Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

ImBack

ImBack - dziennik tradera - Jak zarabiam 150 pipsow w miesiac.

Recommended Posts

Witam w moim dzieniku. Cos slabo z Forexem na tym forum moze ja to troche rozruszam.

Panuje przekonanie ,ze aby zarobic na Forex potrzebny jet duzy kapital , moim zdaniem bzdura wymyslona przez brokerow.

Zasada gry jest chyba wszystkim znana , moim celem jest zdobyciu 150 pipsow w 5 zagraniach.  Zaprezentuje wam skuteczny i bardzo zyskowny Intra Day.

Kazde zagranie ma 30 pipsow SL

Kazde zagranie ma 30 pipsow TP

Bez wzgledu na wynik kazde zagranie zamykane jest w piatek do 20.

Zlecenia tylko Sell lub Buy stop.

Gram od poniedzialku do Czwartku do 15.

Zaczynam od stawki 1 GBP za pipsa ,czyli TP  lub SL powinien przyniesc mi 30 GBP zysku lub straty ani wiecej ani mniej.

Uzyje tutaj reinwestycji + % skaldny.

Po zdobyciu 150 pipsow podniose stawke o ok 33%.

Zaczynam z wejsciem o wartosci 0.10 lota pozniej bedzie 0.13 , 0.18 itd

Jezeli zdazy sie tak ze bedzie 5 stratnych zagran cofam sie do poprzedniego etapu.

Moja technika gry to analiza techniczna polaczona z fundamentalna. Nie stosuje robotow indykatorow ,wskaznikow itp glupot. Nie przeczytalem ,zadnej ksiazki na temat forexu. Na pewno na tym forum znajda sie ludzie ktorzy maja szersza wiedze w tym temacie { moja jest bardzo ograniczona }.Moim zdaniem kazdy system jest zyskowny trzeba go tylko dokladnie zrozumiec a nie nauczyc sie go z ksiazki i klepac bez opamietania. Strategie gry opracowalem sam . Mam nadzieje , ze wam sie spodoba to co tutaj zaprezentuje.

Dzienik mialem zalozyc dzisiaj i akurat tak sie zlozylo ,ze juz sa dwa zlecenia ktore weszly na + . Wkradl sie maly blad z wartoscia wejscia w zagranie ,rzadko gram na jenie i canadzie i zapomnialem ,ze maja inne wartosci . Dodatkowo nowy broker bez spredu ale tylko z prowizja wiec ,zle obliczylem ,moj blad.

Nie spodziewajcie sie wielu zagran nie wchodze na sile. W moim projekcie 5 zagran na miesiac to minimum. Z wlasnego doswiadczenia wiem ,ze bedzie to 2 do 3 zagran w tygodniu.

Dzien pierwszy zakonczylem zyskiem na poziomie 67 pipsow do realizacji mojego celu czyli etapu 1 pozostalo mi 83 pipsy czyli 3 zagrania { pestka } :)

Konto jest prawdziwe nie demo , na tym samym koncie bede tez stosowal inna technike gry , dlatego bede podawal zysk w pipsach a nie walucie i dlatego tez czasami zysk moze byc inny na screnie a inny na koncie brokera.

Zapraszam do komentowania ,uwag i porad w moim dzienniku :)

Dzien drogi dzienika.

Wystawilem 3 zlecenia ale tylko jedno weszlo USD-CHF BUY niestety zagranie zakonczylo sie po 42 minatach SL 

Wynk

Win 2 -Lose 1

Zysk 37 pipsow

Pozostalo do osiagniecia celu 113 pipsow = 4 zyskowne zagrania

Gram na 7 podstawowych parach czyli EUR -USD ,GBP -USD ,NZD -USD ,AUD-USD, USD-CAN, USD-JEN,USD-CHF + od czasu do czasu EUR-JEN na tej parze gram tylko w przypadku gdy nie ma zaleznosci z USD - JEN , nie ma sensu podwajac strat w glupi sposob.

Unikam tez gry w tym samym czasie na  USD-CHF i EUR-USD

Jak by tu zaczac ?

