Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

SCFtoken

AdBlock wykryty!

 

sketch-logo.png

 

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

 

Reklama
hackmaniak

Deutsche Bank - upadek, powtórka kryzysu 2008 r., Lehman Brothers x 3...

Recommended Posts

W skrócie - od pewnego czasu wykres akcji Deutsche Bank niebezpiecznie pokrywa się z wykresem Lehman Brothers niedługo przed upadkiem. Problem w tym, że DB jest trzykrotnie większy od LB. Bardzo możliwe, że grozi nam powtórka kryzysu z 2008 r., a zmiany prawne w UE dotyczące możliwości ratowania banków pieniędzmi klientów wyglądają na przygotowanie gruntu pod coś dużego. Oprócz tego złoto bije rekordy, więc najwyraźniej ktoś dużo wie coś czego my jeszcze nie wiemy. Do tego wpuszczenie dużej ilości uchodźców, którzy w razie potrzeby dokonania szybkich i niepopularnych zmian mogą spacyfikować tubylców.

 

Tutaj wszystko ładnie opisane po angielsku, a jak ktoś potrzebuje po polsku to wyGoogluje.

 

Co sądzicie o tej sytuacji i jak się ratować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co się ratować?Trzeba korzystać-taka okazja nie trafia się często.Źeby skorzystać trzeba znać chociaż podstawy inwestowania indeksy/waluty/kontrakty terminowe...

Większość ludzi panikuje,a to normalny cykl koniunkturalny na którym można zarobić bajońskie pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Owszem , mozna zarobic, ale  nalezy tez wiedziec  w jakim DM inwestować , bo moze sie okazac ,ze zarobimy bajońskie sumy , a Dom Maklerski rownoczesnie  pozostanie bez plynnosci i  bedziemy tylko 'wirualnymi milionerami'. 

Edited by TheBigShort

Share this post


Link to post
Share on other sites

TheBigshort szłuszna uwaga.ECN koniecznie w dodatku wzglednie bezpieczny jesli chodzi o płynność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś czytałem w jakiejś gazecie, oświadczenie, że rząd USA nigdy nie dopuści do ponownego bankructwa tak dużego banku. Niemcy wiadomo swoje zdanie mają, ale uważam, że będą ładować mnóstwo pieniędzy na ratowanie DB. Gorzej jak będą ciągle walczyć ze spekulantami wyprzedającymi akcje wtedy rynek ich zmusi do ciągłego sztucznego podtrzymywania banku, a rynek będzie nienaturalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem , beda sie starac temu przeciwdzialac ,  ale  sadze,ze upadek DB  jest  nieunikniony,tak czy siak w dluzszym terminie. Poki ,co  sprawe ratuje  dyrektywa bail-in , czyli w przypadku  braku plynnosci banku , depozytariusze   bede mieli zamrozone srodki na dalsza dzialalnosc  banku ,a w zamian dostaną..... oblikacje owego bankruta. Myslicie ,ze  niemiecki  'Moller'  nie bedzie protestowal ?  Sa glosy,ze w  Niemczech  w ciagu kilku lat moze wybuchnac wojna domowa, ciekawa teoria, prawda ?  Wszystko sklada sie w jedna calosc, czeka nas  sporo zawirowan w Europie, ale dopiero ok roku 2019.

Edited by TheBigShort

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TheBigShort , skąd pomysł, że dopiero około roku 2019? Myślę, że to może się stać wcześniej. W kwestii protestów Mollera to może właśnie po to są uchodźcy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielu niezależnych ,choć niszowych ekspertów twierdzi ,iz  rok 2019  bedzie tym przelomowym, teraz zbyt wiele osob mowi o tym kryzysie, wiec zapewne nastapi on wtedy kiedy nikt nie bedzie sie tego spodziewal  

Share this post


Link to post
Share on other sites

DO 2019 jednak trochę za długo :< W 2017 chętnie bym to zobaczył.Po drodze mamy np wybory w USA.Jak Trump wygra to zajmie się likwidacją ISIS-nie wiemy ile to może potrwać.Po drugie Chiny-mamy tam boom gospodarczy.który już trochę trwa.Ludzie w końcu zaczną sprzedawać akcje na giełdzie.Hossa nie trwa wiecznie.Czynników jest sporo.Jedno jest pewne-nabliższe kilka lat będzie ciekawym okresem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.×