Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

pepperoniss

TheDAO - nowa forma inwestowania - w 20 dni zebrano 147.000.000$ - zostało 9 dni - - www.daohub.org

Recommended Posts

TheDAO

Zanim napiszę czym jest TheDAO napiszę, próbując nie zanudzać szczegółami technicznymi wyjaśnić czym w ogóle jest DAO.

W prostych słowach można powiedzieć, że DAO to rodzaj zdecentralizowanej organizacji działającej o jednoznacznie określone zasady istniejącej wyłącznie w blockchain.

Jeszcze zbyt skomplikowanie?

To spróbuję to odnieść do realnego świata i bliższych nam realnych firm :)

Otóż założyciel DAO tworzy kontrakt czyli reguły stanowiące odpowiednik statutu spółki akcyjnej. Umowa ta nie istnieje na papierze lecz jest zapisana w blockchain.

Do tej spółki każdy kto spełnia warunki umowy może przystąpić wnosząc do spółki odpowiednie udziały wpłacając środki z określonego adresu na określony adres - co jest odpowiednikiem wniesienia wkładu do spółki. Oczywiście fakt ten zapisany jest w blockhain :)

W zamian za "wkład" udziałowiec (oznaczany adresem wpłaty) otrzymuje akcje zwane tutaj często tokenami. Także zapisywanymi w blockhain.

Jak w normalnej spółce głosuje się w niej akcjami. co także jest zapisywane w blockchain :).

I teraz najważniejsze... Choć można utworzyć kontrakt (umowę) z wyborem przedstawicieli (zarządu) to równie dobrze można stworzyć spółkę całkiem demokratyczną, gdzie decyzje podejmuje się większością głosów. W każdym jednak przypadku zadysponowanie jakichkolwiek środków zdeponowanych na koncie, na który przelano środki na akcje wymaga uzyskania ustalonej w umowie (kontrakcie) większości.

Co ważne. Każdy może sobie taką "spółkę" założyć...

Teraz już chyba jaśniej jest...

OK...

A czym jest TheDAO?

Jest jednym z wielu DAO.

Po drugie nie jest walutą elektroniczną ani kryptowalutą.

Po trzecie jest czymś lekko przypominającym fundusz inwestycyjny a raczej spółkę holdingową, gdyż generalnie w zamian z tokeny w TheDAO nie dostaniemy udziałów w każdej z inwestycji lecz uzyskamy udział w zysku z tych inwestycji. Z czasem też będziemy mogli obracać posiadanymi tokenami (akcjami).

TheDAO oparte jest na blockchain Ethereum (ETH).

Na ten moment wykreowano około 1.100.000.000 tokenów (akcji)

A na rachunek TheDAO wpłynęło 11.055.000 ETH o wartości ok. 144.000.000$

Za 9 dni skończy się możliwość zakupowania tokenów (akcji) a cena w tym czasie będzie rosnąć.

Dlatego chętni do zainwestowania powinni się spieszyć.

Od razu zastrzegam. To nie projekt dla naganiaczy! Nie ma linków referencyjnych :)

To bardziej projekt spekulacyjny.

Za chwilę opiszę jak wejść w ten "biznes"...

Więc po kolei... By nabyć tokeny trzeba pierw nabyć Ethereum (ETH).

Można to zrobić na wiele chwilkę, o których za chwilkę ale najpierw trzeba mieć adres lub portfel...

Tu także jest kilka możliwości. Wskażę dwie...

Można ściągnąć portfel MIST będący odpowiednikiem portfela Bitcoin Core korzystając z tego linku https://github.com/ethereum/mist/releases

Plus to to, że mamy swój portfel w swoim domu, na swoim komputerze.

Minus. Zajmuje dużo miejsca, bo musi ściągnąć cały blockchain ETH.

Drugi proponowany przeze mnie portfel to webowy (choć nie do końca) https://www.myetherwallet.com.

Dlaczego nie do końca... Ano dlatego, że portfeli/adres trzymamy u siebie a na ww. stronie generujemy tylko klucze...

Gdy już mamy potrfel (adres) musimy zaopatrzyć się w Ethereum (ETH)

Możemy to zrobić na wiele sposobów.

Najprościej kupić na jednej z wielu giełd, które obsługują tę walutę w różnych kierunkach...

Jeśli chcesz kupić za złotówki możesz skorzystać z giełdy BITBAY

Po zakupieniu Ethereum (ETH) musimy je już tylko przelać na swój adres

I już jesteśmy gotowi do inwestycji w jeden z ciekawszych eksperymentów inwestycyjnych TheDAO

Zakup tokenów z portfela myetherwallet

Edited by pepperoniss

Ciekawe, ciekawe.

