Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

itsmeYeti

Spór na PayPal w obliczu upadku TrafficMonsoon

Recommended Posts

Yeti, a ile zainwestowałeś z PayPal, że wrócili ci aż $ 1500 ? jeżeli możesz powiedzieć oczywiście, co napisałeś w uzasadnieniu całej sprawy?

Edited by annsi

W koncu ktos zdecydowal sie na spor,gratulacje,juz na samym poczatku,kiedy pojawily sie problemy z PP powinien to zrobic kto wszedl przez PP

Teraz mnie ciekawi jedno.

Wciąż uważam, że w najbliższej przyszłości będzie moment w którym TM będzie coś tam wypłacał.

Czy to PayZa czy przez ich jakieś gówniane procesory.

Ciekawe czy się zorientują o refund i wywalą mi środki z konta.

Jak nie i mi wypłacą to co już mam zlecone do PayZa - 1800$ będę miał mieszane uczucia ale na pewno ubaw po pachy :P

#itsmeYeti

Myślę, że będziesz miał bana na TM za niedługo jak tylko powiążą fakty z refundem :-) Zrób sobie aktualne screeny z konta w przypadku gdybyś musiał dochodzić jeszcze w przyszłości jakiś praw. Ogólnie to każdemu, kto robi spór polecam wykonanie zrzutów ekranu z kont TM w celach zabezpieczających Wasze interesy. 

@itsmeYeti
Możesz dać jakieś dowody tego, że otrzymałeś refund? Screeny, lub coś?

Edited by pulluporshutup

@itsmeYeti

Czy mógłbyś podać kiedy dokonałeś zakupu przez pay pal tzn. czy było to wcześniej niż 50 dni. Dzięki

@pulluporshutup

Mogę, prosze: post-13900-0-65862800-1455035872_thumb.jpg

@Nole

Jak widać na screenie 1 stycznia w tym przypadku. 31 też kupiłem kilka i 2 kilka. W sumie 2600+ i wszystko oddali.

@PanInwestor

Bardzo możliwe, ale nie koniecznie :P.

Ot, takie mam dziwne przeczucie. Chociaż przeczucie jest takie, że się nie zorientuja ale nie dostane wypłaty i tak... Nikt nie dostanie :P

Czyli rozumiem, że zwrócili Ci to co wpłaciłeś z własnej kieszeni czy też wytargałeś coś co zarobiłeś w TM? :D

Czyli jest opcja, że pieniądze które zablokował PP mogą być wypłacone poprzez zgłoszenie sporu przez każdą osobę która wykupiła "usługę" na TM.

Jednym słowem trzeba jak najszybciej zakładać spory (póki kasa jest na PP), a na TM dalej "reinwestujemy" :) ...

Tylko to co włożyłem. Nie zamierzam narzekać, jak bym chciał czekać aby mi TM wypłacił mógłbym się nie doczekac :P

• Like 3

Hehe jakie to życie lubi być przewrotne, TM chciał orżnąć Cię na kasę, Ty orżnąłeś Tm :D

witam,

nie mam żadnego doświadczenia z paypalem i tego typu programami, w październiku wpłaciłem na tm kwotę pieniędzy, do dziś odzyskałem tylko ok 80 % tej kwoty, czy  jest sens składać protest do PayPala? czy w związku z upływem czasu to już jest przedawnione? Chce tylko odzyskać to co wpłaciłem w i kończe z tym bo to nie na moje nerwy :) z  góry dziękuje za info

@juyn44 - "gwarancja" PayPala obejmuje jedynie paczki zakupione bezpośrednio przez PP. Sądzę, że reinwestowałeś (żywotność paczek ~55 dni), a paczek z reinwestycji nie obejmuje ochrona konsumenta. Sądzę, że to jest głównym powodem odrzucania większości sporów - toć wielcy promotorzy zapewniali swojego czasu, że PayPal oferuje ochronę przez 180 dni. Jak zwykle zapomnieli dodać tak ważne szczegóły jak ten powyższy.

Możesz próbować - nigdy nie zaszkodzi, a napewno nic na tym nie stracisz.

@vinxin

Skoro nie 180dni to ile?

Ochrona kupującego opiewa na zakupiony towar - jeżeli paczka wygasła i zakupiłeś kolejne (reinwestycja) one NIE SĄ objęte ochroną kupującego. Tak więc w przypadku TM podstawowa ochrona kupującego to przedział 55 dni - po tym czasie szansa na wygranie sporu z TM znacząco spada, chociaż wciąż można próbować odzyskać swoje pieniądze.

• Like 1

@VinXin

IMHO jesteś w błędzie co do tego, że paczka wygasa po 55 dniach. Przestajesz wtedy zarabiać za swoją usługę - klikanie. Paczka wygaśnie dopiero gdy zostanie wyemitowana reklama. Choć zgadzam się z konkluzją.

