Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Recommended Posts

Od 1 stycznia 2013 zmieniły się przepisy dotyczące współpracy polsko-cypryjskiej, ale Polacy i tak znaleźli na to sposób :-)

 

http://wyborcza.biz/Prawo/1,128894,12700171,Koniec_raju_podatkowego_na_Cyprze__Juz_wiadomo_jak.html

 

 

Choć ostatnimi czasy w prasie finansowej często można przeczytać, że wkrótce Cypr przestanie być "rajem podatkowym" dla Polaków, to w rzeczywistości nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Co dokładnie zmieni się po 1 stycznia 2013 roku? Najważniejsze zmiany dla polskich podatników posiadających spółkę na Cyprze dotyczą:

 

- sposobu opodatkowania wynagrodzeń dyrektorów - dochód od wynagrodzenia będzie podlegał opodatkowaniu w państwie miejsca zamieszkania lub siedziby dyrektorów. Oznacza to, iż dochody polskich rezydentów podatkowych pełniących funkcje dyrektorów spółki cypryjskiej będą podlegać w całości opodatkowaniu w Polsce. Dotychczas nie podlegały one opodatkowaniu ani w Polsce, ani na Cyprze;

 

- likwidacji tzw. zasady "tax sparing", czyli fikcyjnego zaliczenia - podatek z tytułu dywidend podlegać będzie pomniejszeniu wyłącznie o podatek faktycznie zapłacony na Cyprze. W konsekwencji wprowadzonych zmian, dywidenda wypłacana bezpośrednio ze spółki cypryjskiej do jej polskiego udziałowca będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce podatkiem w wysokości 19%, dotychczas było to tylko 9%;

 

- obniżenia podatku u źródła (podatku płaconego w kraju powstania dochodu) z tytułu wypłaty dywidendy oraz odsetek z 10 % do 5 %

 

Cypr nadal z możliwościami

 

Również po 1 stycznia 2013 r. możliwe będzie wypłacanie dywidend z Cypru do Polski bez jakiegokolwiek podatku dochodowego. Wymaga to założenia na Cyprze dodatkowej spółki osobowej, która będzie posiadała udziały w jednej lub kilku spółkach kapitałowych również zlokalizowanych na Cyprze. W takiej spółce osoba fizyczna z Polski będzie wspólnikiem o ograniczonej odpowiedzialności, który nie prowadzi spraw spółki, czyli odpowiednikiem komandytariusza w polskiej spółce komandytowej. Z kolei, wspólnikiem odpowiadającym za zobowiązania spółki osobowej, a więc odpowiednikiem komplementariusza w polskiej spółce komandytowej, byłaby spółka kapitałowa z siedzibą na Cyprze.

 

Wspomniana spółka osobowa posiadałaby udziały w innych spółkach kapitałowych na Cyprze i prowadziłaby typową działalność holdingową. Spółka osobowa jest uważana zarówno w cypryjskim, jak i w polskim prawie za transparentną podatkowo - podatek jest odprowadzany bezpośrednio przez wspólników.

 

W tym przypadku odbiorcą dywidendy będą wspólnicy spółki osobowej. Zgodnie z polsko - cypryjską umową o unikaniu podwójnego opodatkowania, dywidendy wypłacone przez spółkę mającą siedzibę w umawiającym się państwie (tutaj Cyprze), osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim umawiającym się państwie (w tym przypadku w Polsce), mogą być opodatkowane w tym drugim państwie. Nie ma to jednak zastosowania, jeżeli odbiorca dywidend będący rezydentem jednego z umawiających się państw (tutaj osoba fizyczna będąca rezydentem Polski) wykonuje w drugim umawiającym się państwie, w którym znajduje się siedziba spółki wypłacającej dywidendy (tutaj na Cyprze), działalność zarobkową przez położony w tym państwie zakład, pod warunkiem, że udział, z którego wypłaca się dywidendy rzeczywiście wiąże się z działalnością takiego zakładu.

 

W rezultacie oznacza to, że dochód, który uzyskałby polski rezydent podatkowy, będący wspólnikiem cypryjskiej spółki osobowej, z tytułu uczestnictwa w tej spółce, a w szczególności w postaci otrzymywanych dywidend wypłacanych przez spółkę kapitałową na Cyprze, może być opodatkowany na Cyprze.