Pepe masz jakieś swoje przypuszczenia jak mogą rosnąć ceny tych akcji, w jakim tempie itp. ?

Czekam na info jak w to wejść.

zainteresowany, jak dołączyć?

Jak kupić tokent TheDAO z portfela MIST?

Ale gdzie do jasnej Anielki są moje tokeny TheDAO?

W MIST ich nie widać...

Straciłem moje ETH?

Spokojnie... Są zapisane w blockchanie a to znaczy, że są bezpieczne :)

Niektórzy DAO porównują do wielkiego arkusza kalkulacyjnego z tabelami przestawnymi albo księgi handlowej...

To dość dobre porównanie właśnie w tym momencie...

Otóż skoro tokeny - nasze akcje - zapisane są w blockhainie to możemy je zobaczyć w tym wielkim arkuszu czy też księdze...

Oczywiście możemy to zrobić... I jak to bywa w tematach związanych z kryptowalutami (w przeciwieństwie do PonziCoinów) każdy może obejrzeć ile tokenów ma posiadacz dowolnego adresu...

Jak?

Najprościej wejść na stronę https://daohub.org/creation.html i wpisać sprawdzany adres... Np. swój, z którego właśnie przelaliśmy ETH...

Własne token, gdy korzystało się z portfela https://www.myetherwallet.com tokeny można zobaczyć na stronie https://www.myetherwallet.com/#the-dao oczywiście po odblokowaniu portfela...

Ale, do diaska,

Jak zobaczyć tokneny TheDAO w portfelu MIST?

Nic prostszego...

Koniec seansu :)

Edited by pepperoniss

Za pół godziny cena tokena rośnie z 1,20 ETH na 1,25 ETH za 100 tokenów TheDAO.

Ponawiam pytanie.

Pepe masz jakieś swoje przypuszczenia jak mogą rosnąć ceny tych akcji, w jakim tempie itp. ?

Czy w każdej chwili będzie można sprzedać tokeny ?

Do zakończenia subskrypcji (28 maja 2016 r. g. 10 UTC) nie można ich sprzedać.

Później mają być wprowadzone na kilka giełd.

O przypuszczeniach napiszę później...

Teraz kilka informacji i słów o mojej strategi....

Otóż na tę chwilę projekt zebrał ok. 11.120.000 ETH. To stanowi ok 14% całkowitej ilości ETH.

I na tym opieram strategię...

Kupiłem 1500 tokenów TheDAO i zostawiłem sobie 40 ETH.

Nie mam bowiem wątpliwości, że za wzrost ceny ETH od początku maja "winę" ponosi ten projekt...

I liczę, że ETH jeszcze trochę pociągnie na tym koniu. 

Edited by pepperoniss

Niby fajnie, jest blockchain w eth, wiec tokeny nie mogą zniknąć na widzimisie admina, ale na czym właściwie ta spółka ma zarabiać i jakie decyzje beda mogli podejmować udziałowcy?

A drugie pytanko, to co sie stanie z tymi wszystkimi wplaconymi eth, skoro handel tokenami ma byc na zewnetrznej giełdzie, to chyba to co teraz wpłacamy zasila portfel admina?

Mi to przypomina troche kryptowalute (tokeny) w kryptowalucie (eth), skoro te tokeny bedzie mozna przesłać na inny adres np. jednej z obsługiwanych giełd i tak samo jak w reszcie kryptowalut cene bedzie utalał rynek a nie admin.

Mógłby mi ktoś rozjaśnić ma czym zarabiamy posiadając te udziały? Będą jakieś dywidendy od udziałów czy też może chodzi tutaj tylko o zmienność kursu tych tokenów?

A czy jakaś giełda podawała jakieś informacje, że ma w najbliższych dniach wprowadzić te tokeny na swojej giełdzie, czy takie info można dostać tylko od admina? :D

Ze względu na tematyke tego forum i wiele, wiele innych innowacyjnych inwestycji, które się na tym forum przewinęły, śmiem też podejrzewać, że może tylko admin zbiera sobie eth, płacąc nam tokenami, których może nie będziemy mogli nigdzie upłynnić.

@pepperoniss podłączę się do pytania - prognozujesz jak będzie się sprawa miała? Na jaki wzrost wartości akcji liczysz?

@pepperoniss fajnie, zrozumiale opisałeś ten projekt. Ja czytałem tydzień temu o tym ale jakoś odstawiłem to na dalszy plan ale teraz chyba wejde..