Mialem wczesniejsza wizyte Sw Mikolaja :D

Albo tak.

Jestem zarobiony :)

Od kilku dni rynek ruszal sie bardzo ospale nie bardzo chcial isc w jakims kierunku. Niby straszyli nas wyzszymi stopami w USA ale jakos juz w to nikt chyba nie bardzo chcial wierzyc i nie szlo nic wykrecic wiekszego. Wiadomo bylo ,ze cos wisi az tu bum dzisiaj.

Wczraj wieczorem pokazal mi sie setup najpierw AUD buy potem rano NZD sell. Ustawilem oba ale wieczorem wywalilem AUD ,zeby spokojnie spac. Poniewaz AUD i NZD idzie w tym samym kierunku wiec nie mialem wyboru i skasowalem oba zlecenia nie bylo sensu ryzykowac.

Zniechecony wczroajszym SL na CHF buy nie zauwazylem setupa na sel ii go poprostu przegapilem. Zly sam na siebie od rana jakos krecilem sie przy kompie i jakos na pol godziny  przed wystepem Super Mario usiadlem do pracy , wlaczylem sobie tv z jego wystapieniem i czekalem.

Zagralem na parze ktora bardzo zadko generuje mi setuby GBP - USD przyznam sie ,ze zapomnialem kiedy ostatnio gralem na tej parze.

Wejscie i bardzo szybko bez wiel;kich ceregieli 32 pipsy wyladowaly na TP. Nie mialem oporow w zlozeniu zlecenia , rynek z entuzjazmem przyja wypowiedz prezesa ECB i sie udalo.

Myslalem nad pozostawieniem tej tranzakcji na dluzej ,ale zdecydowalem ,ze jest to niezgodne z moimi zalozeniami systemu , dyscypina musi byc nawet kosztem zarobku w sumie od wejscia do teraz jest 90 pipsow :( .

Bilans na ten tydzie to:

Win   -3

Lose -1

Przegapilem - 1 gdybym zauwazyl to weszlo by na TP

Odpuscilem  -2 Z czego AUD doszlo do 27 pipsow , czy bym dal na BE nie wiem ale SL by zaliczylo gdybym nie przestawil ,NZD zaliczylo TP

Zysk z tego tygodnia to  69 pipsow.

Pozostalo pipsow do zdobycia 81 czyli 3 zagrania do konca grudnia.

Na zalaczonym zdjeciu widac tez jedno extra zagranie EUR-AUD kierunek wiadomy ,buy bardzo szybkie 100 pipsow powedrowalo na moje konto, ale nie bylo  to zagranie zgodne z moim systemem gry wiec jest podane tylko jako ciekawostka przyrodnicza, w planie bylo przestawienie na BE i zabanie polowy pozycji , niestety ten broker nie umozliwia mi takiej opcji. :angry:  a szkoda + 90 pipsow przepadlo :blush:.

http://zapodaj.net/df87dcac45c70.png.html

Edited by ImBack

Spore ruchy na rynku i tylko sie cieszyc ,ze frycowe bylo male :D

Od poniedzialku mialem zaledwie 4 zagrania z czego wszedlem tylko w jedno ktore jako jedyne wyladowalo na SL. Wczoraj mialem setupa na USD-JEN po krotkiej acz nierownej walce przegralem z kretesem. Wejscia byly w nocy dlatego ustawilem tylko jedno zlecenie. Nie wiem dlaczego akurat wybralem to chociaz w poniedzialem gralem podobne USD-JEN buy na innch zasadach i ledwie 20 pipsow ugralem.  Wiedzialem ,ze rynek nie ma sily na ruch w gore ale cos trzeba bylo wybrac.

Nie sadze abym cos jutro gral, nic nie nie widze do gry z moich setupow ,ale moze sie cos zmieni rano.

Tak z innej beczki ustawilem tez dwa zlecenia LongTerm pierwsze to bylo NZD-USD sell i wcale nie byl long bo trwal zaledwie kilka sekund konczac na SL ,wejscie bylo na dzisiejsze dane ale zgodne ze schematem jaki sobie obralem , blad ,ze je wystawilem ale myslalem ,ze nie dojdzie do jego otwarcia a tu wtopa.