 

Z kolei, w sytuacji, gdy polski rezydent podatkowy osiąga dochód, który może być opodatkowany na Cyprze, Polska powinna zwolnić taki dochód od opodatkowania. Zgodnie z prawem cypryjskim, dywidenda wypłacona przez spółkę kapitałową na Cyprze do jej cypryjskiego udziałowca, czyli do cypryjskiej spółki osobowej, będzie zwolniona z opodatkowania.

 

Alternatywne możliwości

 

Warto też zauważyć, że analogiczną korzyść można uzyskać, jeśli właścicielem spółki kapitałowej na Cyprze będzie spółka osobowa na Słowacji, której wspólnikami będą rezydenci Polski. Ponadto, utrzymanie korzyści związanych z wypłatą pensji dyrektorskich będzie możliwe, jeśli pensje dyrektorskie nie będę wypłacane przez spółkę zlokalizowaną na Cyprze, ale przez spółkę zarejestrowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Podsumowanie

 

Planowane zmiany w polsko - cypryjskiej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania niewątpliwie skomplikują polskiemu podatnikowi, będącemu udziałowcem spółki cypryjskiej, swobodny dostęp do środków finansowych zgromadzonych w tejże spółce. Jednakże, przyjazny i liberalny system podatkowy na Cyprze, w powiązaniu z zaprezentowanymi możliwościami efektywnej wypłaty środków finansowych, powodują, że Cypr jest i nadal będzie atrakcyjną jurysdykcją dla polskich przedsiębiorców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjazny i liberalny system podatkowy na Cyprze, w połączeniu z możliwościami efektywnej wypłaty środków, pozwala właśnie na masową kradzież znacznej części zgromadzonych na rachunkach bankowych obywateli Cypru oszczędności. Oczywiście odbyło się to pod nakazem Brukseli (reprezentującej nagrodzoną niedawno pokojową nagrodą Nobla Unii Europejskiej). To wszystko w imię ratowania biedaków bankierów zagrożonych bankructwem, a nazywa się to "ratowaniem stabilności finansowej Cypru". W kontekście Cypru ciekawe wydaje się być bezpieczeństwo naszych oszczędności na krajowych rachunkach bankowych. Czy casus Cypru nie stanie się inspiracją dla działań MF, oczywiście w ramach "solidarności społecznej", "sprawiedliwego społecznie podziału obciążeń" czy jakiegoś innego "demokratycznego" działania mającego na celu wyłącznie dobro obywateli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten casus nasunal mi jeden glowny wniosek, w momencie wplaty pieniedzy na konto bankowe, to juz nie sa twoje pieniadze, i w kazdej chwili mozesz stracic nad nimi kontrole. Krotka mamy pamiec, ale na poczatku lat 90 bankructwa bankow byly na porzadku dziennym (np BDK w Lublinie), i niewielka czesc pieniedzy mozna bylo odzyskac.

Przypadek Cypru jest majstersztykiem, potajemne wprowadzenie regulacji, szybkie zamkniecie wszystkich bankow na Cyprze, aby nikt przypadkiem nie wyplacil 1 euro, i panika finansowa gotowa. Przelozcie to sobie na nasze podworko, w razie podobnych regulacji nikt nawet nie zdazy zareagowac. A ile osob trzyma wszystkie oszczednosci w bankach? Za co nastepnego dnia zrobic zakupy w sklepie? Czy te sklepy beda otwarte? Czy nie zabraknie za chwile towaru na polkach? Na ile wystarczy tobie odlozona gotowka pod poduszka?