Czy dobrze zrozumiałem ... 100 tokenów  to koszt 1 eth? czyli 100 tokenów to około 14$.

kurs jest zmienny i codziennie rośnie. Na stronie. Przez 8 godzin będzie jeszcze po 1,3 ETH za 100 tokenów

Na stronie TheDAO

masz wszystkie danie. I kurs, i czas do następnej zmiany

tU7LLhu.png

Tutaj harmonogram zmian kursu wymiany

CIddEyD.png

Ostatnie 5 dni subskrubcji kurs będzie stały 1,5 ETH/100 tokenów

A Co po 30 dniach subskrypcji? Jak zachowią się wtedy ceny tokenów? Nie wiem czy opłaca się jeszcze wchodzić. Dopiero w poniedziałek wymienie ETH bo weekend

Edited by xrobelsx

Za 11 godzin cena tokena wzrośnie do 1,50 ETH za 100 tokenów.

Troszkę więcej i z trochę innej perspektywy o DAO http://bitcoin.pl/wiadomosci/startupy/1225-dao-czyli-autonomiczne-organizacje-rozproszone

Odpowiadając na pytanie co do ceny tokentów po zakończaniu subskrypcji.

Na początku pewnie będzie jakaś spekulacja ale przypuszczam, że duża część kupujących tokeny traktuje wejście w projekt jednak jako inwestycję i nie będzie się ich wyzbywała. Przynajmniej do czasu pierwszych wpływów zysków z inwestycji dokonywanych przez społeczność. A tych można się spodziewać w mojej ocenie najwcześniej pod koniec bieżącego roku.

Tak więc najpewniej w okresie uwolnienia tokenów cena ich na giełdzie będzie w okolicach 1,5 ETH za 100 tokenów, może troszkę niższa a może troszkę wyższa. Trzeba bowiem pamiętać, że cena za 100 tokenów wzrośnie w ciągu 28 dni subskrypcji z 1 do 1,5 ETH za 100 tokenów.

Zapewne część osób, która kupiła je w cenie poniżej 1,5 ETH spróbuje zrealizować szybki zysk. 

• Scenariusz pesymistyczny: The DAO to w gruncie rzeczy ludzie. Każdy z nich ma inne kompetencje, znajomości i cele. Może się okazać, że The DAO nie będzie w stanie przyjąć żadnej z przedstawionych propozycji, ponieważ Ci ludzie nie będą w stanie się dogadać. W mojej opinii bardzo wiele osób, które zainwestowało, zrobiło to jedynie z chęci szybkiego zarobku i spekulacji. Mało tego lwia część z nim, prawdopodobnie, posiada niewielką wiedzę na temat funkcjonowania blockchaina, zdecentralizowanych autonomicznych organizacji i ich ograniczeń. Co czyni The DAO bardzo podatnym na ataki typu FUD(Fear, Uncertainty, Doubt). Dlatego myślę, że będzie miała miejsce duża bańka spekulacyjna w pierwszych miesiącach od momentu uwolnienia tokenów do obrotu na wolnym rynku. Krótki horyzont inwestycyjny i niewielki poziom kompetencji większości udziałowców może doprowadzić do tego, że The DAO nie przyjmie żadnej z propozycji i pozostanie bezwładną kupą pieniędzy rozszarpywaną przez niskich lotów politykę, a udziałowcy będą powoli wycofywać się z tej inwestycji i stwierdzimy, że eksperyment się nie powiódł. Myślę, że pierwsze miesiące pokażą nam czy powyższy scenariusz się spełni, wystarczy obserwować wykres.
  • Scenariusz oczekiwany: The DAO będzie w stanie przyjmować korzystne dla siebie propozycje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy świadkami niesamowitych manifestacji tzw. Wisdom of The Crowd czyli mądrość tłumu. Każda propozycja aby uzyskać akceptację The DAO, będzie musiała wzbudzić zaufanie tysięcy ludzi, odpowiadać nawet na najbardziej niewygodne pytania, a każda osoba zaangażowana w projekt zostanie prześwietlona do wczesnego dzieciństwa. Jednak projekt, który przejdzie ten niesamowicie trudny proces i uzyska finansowanie od The DAO, to poza potrzebnym kapitałem uzyska również ogromną społeczność zaangażowanych w projekt sprzymierzeńców, którym zależy na jego sukcesie - programistów, przedsiębiorców, ludzi ze znajomościami czy wiernych followersów, którzy będą spamować znajomych w socialmediach. Każda firma chciałaby mieć na starcie swojej działalności prawie 15000 zaangażowanych fanów na całym świecie - ten społeczny kapitał może być zdecydowanie większym katalizatorem do rozwoju niż pieniądze.
  • Scenariusz Optymistyczny: The DAO będzie w stanie przyjmować dobre i trafione propozycje a wartość tokenów będzie w dłuższej perspektywie rosła, przez co będzie zarządzać coraz to większym kapitałem. Po kilku latach inwestycje zaczną się zwracać a kolejne przyjmowane propozycje będą ze sobą komplementarne przez co uda się osiągnąć efekt sieciowy, który będzie dodatkowym katalizatorem dla dalszego wzrostu wartości kapitału. Możliwe, że The DAO stanie się dla społeczności kryptowalut czymś czym jest EBI (Europejski Bank Inwestycyjny) dla Europy. The DAO może wręcz stać się istotnym graczem politycznym, który tworząc własną infrastrukturę sprawi, że istniejący System stanie się nieistotny/niepotrzebn

