i robią to wszyscy nawet Skarb Państwa.

Zonk!

Naród się nie bogaci, bo Naród nie ma wspólnej kasy...

Nie byłbym też pewien czy podany przez Ciebie powód legł u podstaw stworzenia instytucji spółek handlowych, w tym spółki z o.o.

Oczywiście, masz rację, że skoro prawo pozwala na zakładanie spółek handlowych to można je zakładać. Powiem więcej. Skoro pozwala sprzedawać udziały to można je sprzedawać...

Tylko popatrz co wyszło w wyniku działań wokół spółek Stonoga:

1) Osoby, które wydały na zakup udziałów spółek Gazeta, Alkohole,  i TV kwotę 4.686.700 zł posiadają w tych spółkach prawo do udziału w zyskach odpowiednio 47,5%, 48,75% i 50%...

2) osoby, które w ww. spółki włożyły  810.000 zł posiadają prawo do udziału w zyskach tych spółek odpowiednio 52,5%, 51,25% i 50%, w tym Pani Iwona rocznik 75, która włożyła w te spółki łącznie 729045 zł uczestniczy w zyskach w 47,25%, 46,13% i 45%, w pozostałej części w zyskach tych spółek uczestniczy pan Mikołaj rocznik 94, który wyłożył 81.005 zł,

3) warto nadmienić, że środki, o których mowa w punkcie 2 pochodziły najpewniej z zysku ze sprzedaży udziałów osobom z punktu 1...

4) ze środków tych najpewniej też pani Iwona rocznik 75 opłaciła udziały w spółce Auto Stonoga  w wysokości 450.000 zł i uczestniczy w zyskach tejże w 90%...

Rozliczmy więc na co poszło owe 4.686.700 zł:

1) opłacenie udziałów w spółkach Gazeta, Alkohole, TV i Auto - 2.050.000 zł,

2) podatki dochodowe - 1.340.093 zł,

3) w kieszeni głównych udziałowców po opodatkowaniu 1.296.607 zł (nie jak pisałem w poprzednim poście 406.657 zł), w tym w kieszeni Pani Iwony rocznik 75 - 1.166.946 zł) i to w sytuacji kiedy żadna ze spółek nie zarobiła jeszcze ani centa!

Teraz wyobraźmy sobie dwa scenariusze...

Scenariusz 1. Gazeta, Alkohole, TV nie podejmują działalności i podjęta jest uchwała o ich likwidacji

Zakładając, że nie wygenerowały żadnych kosztów i zobowiązań w wyniku likwidacji:

1) drobi udziałowcy, którzy zapłacili za udziały 4.686.700 zł otrzymają zwrot kapitału 789.950 zł,

2) Główni udziałowcy otrzymają zwrot 810.950 zł, co nawet w razie opodatkowania CIT da im 656.141 zł, w tym dla Pani Iwony rocznik 75 - 590.526 zł,

3) Pani Iwonie rocznik 75 zostanie spółka Auto Stonoga...

Scenariusz 1. W jakiś czasie Gazeta, Alkohole, TV i Auto uzyskują zysk brutto w wysokości 200% kapitału zakładowego

Czyli w przypadku wypłacenia dywidendy: 

Gazeta - 400.000 zł brutto, podatki 137.560 zł, dywidenda netto dla drobnych (tych którzy wpłacili łącznie 4.686.700) - 124.659 zł a dla Pani Iwony rocznik 75 - 124.003 zł,

Alkohole - 800.000 zł brutto, podatki 275.120 zł, dywidenda netto dla drobnych - 255.879 zł a dla Pani Iwony rocznik 75 - 242.101 zł,

TV - 2.000.000 zł, brutto, podatki 687.800 zł, dywidenda netto dla drobnych - 656.034 zł a dla Pani Iwony rocznik 75 - 590.549 zł,

Auto - 1.000.000 zł  brutto, podatki 343.900 zł, dywidenda netto dla drobnych - 0 zł a dla Pani Iwony rocznik 75 - 590.490 zł,

Ł

• Like 2

Dlatego popieram Stonogę.

Ja też popierałem dopóki nie przeszliśmy do konkretów. Nie tylko w biznesie, ale i w polityce. Bardzo możliwe, że Pan Stonoga ma szczęście w biznesie i jest stworzony do robienia pieniędzy z tym, że nie chciałbym na tym polegać.

Jak potrzebuje 5 000 000 PLN na niezależną TV to nie ma problemu. Dołożę do tego cegiełkę, ale niech mi wytłumaczy dlaczego akurat tyle. Jako inwestor chcę wiedzieć skąd się wzięło 5 000 000 PLN, a nie 2 500 000 PLN albo 10 000 000 PLN. 

Ten tekst o biznesplanie był śmieszny. Rozumiem, że jak ktoś otwiera budkę z kebabem to może nie robić biznesplanu, bo jak nie wypali to się zwinie czy przekwalifikuje, ale przy biznesach tej wielkości należałoby wiedzieć w jakim kierunku się zmierza i jak do tego dość. Stąd pilot Boeinga musi być lepiej wyszkolony niż kierowca samochodu osobowego i musi pewne rzeczy mieć w mięśniach, a nie liczyć na to, że jak coś nie zadziała to jakoś to będzie...

Pepperoniss proszę Cie skoro nie rozumiesz co napisałem to chociaż nie wprowadzaj innych w błąd. Nie chce mi się schodzić do Twojego poziomu dyskusji i tego co nazywasz biznesplanem a nie jest nawet planem a wizją.

Prowadzę spółkę od ponad 10 lat, zatrudniam kilkanaście osób i nigdzie nie figuruje, dlaczego? Nie przed obawą przed kimkolwiek, po prostu nie szukam sławy, pieniądze lubią ciszę i spokój, zrozumiałem to kiedy cwaniakowałem jak Ty i na dobre mi to nie wyszło. Ten co najwięcej krzyczy (przeważnie dzieciaki którzy za dużo filmów i książek się naczytali) ile biznesów zrobił, ile to firm nie ma, tak na prawdę nie ma nic oprócz szumu wokół siebie.

Hackmaniak zapraszam do Warszawy, pojedziemy razem na Modlińską do Zbyszka (byłem przed wczoraj na chwilę obejrzeć autka - planuje zakup), zobaczysz jak wszystko jest rozbudowane, dowiesz się kilka rzeczy gdzie nigdzie nie przeczytasz ani nie ściągniesz ;)

Co do tych biznesów, które oferuje Stonoga:

Każdy biznes kiedyś się skończy, nie wiemy jak dalej potoczy się spółka, chociaż ... ;) 

Ci którzy chcą wiedzieć więcej i mają trochę oleju w głowie - wiedzą, tacy którzy robią tylko szum, nigdy nie będą informowani a tylko podstawy dostępne dla każdego będą wiedzieć i tym będą żyli i zapewne z tym umrą bo tak jak napisałem pieniądze lubią ciszę i spokój :)

Ym... Co rusz widzę, że ten cały Stonoga nowe biznesy zakłada. A to gazety, alkohole, teraz telewizja... Ciekawe co z tego wyjdzie.