Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
Ericsson100

Rozliczenie podatkowe z popularnych programow zarobkowych

Recommended Posts

Witam, zbliza sie termin rozliczenia z naszym kochanym panstwem za nasze dochody, to moj pierwrszy rok gdy bawie sie w programy typu Hyip, revenue share czyli w piramidy finansowe :) Rok zakonczylem na plusie ale jak to z tym rozliczeniem ? Chcialbym byc troszke uczciwy i sie rozliczyc a moze jednak nie ? skoro to piramidy :) Nie prowadze wlasnej firmy, wlasnej dzialalnosci. Jak i gdzie wpisac swoj dochod do PIT'u, czy gdzies bede musial udokumentowac i uzasadnic swoj zarobek ? A takze jakiego podatku moge sie spodziewac ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będą to przychody z innych źródeł. Podatku możesz się spodziewać zgodnie ze skalą obowiązującą w 2015 r. czyli 18% do 85.528,00 zł a jeśli ponad tą kwotę to podatek wyniesie 14.839,02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528,00 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy pozniej bede musial jakos udokumentowac ten dochod po wpisaniu w PIT ? Teraz badz w pozniejszym czasie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam znowu takie pytanie: Jeśli wypłacałem pieniądze z serwisów inwestycyjnych na Payeer ,ale zaraz je wpłacałem, ponownie na jakiś serwis  zamiast wypłacać na konto bankowe to czy takie pieniądze podlegają opodatkowaniu też później? Czy tylko te,które się wypłaci na konto bankowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie wszystko podlega opodatkowaniu. Praktycznie wypłaty na bitcoiny, pmy, payeery itd. są nie do namierzenia przez US.

 

Odpowiedz sobie więc sam na pytanie kiedy musisz zapłacić podatek ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam znowu takie pytanie: Jeśli wypłacałem pieniądze z serwisów inwestycyjnych na Payeer ,ale zaraz je wpłacałem, ponownie na jakiś serwis  zamiast wypłacać na konto bankowe to czy takie pieniądze podlegają opodatkowaniu też później? Czy tylko te,które się wypłaci na konto bankowe?

 

Momentem powstania przychodu z tego typu programów powstaje, kiedy otrzymasz pieniądze na konto w e-portfelu czy też na inny środek płatniczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co gdy ktoś trzyma pieniądze na np.Payzie albo Paypal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to też POWINIEN płacić, tak samo jak przy zarobieniu przy rozdawaniu ulotek.

Z tym że tutaj tak jak powyżej pisali, US nie dojdzie do tego czy Ty tam trzymasz 5$ czy 50000$ i jak je zarobiłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mieszajmy pojęć - obowiązek powstaje gdy wypłacasz do dyspozycji (czyli na konto bankowe, w formie gotówkowej dostajesz, na procesor, w formie prezentu rzeczowego itd.). Czy tego obowiązku dotrzymasz to wyłącznie Twoja sprawa bo tylko Ty konsekwencje ponosisz. Zapewnień czy ten czy tamten procesor jest do namierzenia to jak słuchać rad że ruskie nas nie napadną... Raczej nie ale ch to wie ;) Gwarancje choćby ktoś dał Ci na papierze i tak będą tylko pustymi słowami. Dziś nie do namierzenia a jutro zmienią się przepisy lub zostanie nawiązana współpraca i z zapewnień nici. O PayPalu też kiedyś było głośno jak to miodzio i w ogóle można olać fiskus dzięki niemu... Założyli siedzibę i już nasz fiskus ma możliwość żądać od nich danych ;) Rób wg siebie a rady innych traktuj jako rady a nie pewnik. Fiskus ma 5 lat a właściwie prawie 6 na kontrolę wstecz więc co będzie w ciągu następnych pięciu tego nie przewidzi nawet wróżbita Maciej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy pieniądze na procesorach (typu PM$, Payeer$ itd) to jest środek płatniczy? A może to jednak wirtualne pieniądze wymienne na prawdziwe w wirtualnych kantorach hmm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co przesyłasz na te procesory? Punkty, wirtualną walutę, ziemniaków worki czy walutę? Hę? ;) Program wypłaca dolce, ojro, plny lub inną walutę i tyle. Gdzie - nie ważne - skoro masz ją do dyspozycji to obowiązek powstaje ;)

 

p.s. chyba że te strony mają swoją wewnętrzną wirtualną walutę - ale ta przychodząca z zewnątrz zazwyczaj jest środkiem płatniczym. Chyba że inna strona też tą wirtualną przesyła ale to rzadkość raczej...

Edited by rachman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem, przesyłam realną walutę która jest zamieniana następnie na PM$, Payeer$ itd które walutą realną nie są.

IMHO obowiązek powstaje, gdy zamieniam wirtualne PM czy Payeer czy inne dolary na którąś z realnych walut, która z kolei ląduje na moim koncie, karcie itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mieszajmy pojęć - obowiązek powstaje gdy wypłacasz do dyspozycji (czyli na konto bankowe, w formie gotówkowej dostajesz, na procesor, w formie prezentu rzeczowego itd.).

 

rachman, a nie jest tak, że do dyspozycji to ja te środki już mam jak mi wchodzą w codzienne zarobki w programie? Na youtube jest kilka takich filmików, gdzie ludzie pokazują, że w ten sposób to obliczać należy (codzienne wpływy, niezależnie czy je reinwestujesz, czy trzymasz, czy wypłacasz na procesor). Wg mnie to w ogóle najlepiej by było, gdyby się brało wypłaty i wpłaty na konto, bo to że ja se przeliczę wg kursu to nie znaczy, że ja za parę dni jak to przeleję na konto to tyle dostanę. Ale cóż, łatwe to podatki w Polsce nie są.

