Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

dev

Dziennik hyipowego developera

Recommended Posts

Ciekawy temat i fajna historia czekam na kolejne wpisy w Twoim dzienniku :)

Ciekawy temat :) Ale właściwie, dlaczego zdecydowałeś się upublicznić te informacje właśnie teraz?

Jeszcze uwaga do tej wypowiedzi:

Najgorszą kategorią inwestorów są ci, którzy zainwestują parę groszy, wypłacą więcej niż wpłacili a gdy program upada to zakładają spory na PP aby ugrać jeszcze więcej. Miałem do czynienia z tysiącami przypadków i niestety nasz naród przoduje w tego typu zachowaniach a jedna ze znanych osób na polskich forach jest już na wielu blacklistach wypłacalności wszelkich ptc, hyip i revshare. Być może kiedyś ujawnię jego username.

A dlaczego mają podarować adminowi? Ja znam adminów, którzy zarabiają na swoim hyipie, a jak program upada to jeszcze próbują shakować im konta. Dlaczego więc oszczędzać adminów? Każdy kto wchodzi w tego typu programy będzie chciał zarobić jak najwięcej. W erze tzw. doublerów, kiedy każdy wiedział do czego wchodzi, to wymaganie pewnej reinwestycji zysków tak aby inni również mogli popchnąć swoje pozycje miało sens. I to działało, ale głównie pośród Amerykanów czy Australijczyków. Kiedy te programy rozpowszechniły się na inne kraje w tym i Polskę, można było zapomnieć o długowieczności i wielokrotności cyklów w doublerach czy cyclerach.

Zbierałem się z rejestracją tutaj i opisaniem swoich doświadczeń już długi czas, niestety czas nie pozwalał. Obecnie jestem w Polsce ze względów zdrowotnych i choć nie powinienem siedzieć godzinami przed komputerem to czasu aż nadto więc w końcu jest okazja do pisania, co zresztą bardzo lubię.

Wracając do kwestii PayPala. Zapewne jest tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników. Ja jestem przeciwnikiem. PayPal i jego użytkownicy (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka) zabili już mnóstwo perfekcyjnie działających programów i uczciwych adminów. Sądzę, że brak PayPala w programach automatycznie przedłuża jego żywotność i zwiększa stabilność. Zazwyczaj gdy jest PP, to wpłacający innymi procesorami są poszkodowani. Gdy grunt już mniej solidny to administratorzy robią wszystko aby najpierw zaspokoić PayPalowców - bo oni jako jedyni mogą zakładać spory i spowodować zagładę, pomijam tutaj Payze.

Jeszcze jakieś 3 lata temu PayPal w programach był podstawą teraz ewidentnie się to zmienia na korzyść głównie Bitcoina. Oczywiście wiele zależy też od rodzaju danego programu. W PTC, GPT, buxach - gdzie ryzyko nie jest aż tak wielkie PayPal jest naturalnym procesorem. Programy typu Revenue Share omijałbym jednak z daleka i aż wierzyć się nie chce, że dwa bardzo popularne programy RS nadal z niego korzystają. Niestety niech tylko zacznie się coś źle dziać to natychmiast PP i jego użytkownicy ciągną program w dół ze zdwojona siłą.

• Like 1

Zgadzam się, jeżeli widzę paypala w programie typu hyip albo revshare, to od razu myślę, że albo admin jest zielony co jest negatywnym sygnałem albo nastawiony na szybki zarobek co również jest negatywnym sygnałem. Pozwól, że zadam Ci pytanie dość osobiste, czy masz/miałeś może wyrzuty sumienia, że świadomie współtworzysz tego typu programy? Bo mimo wszystko budując taki system od środka wiesz dokładnie w jakim celu jest tworzony.

Fajny temat, super że go założyłeś :)

Szczerzę to lubię takie historie czytać :)

Z niecierpliwością czekam na więcej !