źródło: http://ethereum.pl

Na pewno jest ciekawie. Trzeba się przyglądać temu projektowi bo na pewno jest ciekawy. 

Znalazłem też takie coś. Czyli pierwszy kurs tokenów DAO:

http://coinmarketcap.com/assets/the-dao/

Ja trochę przyspałem i teraz żałuję kupiłem DAO przy kursie 1,35ETH jakieś 90% ludzi kupiło DAO zaraz przed wzrostem kursu. Potem już mało kto kupował:

http://slacknation.github.io/medium/8/8.html

Wydaje mi się że bańka na ETH już dobiega końcowi. Sam mam pare ETH i zastanawiam się czy jest sens to jeszcze trzymać czy lepiej sprzedać. Po wprowadzeniu na Giełdę DAO może być różnie, ale nie wydaje mi się żeby przebiło obecne szczyty.

Ja zostawiam ETH. W końcu TheDAO na ETH stoi a ściągnęło koło 15% z rynku. Na dwie pozostałe nogi dobrałem SC i DGB. Czyli w tym "portfelu trzymam mniej więcej po 20% TrheDAO,, ETH, SC, DGB i BTC. 

Na początku po wprowadzeniu the DAO na giełdę podejrzewam, że można spodziewać się spadków. Część osób pewnie sprzeda tokeny szukając szybkiego zysku. podejrzewam że dopiero po pewnym czasie można będzie szukać realnej wartości tych tokenów. Ja jeśli chodzi o DAO będę je traktował jako inwestycję długoterminową. Zobaczymy albo będzie długotrwały zysk albo klapa. A ETH chyba zostawię tak jak mówisz. Może coś z tego będzie. O BTC nie myślałem w ogóle, ale faktycznie jeśli projekt wypali to ogólnie kryptowaluty mogą na tym tylko skorzystać.

Na razie kurs DAO lichy... ETH też stoi... Mimo że idę długoterminowo, spodziewałem się czegoś więcej.

Przyznam, że ja też.

Inna sprawa, że kurs obecny ETH ma raczej związek z wyskoczeniem BTC ponad 500$. W przeliczeniu na $$ ETH wrócił w okolice 14$

Cóż pozostaje czekać na jakieś interesujące głosowanie i aż coś zacznie się dziać. Masz może jakieś ciekawe strony na których można poczytać co się aktualnie dzieje z DAO? 

@pepe
Czy to prawda?
http://pastebin.com/CcGUBgDG
Na ISA piszą, że się wycofują całkiem z Eth ze względu na ten list. Nie wiem, czy ktoś chce wywołać panikę, ale lepiej ogarnąć temat.

Chociaż nie powiem, jeśli ktoś chciał tym listem wywołać panikę to mogłoby mu się to udać, a cena Eth chwilowo spaść.

Poproszę osoby bardziej wtajemniczone o wypowiedź.

Bardzo ciekawa sytuacja. Zatem świadczy to o tym, że jednak jest możliwa kontrola ręczna przez człowieka. Myślę, że to może być początek końca DAO.

Ciekawie wszystko się rozwija. W komentarzach można wyczytać m.in coś takiego:

Wygląda na to, że osoba podająca się za hakera to oszust

Vitalik (CEO ETH) napisał, na reddicie, że podpis się nie zgadza
https://www.reddit.com/r/btc/comments/4oo35k/signed_message_from_the_ethereum_hacker/d4e7qi3

Link do komentarza: https://niebezpiecznik.pl/post/znalazl-blad-w-funkcji-i-sprytnie-wyprowadzil-56-milionow-dolarow-w-wirtualnej-walucie/#comment-605713