Kolejne to USD - JEN buy wejscie planowane bylo na 121.20 wszedlem na 120,16  Zaryzykowalem 35 pipsow SL i tak oto w obecnej chwili cena wynosi 121.65 SL przestawiony jest  na BE a polowa pozycji wyslana zostala do kasjera celem zabezpieczenia.  przy cenie 121,704

Nie wiem jeszcze jaki bedzie TP ale w okolicy 125.80  :)

Dlaczego tutaj gralem przedstawia wykres USD-JEN D1 nizej podobne zagranie z zeszlego czwartku.Calos zamknieta po 50 pipsach bo poszedlem spac a w piatki nie gram i nie chialem zostawiac na dluzej. Identyczna sytuacja w obu przypadkach.

Nie wiem dlaczego nie moge wkleic wiecej screnow :blush:

Za ostatni tydzien zrobilem tylko jedno zagranie i to zakonczone SL.

Win   3

Lose 2

Przegapilem i odpuscilem w tym tygodniu 9

Zysk to zaledwie 39 pipsow

Pozostalo pipsow do zdobycia 111 czyli 4 zagrania do konca grudnia.

A co sie stalo z moim zagraniem USD - Jen  , najwazniejsze to byc elastycznym i nie upierac sie przy swoim :)

http://zapodaj.net/7d67cead71f8e.jpg.html

W tym tygodniu mam zamiar skupic sie tylko na moich Intrach co moze dac duzo zagran

Tydzien zakonczony ,czas na sprawozdanie. W tym tygodniu zreszta bardzo krotkim mialem 3 wejscia wszystkie zakonczone TP

<a href=http://zapodaj.net/f0718a71d9ae5.jpg.html>14-16.12.2015.jpg</a>

1.NZD-USD 110 pipsow / 2=55 pipsow
2.EUR-USD =42 pipsy
3.USD-CAN =66 pipsow
Zysk z 3 tranzakcji wyniosl 163 pipsow przy  dalo mi to 175 GBP

Wiem mialo byc 30 pipsow TP ale skoro rynek wykazal chec wspolpracy to nie widzialem potrzeby niepotrzebnego ciecia zyskow, pozycje bardzo szybko przestawione na BE wiec mozna bylo zaryzykowac wiekszy zysk.

Zdobylem ilosc potrzebnych pipsow , niestety nie zdobylem to w 5 zagraniach ale w 4 cel byl 150 pipsow w 5 zagraniach mam pipsow 202 w 4 zagraniach. Mysle ,ze mozna przejsc do etapu 2

Win 6

Lose 2

Zysk to 202 pipsy 

Zainwestowalem 450 gbp ,zysk 214 GBP ,wzrost kapitalu przez miesiac to 47 %

Przechodze do etapu 2 z lekka nadwyzka na koncie :)

<a href=http://zapodaj.net/6716c9f78edee.png.html>% skladny tabelka.png</a>

Od stycznia zmienie troche sposob prezentacji dzienika.

1.System prezentowany tutaj z % skladnym w celu lepszej prezentacji zostanie upubliczniony w odpowiednim serwisie.
Do wyboru mam dwie opcje ,albo MyfxBook albo ZuluTrade. Dlaczego Zulu o tym bedzie nizej. Nie wiem jeszcze ktora platforme wybiore moze obie ,ale na pewno bedzie to bardziej przejrzyscie dla odwiedzajacych. W zwiazku z tym zaloze nowe konto u brokera aby nie mieszac innych moich zagran jakie robie.

