Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

TRex4eX

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Recommended Posts

Posted (edited)

Wczorajszy wynik

Wielkość pozycji i podejście do rynku bez zmian.  Pozycja zamknięta na założonym TP.

Zysk z transakcji ok. 3% wartości rachunku.

Edited by TRex4eX

Wynik ubiegłego tygodnia.

Konsekwentnie wielkość pozycji 0,2 lota, tylko trzy pozycje, wszystkie zamknięte automatycznie na założonym TP.

Zsumowany zysk z ubiegłego tygodnia to ok. 9%.

Podsumowanie rachunku, w tym bieżące saldo widoczne na screenie.

Posted (edited)

Wczorajszy dzień zamknął się nastepująco.

Wielkość pozycji i podejście do rynku bez zmian.  Pozycja zamknięta na założonym TP.

Zysk z transakcji ok. 3% wartości rachunku.

Aktualne saldo na rachunku 1839,11 EURO.

Edited by TRex4eX

Posted (edited)

Wczorajsza rozgrywka.

Jedna skromna pozycja z mniejszym niż zwykle TP, a to ze względu na to, że w rynek 'wpuściłem' dwie pozycje jednocześnie o tej samej wartości, według znanej już Wam zasady, połowa wartości na pokrycie kosztów, ewentualnie niewielki zysk - druga w oczekiwaniu na większy profit.

Zysk dzienny ok. 1,1% wartości rachunku.

W tym wypadku jak widać pozycja zamknęła się po kilku godzinach, druga 'buja' się nadal z niewielką stratą. Chciałbym , żeby dzisiaj miało miejsce rozstrzygnięcie, bo coraz mniej mam ochotę na dłuższą ekspozycję na ryzyko, nie czuję się z tym dobrze, ale też nie będę zamykał pozycji 'na siłę' tylko dlatego, że się nie czuję komfortowo. Nadal widzę potencjał w rynku na zamknięcie pozycji z założonym zyskiem, w związku z tym nie robię nic. Czekam.

Kolejne wieści... jutro... ;)

Edited by TRex4eX

W tej chwili na rynku mam dwie pozycje.

Cena w dalszym ciągu porusza się w przedziale opisywanym w dniu 15.05.2020 r. Wiem, że w wymiarze rynkowym nic nie trwa wiecznie i w pewnym momencie z pewnością opuści ona zakres między 1,075 - 1,1000, ale dopóki nie przebije oporu na poziomie ok. 1,1000, nie robię nic. Czekam.

Edited by TRex4eX

Witam ponownie,

Wiem, że powinienem pisać u Ciebie, ale chodzi mi właśnie o Twoją opinię.

Zostało zarekomendowane dla mnie coś takiego jak: https://naga.com/pl/free-stock-trading

Zabawę można zacząć od kwoty 250$ - to jest minimalny przelew na serwis.

Co o tym sądzisz i czy warto, bo po opisie to nie mają dużych kosztów za operację.

Pozdrawiam

Kolejna pozycja zamknięta zgodnie z założonym profitem.

Druga nadal na rynku z profitem 29,34. TP na poziomie 50 EURO... czyli... już niedaleko...

Było by miło gdyby zamknęła się jeszcze dzisiaj... ale... zobaczymy co zrobi rynek... ;)

Aktualne saldo na rachunku 1870,60 EURO.

---

@ToJaPb: Przede wszystkim serdeczne dzięki za głos w temacie i wiadomość. ;)

Akcje to nie moja 'bajka'. Trudno mi zatem rekomendować coś, co nie jest moją domeną.

Kiedyś byłem trochę zaangażowany w indeksy, ale w tej chwili jak widać w raportach... czyli dość ascetycznie, w zasadzie to tylko EURUSD.

Ale może już w przyszłym tygodniu pojawi się jakieś urozmaicenie w tej kwestii . Bądźmy zatem w kontakcie. ;) 

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie, podejście do rynku i oczekiwania... może spróbujesz FX/CFD?

