Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

slawek107

Sprzedaż monet

Recommended Posts

Witam

Chciałem zapytać szanownych forumowiczów gdzie można sprzedać monety kolekcjonerskie?

Jestem kompletnie zielony w tym temacie. Sprawa mnie zainteresowała ponieważ będę robił porządki

w domu rodzinnym i z tego co ustaliłem jest w szufladach kilkanaście monet. Jaką mają wartość?

Nie mam pojęcia? Jak to ustalić? Od czego zacząć? 

Temat będę starał się uzupełniać w pełne informacje o tych monetach. Narazie wiem tyle że są :o

Jak wpadną mi w ręcę dam znać i liczę że pomożecie ustalić mi czy są coś warte czy to tylko złom.

Allegro>Kolekcje>Numizmatyka :) Chętnie obejrzę te monetki. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem w takich miejscach leżakują sobie dość wartościowe egzemplarze :)

• Like 1

Sciągnij katalogi monet, na podstawie tego możesz mniej więcej wycenić. Dodatkowo w Mennicy Państwowej znaleźć człowieka który Ci doradzi lub kogoś poleci. Miałem kontakt, ale gdzieś zawieruszyłem wizytówkę :(

• Like 1

Monety wpadły mi w ręce. Jednak z tego co zobaczyłem to tylko "złom". Jedna moneta jest srebrna nominał 1000zł Jan Paweł II ale jej wartość

jest znikoma. Czyli skarbów nie było :( Przy owych porządkach znalazłem kilka klaserów ze znaczkami są tam całe kolekcje z lat 1964-80

ale czy to ma wartość? Filataletistą nie jestem ale jak czas pozwoli to temat będę zgłębiał.

Multi konto

SPAMER

Edited by Robertpl

Witam serdecznie,

Jako że jestem nowym użytkownikiem i nie mogę zakładać jeszcze własnego tematu to odświeżę tego starego posta :P 

Mam pytanie tyczące się możliwości zarobku na poniższej monecie: 

https://www.skarbnicanarodowa.pl/odrodzenie?ac=52014382&utm_source=ENNA_Universo_Media_TopOffers_bulk&utm_medium=ENNA-emailing&utm_campaign=52014382_ENNA_BHO_1509_Universo_Media_TopOffers

Poniżej informacje:

Medal został wybity w najwyższej jakości menniczej. Preferencyjna cena emisji -tylko 49 zł (+12,95 zł koszty pakowania i przesyłki) obowiązuje jedynie przez 5 dni od otrzymania niniejszego komunikatu.
Jeśli potwierdzą Państwo teraz rezerwację tej emisji, otrzymają Państwo medal wraz z Certyfikatem Autentyczności gwarantującym najwyższą jakość menniczą oraz platerowanie24-karatowym złotem.
Uwaga! Limitowana emisja z okazji Święta Niepodległości to jedynie 25 000 egzemplarzy. Niewiele osób ma szansę zdobyć swój egzemplarz tego wyjątkowego medalu.

I tu moje pytanie, przy emisji 25 tys egzemplarzy jaka jest szansa na wzrost wartości i czy będzie to w miarę opłacalne przy koszcie własnym. 61,95?

Pozdrawiam,

daruj sobie. zwykły krążek podobnie jak wszystkie tego typu oferty.

• Like 1

Ta cała Skarbnica Narodowa to po prostu firma o takiej nazwie. Nie ma to nic wspólnego z produkcją monet, zresztą nawet w opisie jest medal, a nie moneta. Taka firma nie może produkować i sprzedawać monet. Kupno takich medali to tylko wyrzucanie pieniędzy bo nikt od ciebie tego nie odkupi, co najwyżej jakiś złotnik za cenę kruszcu, a dostaniesz za to góra parę-parenaście zł, jeżeli w ogóle coś.. Bo tam nic nie pisze z czego to jest wybite tylko pisze, że platerowane złotem.

Jeżeli chcesz kupić jakąś wartościową monete to tutaj masz plan emisyjny na ten rok i poprzednie lata:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe.html

Numizmatyka to trudny temat i jest to inwestycja raczej bardzo długoterminowa. NBP jakiś czas temu trochę zminiło swoją politykę emisyjną i nakłady monet są troche mniejsze przez co ceny trzymają poziom. Moim zdaniem dalej za duże. Ale z zakupami to bym się wstrzymał bo nawet dzisiaj srebrne monety sprzed paru lat można kupić w internecie taniej niż w dniu emisji.. Był okres, że NBP wypuszczało takie nakłady, że na allegro można było te same monety kupić kilka-kilkadziesiąt złotych taniej już po paru dniach od emisji..

Witam, aby nie zakładać tematu napiszę tutaj pomimo iż temat stary, wujek dał mi po swoim zmarłym synu klasery z monetami i jest jedna do której jest dołączona karteczka z napisem mówiącym iż pochodzi z okolic 1200r wielkością przypominająca nasze 5 gr jest czarna i zniszczona niestety mam słaby aparat i nic nie widać na zdjęciu. Miałby ktoś namiar na jakiegoś znawcę z okolic Poznania ?

PS

Proszę nie składać ofert, nie jest na sprzedaż

Edited by nokinajan

Na takich "fachowców" to trzeba uważać, bo może ci nawciskać kitów, że moneta jest ileś tam warta i on ją od ciebie kupi, a okaże się, że moneta jest dużo więcej warta.. Najlepiej to na jakimś forum numizmatycznym się o to zapytać, tylko musisz mieć dobre zdjęcia lub skan tej monety.

Zobacz tutaj: http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/

No tak, naciągaczy wszędzie pełno ale nie chcę tego sprzedać, wszak pamiątka rodzinna, raczej szukam rozeznania co to jest oraz podpytania o inne bo około 200 sztuk mam w sumie.

Ale w sumie masz rację na forum jak jeden gościu napisze, że kupi za 100zł to zaraz dziesięciu innych zrobi mu na złość i napisze faktyczną wartość :D Dzięki za odpowiedź porobię skany i popytam na forach.

Jeżeli to w większości polskie monety to tu jest internetowy katalog: http://www.katalogmonet.pl/

Jak już zidentyfikujesz monety to sam możesz zrobić wycenę na podstawie cen z allegro lub innych serwisów aukcyjnych bo w katalogach czasem podają jakieś kosmiczne wartości, a potem się okazuje, że moneta chodzi za 10 razy mniej na allegro.. Jeżeli to jakieś zagraniczne monety i nie ma ich na allegro to poszukaj na ebayu lub po prostu wpisz w google :)

Bezpłatne ogłoszenia można dodawać na pokato.pl. Mają całkiem niezły ruch. Możliwości jest wiele tak jak sprzedażowych stron i portali aukcyjnych.