Jeśli spróbujesz może się nie udać. Jeśli nie spróbujesz na pewno się nie uda...

Ja jednak radziłbym spróbować strategii @itsmeYeti. Tekst swojej reklamacji zamieścił tutaj LINK.

Powodzenia...

Czy gdzieś gromadzone są ewentualne dowody na nieetycznych promotorów, czy znów im się upiecze ?

IMHO... Znów się upiecze...

• Like 1

@VinXin

IMHO jesteś w błędzie co do tego, że paczka wygasa po 55 dniach. Przestajesz wtedy zarabiać za swoją usługę - klikanie. Paczka wygaśnie dopiero gdy zostanie wyemitowana reklama.

Hmmmm patrząc na to z tej strony masz całkowitą rację. Dużo jednak według mnie zależy od interpretacji przez PayPala tego co oferuje Charles Scoville. De facto wykupywane usługi reklamowe nie są ograniczone żadnym miernikiem czasowym i Charles może dostarczyć je nawet w okresie dwu-trzy lub nawet wielo letnim - prawo i tak będzie po jego stronie.

Ujmę to trochę inaczej - paczka po osiągnięciu 110% (jako produkt kupiony od Charlesa) traci jedyną cechę czasowo określoną przez Charlesa Scoville, która mogłaby być podstawą roszczeń - naliczenia w ciągu tych ~55 dni - brak możliwości wypłaty środków w takim momencie (życia paczki lub po) jest pogwałceniem praw konsumenta, który zakupił towar. Innymi słowy podczas "życia" paczki większość reinwestuje (a więc traci swoje prawa - nabywa produkt nie objęty ochroną konsumenta) lub wypłaca - więc roszczenia będą bezpodstawne. Nie sądzę, by wiele osób trzymało kwoty stricte z pierwotnych paczek na swoim koncie z TM - a jeżeli taka jest ich sytuacja to PayPal rozstrzygnie spór na ich stronę przy odpowiedniej argumentacji. Patrząc na to w ten sposób sądzę, że stwierdzenie, iż czas "dojrzewania" pierwotnych paczek (~55 dni) jest okresem w którym powinniśmy otrzymać dość bezproblemowo zwrot z PayPala nie jest błędem.

Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na to, że niezbyt jasno się wyraziłem.

Witam kolegów niestety też znalazłem się w grupie nieszczęśników którzy utopili w TM. Zrobiłem dwa zakupy w grudniu i 1 stycznia a już 12 stycznia zoonk. Powiedzcie proszę czy jest szansa na wygranie sporu? Pisałem do PayPal ale raczej odpowiedź nie nastraja mnie pozytywnie. Zrobię wam zrzut jak tylko zakonczą sie blokady nowego usera.

nie chcemy wchodzić w kompetencje których jako pośrednik przelewu płatności nie posiadamy; jeżeli uważa Pan, iż Pański kontrahent nie wywiązał się z umowy kupna-sprzedaży najlepszym wyjściem jest zasięgnięcie fachowej porady prawnej lub porady stosownych organizacji konsumenckich.

EDIT : to było zapytanie tylko wysłałem spór przekształciłem go w roszczenie i dam znać jak się zakończy. Masakra stary a głupi wkręciłem się jak dziecko a co gorsze chyba wdepnąłem w to g... w najgorszym z możliwych momentów. Powiedzcie proszę czy jeśli PP odrzuci mój spór moge składać kolejne ?

Edited by sidanrally

Mój spór na PayPal został założony, kilka dni temu, a dziś ...... niespodzianka - konto na TrafficMonsoon zostało zablokowane, ale to dobrze - teraz mam przynajmniej niezbite dowody, że to oszuści.

• Like 1

Mój spór na PayPal został założony, kilka dni temu, a dziś ...... niespodzianka - konto na TrafficMonsoon zostało zablokowane, ale to dobrze - teraz mam przynajmniej niezbite dowody, że to oszuści.

Miejmy nadzieje ze chociaz spor wygrasz bo jak nie to ani kasy w banku ani wirtualnej na koncie TM na poprawe humoru nie bedzie :), daj znac jak odpowiedza

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepperoniss
      Zdecydowałem się na odrębny post w tematyce TrafficMonsoon z uwagi na doniosłość i źródło dowodów.
      Żródłem jest osobiście sam admin - Karol Scoville a wszystkie dane pochodzą wprost z jego przesłuchania i dowodów przez niego przesłanych do SEC.

Znamienne, że jak na dłoni pokazał wszystko funkcjonariuszom SEC choć zawsze szczegółowych informacji skąpił uczestnikom programu.

Ale po kolei:
      O ile inaczej nie zaznaczę prezentowane dane dotyczą okresu od października 2014 roku do ok połowy maja 2016 r.