2.Od kilku tygodni obserwuje serwis ZuluTrade i doszedlem do wniosku ,ze ma on spory potencjal dla mnie.
W zwiazku z tym ,ze nie we wszystkie zagrania jakie mam wchodze, postanowilem wykorzystac serwis ZuluTrade do swojego treidngu.
O co chodzi ? Na specjalnie zalozonym koncie bede wykonywal wszystkie zagrania jakie zauwaze  z moich setupow, ktore prezentuje wyzej, jedyna roznica
jest taka ,ze nie bedzie w nim uzyty % skladny.
 Prawda jest taka ,ze do tej pory nie wchodzilem we wszystkie z dwoch powodow. Fizycznie nie da sie siedziec caly dzien na koncie a po drogie mimo
wyraznego sygnalu odpuszczalem zagrania ktore uwazalem za malo atrakcyjne z roznych powodow.
Teraz nie bede tego ograniczal i wchodze we wszystkie jakie zauwaze. Moim zdaniem strategia jaka mam jest mega skuteczna i bezpieczna,ale jak wiadomo wszedzie gdzie w gre wchodza pieniadze sa emocje ,watpiliwosci i strach przed ich utrata. Tutaj tego problemu nie bedzie poniewaz konto bedzie DEMO. Wiem ,co to za sztuka gry na demo. Otoz moim zdaniem w tym przypadku nie ma to roznicy. serwis ZuluTrade umozliwia dobrym traderom zostaniem { dawca sygnalu } co motywuje do bezpiecznej i skutecznej gry.
Mozna tam naprawde bardzo fajnie zarobic na swoich zagraniach ,teraz pozostaje tylko kwestia wypracowania sobie odpowiedniej histori.
Konto zalozylem juz w niedziele wieczorem a w poniedzialek pierwsze zagranie i to na TP. Obecnie bilans na nim to
Win 2 ,lose 1

<a href=http://zapodaj.net/66d6ed8497c0c.jpg.html>Zulu.jpg</a>

Dlaczego nie ma tutaj dwoch wejsc z planu 1 ?
USD-CAN ustawialem z telefonu co w zulutrade jest niewykonalne ,moze i nawet jest ale ja nie zamierzam tego robic ,ze wzgledu na bezpieczenstow
potencjalnych klientow.
NZD-USD byla to tranzakca w ktora wchodzilem w czasie konferencji Fedu i w tm czasie mialem spore problemy techniczne , czeste zwiechy MT4 i na
platformie zulu nie dalo sie dokonac tranzakcji. Setup powstal w sekundzie ,nie spodziewalem sie go nie mialem zlozonego zlecenia i otworzylem
go z reki ,planowane wejscie mialo byc na 0.6830 a klikniecie myszki teleportowalo mnie na 0.6817. Prawdopodobnie byla to wina mojego kompa
za duzo platform mialem pootwieranych i to moglo byc powodem klopotow ,poniewaz na laptopie mialem odpalone tylko dwie platformy takie same jak
na kompie i chodzily bez zarzutu.

Koncze juz swoja prace w tym tygodniu wieczorkiem zabieram syna do kina  i NIECH MOC BEDZIE Z TRADERAMI :)

Witam po dluzszej przerwie ponownie. 

Pewnie wszyscy mysleli ,ze juz koles zbankrutowal i dal sobie siana  :) . 

Otoz jeszcze sie trzymam a dlaczego mnie nie bylo juz wyjasniam.

Wyzej pisalem o klopotach na koncie demo w czasie publikacji danych myslalem ,ze to problem u mnie i spokojnie zalozylem konto live u tego samego brokera, bylto  FXCM mialy byc niskie spredy obiecanki cacanki a wyszlo jak zwykle , ze to wal.

W pewnym momencie zauwazylem ,ze na koncie demo i na realu nie otwiera mi tych samych pozycji sprawa sie rypla gdy zobaczylem ,ze na jednym mam sred  normalny a na demo nie ma spredu . I tu zapalila mi sie lampka ze cos nie gra i zaczalem szukac co jest nie tak, do czego doszedlem. Aby miec zerowy sred trzeba bylo wplacic min depozyt w moim przypadku 2 tys GBP. Ja sobie wplacilem 500. Wiec spred pozostal standardowo dosc duzy w ich przypadku na podstawowych parach. Nic pozostalo doplacic kase i zmienic konto na standardowe tylko ,ze akurat byly kolejne dane i co i znowu zwiecha u brokera nic nie mozna bylo zrobic wykresy staly w miejscu i nie mozna bylo ustawic zagran . No chyba nie trzeba sie domyslac ,ze konto w tym samym dniu zamknelem , wyplate zlecilem i czekalem co bedzie doalej. Teoretycznie kase dostalem bo oddali mi tylko to na karte debetowa co wplacilem. Dostalem maila ,ze reszte czyli zysk musze zlecic przelewem na konto. Przyznam sie ,ze zysku do tej pory nie zlecilem z uwagi na minimalna wyplate czyli musze najpierw wplacic kase przelewem za ktory pewnie bedzie oplata i pozniej wyplacic wszystko co jest pewnie nieoplacalne ,wiec podaruje im muj kosmiczny zysk  :) .

