Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

RafalTwardowski

Buongiorno wszystkim! Ważne pytanie do Was!

Recommended Posts

Witam jeszcze raz wszystkich bardzo gorąco! Mam na imię Rafał, założyłem tutaj konto głównie z myślą, aby być na bieżąco z firmami mlm hyip i planami partnerskimi. Prześledziłem już trochę wątków, ale jeszcze mi trochę zajmie zanim prześledzę wszystko :)
Głównie interesują mnie firmy kategorii inwestycje czy welness. Ktoś doświadczony z was, który już prześledził nie jedną firmę i wątek na tym forum jest w stanie polecić coś obiecującego? Obiecującego mam na myśli firmę, która ma potencjał, sprawdzony produkt, rozpoznawalną markę i oczywiście produkt, który rozwiązuje problemy społeczeństwa lub wyróżnia się czymś wyjątkowym i nie jest dostępny na lokalnym rynku np. allegro.
Z moich wstępnych typów obrałem na celownik firmy takie jak Kyäni czy S7 OMSIGNUM. Ostatnio śledziłem wątek firmy Helix, ale firma wydaje się zbyt niepewna. Ktoś zna jakieś lepsze propozycje? Najlepiej, aby firma umożliwiała pasywny zarobek nie tylko z budowania struktur, ale i z samego produktu jaki można nabyć typu, inwestycje w nowe projekty, akcje, udziały itd.
Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje!

Edited by RafalTwardowski

Witaj Rafale :)

Mysle, że nie będzie łatwo znaleźć cos co Cię interesuje. Pomysł tylko: gdyby ktoś znalazł jakiś niszowych produkt, którego nie ma w sprzedaży na allegro, czy podzieliły sie tym z innym? Z pewnością sam rozwijały biznes, no chyba, że szukałbym grupy inwestorów(nakład finansowy).

A tak jak zauważyłeś, HYIP nie jest pewny, niestety na tym forum przeważa ;)

Powodzenia w poszukiwaniach 'żyły zlota' :)

Dzięki za słuszną radę simek :), ale jak widzisz produktów Kyäni nie znajdziesz na allegro, bo to nie są soczki noni czy innych gumijagód, które łatwo mogą wyprodukować firmy lokalne na rynku i zaopatrzyć apteki czy sklepy zdrowego odżywianai za 25% ceny tej co oferuje np Monavie:) A jdnak firma nie jest incognito i nmikt jej nie ukrywa bo działa w marketingu sieciowym.  Ps. w którymś poście ktoś napisał z moderatorów (mogę się mylić), że na tym forum nie prakuje realnych i prawdziwych biznesów, które pozbawione są wiekszego ryzyka czy wiarygodnosci stąd pozwoliłem sobie na te pytanie :) Firma mlm musi mieć produkt niedostępny dla konkuencji i dobrze opatentowany.

Firma mlm musi mieć produkt niedostępny dla konkuencji i dobrze opatentowany.

Nie musi. MLM to tylko jedna z form dystrybucji produktów lub usług. Ani lepsza ani gorsza od innych. Nic nie stoi na przeszkodzie by ten sam lub taki sam produkt dystrybuowany był różnymi kanałami...

Zgadza się, ale nie każda firma zezwala na wystawianie produktów na publcznych aukcjach a jedynie na sklepach internetowych niezależnych parnerów czy sprzedaż bezposrednią. Jesli firma zezwala np, na allgro to partner dogaduje się na duży zakup od firmy i wystawia wtedy towar po nizszej cenie niż zakupiony dostępny u partnera sieci i iwtedy potencjalny klient bo przejrzeniu cen w interencie kupi tam gdzie taniej. Dlatego popieram firmy mlm które tego zabraniają.

Dlatego popieram firmy mlm które tego zabraniają.

Więc to co popierasz w istocie zakrawa na zmowę cenową :)

Skoro firmy tzw. branży MLM jako jedną z form zarabiania wskazuje sprzedaż detaliczną to niby dlaczego miałaby ograniczać formy dystrybucji temu, kto towar kupił?

I o ile w stosunkach między podmiotami gospodarczymi jest to na granicy prawa to, IMHO, takie ograniczenie w stosunku do konsumenta jest już całkowicie bezprawne.

iwtedy potencjalny klient bo przejrzeniu cen w interencie kupi tam gdzie taniej. 

Tak właśnie działa rynek :)

Tak właśnie działa rynek :)

Ale wtedy to lepiej zaopatrzyć się w hurtowni lub u producenta w tańszy odpowiednik i sprzedawać na allego, aniżeli współpracować z firmą mlm, bo nie rozwija się dobrze struktura partnerska, bo klient ucieka gdzie taniej. A cały szkopół polega na tym, aby to parner miał największe zniżki, gdy poleca a jeżeli potencjalny klient widzi ,że pomimo polecania i tak na allegro ma taniej to jaki sens wchodzic to takiej firmy? (z mojego punktu widzenia).