Najważniejsze dane:
      1) Przychód gotówkowy TrafficMonsoon wynosił ok. 207.000.000$,
      2) TrafficMonsoon sprzedał 15.225.689 adpacków za 761.284.450$,
      3) wygasło 7.504.340 adpacków kupionych za 386.067.450$ co wygenerowało łącznie 463.280.940$ długu, który częściowo został zrolowany przez zakup kolejnych paczek, częściowo wypłacony a częściowo zalega na saldach w programie ;lub na zbanowanych kontach,
      4) na saldach użytkowników jest 31.561.179,67$ (w tym 27.427.354,03$ na saldach zablokowanych),
      5) na wszystkich rachunkach TrafficMonsoon jest 65.541.304,20$ (w tym na zablokowanych 55.676.113,22$),
      6) w samym roku 2015 Karol wydal 2.061.073$ na swoje i firmy potrzeby w tym:
      - 768.514$ na hotele, podróże, itp.,
      - 423.411$ na działalność charytatywną,
      - 869.148$ na podatki w tym (15.332$ podatków karnych).
      7) niewygasłych adpacków jest 7.504.340

Co z tego wynika?
      Ano:
      1) ok. 141.659.000$ z 207.000.000$ wpłaconych do TrafficMonsoon zostało już wypłaconych (68,5%),
      2) naliczone prowizje od sprzedaży wyniosły w tym czasie 76.128.450$ co stanowi ok. 54% wypłaconych kwot,
      3) niewygasłe pozycje do zamknięcia potrzebują co najmniej 393.113.015,33$ (7.504.340 apacków *  55$ za adpacka - salda użytkowników)
      4) by wypłacić zobowiązania z niewygasłych potrzeba w przyszłości sprzedać usług za 327.571.711,13$ (kwota z poz. 3 - salda rachunków TrafficMonsoon),
      5) by pokryć już istniejący dług trzeba by sprzedać kolejnych 6.551.435 adpacków po 50$ a by nie generować nowego długu należałoby nie dzielić się "zyskiem" z ich nabywcami.

I teraz proste pytania:
      Czy Karol lub którykolwiek z Twoich liderów powiedział Ci, że tak katastrofalnie wygląda sytuacja Trafficmonsoon? Źe dług rośnie lawinowo?
      Czy ktokolwiek powiedział Ci choć mniej więdzej jak ten system działa czy wciskali Ci kit, że TrafficMonsoon dzieli zyski!

Co ciekawe - to jest prawda...
      TrafficMonsoon obiecuje podzielić się z Tobą przyszłymi zyskami!
      Jak każda piramida!
      Dlatego jak w każdej piramidzie nie może Ci niczego obiecać!

Kto zarobił?
      Przede wszystkim admin i naganiacze?
      Kto stracił?
      Przeważająca większość?
      Jak w każdej piramidzie!

I nie byłoby z tym problemu gdyby wszyscy wiedzieli w co wchodzą...
    • By pepperoniss
      Tytuł  jest oczywiście trochę przewrotny...

Zacznę od Karola...
      Nie mam żadnych pretensji o to, że zbudował tę piramidę wciskając kit, że jest to super umyślony sposób na biznes reklamowy...
      Takie "prawo"admina piramidy...
      Każdy zaprzecza, że jego program jest piramidą, choć doskonale wie co stworzył...

Teraz @pietruszka...
      Dziś, jutro, za miesiąc, za rok 99% polskich inwestorów Traffic Monsoon będzie Piotra odsądzało od czci i wiary...
      Prawie wszyscy będą uważałi go za głównego powodziciela swoich nieszczęść, swojej katastrofy finansowej, swojego upadku,...
      Tylko to nie będzie prawdą! Przynajmniej w 80%
      Do zguby doprowadziła Cię przede wszystkim Twoja pazerność
      i naiwność oraz wiara w łatwy zarobek bez ryzyka i bez pracy!
      Wiem doskonale, że najbardziej pokrzywdzeni są ci, którzy w ten "biznes" weszli ostatnio. Tak działa ten biznes...Zawsze większość musi stracić by zarobić mógł ktoś... 

Oczywiście, żaden sposób nie próbuję umniejszać odpowiedzialności oby tych panów łącznie ani każdego z osobna...

Chcę tylko by nowi biznesmeni spod szyldu TrafficMonsoon, ci będący jeszcze pod kreską, zdobyli się na refleksję i odpowiedzieli sobie na pytanie:
      Dlaczego uwierzyłem, że można zarobić na
      KUPOWANIU
      czegoś co jest mi niepotrzebne?