Tutaj piszemy w zasadzie o moich poczynaniach dotyczących FX. Możemy więcej pogadać na priv, albo możesz założyć nowy wątek na forum dotyczący poruszanej przez Ciebie kwestii... a może już coś jest na ten temat...?

Sprawdź zanim napiszesz. ;)

---

@et1rps: Konto mam w tej chwili w krajowym TMS Brokers i u jednego z 'cypryjczyków'.

Screeny są z konta od 'cypryjczyka', a handluję na ich platformie webowej.

W TMS korzystam z kolei z MT5.

Edited by TRex4eX

1 godzinę temu, TRex4eX napisał:

Przede wszystkim serdeczne dzięki za głos w temacie i wiadomość. ;)

Akcje to nie moja 'bajka'. Trudno mi zatem rekomendować coś, co nie jest moją domeną.

Kiedyś byłem trochę zaangażowany w indeksy, ale w tej chwili jak widać w raportach... czyli dość ascetycznie, w zasadzie to tylko EURUSD.

Ale może już w przyszłym tygodniu pojawi się jakieś urozmaicenie w tej kwestii . Bądźmy zatem w kontakcie. ;) 

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie, podejście do rynku i oczekiwania... może spróbujesz FX/CFD?

Tutaj piszemy w zasadzie o moich poczynaniach dotyczących FX. Możemy więcej pogadać na priv, albo możesz założyć nowy wątek na forum dotyczący poruszanej przez Ciebie kwestii... a może już coś jest na ten temat...?

Sprawdź zanim napiszesz. ;)

---

Wiem, że robisz na FX/CFD - w naga też jest taka opcja https://naga.com/investing/markets/stock-cfds/ i też mają MT5 w ofercie. Chodziło mi bardziej i opinie o firmie, czy warto przez nią bawić się w CFD, bo ta z której korzystasz dla małych inwestorów może być droga w utrzymaniu i nie opłacalna. Wiesz, Twój kapitał już jest na średnim poziomie.

Tak w ogóle czytam Twój dziennik z przyjemnością, bo dopiero zaczynam w tym udział i z tego dziennika można wyciągnąć kilka wniosków. Przystępnie i rzeczowo napisany. Trzymaj tak dalej :-)

Edited by ToJaPb

Podsumowanie dnia.

Konsekwentnie i zgodnie z aktualnymi założeniami. Dwie pozycje zamknięte. Zysk ok. 5,6% wartości rachunku. Saldo 1920,16 EUR.

Do salda 2.000 EUR trzymam się dotychczasowych, a później modyfikacja. Ale nie teraz o tym... 

Udanego weekendu. ;)

Edited by TRex4eX

Podsumowanie ubiegłego tygodnia.

Wszystkie pozycje z ubiegłego tygodnia zamknięte 'in profit'.

Bieżące saldo na rachunku 1920,16 EURO.

Zysk tygodniowy ok. 10% wartości rachunku.

Edited by TRex4eX

Świeża pozycja na rynku

Dziś pierwszy dzień traderskiego eksperymentu. USA i GB świętują, dlatego odpuściłem swój ulubiony walor, tj. EURUSD i zerknąłem na Antypody. ;)

Pozycja otwarta na AUDUSD. Zgodnie z dotychczasowymi założeniami, tj. 0,2 lota, TP na poziomie 50 EURO.

AUDUSD na wykresie D1 utrzymuje się w wyhamowującym trendzie wzrostowym (vide wykres). TP ustawione jako ułamek dziennej zmienności. Liczę na to, że niezależnie od tego, czy rynek będzie nadal utrzymywał się w trendzie wzrostowym, czy niebawem zacznie się trwały odwrót, to albo w ramach korekty, albo odwrotu, TP będzie zrealizowane na założonym poziomie.

25.05.2020_2.png

Edited by TRex4eX

W tej chwili na rynku pozostaje jedna pozycja. Na minusie, ale w granicach akceptowalnego ryzyka.

Na razie nie robię nic, dopóki cena nie przebije poziomu 0,67. Czekam na rozwój sytuacji.

Edited by TRex4eX