Jak wyglada sytuacje dzisiaj. Szukalem brokera i z przymusu wybralem AAFx jako jedyny oferowal walute GBP lub Euro wiec wybralem euro i wplacilem depozyt. 600 euro - 15 oplata wiec startuje z kontem 600 euro .Gram od dwoch tygodni wynik nie zachwyca bo jestem na lekim minusie ,ale z uwagi na spore turbulencje duze korekty lub zmiany trendu mysle ,ze nie ma tragedi 3 zagrania do tylu to nie problem.  Zwlaszcza ,ze w kilku zagraniach spazernilem sie mocno i i mimo ze cena doszla do moich 30 pipsow nie zamknalem pozycji a w dwoch przypadkach nawet nie przestawilem na BE.

Problemem jest to ,ze dzisiaj utracilem kontak z baza do serwisu Zulu nie mozna sie zalogowac , tak samo sytuacja wyglada z brokerem.

mam nadzieje ,ze wszystko sie wyjasni do wieczora.

Najgorsze jest to ze aby calkowicie skupic sie na serwisie Zulu wczoraj zamknalem swoje normalne konto forexowe na ktorym gralem na codzien . Dlatego dzisaij mam dzien wolny i juz zaczynam wekend bez forexu.

Jak tylko bedzie taka mozliwosc to podesle linaka do konta w serwisie Zulu i postaram sie podpiac go do MyFxbooka. 

https://pl.zulutrade.com/trader/316393

Zarowno broker jak i Zulu juz smiga , niestety takie sytuacje nie npawaja  optymizmem. :angry:

Takie lekkie podsumowanie Lutego na moim koncie.

Obecnie sytuacja wyglada tak ,ze jestem 233 pipsy na minusie co daje 318 GBP straty. W przeciagu miesiaca zaledwie 40 % skutecznosci.

Czy jest zle ?

Moim zdaniem  tragedi nie ma, trzeba brac pod uwage fakt ,ze sporo zagran ktore powinny byly byc zakonczone na TP 30 pipsow , zostaly zamkniete na BE lub SL dokladnie bylo ich 3 zagania na SL i 5 zagran na BE , co lacznie moglo  dac mi zysk 240 pipsow a w najgorszym przypadku porostu zmniejszyc strate o 90 pipsow z wspomnianych trzech tranzakcji ktore nie zostaly prrzestawione na BE i zakonczyly sie na SL.

Trzeba tez zwrocic uwage ,ze 2 tranzakcje zakonczone na SL sa o lacznej wartosci 0.03 micro lota ,co zmniejsza moja strate do 183 pipsow o wartosci 1 gbp na pipsa.

Czasami tak sie dzieje ,ze rynek nie daje zarobic i trzeba jakos przetrwac ten okres. Dolar jest juz tak napompowany ,ze nie chce isc do gory z drogiej strony inwestorzy nie sa do niego przywiazani i nie chce spadac co powoduje taki trend boczny ,w ktorym nie bardzo mozna liczyc na zysk jezeli stosuje sie niski SL.

Z uwagi na sytuacje na rynku dolaczylem  inna strategie ktora gram w ktorej ratio wynosi 3-1. 

Tak czy inaczej zostaje mi do odrobienia ok 3 dobrych zagran ,wiec tak jak pisalem wczesniej tragedi nie ma.

Z ciekawostek dodam ,ze zaczynam grac na zlocie , bardzo ciekawy rynek.