Zdaję sobie sprawę, że znajdą się tacy, którzy, jak to już miało miejsce w ostatnich Luźnych Gaciach z Luźną Treścią, będą dowodzić, że wszyscy chodzili do TrafficMonsoon po reklamy i nie oczekiwali nigdy ani centa... Pewnie nasz forumowy kolega @MariuszJozef rzuci jakąś sentencję i nie omieszka ezoterycznie wyjaśnić, że Karol i TrafficMonsoon to Mesjasz...

Nie w tym rzecz...
      Rzecz w tym by z własnej naiwności i pazerności wyciągnąć wnioski na przyszłość...

A teraz, oprócz refleksji nad sobą, warto zastanowić się czy i od kogo można dochodzić roszczeń...
    • By pepperoniss
      Przed paroma minutami dostałem od jednego z moich poleconych w jednym z programów filmik stworzony przez Piotra Nastałka, który dokonuje oceny naszego forum z punktu widzenia bezwzględnego naganiacza...

W zasadzie warto odnieść się tylko do dwu twierdzeń tegoż promotora...

Po pierwsze jest prawdą, że autor recenzji zarabia niemałe kwoty z internecie...
      Rzecz w tym, że wystarczy prześledzić jego historię oraz historię promowanych wcześniej przez niego Pewnych Biznesów bez Ryzyka, które dawno już są na śmietnisku historii by przekonać się, że jego sukcesy wynikają z promowania tych "Biznesów" aż do ich upadku a nawet jeden dzień dłużej...
      Oczywiście wbrew temu co twierdzi w swoim filmiku on doskonale wiedział, że te programy to zwykłe piramidy są i ich niechybny upadek właśnie z tego wynika a nie z tego, że część forumowiczów (i nie tylko) nie naganiała (w jego nomenklaturze - promowała) projektu...
      Przynajmniej uczciwie mówi, że te programy funkcjonują póki przybywa świeżej krwi

Druga kwestia, którą samo możecie sobie ocenić...
      Nigdy nie ukrywam jak działa jakiś program i zawsze jasno i wyraźnie o tym piszę... Jeśli ktoś wiedząc, że zamieszczony w wątku lub sygnaturze program to piramida i jak działa decyduje się do tego programu wejść to ma do tego pełne prawo. Jeśli chce to zrobić z mojego reflinka - też mu tego zabraniał nie będę...

Nie widzę w tym nic złego...
      Natomiast całe morze hipokryzji jest w jego twierdzeniach, że promuje realne, płacące biznesy...
      OK. Płacące... Do czasu... Tak jak jego poprzednie wynalazki oraz obecnie TrafficMonsoon...
    • By pepperoniss
      Lubię myśleć pragmatycznie...
      Mam taką swoją filozofię, choć zapożyczoną od mądrego inżyniera...
      Jak czegoś nie da się naprawić to znaczy, że nie jest zepsute!

Nie zmieniam zdania, że TrafficMonsoon to zwykła piramida ale na potrzeby tego wątku przyjmuję, że Karol mówi prawdę, że na PayPalu ma zamrożone ponad 51.500.000$ czego dowodem jest ten screen

Zakładam też, że Karolowi zależy i na zadowoleniu uczestników i na dalszym rozwoju TrafficMonsoon...

Zakładam też i przyjmuję za dobrą monetę, że zobowiązania ze starych, zamrożonych paczek są mniejsze niż prezentowany wyżej stan kont bo część salda pochodzi ze sprzedaży rewelacyjnych usług reklamowcach.
      Oczywiście zakładam też, że PayPal ww. środki zablokował...

Jak rozwiązać problem?
      Mimo, że nad tym myślały mądre głowy z bliższego i dalszego otoczenia Karola wszystkie pomysły spełzły na panewce...
      Nie ma banku, nie ma procesora, nie ma uwalniania środków po kawałku...
      Rozwiązanie jest jednak wyjątkowo proste...

Wystarczy by
      Karol powinien zachęcać do zakładania sporów i je w całości lub części akceptować!

Oczywiście paczki (choć reklamy już niekoniecznie) zostałyby anulowane. Prowizje z naliczeń dziennych za zwrócone paczki także. Podobnie prowizje za polecenie. W tych ostatnim przypadku mogłoby to doprowadzić u niektórych promotorów do powstanie ujemnego salda. Ale należy się liczyć z tym, że wiele z tych środków powinno wrócić do programu przez kanał Payzy lub STP. Wszak program jest świetny i się świetnie ponoć rozwija...

Na saldzie PayPal po tej akcji powinna zostać jeszcze nadwyżka. Ta, niestety, byłaby uwolniona dopiero w lipcu ale nie powinno to w żaden sposób zaważyć na programie...

A mnie nagrodą za podrzucenie pomysłu będzie wpłacenie marnego 1% salda na rzecz wskazanego przeze mnie dzieła Stowarzyszenia WIOSNA.