Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Dakkar Fezboul

Jak odbierać zagraniczne przelewy niskim kosztem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Sprzedaje własnoręcznie robione przedmioty na terenie polski. Chciałbym otworzyć się na klientów zagranicznych (w szczególności z USA). Ceny przelewów zagranicznych są wysokie, a procedury związane z takimi przelewami są zbyt skomplikowane dla przeciętnego zjadacza hot-dogów. Jakie rozwiązanie możecie mi polecić aby uprościć transfer pieniędzy i obniżyć jego koszty zakładając, że przelewy będę otrzymywał z całego świata, w większość prawdopodobnie z USA.

Paypalowi nie ufam ze względu na to, że wielokrotnie czytałem o sytuacjach blokowania środków bez podania przyczyny - to rozwiązanie odpada.

Payoneer, to ciekawa opcja aczkolwiek jeszcze nie wiem jak dokładnie działa i czy można im ufać.

Bitcoin jest zbyt skomplikowany.

Payza czy inne procesory płatności, są za mało popularne i mało wiarygodne.

Czy możecie zaproponować jakieś inne rozwiązania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paypal myślę, że jednak w początkowej fazie możesz użyć. O ile będzie to płatność za produkt/usługę. Przy przesyłce jako rodzina/przyjaciel po jakimś czasie mogą wystąpić problemy.

Payoneerem możesz odbierać płatności poprzez transfer pomiędzy użytkownikami. Jednak jest minimalny limit $50 na transfer. Później pieniądze wypłacasz bankomatem z karty.

Możesz pomyśleć nad użyciem SKRILL. Jest dosyć popularny i regulowany. W dodatku gdyby Ci się trafił jakiś 'nieuczciwy' co by chciał odzyskać pieniądze po otrzymaniu produktu to tutaj jest to praktycznie niemożliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Slyszalem, ze w payoneer jest kilka metod wplaty i jednym z nich jest przelew, nie miedzy uzytkownikami, tylko przelew bankowy, z ta roznica, ze zamiast numeru konta podaje sie numer karty. Tam tez obowiazuja te limity minimalnej wplaty?

Z paypalem jeszcze sie zastanowie ale to nie jest rozwiazanie na przyszlosc.

Skrill kiedy ostatnio z niego korzystalem, czyli jakies 3 lata temu, kantowal dosc ostro na przewalutowaniu. Przelew w $ na konto bankowe prowadzone w $, wygladal tak ze najpierw $ przewalutowywal na zl, a pozniej zl z powrotem na $. Czy w miedzyczasie cos sie zmienilo i sa lepsze metody wyplaty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paypalowi nie ufam ze względu na to, że wielokrotnie czytałem o sytuacjach blokowania środków bez podania przyczyny - to rozwiązanie odpada.

Bardziej mit niż rzeczywistość.

W mojej ocenie to najlepsza opcja, szczególnie jeśli będziesz sprzedawał za eBaya - to ta sama grupa.

Payoneer, to ciekawa opcja aczkolwiek jeszcze nie wiem jak dokładnie działa i czy można im ufać.

Payoneer raczej wykorzystuje się w innym kierunku. Mianowicie do masowych wypłat środków przez amerykańskie firmy na rzecz nie-Amerykanów.

Bitcoin jest zbyt skomplikowany.

Aż tak skomplikowany nie jest :)

Nie rezygnowałbym jednak z tego kanału jako kanału równoległego/dodatkowego, nie tyle poprzez przyjmowanie na portfel ale poprzez korzystanie z rozwiązań proponowanych przez bitpay.com czy też kryptopay.pl

Nadto przy troszkę szerszej działalności można przyjmować płatności za pośrednictwem kart płatniczych korzystając nawet z polskich serwisów typu przelewy24

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardziej mit niż rzeczywistość.

W mojej ocenie to najlepsza opcja, szczególnie jeśli będziesz sprzedawał za eBaya - to ta sama grupa.

To nie mit: http://www.spidersweb.pl/2014/07/paypal-znowu-blokuje-pieniadze.html

Nie sprzedaje przez eBay.

Payoneer raczej wykorzystuje się w innym kierunku. Mianowicie do masowych wypłat środków przez amerykańskie firmy na rzecz nie-Amerykanów.

Nie tylko. Reklamują się także jako portal pomagający freelancerom ściągać płatności od klientów z całego świata, czyli idealnie. Podobnie działa chyba Netteler ale jest droższy.

Aż tak skomplikowany nie jest :)

Nie rezygnowałbym jednak z tego kanału jako kanału równoległego/dodatkowego, nie tyle poprzez przyjmowanie na portfel ale poprzez korzystanie z rozwiązań proponowanych przez bitpay.com czy też kryptopay.pl

Jako rozwiązanie dodatkowe ok ale nie główne :-)

Nadto przy troszkę szerszej działalności można przyjmować płatności za pośrednictwem kart płatniczych korzystając nawet z polskich serwisów typu przelewy24

Z tego co się orientuje, to rozwiązanie tylko dla osób prowadzących działalność, czyli w tej chwili nie dla mnie. Poza tym pytanie czy mieszkańcy zacofanych pod tym względem Stanów, zaufają nieznanemu serwisowi z polski, który prosi o ich numer karty.

Edytowane przez Dakkar Fezboul

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do Paypala to nie znam nikogo komu zablokowanoby środki bez powodu i bez rażącego łamania umowy łączącej strony. Zresztą jak widać zatrudniona kancelaria prawne w zasadzie nic nie wskórała choć już 2 lat temu wg niej sprawa nadawała się do prokuratury :)

Payoneer - zgadza się. Chyba jednak na naszym rynku dość trudno znaleźć kogoś kto akurat w ten sposób by z Payoneer korzystał. A o ile pamiętam tam nie ma API do implementacji płatności na stronie (mogę się mylić - dawno nie zaglądałem) i wszystko odbywa się poprzez wpłatę na lokalne konto. Przy niewielkiej ilości transakcji pewnie wystarczy przy większej może to stwarzać pewne trudności.\

A co do BTC - jasne, że równoległy/dodatkowy. Mimo entuzjazmu miłośników kryptowalut póki co to jednak margines rynku płatności a nie jakiś standard a projekty na które wskazałem mają dokładnie takie same wady jak typowe procesory (PP, PAyza, STP, przelewy24) - to tylko pośrednicy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co sądzisz o TransferWise? Wydaje się być bardziej przejrzysty niż Payoneer na którego stronie nie mogę znaleźć klarownych informacji co do opłat. Martwi mnie tylko ten uśredniony kurs.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dorzucę tylko głos na korzyść paypal, od wielu lat jest to dla mnie jeden z kanałów wpłat przez klientów

i NIGDY nie miałem żadnego problemu.

SKRILL niezawodnie działa, ale np opcją z kartą płatniczą do konta, gdzie masz dolary a wypłacasz w Polsce,

słabo wypada - np. przy kursie USDPLN 3,9 płacąch kartą w Polsce miałem po kursie 3,3 - 3,4 - brryyy.

Za to jeśli wpadasz w większe obroty i masz status tzw. Silver i wyższy, to wypłata ze Skrilla na konto Twoje np, walutowe w mbank,

odbywa się za opłatą stała ok. 3-4 dolarów, więc przy większych kwotach to całkiem tanio wychodzi.

A potem walute w mbank sprzedajesz za PLN przez mKantor - jak nie masz ciśnienia z czasem to możesz poczekac na jakiś lekki wzrost kursu, i wtedy

zamieniać korzystnie na PLN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta