Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

shadyx

Pierwsza firma. W którym 'raju'?

Recommended Posts

Przeczytałem trochę internetów już na ten temat, ale zależy mi głównie na opinii innych z tego forum, bo znajdą się pewnie tacy, którzy swoją firmę maja zarejestrowaną daleko z Eurokołchozu.

Jedno proste pytanie. Pierwsza firma, gdzie najlepiej, a gdzie najgorzej?

Zależy co robisz... Na start polecam jednak AiP;)

Dużo zależy od tego jakim kapitałem dysponujesz by założyć firmę poza UE. Jurysdykcji do wyboru jest całe mnóstwo. Są tańsze jak również dużo droższe obszary offshore. Wszystko też zależy od znalezienia odpowiedniej kancelarii prawnej (najlepiej w Polsce lub w innym kraju w zależności od tego gdzie jest się zameldowanym na stałe), która nie weźmie sobie za dużo prowizji dla siebie oraz posiada w pakiecie rejestrację spółki w państwie które cię interesuje oraz posiada odpowiednią wiedzę odnośnie optymalizacji podatkowej tak by załatwić wszystko zgodnie z obowiązującym w danym kraju prawem (Polsce czy gdzie indziej). Jak napisałem na początku, kapitał na otworzenie oraz prowadzenie spółki offshore odgrywa tu pierwszorzędną rolę. Potem wystarczy przebierać w ofertach oraz poszukać odpowiednich prawników bo na własną rękę nie polecam działać nikomu, kto dopiero po raz pierwszy mają styczność z założeniem spółki offshore.

Edited by lechiacci28

Troszkę temat olałem, a przydałoby się coś zrobić w tym kierunku. Mam parę pytań do osób, które już miały z tym wszystkim styczność.

Po pierwsze:

Powiedzmy, że mam zamiar kupować coś za granicą i sprzedawać tutaj. NIe uśmiecha mi się płacić 500zł ZUSu i oddawać 50% zarobionej kasy do kasy państwa. Planuję założyć firmę w raju podatkowym. Ważna sprawa, która już mnie nurtuje. Kupuje towar w kraju A, sprowadzam go do siebie (zapewne do domu), ale firma zarejstrowana jest w raju podatkowym. Jak w tym momencie wygląda moje zoobowiązanie wobec państwa do ktorego sprowadzam towar?

2) Rozumiem, że mając firmę legalnie mogę wystawić FA VAT?

3) Czy sprowadzając towar do Polski płacę dodatkowo na granicy 23% VAT?

4) Na co generlanie mam zwrócić uwagę, by z opłacalnego nie stać się nieopłacalnym?

Przestań tak ciężko myśleć o tych rajach. Przy fizycznym towarze w zasadzie nie da się tego zrealizować. Podatek Vat zapłacisz tak czy siak.

Zus 500zł jest prawie w całości odliczalny od podatku więc nawet go nie zauważysz. Nie wiem kto Ci nagadał, że podatek w polsce wynosi 50%.

W ogóle to naprawdę radzę Ci iść na początek do AIPów. Za 250zł/miesięcznie dostaniesz możliwość wystawiania f.vat, księgowość i opiekę prawną. Bez zusu.

Edited by rcielak

Na co generlanie powinienem zwrócić uwagę przy tych inkubatorach? Jak właśnie wygląda z ich strony kwestia podatków czy wszystkich tych ZUSow?

Zadam Ci bardzo proste pytanie. Chcesz prowadzić firmę i liczysz, że dostaniesz wszystko na tacy?

Wystarczą kilka kroków:

1.Przeczytałeś mój wpis o AIP i się zainteresowałeś.

2.Klepiesz fraze "AIP" w google. Wyskakuje Ci jako pierwsza strona http://inkubatory.pl/

3.Czytasz, czytasz, czytasz... Jak czegoś nie wiesz to najlepiej do nich zadzwoń/napisz maila/umów się na spotkanie czy coś.

Zakończyłem z nimi współpracę jakieś 2-3 lata temu więc nie mam aktualnych informacji.

Generalnie w skrócie za 250zł dostajesz to co napisałem w poście wyżej.

Edited by rcielak

Na poczatek jesli zamierzasz w ogole zaczac dzialac w Polsce to nie polecam ci otwierac jednoosobowej DG bo to zdecydowanie najgorsza forma prawna firmy, ktora ma wiecej wad niz korzysci, bo nie mozna takiej DG ani dziedziczyc ani sprzedawac jej udzialow ani pozyskiwac tym samym do niej wspolnikow. Do tego trzeba placic ZUS. Sa jednak formy prawne firm w Polsce dzieki ktorym mozna uniknac placenie ZUS-u. Jedna z takich jest zalozenie spolki zoo, ktora mozna o wiele wiecej zdzialac zaczynajac chocby od sprzedazy udzialow a tym samym pozyskiwania wspolnikow, ktorzy moga dolozyc sie od razu rowniez do kapitalu zakladowego. Podobno wada takich spolek jest podwojne opodatkowanie ale i na ten problem sa roznego rodzaju calkowicie zgodnie z prawem sposoby. Mozna tez polaczyc spolke zoo z inna forma prawna zwana spolka komandytowa. To polaczenie rowniez przynosi pewne korzysci. Jedno jest pewne. Jesli ktos pragnie zaczac biznes w Polsce niech zapomni na wstepie o stworzeniu jednoosobowej firmy, ktora jest zwyczajnym nieporozumieniem, albowiem roznego rodzaju ograniczenia sprawiaja ze to jedna z najbardziej nieatrakcyjnych dla przedsiebiorcow form prawnych firmy.