Cały czas jest ogromny popyt na tego typu oprogramowanie i ktoś musi to robić. Mamy pewne zasady, których staramy się trzymać. Jeżeli to co napiszemy, zostanie wykorzystane do jawnego oszustwa i okaże się, że admin po starcie programu i zebraniu depozytów znika to już raczej z nim nie współpracujemy. Bardzo często zdarzają się takie historie - na szczęście ludzie również się uczą i już coraz częściej potrafią trafnie wyselekcjonować programy i wyczuć intencje założycieli. Czasami jest mi naprawdę przykro jak widzę co się dzieje i nie wiem czy są to wyrzuty sumienia bo nie ja przecież oszukałem użytkowników. Może to złe porównanie, ale sądzę, że producent samochodu również chyba nie ma wyrzutów sumienia, jak zdarzy się wypadek z autem, które zostało przez niego zaprojektowane, wyprodukowane. Coś w ten deseń.

Budujemy i ustawiamy program tak, aby spełniał swoją rolę jak najdłużej. Powiem Ci, że głównym powodem dla którego takie programy padają przedwcześnie są sami administratorzy, którzy wyciągają zbyt szybko zbyt wiele pieniędzy dla siebie/firmy zamiast solidnie i regularnie płacić. W większości przypadków nawet malutki program z dwoma tysiącami użytkowników i wpłatami na poziomie 5,000$ - 10,000$ może śmiało pociągnąć kilka cyklów oczywiście pod warunkiem, że administrator nie roztrwoni pieniędzy zbyt szybko.

Odnośnie hackowania kont użytkowników - nigdy nie zgadzamy się również na otwarte hasła użytkowników w bazie danych o co często jesteśmy proszeni. Niestety wielu adminów i tak przerabia strukturę i hasła są zapisywane bez hashowania.

• Like 1

I to jest dobra metoda. Ja robię podobnie w swoim monitorze. Jeżeli admin szybko się zwija a widzę, że program miał dość dobry start, to więcej wstępu u mnie nie ma. To jest jedyny skuteczny bat na tego typu cwaniaczków. Z tego co rozumiem budujecie customy, skrypty od zera a nie sprzedajecie gotowce? Z jednej strony to najlepsze rozwiązanie ale z drugiej chyba rodzi się sporo problemów związanych z bezpieczeństwem skryptu. Co w takim wypadku robicie jeśli admin traci środki z powodu błędu bezpieczeństwa w skrypcie, który stworzyliście? Zdarzały się takie sytuacje?

Dzięki że wpadłeś na forum, ciekawe doświadczenia masz. Ten projekt z Moskwy to był największy jaki przygotowałeś do tej pory? Masz jakieś inne ciekawe statystyki, informacje z środowiska np. o słynnym JBP i innych można powiedzieć legendach Hyip.

Hej GiGa, nie ten moskiewski projekt nie był największy ale zapewnił mi największą rozrywkę oraz pokazał że z dobrym pomysłem i minimalnymi środkami można coś naprawdę ciekawego stworzyć i utrzymać. Ważne jest też aby chciwość admina nie wykraczała poza pewną normę - to wtedy się udaje a użytkownicy lgną do takiego admina i jego kolejnych projektów. Z biegiem czasu będę tutaj opisywał ciekawsze sytuacje i statystyki ale ich przygotowanie trochę potrwa. Jeśli chodzi o legendy, szczególnie te północnoamerykańskie to niestety nie posiadam jakichś wielkich doświadczeń i znajomości. Natomiast o południowej Ameryce, Europie z Rosją i Azji to mogę dość dużo powiedzieć ;)

@Egzekutor - wszystko zależy od klienta. Było kilkadziesiąt przypadków, gdzie projekt oparty był na gotowcach i również całkiem nieźle sobie radzono. Teraz jest już jednak widoczny trend do posiadania własnego skryptu lub dosyć mocno rozbudowanych lub przerobionych gotowcach. Admini inwestują coraz więcej pieniędzy ale też się to szybko zwraca mając unikalny, innowacyjny program. Wiadomo, że w przypadku HYIP i RS są pewne rewelacyjne skrypty, które przy odpowiedniej konstrukcji spełniają swoje zadanie i w tym przypadku to koszt zaledwie 100-500$. Fajnie jest jednak eksperymentować.

