Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
MartaK

Sklep w modelu dropshippingowym

Recommended Posts

Zastanawiam się nad sklepem w modelu dropshippingowym. Korzystacie z takich rozwiązań? Myślicie że to dobry pomysł na biznes? Połowa problemow z prowadzeniem sklepu internetowego odpada, zostaje tylko marketing. Tu myślę poszukać agencji która zrobi to dobrze za mnie. Zastanawiam się jeszcze nad kwestiami technicznymi. Widziałam ostatnio raport odnośnie rynku ecommerce. O ile silnik sklepu nie ma większego znaczenia dla klienta tak systemy płatności i wysyłka tak. Im więcej możliwości tym lepiej. Myślę tu od Dotpay - korzystacie? polecacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej (co musisz a czego już nie), ale od strony techniczno-organizacyjnej najważniejsze jest chyba znalezienie dobrej hurtowni. Od tego zależy Twój sukces (lub porażka), bo to Ty "wystawiasz się" na działanie opinii klientów. Jeżeli w pewnym momencie hurtownia zacznie mieć opóźnienia w wysyłkach lub pomyłki w zawartości paczek, Twój sklep straci klientów. Nie jest to zależne do końca od Ciebie, więc warto na ten wybór poświęcić trochę więcej czasu.

 

Z drugiej strony, czy taki model biznesowy zmienia cokolwiek, poza brakiem magazynu oraz logistyki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że powinnaś zacząć od tego gdzie ma się znajdować "magazyn". Za granicą czy w Polsce?

Edited by MrKB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz napisać jak można to obejść ?
Ja od dłuższego czasu jestem też zainteresowany wejściem w ten model biznesu, jednak pewne kwestie mnie dręczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, więc mase problemów masz z głowy :) Polecam Ci transferuj. DotPay jest dużą firmą choć jak dla mnie mało profesjonalną. Jeśli robisz sklep na wordpressie to jest tam też wtyczka właśnie do transferuj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybierając hurtownie dropshippingowa sprawdź czy przyjmuje zwroty. Jeśli nie to po kilku miesiącach ze zwrotów będziesz miał magazyn u siebie - przygotuj sobie miejsce na taki magazyn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie w 100% dropshippingowe jest dobre dla chwilowych cwaniaków biznesowych. Nie angażujesz kapitału początkowego w towar tylko na bieżąco obsługujesz klienta. A co jeśli jest chwilowy brak towaru u dostawcy? Albo klientowi zależy na szybkim odbiorze?

Ja osobiście stosuję 50/50, tzn. mam magazyn towarów, które "na pewno" zejdą i schodzą regularnie, natomiast produkty rzadko sprzedawalne są dostępne do 2-3 dni. Mam stałą wieloletnią współpracę z 3 dostawcami i w praktyce zamówienie (jeśli jest w polskim magazynie) mam następnego dnia roboczego. Niemniej jednak lepiej jest mieć minimalny zapas na stanie.

Edited by lukaszo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×