 

Bylby armagedon, i niewiele potrzeba, aby znalezc i urzeczywistnic punkt zapalny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivaho a w takiej sytuacje będą też zadowoli ludzie. Ci co mają na kontach minus. Będą się cieszyć z tego że im nic nie zabiorą. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie jest tak, bankructwo banku nie powoduje umorzenia wierzytelnosci, przejmie ja inny bank czy instytucja :)
Czy myslisz, ze na Cyprze komus w tym momencie umorzono na koncie dlugi? Mamy tam tylko doczynienia z kradzieza czesci oszczednosci wszystkich klientow bankow, co nazywane jest "nowym jednorazowym podatkiem" albo "wkładem do finansowej stabilności".
Widzisz, tak juz jest, ze jak bank narobi dlugow to dostaje umorzenia i dotacje, a jak obywatel narobi dlugow to musi je splacic albo oglosic tzw. cywilne bankructwo. Nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie :)
 

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy" Alexis de Tocqueville

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem o tym że długi im nie znikną. Ale teoretycznie państwo by to zrobiło i 90% polaków by miał oszczędności w banku (10% to ci co są przy "korycie"), i każdemu by coś wzięli to by musieli się obawiać czegoś w stylu pospolitego ruszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
             Przypadek Cypru jest majstersztykiem, potajemne wprowadzenie regulacji, szybkie zamkniecie wszystkich bankow na Cyprze, aby nikt przypadkiem nie wyplacil 1 euro, i panika finansowa gotowa.

 

Absolutnie nic osobistego, tylko to "nikt" lepiej zamienić na "prawie-nikt" albo "nikt poza wybranymi". To jest detal, ten aspekt jest też dla mnie najbardziej interesujący. Dlaczego właśnie teraz to wybuchło, Cypr miał problemy też wcześniej. Kto na całej sytuacji może najwięcej zyskać?

 

Logicznie rzecz biorąc, często "ktoś" wie wcześniej, taka informacja ma dużą wartość. Szukałem potwierdzenia i znalazłem: Wiadomość z 20 marca, "Sources quoted by Reuters said that over €2 billion of Russian money has been withdrawn from Cyprus in recent days".

 

http://www.euractiv.com/euro-finance/cyprus-bailout-feature-high-eu-r-news-518620

 

Tutaj źródło: "According to Thomas Keane, co-founder of Cyprus-based law firm Keane Vgenopoulou & Associates LLC, Russian depositors took about 2 billion euros out of Cyprus in the 10 days before the EU bailout was announced."

 

http://www.reuters.com/article/2013/03/19/us-russia-cyprus-idUSBRE92I0V120130319

 

 

KTOŚ wiedział troszkę wcześniej. Ciekawą wiadomość znalazłem też na polskim portalu (nie jest to super wiarygodny portal, nie znalazłem niestety tej wiadomości po angielsku (może tłumaczenie było z innych słów niż szukałem, mogła być tłumaczona z greki). Wklejam co mam: "Takis, od 23 lat pracujący w Laiki (Laiki Bank). Potem jednak rozpogadza się i dodaje: Właśnie dostałem wiadomość od kolegi z banku. Wyciągnęli z komputera listę VIP-ów, którzy w zeszłym tygodniu przerzucili za granicę swoje miliony. Jak zamkną nasz bank, wydrukujemy ich nazwiska na ulotkach i rozrzucimy po całym mieście, będzie bal. To się nazywa demokracja."

 

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/siodmy;dzien;bez;bankow;cypryjczycy;wykupuja;zywnosc,11,0,1274635.html

 

Teza: To była zaledwie ucieczka z pieniędzmi aby uniknąć nowego podatku od depozytów.

Kontra: To dlaczego czekali prawie do ostatniej chwili? Takiej kwoty nie wycofuje się przez przypadek. Nie znalazłem wiadomości by był znany wcześniej jakiś "termin końcowy" dla Cypru. Cypr prosił o kasę od dawna. Dlaczego właśnie teraz ten problem? Standardowo, admini HYIP-a zawsze zarabiają, szczególnie gdy on upada.

 

Dodatkowo: Jeśli ktoś mający fundusze wiedział o takim planowanym działaniu, mógł to dodatkowo wykorzystać, przez jakąś ciekawą spekulację. Gdybym miał fundusze i wiedział wcześniej, chyba święty by nie wykorzystał. Ceny których aktywów teraz wzrosną? Których spadną? Jakie typy?