 

Słuchajcie, a jak wypłacam na bitbay, blockchain itp. to nie podam raczej historii z bitbaya bo bym musiał przeliczać bitcoiny jeszcze, to chyba muszę historię wypłat z programu hyip podać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stan wirtualnego konta w jakimś programie który jutro może zamknąć działalność i NIC nie wypłacę ma być wyznacznikiem dla obliczenia mojego podatku? Podatek mam płacić od czegoś czego jeszcze nie mam i być może nie będę miał? Więc wg Ciebie dziś mam np. 10 000 zł stanu wirtualnego konta i mam zapłacić od tego podatek, a jak jutro padnie firma to mam za miesiąc prosić fiskusa o oddanie go bo wykażę stratę? Tak? Hm...

 

Nie ma co gdybać bo nie wiem jakie filmiki przytaczasz ani jakich konkretnie firm tyczą. KAŹDA firma, każdy dochód musi być rozpatrywany indywidualnie. Nie ma zasady ogólnej że tak czy siak. Jedyną ogólną jest ta że dochód powstaje w momencie gdy możesz tą kasą dysponować. Może Cię zdziwi że wiele firm które rzekomo są inwestycyjnymi wcale wg fiskusa takimi nie są. Różnie bywa, przypadek revshare...

http://www.podatki.egospodarka.pl/131553,Przychody-i-podatki-revenue-share-w-zeznaniu-PIT-36-z-PIT-ZG,1,70,1.html

 

 

Programy takie nie są programami inwestycyjnymi...

 

Także szkoda dyskusji. Musi być konkret ;) a z konkretem najlepiej na KIP uderzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posts

  • Уважаемые издатели! Встречайте « Золотой дракон » - отличное приключение для всех любителей загадочной Азии. Вас ждут крутые кампании для GEO Вьетнам, Шри-Ланка и Филиппины , лучшие предложения и конечно же возможность выиграть для всех. Почему этот конкурс определенно для вас? Это просто: - не требует регистрации - простые правила - переходи в конкурентные предложения и попадай в ТОП - розыгрыш крутых призов. Конкурс продлится 3 месяца, и мы объявим победителей в прямом эфире в марте . Мы ждем вас! Детали акции https://my.leadgid.com/campaigns/1  
  • Update #31 Wyniki drugiego i trzeciego tygodnia listopada to odpowiednio 1,6% i 1,8%. Wynik na koniec listopada: 7,2%. Nowy newsletter:  
  • Nazwa programu: Hyperfund (tutaj OPIS )  - po 10. grudnia zmiana nazwy na HyperVerse Program nie jest w zasadzie HYIP-em, to raczej długoterminowy program inwestycyjny, stworzony przez ludzi znanych w świecie kryptowalut. Można mieć dzięki niemu bardzo dobry dochód pasywny. Minimum inwestycyjne: 300 USD Plan inwestycyjny: 15% miesięcznie, możliwość procentu składanego Akceptowane metody płatności: USDT (Tether)   REJESTRACJA   Komentarz własny i szczegółowy opis programu: Program jest stworzony przez ludzi dobrze znanych w świecie kryptowalut. Hyperfund wchodzi w skład całego ekosystemu rozmaitych produnktów Hyper... jak np. HyperPAY, HyperFIN, HYPERBC, HyperMining itp... Twórcy projekt są również właścicielami giełdy kryptowalutowej HOO. Wszystko to działa w oparciu o branżę kryptowalut. Projekt ma własne tokeny: HC, HyperDAO i MOF. Generalnie może to budzić zaufanie co do tego, że projekt ma solidne i wiarygodne podstawy. Żeby wejść do programu należy kupić "Udział". Udziały są po 300$, 500$ i 1000$. Można je dowolnie składać i np. wejść za 800$ kupując 500$+300$. Minimalnie trzeba wejść za najmniejszy udział, czyli 300$. Udziały kupujemy za USDT (można do tego użyć np. którejś z giełd krypto jak Coinbase albo Binance). Zwrot z inwestycji wynosi 0,5% dziennie (również w soboty, niedziele i święta), co daje ok. 15% miesięcznie. Koszt zakupionych udziałów nie podlega zwrotowi, więc na zero wychodzimy po 200 dniach uczestnictwa. Od 201 dnia mamy czysty profit. Nasz udział pracuje aż do momentu, gdy uzyskamy 300% zwrotu. Jak uzbiera się co najmniej 50$ zysku, to możemy to wypłacić, albo ponownie zainwestować uzyskując procent składany. Program ma rozbudowany system refów. Jest to system 20-poziomowy - 20%, 15%,... 1% Program jest absolutnie MEGA  Jestem w nim już kilka miesięcy i wierzę, że będę w nim jeszcze kilka lat UPDATE!!! SERWIS MA PRZERWĘ TECHNICZNĄ, PONIEWAŻ TRWA KONSERWACJA SERWERÓW - POTRWA TO DO 10 GRUDNIA. SERWIS ZMIENI TEŻ NAZWĘ NA  HyperVerse    
  • Ten program nie działa. Strona jest nieaktywna.  Proszę przenieść do działu SCAM
  • Czy to wszystko jest warte uwagi? Groszowy zarobek wobec konieczności poświęcenia masy czasu, który też ma swoją wartość.
×