Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Ziomek999

[SCAM] OneCoin - Następca BitCoina? Jeden z wielu ScamCoinów czy wyjątkowy PonziCoin udający MLM? - www.onecoin.eu

pepperoniss

SCAM

Message added by pepperoniss

Recommended Posts

Miało być teraz w pazdzierniku 2019 (po przełożeniu terminu z pazdziernika 2018 i paru wcześniejszych...) wejście OneCoin na zewnętrzną giełde kryptowalut. Jak obecnie wyglądają oficjalne informacje i tłumaczenia podawane przez OC ich wyznawcom w tym temacie? 

Skąd te informacje, że Ruja jest poszukiwana przez FBI. Bo to, że jakiś tabloid sobie różne rzeczy wypisuje to jedno, a fakty?

Jak oglądasz telewizję i wiadomości to też wierzysz we wszystko i łykasz jak pelikan. Proponuję obejrzeć choćby z dwóch różnych źródeł ten sam temat i nagle na TVP będzie coś innego A na Polsat News coś innego.

A wracając do tematu na stronie FBI, nie ma żadnej informacji. Tylko nie mów że utajnione i te sprawy bo na stronie jest lista wszystkich poszukiwanych, a przynajmniej tych, których ujawnienie poszukiwania nie wpłynie na dobro śledztwa. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że takim przykładem jest Ruja. A tam pusto.

Radzę sprawdzić wiarygodność źródeł zanim się rozniesie plotkę.

5 godzin temu, Titanus1920 napisał:

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że takim przykładem jest Ruja. A tam pusto.

Czyżby? I przykładem czego jest jeszcze owa pani? Wielkiej wiedzy w dziedzinie kryptowalut? Jak stworzytć kryptowalutę bez nie tworząc nic?

Bo w blockchainie onecoine też pusto...

6 godzin temu, Titanus1920 napisał:

Radzę sprawdzić wiarygodność źródeł zanim się rozniesie plotkę.

To co nazywasz plotką już się rozniosło... I mogę Cię zapewnić, że wcale nie była informacja na hyipforum :) 

A informacji o problemach twórców, promotorów, pomocników Onecoin ostatnimi czasy jest pod dostatkiem. Ze źródłami w dokumentach sądowych..

Niemniej nikt nikomu nie broni wierzyć w co che... I jeśli ktoś ma taką wolę ma pełne prawo uznawać Różę Ignatową za Billa Gatsa świata kryptowalut a nawet za jego boginię...

38 minut temu, pepperoniss napisał:

Czyżby? I przykładem czego jest jeszcze owa pani? Wielkiej wiedzy w dziedzinie kryptowalut? Jak stworzytć kryptowalutę bez nie tworząc nic?

Pepperoniss proszę Cię o czytanie ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że Ruja jeżeli byłaby poszukiwana przez FBI to na stronie FBI byłaby taka informacja, ze zdjęciem i popełnionym przestępstwem. Takiej informacji nie ma. 

Ty natomiast od razu bierzesz się za typowy hejt nie na poziomie, który sobą reprezentujesz (wnioskuję z Twoich poprzednich wypowiedzi).

43 minuty temu, pepperoniss napisał:

Bo w blockchainie onecoine też pusto...

Proszę o źródło, dokumentację, nie przypuszczenia.

Przypuszczać to ja mogę, że Onecoin będzie największą kryptowalutą świata.

45 minut temu, pepperoniss napisał:

To co nazywasz plotką już się rozniosło... I mogę Cię zapewnić, że wcale nie była informacja na hyipforum :) 

Plotki potrafią zniszczyć każdy projekt. Być może gdyby nie te całe zmieszanie wokół Onecoin i firmy Onelife dawno zadziałoby się już coś fajnego jak z PlatinCoin'em.

47 minut temu, pepperoniss napisał:

A informacji o problemach twórców, promotorów, pomocników Onecoin ostatnimi czasy jest pod dostatkiem. Ze źródłami w dokumentach sądowych..

Poproszę o te źródła. Tylko potwierdzone i uprawomocnione, nie zarzuty. Zarzuty można postawić każdemu za cokolwiek. A te pojawiają się zawsze tam gdzie można zarobić. 

Przykład: Postawię teraz zarzut Pazurze, że jako 10-letni chłopiec zostałem przez niego zgwałcony i chcę za to 10mln PLN odszkodowania. Czy to czyni od razu z niego gwałciciela? Otóż w opinii publicznej tak, skoro Polański mógł to czemu nie Pazura. Zaraz pojawiłyby się nagłówki w gazetach, newsy w informacjach w TV, że Pazura gwałciciel. I w taki sposób człowiek zostałby zniszczony. Dokładnie tak samo jest z Onelife i Onecoin.

Wniosek: póki coś nie zostanie udowodnione nie jest prawdą a jedynie plotką, która niszczy projekt.

54 minuty temu, pepperoniss napisał:

Niemniej nikt nikomu nie broni wierzyć w co che... I jeśli ktoś ma taką wolę ma pełne prawo uznawać Różę Ignatową za Billa Gatsa świata kryptowalut a nawet za jego boginię...

I tutaj się z Tobą zgadzam, jedni wierzą w Boga i nie potrzebują dowodów na Jego istnienie. Jedni wierzą w garbate krasnoludki a inni w projekt, który stworzyła Ruja. A to kto jest większym bądź mniejszym fanatykiem nie ma znaczenia.

Ale co to ma się do tego, że jest szum wokół projektu i to szum, który go niszczy zamiast budować. Naganiacze jak to naganiacze naobiecywali, ludzie czują się pokrzywdzeni i hejtują... proste. Lecz prawda jest jedna, póki jakaś powołana do tego instytucja nie powie wszem i wobec, że to oszustwo to dalej będzie to projekt, który jest prawdziwy i zgodny z prawem.

Teraz, Titanus1920 napisał:

Napisałem wyraźnie, że Ruja jeżeli byłaby poszukiwana przez FBI to na stronie FBI byłaby taka informacja, ze zdjęciem i popełnionym przestępstwem.

Niekoniecznie...

Informacji o poszukiwaniach jej brata także nie było a o ile pamięć mnie nie myli to akurat FBI go zapuszkowało.

4 minuty temu, Titanus1920 napisał:

Ty natomiast od razu bierzesz się za typowy hejt

A w którym miejscu dostrzegłeś hejt? W kilku Prostych Pytaniach.

Uwierz, codziennie jeszcze spotykam całkiem spore grono wynawców Róży Ignatowej i jej Onecoina. 

Inna sprawa, że nie specjalnie mnie to dziwi. To - wbrew pozorm - nie jest objaw jakieś tępoty umysłowej jak niektórzy krytycy projektu często usiłują przedstawiać lecz chyba dość typowy przejaw autobronny. Ludzie niechętnie przyznają się nawet przed samymi sobą, że dali się wyprowadzić w maliny. Dlatego często trzymają się najbardziej złudnej nadziei.

15 minut temu, pepperoniss napisał:

Informacji o poszukiwaniach jej brata także nie było a o ile pamięć mnie nie myli to akurat FBI go zapuszkowało.

Pepperoniss w obliczu całego hejtu jaki płynie w kierunku Onelife, Onecoin i założycieli oraz obecnych właścicieli, niestety ale takie wypowiedzi są niewystarczające (ja powiem, że to nie prawda - słowo przeciwko słowu). Poproszę o źródło, z którego wynika, że FBI zatrzymało przestępce o imieniu Konstantin Ignatov z powodu oszust jakich dopuściła się firma Onelife. Wtedy będzie to miało sens, ponieważ będzie to pierwszy krok do tego, że być może jest to oszustwo. Aczkolwiek jak wspominałem wyżej dopiero będzie to oszustwem, dopiero wtedy kiedy zostanie udowodnione. 

15 minut temu, pepperoniss napisał:

A w którym miejscu dostrzegłeś hejt? W kilku Prostych Pytaniach.

Uwierz, codziennie jeszcze spotykam całkiem spore grono wynawców Róży Ignatowej i jej Onecoina. 

Inna sprawa, że nie specjalnie mnie to dziwi. To - wbrew pozorm - nie jest objaw jakieś tępoty umysłowej jak niektórzy krytycy projektu często usiłują przedstawiać lecz chyba dość typowy przejaw autobronny. Ludzie niechętnie przyznają się nawet przed samymi sobą, że dali się wyprowadzić w maliny. Dlatego często trzymają się najbardziej złudnej nadziei.

Pytania przepełnione sarkazmem i kpiną można uznać za hejt.

Wyznawców brzmi jak sekta.

Złudna nadzieja, raczej dotyczy to sytuacji, która jest już na starcie przegrana, wtedy to ludzie łudzą się, że to wcale nie jest prawdą. W miejscu, w którym jest projekt nie mówiłbym o złudnej nadziei. O nadziei tak,  o nadziei, że w końcu projekt zakończy się powodzeniem, na które tak długo czekali.

Edited by Titanus1920
Odniesienie się do pierwszego zdania

3 godziny temu, Titanus1920 napisał:

Proszę o źródło, dokumentację, nie przypuszczenia.

No chyba Waćpan kpi... :) 

To nie ja twierdzę, że onecoin jest kryptowalutą. Wręcz przeciwnie. Wielokrotnie w tym wątku twierdziłem, że brak na to by nią był jakicholwiek dowodów a wszyskie onecoiny z prawdopodbieństwem graniczącym z pewnościa istnieją co najwyżej jako zapis w bazie sql bądź podobnej. Nikt, z twórców projektu, zaganiaczy czy piewców projektu nigdy nie przedstawił jakiegokolwiek, najmniejszego nawet dowodu na istnieie blockchaina tego rzekomego coina. 

Tak więc pytanie o dokumentacje powinno paść nie w moim kierunku a w kierunku tych, którzy twierdzą, że onecoin kryptowalutą jest i posiada blockchain. To przynajmniej dałoby przyczynek do uznania, że chciaż pod względem technicznym  można go uznać za kryptowalutę.

Widzisz - o tym też zresztą pisałem wielokrotnie - generalnie nie da się przekazać tzw. dowodu negatywnego. Jeśli np. ja twierdzę, że będąc mi dłużnym 100 zł nie zapłaciłeś mi ich, to nie ja mam wykazać, że Ty mi nie zapłaciłeś tylko Ty musisz wykazać tezę przeciwną - pozytywną - że mi zapłaciłeś.

Tak jest i tutaj, w przypadku onecoina. Naprawdę, nie ma nic prostszego niż wykazanie, że istnieje blockchain i nie jest on pusty... Ale do czasu przedstawienia na tę okoliczność wiarygodnego dowodu całkowicie uprawnione są twierdzenia przeciwne. I wcale dowodu niewymagają. Szczególnie, że o onecoinie jako o kryptowalucie mówi się od samego początku tej działania piramidy.

Plotki potrafią zniszczyć każdy projekt.

Owszem. Tyle, że znacznie częściej plotki o istnieniu kryptowaluty lepszej od bitciona i nie wiadomo co jeszcze znacznie częściej niszczą tych, którzy w te gołosłowne a właściwie oszukańcze plotki uwierzą.

Być może gdyby nie te całe zmieszanie wokół Onecoin i firmy Onelife dawno zadziałoby się już coś fajnego

Masz rację!

Gdyby nie to, że piramidę stworzoną przez panią Różę zajęły się odpowiednie amerykańskie - choć nie tylko - służby to wielce prawdopodobne, że mogłaby ona dalej trwać i wciagać w piramidalny chcemat kolejnych nieświadomych uczestników...

Tak jak w PlatinumCoin...

A, że stało się inaczej - trochę na własne życzenie jej brata - to już jest koniec tego projektu.

Poproszę o te źródła.

Służę uprzejmie...

https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1141986/download

https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1141981/download

https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1141976/download

https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1205246/download

https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/manhattan-us-attorney-announces-charges-against-leaders-onecoin-multibillion-dollar

Mógłbym tak długo ale nie bardzo chce mi się wyręczać spragnionych informacji :)

Tylko potwierdzone i uprawomocnione, nie zarzuty.

Acan wybaczy ale skoro nie pisałem, że ktoś za coś został skazany to nie wymagaj bym przedstawiał dowody na nie moje twierdzenia. Napisałem, że ostatnimi czasy na temat onecoina i osób z nim związanych jest wiele informacji i tylko do tego mogę się odnieść. Niemniej zapewniam Cię, że jeśli pojawią się pierwsze wyroki karne bądź cywilne nieomieszkam o tym w tym wątku wspomnieć.

Zarzuty można postawić każdemu za cokolwiek

Nie.

Owszem, w każdym cywilizowanym świecie każdy może pozwać każdego o wszystko. Niemniej zarzuty w sprawie karnej można przedstawić tylko wtedy gdy w ocenie właściwego organu posiadane informacje i dowody uzasadniają podejrzenie, że konkretna osoba popełniła zarzucany mu czyn. Tak więc zarzuty mogą być przedstawione nie każdemu ale wyłącznie osobie, co do której istnieje takie uzasadnione zdaniem organu prawdopodobieństwo i nie o cokolwiek tylko o to co wynika z posiadanego materiału dowodwego oraz tylko wtedy gdy taki zarzut narusza przepis karny.

A te pojawiają się zawsze tam gdzie można zarobić. 

Bzdura. Gdyby tak było to zarzuty mieliby wszyscy o wszysko, bo praktycznie na każdym i na wszyskim da się zarobić. 

Tak nie jest. Organ procesowy stawia zarzuty jeśli ma uzasadnine podejrzenie popełnienia konkretnego przestępstwa przez konkretną sobę. Gdy organ ten uzna, że ma co do tego pewność i jest w stanie to udowodnić składa akt oskarżenia. A gdy to udowodni sąd takiego delikwenta skazuje.

Wniosek: póki coś nie zostanie udowodnione nie jest prawdą a jedynie plotką, która niszczy projekt.

Kompletnie błędny wniosek. Wręcz absurdalny.

Jesli Cygan sprzedał mi tombak twierdząc, że to złoto to mamy do czynienia z oszustwem i Cygan jest oszustem a ja jestem oszukanym. I nie jest to żadna plotka tylko fakt. I to bez znaczenia czy prokuraturze uda się w sądzie ten fakt udowodnić. Natomiast nieudowodnienie czegoś w procesie karnym prowadzi do uniewinnienia. Nie zawsze dlatego, że sąd jest pewien, że oskarżony zarzucanego czynu mu nie popełnił.

Oczywiście, mówienie o piramidzie, że jest piramidą gdy jej Twórcy twierdzą inaczej jest dla tej piramidy niekorzystne (choć bodajrze @Devolaj93 usiłował w innym wątku dowodzić czegoś przeciwnego) i możesz nazwać to niszczeniem projektu, niemniej nie widzę w tym nic złego.

Wręcz przeciwnie. Mówienie o projekcie jakim on jest oraz wskazywanie, że odpowiednie organa mają określone zdanie bo przedstawiły zarzuty bądź oskarżyły delikwenta jest korzystne. Przynajmniej dla potencjalnych ofiar.

Lecz prawda jest jedna, póki jakaś powołana do tego instytucja nie powie wszem i wobec, że to oszustwo to dalej będzie to projekt, który jest prawdziwy i zgodny z prawem.

Jeśli to ma być prawda to chyba tylko trzecia prawda wg księdza Tichnera :) 

Otóż nie. Oszustwo jest oszustwem od momentu kiedy oszust zaczął oszukiwać a nie od momentu w którym sąd stwierdził, że oszust oszukiwał.

Kuknij w jakikolwiek wyrok karny a z łatwością to zauważysz... Znajdziesz tam treść typu Kowalski, w okresie od x do y, działając z góry powziętym zamiarem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Kikowskiego poprez wprowadzenie go w błąd co do istoty przedsięwzięcia.

Łatwo zauważyć, że sąd w swym wyroku stwierdza, że do oszustwa doszło przed wydaniem wyroku. To w zasadzie dość oczywiste bowiem sądy najczęściej osądzają czyny już dokonane. 

I tak jak morderca jest mordercą od chwili gdy kogoś zamorduje, bez względu na to czy zostanie ujęty i skazany tak oszust jest oszustem od samego początku oszustwa.

naprawdę nie rozumiem skąd absurdalny wniosek, że coś jest prawdziwe i zgodne z prawem dopóki nie będzie wyroku. Wyrok karny odnosi się zwykle i głównie do winy oskarżonego i ewentualnej kary za te zawinienie a tłem jest właśnie to, że oskarżony przed wyrokiem działał niezgodnie z prawem bądź nielegalnie. Tak jest w przypadku wyroku skazującego. W przypadku wyroku uniewinniającego wcale nie musi to oznaczać, że np. oszustwa nie było.

Naganiacze jak to naganiacze naobiecywali, ludzie czują się pokrzywdzeni i hejtują... proste.

Hejtują?

Hm... To raczej Waćpan zdaje się mieć tendencję do nazywania hejtem każdej wypowiedzi, która nie bije pokłonów programowi skoro Waćpan dopatrzył się hejtu w kilku dość prostych pytaniach dotyczących pani Róży. 

Swoją drogą słowo wytrych, które często słuzy do unikania rzeczowych merytorycznych odpowiedzi. Pewnie dlatego robi taką zadziwiająca karierę.

Pokrzywdzony mówi, że zaganiacze zagonili, że wpłacając niewiele będa mieli wiele a efekt jest taki, że nie mają nic - HEJT! I już nie trzeba o projekcie nic mówić. Nie trzeba unaaczniać jak dzialają mechanizmy w tego typu programach. Przecież z hejterem nie ma co dyskutować.

Ktos inny pisze, że Ignatov został zatrzymany, rozpoczął czy rozpocznie się proces Scotta - HEJT! Po co pisać. Po co donosić się do zarzutów stawianych bądź co bądź nie w prywantnym akcie oskarżenia. Z hejterem się nie dyskutuje. Hejter niszczy program! Ba... Niszczy legalny program. Prawdziwy taki. Lepiej obiecywać... Bez pokrycia. Przecież to legalne...

Widzisz Łaskawco...

Ja często mam wrażenie, że jeynym hejtem w tych wypowiedziach jest określanie pokrzywdzonych i mających krytyczny stosunek do projektu hejterami. Choć mogę się mylić, bo ani specjalistą od hejtu nie jestem ani też za bardzo za tym słowem nie przepadam.

Powiem Ci też coś w wielkiej tajemnicy...

Owszem... Naganiacze jak to naganiacze nagonili, naobiecywali tyle tylko, że niektórzy poszkodowani, mamieni i nabici w onecoina pokrzywdzeni okazali się bezczelni i nie przyjeli potulnie swojej roli dawców kasy i mają czelność o tym, że zostali oszukani pisać, mówić, dostrzegać swoje błędy, wytykać zaganiaczom manipulacje. I może Cię to zdziwi ale to co robią zdaje się być zupełnie naturalne i co najważniejsze. NICZEGO NIE NISZCZĄ! I ZWYKLE NIE HEJTUJĄ!

W dniu 22.04.2019 o 14:39, abecadloabc1 napisał:

Ucieczka z kraju, waga dowodów DOJ przeciwko Ignatovowi oraz fakt, że wszystkie jego gwarancje finansowe i majątek znajdują się w Bułgarii, były również decydującymi czynnikami zatrzymania Ignatowa.

waga dowodów

Więc o jakim braku dowodów bredzisz? 

Pisaliśmy już o Konstantinie. 

https://www.hyipforum.pl/topic/14810-scam-onecoin-następca-bitcoina-jeden-z-wielu-scamcoinów-czy-wyjątkowy-ponzicoin-udający-mlm-wwwonecoineu/?page=20

Szczerze mówiąc czuję trochę wstyd, że nawet poinformowałem kilku znajomych o OneCoin w 2015, ale na szczęście żaden z nich się nie zarejestrował... Teraz czuł bym poczucie winy i odpowiedzialność za swoje czyny na tyle, że każdemu z nich bym prędzej czy później zwrócił całość pieniędzy, które by stracił w tym zaplanowanym od samego początku oszustwie. Titanus1920 (i inni tzw. liderzy, albo osoby które namówiły do tego scamu i skorzystały na tym finansowo otrzymując prowizje), czy postąpisz tak samo?