Edited by Indinavir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie, iz mozna dodac "prawie nikt", moze tez byc tak, ze byla to decyzja polityczna. Nie wolno zapominac, ze pieniadze rosyjskie to pieniadze glownie mafijne, czyli pieniadze rowniez rosyjskich politykow czy sluzb. Mozliwe wiec, choc to czysta spekulacja, ze pozwolono na ten transfer bo inaczej Rosjanie mogliby probowac te pieniadze sobie odebrac na rozne sposoby :)

 

Tutaj tez cos na ten temat:

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-finanse/27946,cypr-w-panice.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawie to się skończyło... Jak dla mnie optymalizacja w ramach Unii to zbyt duże ryzyko.

Na wszystko mają wgląd i w końcu znajdą paragraf, pomimo tego, że na pierwszy rzut oka działalność wydaje się być w pełni legalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to prawda że Teraz Reserved przeniosła swoją działalność Do Raju Podatkowego na Cypr i Emiratów Arabskich ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posts

  • Update #69 Wynik drugiego tygodnia sierpnia taki sam jak pierwszego: 1,4%.
  • Witam Bardzo bym prosił o pomoc w możliwości wypłaty krok po kroku moich zarobionych środków na koncie na stronie ww-mmc.com. Jakby nie ten dział to przepraszam Pozdrawiam
  • Testuje od miesiąca fajne i póki co dobrze radzące sobie narzędzie do tradingu na SPOT Dziś widać Ja zwiększyłem sobie kapitał z 600$ na 1000/1200. Stwierdziłem, że jeśli już zapłaciłem, a koszt zwrócił się w miesiąc to niech trochę szybciej pozarabia. Kapitał na transakcje z 21$ wzrósł analogicznie do przydzielonego depozytu i teraz jest to 42$ na 1 zakup. Zobaczymy jak się zachowa to teraz po tych lekkich wzrostach. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie. Czy warto handlować na niższych depozytach oraz jak to uruchomić ? Wydaj mi się, że tak, ja testuje jak ten algorytm radzi sobie z depozytem 100$ i 11$ na transakcję co jest 11% od kapitału i jest całkiem spoko. Kapitał, który wpisujemy w BALANCE jest tylko informacją dla algorytmu ile posiada środków na zakupy co dostosowuje już automatycznie. Czy można wystartować na niższym depozycie? Tak. Można np. obniżyć wartość każdej transakcji o połowę. Przy standardowym ustawieniu i 600$ wielkość transakcji to ~20$. Czyli algorytm angażuje do tradingu tylko 3-4% kapitału. Można też ustawić na 11$ co jest minimalną kwotą zakupu na giełdach. Wtedy też można zmniejszyć depozyt o połowę i handlować kwotą 300$ i praktycznie osiągamy ten sam wynik. Bo 11$ od kwoty 300$ jest kwotą 3-4% Czy można zacząć z bardzo niskiej kwoty np. od 100$? Teoretycznie można, jednak kwota pojedynczej transakcji to ciągle 11$ i to jest 11$ od kapitału, gdzie 11$ od kapitału 300$ to już tylko ~ 3.7% Jak wystartować z niższą kwotą? Wszystko, co wystarczy zrobić to podczas tworzenia nowej pary do tradingu, należy zmienić kilka rzeczy. Trading z EazyBot można zacząć nawet od 100$ na jedną parę, wszystko, co należy zrobić to podczas uruchamiania pary walutowej odznaczyć „use deafult Configurations” a następnie ustawić „initial order” min. 11$ co jest 11% od kapitału.  
  • Update #68 Wynik pierwszego tygodnia sierpnia: 1,4%. Wypłata punktualnie na koncie, jak zawsze ósmego dnia miesiąca - dowód tutaj. Najnowszy newsletter:  
  • Bux na skrypcie BitScript.

   dane dla konta Standard
   ilość reklam : 8
   wartość: 3 - 1 satoshi
   klik poleconego: 10%
   max. DR: No limit
   max. RR: //////
   minimum do wypłaty: 200 satoshi
   metody wypłat: FaucetPay
   czas oczekiwania: Instant
   odstęp między wypłatami: 0
   dzienny zarobek: 20+ satoshi

   link polecający: ADSATOSH  
×