Więc firma MLM, która poważnie traktuje swoją misję miast sztucznych zakazów winna zadbać o to o czym w marketingu bezpośrednim chodzić powinno.

Nie powinna na pierwszym miejscu sprzedawać biznesu w pudełku lecz produkt, który sam się sprzedaje i każdy chce go mieć...

Zastanów się... Dlaczego towar miałby być taniej sprzedawany na allegro przez kogoś, kto kupił produkt od firmy MLM?

Ano z bardzo prostych powodów: 

1) Zawyżonej ceny sprzedaży detalicznej (tzw. katalogowej) w celu pokazania Ci jakie to wielkie upusty dostajesz...

2) faktycznym odejściu od idei marketingu bezpośredniego, tzn. nagradzanie za wielkość zakupów...

A przecież nie o to chodzi w MLMie... Ty, korzystający z produktu, będąc z niego zadowolony masz być jego wizytówką i żywą reklamą... To Twój przyjaciel, kolega, znajomy ma się pytać czym tak ładnie pachniesz, dlaczego jesteś taki energiczny i rześki... A Ty masz odpowiedzić... Ma mam TO... Też możesz mieć... Itd., Itp...

Tak winna budować się struktura a nie poprzez studiowanie planu kompensacyjnego, kupowaniu na zapas dla utrzymania poziomu i benefitów, wciskaniu kolejnym userom przede wszystkim możliwości biznesowych...

Sprzedawane MLMu jako biznesu w pudełku kończy się tym co widać w polskim necie... Powszechnym traktowaniu MLMu jako piramidy... Bo w istocie przy zachłannych liderach tak to może wyglądać... Budowanie struktury w oparciu o wysokie pakiety pod przyszłe wysokie zarobki... Tylko, że ktoś, kto się pierwszy raz z tematem zetknął najczęściej kończy na wydaniu kilkuset lub kilku tysięcy $ na pakiet startowi i 3 - 6 pakietów dla utrzymania pozycji w planie marketingowym... Efekt taki, że lider zadowolony, bo struktura się buduje i utrzymuje choćby przez jakiś czas a nowy adept idzie w świat z misją plucia na MLM...

Tyle tylko, że to nie MLM jest zły jedno takie właśnie sprzedawanie MLMu... W zasadzie bez produktu. Znam takich liderów, dość znanych w Polsce, którzy wprost mówią, że produkt nie jest ważny, że można sprzedawać ekskrementy w papierku, byle plan kompensacyjny dał zarobić..

Ale wtedy to lepiej zaopatrzyć się w hurtowni lub u producenta w tańszy odpowiednik i sprzedawać na allego, 

Ale ja chcę mercedesa a nie jego tańszy odpowiednik...

A jeśli odpowiednik jest równie dobry jak to co ma zastępować i jest tańszy w hurtowni niż w firmie MLM to niby w czym problem?

Przecież odpowiednik z hurtowni dalej będzie tańszy niż nieodpowiednik z MLMu, więc klient pownien wybrać produkt tańszy.

Tzn. że nadal nic nie grozi firmie MLM gdyż by sprzedać swój produkt drożej musi np. naopowiadać bajeczek o biznesie da każdego...

Zastanów się... Dlaczego towar miałby być taniej sprzedawany na allegro przez kogoś, kto kupił produkt od firmy MLM?

Ano z bardzo prostych powodów: 

1) Zawyżonej ceny sprzedaży detalicznej (tzw. katalogowej) w celu pokazania Ci jakie to wielkie upusty dostajesz...

2) faktycznym odejściu od idei marketingu bezpośredniego, tzn. nagradzanie za wielkość zakupów...

Bo nie na tym polega handel deteliczny i hurtowy przy współpracy z firmą mlm. Fundamentalną dyrektywą marketingu sieciowego jest sprzedaż bezpośrednia a nie hurtowa na allegro. To zupełnie inne podejscie i forma sprzedażowa jaką sie nawiązuje na ilosć a nie na jakość, dlatego przedsiebiorcy dokonują zakupów w hurtowniach. MLM ma cechować unikalność produtku (stąd wyższa cena) i budowanie zaplecza konsumentów, którzy kupują wyłacznie od Ciebie jako znanego przedstawiela. Dzięki temu buduje sięspołęcznosć która kupuje lub sama sporzedaje ten produkt poniewa w niego wierzy i daje możliwość zarobku.

A przecież nie o to chodzi w MLMie... Ty, korzystający z produktu, będąc z niego zadowolony masz być jego wizytówką i żywą reklamą... To Twój przyjaciel, kolega, znajomy ma się pytać czym tak ładnie pachniesz, dlaczego jesteś taki energiczny i rześki... A Ty masz odpowiedzić... Ma mam TO... Też możesz mieć... Itd., Itp...