Odnośnie bezpieczeństwa naszych produktów, przechodzą one za każdym razem audyt i każda linijka kodu jest przepuszczana przez odpowiedni algo. Dotychczas zdarzyło nam się jeden raz, że przez drobną dziurę związaną z dodawaniem bannerów drobny cwaniaczek wyczyścił bazę danych pewnego znanego swego czasu serwisu. Na szczęście straty ograniczono do minimum bo backup bazy przywrócił wszystkie dane ze stratą informacji rzędu 30 minut wstecz. Nigdy nie było jednak przypadku, że admin stracił środki z powodów błędnego zabezpieczenia.

Edited by dev

No to albo masz bardzo dużą wiedzę i ostrożność albo szczęście, ale znając tę branżę to drugie wykluczam :)

Pozdrawiam założyciela tematu i również z przyjemnością obserwuję temat który jest bardzo interesujący i wnoszący coś więcej do forum niż kolejny HYIP czy RS:>
Również czekam na więcej statystyk i analiz związanych z tym mrocznym światem HYIP'ów które w pewnym stopniu mogą przyczynić się do późniejszych weryfikacji nowych (dobrych) stron inwestycyjnych.

• Like 1

Temat rewelacja, czytam z zapartym tchem i czekam na kolejne newsy z branzy :)

Edited by Simek

Dywan na ścianie - klasyk ;) Ciekawe podejście adminów, co do spotykania się z "programistami" na żywo jest to spowodowane chyba tym, że obecne regulaminy revshare są tak skonstruowane, że nie da się ich ugryźć z żadnej strony, dlatego jawność tych osób jest większa niż w przypadku klasycznych ponziaków o forexie. 

Dobra robota z naciskaniem na hashowanie haseł, wiele osób używa tego samego hasła i nicknama w wielu programach, przez co o hackach w popularnych programach słyszy się niemal codziennie. 

Właściciele programów czują się całkowicie bezkarni. Zależy im na anonimowości ale tylko po to, aby po klopsie można było otworzyć kolejny program a nie ze strachu przed konsekwencjami.

Dywan jak to nazywasz to takie rosyjskie "must have". Spróbuj przespać się w starym bloku bez ocieplenia gdy na ścianie nie wisi makatka. Rano obudzisz się soplem lodu tak ciągnie od tych ścian ;)

Kiedy możemy spodziewać się nowego wpisu ? :-)

Chętnie bo bym poczytał o Twoich doświadczeniach, klientach itp :-)

Bardzo ciekawy wątek. Niestety olbrzymie gro promotorów programó revshare widząc to "biuro" i tak powie, że może gdzieś tak było, ale ten mój program który teraz promuję to jest prawdziwy biznes - ten jeden jedyny - i biuro mojego admina na pewno tak nie wygląda. 

Niestety ludzie często mają własne wybrażenie "biznesu" i nie ma na świecie takiej mocy, która by mu to wyobrażenie wyprostowała. Oczywiście do czasu...

Oszust :) Oszukał mnie na kasę i go nie ma, taki z niego developer. Won do piekła, #@$!# wściekła! [---] Developer ot co! Nie banujcie go, jestem ciekaw co tu odpisze, może będzie się wypierać :) Na innych forach jego nick to Gaspar - uważajcie na niego :)

Edited by Polon

Chciałeś zostać zaufanym adminem ? :)

Edited by glumber

Zabrania się cytowania bezpośredniego w całości.

Zaufany, a szczery to co innego. I tak - można być zaufanym Adminem. Każdy program pada, nie każdy Admin ucieka z kasą. Nie jest to wątek od tego. Jednak tylko mówię osobom, które się napaliły na ten dziennik (w tym ja, bardzo miło się go czytało), że jest to oszustwo. Szkoda, bo chciałem też sobie coś takiego poczytać.

Edited by Robertpl

Szkoda, że nie zdążył odpowiedzieć na pytania do interview. Były ciekawe :)

Kurczę, ale tak mi zmydlił (i nie tylko mi) oczy. Pisał tak dobrze, zdjęcia itd, a tu - wszystko wymyślone. Gdybym tylko był uważny - wystarczyło pomyśleć, że akurat latał do Londynu, Moskwy itd. Chociaż - może jakieś źdźbło prawdy w tym jest... Ja wiem tyle, że jest oszustem. Naprawdę szkoda, bo chyba byłby to jeden z ciekawszych tutaj wątków.