Prawnik OneCoin otrzymał od firmy 50 mln USD w zamian za pomoc w praniu pieniędzy

Amerykańscy prokuratorzy zarzucają Scottowi, że w proces prania pieniędzy zaangażował szeroką sieć fałszywych firm, zagranicznych kont bankowych i nieuczciwych programów inwestycyjnych.

Prokurator Julieta Lozano wcześniej powiedziała, że jako zapłatę za swoją działalność przestępczą Scott otrzymał wynagrodzenie w postaci 57-metrowego jachtu, trzech luksusowy domów w Cape Cod w stanie Massachusetts oraz drogie samochody marki Porsches i Ferrari.

Chociaż Scott utrzymuje, że nie wiedział, że OneCoin to scam, prokurator Nicholas Folly powiedział, że dowody przeciwko Scottowi są „przytłaczające” i „oczywiste”.

https://bitcoin.pl/onecoin-prawnik-50-mln-usd/

No poparzcie... Tak niesamowice transparentna firma jak Oecoin musi wdrozyć działania zajmujące jeszcze kilka miesięcy by sprostać wymaganiom pełnej transparentnosci...

Ba, z filmu, a właściwie podpisu pod nim, możemy się dowiedzieć, że są już regulatorzy kryptowalut, którzy mają swoje wymogi do których Onecoin musi się dostosować...

Oczywistą oczywistościa jest więc to, że na ewentualną kasę trzeba poczekać aż regulatorzy uregulują kwestie regularnych płatności...

:) 

OC powstał jakoś w 2015 o ile pamiętam i kilka razy przekładano rzekome wejscie na giełde.

Ile od tego czasu innych (może dlatego, że prawdziwych i nie będących oszustwem?) kryptowalut weszło na różne w pełni legalne i zarejestrowane (Coinbase, Binance, itd) zewnętrzne giełdy kryptowalut? Setki, jak nie tysiące...

Edited by ToniMacaroni

Czy w Polsce odbywają się jeszcze spotkania namawiające do OneCoin? Gdzie można na ten temat zobaczyć informacje?

Mi na obu ich stronach pokazuje ostrzeżenie o phishingu. Ponawiam moje pytanie: Czy w Polsce nadaj odbywaja sie spotkania namawiajace do OC?

W Niemczech zapadł dość kuriozalny wyrok uniewinniający zaganiczy z zarzutu rekrutacji do piramidy finansowej, tj. zarzutu oszustwa.

Problem nie tyle w uniewinnieniu, bo osobiście zdaję sobię sprawę z mankamentów kontynentalnego prawa karnego i trudności wykazania oszustwa przez rekruterów.

Zadziwiająca jest sekwencja, która doprowadziła do uniewinnienia. 

Otóż swego czasu kancelaria prawna wydała taki dokumnet

kZbWpoR.png

Wg tej opinii prawej onecoin działał legalnie. 

Teraz ci prawnicy z tej samej kancelarii, acz pod zmienioną nazwą - SBS Legal - reprezentowali przed sądem zaganiaczy i przekonali Sąd, że ich klienci działi w okolicznościach wyłączających karalność czynu albowiem... znali ww. opinię i działali w przeświadczeniu, że ich działalność jest w pełni legalna i zgodna z prawem a onecoin nie jest piramidą finansową...

Zanim jednak skoczymy na niemiecki sąd warto pamiętać, że w ich systemie prawnym bodajże art. 17 ichniego kodeksu karnego wyłącza karalność czynu jeśli sprawda działał w uspariedliwonym błędnym przekonaniu, że zachodzi okoliczność wyłączająca karalność lub winę (u nas to chyba art. 30 kpk). 

To pokazuje potencjalne problemy ze skazaniem zaganiaczy. Natomiast szczytem w niniejszej sprawie jest bezczelność kancelarii prawnej, która najpierw wydaje oderwaną od rzeczywistości opinię prawną a póxniej wykazuje przed sądem, że skoro jej klienci (zaganiacze) znali tę opinię to należy uznać ich za niewinnych bowiem dziłali właśnie w stanie usprawiedliwionego acz błędnego przekonania o legalności swych działań.

Jakaś aktualizacja na temat działań prokuratury w Szczecinie w kontekście oszustów OneCoin w Polsce?