Zgadzam się z powyższym, oto chodzi :) Najlepiej rozdawać darmowe próbki nawet pro suplementów, aby potencjalny klient zaufał i wytestował produkt a nie tylko polegał na pustosłowiu. Dlatego tak zależy mi na wyjątkowości produktu, bo ja nie szukam handlu na allegro. Konkurowanie ceną to nie biznes dla kategorii MLM. Tu liczy się jakość a nie cena. Nie jednokrotnie widzę, że ludzie są sklonni płacić więcej za produkty, ale muszą być tego warte.

Bo nie na tym polega handel deteliczny i hurtowy przy współpracy z firmą mlm. Fundamentalną dyrektywą marketingu sieciowego jest sprzedaż bezpośrednia a nie hurtowa na allegro. To zupełnie inne podejscie i forma sprzedażowa jaką sie nawiązuje na ilosć a nie na jakość, dlatego przedsiebiorcy dokonują zakupów w hurtowniach.

Ideologia ideologią a zarabianie na handlu zawsze polega na tym by kupić taniej a sprzedać drożej...

Tak w MLMie, jak i w bardziej tradycyjnych forach sprzedaży...

Do tego w każdej z form sprzedaży niezbędne jest dotarcie do klienta. Czy to się robi poprzez wydeptywanie ścieżek (jak np. w MLMie ii sprzedaży bezpośredniej) czy też przez usytuowanie sklepu w odpowiedniej lokalizacji czy też przez odpowiednią reklamę albo oferowanie towarów w internecie to tylko kwestia techniczna i przyjęta strategia przedsiębiorcy.

Nie istnieją, i mam nadzieję, że nigdy nie będą regulacje prawne zakazujące odsprzedaży towarów zakupionych w ramach MLMu, podobnie jak mam nadzieję, że nigdy nie będzie zakazu odsprzedawania towarów zakupionych w hurtowni...

MLM ma cechować unikalność produtku (stąd wyższa cena) i budowanie zaplecza konsumentów, którzy kupują wyłacznie od Ciebie jako znanego przedstawiela. Dzięki temu buduje sięspołęcznosć która kupuje lub sama sporzedaje ten produkt poniewa w niego wierzy i daje możliwość zarobku.

Więc trzeba tak ten biznes MLM zorganizować coby tak działał jak uważasz, że powinien działać...

To, że się chce zbudować zaplecze konsumentów w oparciu o kontakt bezpośredni to jedno, a to że uczestnikom MLMu pozwala się, a nawet zachęca rabatami, na zakup handlowych ilości towarów to drugie...

Poza tym nie jest tak, że cena jest wyższa w MLMie z powodu unikalności produktu. Wiele MLMów nie sprzedaje jakiś specjalnie unikalnych produktów. Wiele z nich też owej unikalności doszukuje się w typowych cechach sprzedawanego produktu. Często to wybieg wyłącznie marketingowy...

Oczywiście. Każdy produkt jest w jakimś sensie unikalny. Robiony wg trochę innej technologii od konkurencji. Z wykorzystaniem w trakcie produkcji tych czy innych patentów. Nie zmienia to jednak zwykle faktu, że efekt końcowy jest w zasadzie zbliżony we właściwościach do produktów konkurencyjnych...

Ale nie w tym rzecz...

Skoro jakiś produkt posiada właściwości świadczące o jego unikatowości i uzasadniające jego wyższą cenę oraz istnieje zapotrzebowanie na ten produkt to rynek ten produkt przyjmie i... ustali cenę rynkową...

By produkt się obronił nie jest konieczne uciekanie się do zmowy cenowej (link).

Zgadzam się z powyższym, oto chodzi :) Najlepiej rozdawać darmowe próbki nawet pro suplementów, aby potencjalny klient zaufał i wytestował produkt a nie tylko polegał na pustosłowiu. Dlatego tak zależy mi na wyjątkowości produktu, bo ja nie szukam handlu na allegro. Konkurowanie ceną to nie biznes dla kategorii MLM. Tu liczy się jakość a nie cena. Nie jednokrotnie widzę, że ludzie są sklonni płacić więcej za produkty, ale muszą być tego warte.

A skąd te przekonanie, że na Allegro nie można znaleźć wyjątkowego produktu?

Przecież to nie miejsce i forma sprzedaży decyduje o jego wyjątkowości a cechy produktu. Nawet nie cena...

Nie uważasz chyba, że powszechną praktyką jest sprzedawanie produktów poniżej ich wartości...

Niestety, zakazy o których piszesz, i które popierasz w moim przekonaniu świadczą o niskiej samoocenie produktu przez jego producenta czy dystrybutora i sztucznym zawyżaniu cen.