Jump to content

PARTNER GŁÓWNY:

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

memyselfandi

[SCAM] Let It B.pl - 110% - 115% - 120% - www.letitb.pl

Recommended Posts

Przeciąga bo myśli że mu się uda i nas wszystkich tir nagle pierdzielnie na przejściu dla pieszych :). Otóż, choć i to jest prawdopodobne to i jednocześnie mało możliwe. Natomiast to, że wiele osób zdecyduje się na zgłoszenie sprawy to jest już pewne.

wydaje mi się że zbieranie danych poszkodowanych w programie i ich adresów to tylko gra na czas, przecież każdy kto zainwestował w ten program jest poszkodowany, admin chyba liczy że jeżeli będzie załatwiał sprawy indywidualnie to coś "ugra" dla siebie (wypłaci tylko największym inwestorom i przysłowiowym krzykaczom ;) a osoby które zainwestowały minimum "oleje")

mimo że nie jestem poszkodowanym to uważam że powinien być stworzony specjalny adres - jawny na który @memy przeleje BTC i z tego adresu osoba upoważniona (MrRabbit lub Egzekutor) będzie się rozliczać z resztą.

MrRabbit daj znać temu oszustowi ze zgodę od nas masz na wpłatę na konto administracji i nic wiecej z nim nie dyskutuj. Ja liczę ze nie dojdzie to do skutku zeby go po sadach powłóczyć i rodzinka zobaczy, moze dowie sie prawdy. A jeszcze jakby sanki wyłapał ooo to juz wogole moge te 0.1 btc podarować na rzecz jego sanek.

Jakby cos to strona została zarchiwizowana na web archive.

Edited by swirek21

Najlepiej jakby on sam zwrócił kasę bo ma nasze adresy portfeli i wie doskonale ile wpłaciliśmy i ile wypłaciliśmy... ale skoro to oszust to jednak wolę żeby wypłatami zajął się jeden z Was :)

Screeny mam porobione.

zeSCAMiło się w momencie zlecenia mojej pierwszej wypłaty....

• Like 1

Wprawdzie nie mam za bardzo doświadczenie w tego typu sprawach, ale wydaje mi się, że zwrócenie całości kwoty do odpowiedniej osoby na forum powinno uniemożliwić, albo chociaż utrudnić "olanie" części inwestorów. Oczywiście znacznie porządniej by było gdyby admin to oddał każdemu, ale w końcu nie po to zamykał "biznes" by teraz oddawać po dobroci. Mimo wszystko trzymam kciuki za korzystne (dla nas) rozwiązanie sytuacji.
Minimum, bo minimum, ale screeny zrobione.

Po dobroci? Jaka tu dobroć. Ma nie oddać po dobroci tylko pod ryzykiem zgłoszenia go. Tworzenie piramid finansowych, oszustwa na wymianach, pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura postawilaby mu pewnie więcej zarzutów o ile będziemy zmuszeni go zgłosić. Na razie jednak czekamy. Do północy ma jeszcze trochę czasu.

Edited by MrRabbit

@memy to chyba taki typ złodzieja że pójdzie siedzieć a nie odda. No cóż, kto co lubi.

Ja wnioskuję po jego bierności że do północy nic sie nie zmieni bo czasu chyba miał nad to aby przemysleć.

Widocznie myśli że ma doczynienia z "dzieciakami" którzy tylko straszą. Będzie musiał jednak przełknąć tą

gorzką lekcję w celi.  @MrRabbit czekam na dokumenty i od poniedziałku organy ścigania będą postawione na nogi

tymbardziej że mamy "dobrą zmianę" i na słowo "piramida" aresztują na drugi dzień a zarzuty potem :D

Skoro jeszcze strona działa, to nie może wysłać dla każdego użytkownika kwoty depozytu na adres z którego przyszła? Jeżeli tak to nie działa to może być MrRabbit/Egzekutor

Twierdzi że nie ma dostępu do bazy danych (w co oczywiście nie wierzę). Na razie czekamy :)

Proponowałbym jednak zaczekać na to czy @Egzekutor widzi się w takiej roli, bo wbrew pozorom nie koniecznie będzie Mu się uśmiechać przejęcie roli weryfikatora prawdziwości roszczeń...

@MrRabbit
Z całym szacunkiem do Twojego zaangażowania i chęci pomocy ale muszę sprostować jedną rzecz.

Zgłoszenie sprawy na Policje nie zobowiązuje Was do współpracy z Policją!

To akurat nie jest prawdą.

Zgłaszający z reguły jest przesłuchiwany w charakterze świadka. A świadek, poza nielicznymi wyjątkami, nie może odmówić składania zeznań a zeznawanie nieprawdy lub zatajenie prawdy stanowi przestępstwo o czym świadek każdorazowo jest pouczany.

Wynika to z tego, że zawiadomienie nie jest dowodem lecz co najwyżej wskazuje źródła dowodowe a jednym z nich jest źródło osobowe - zgłaszający.

Mam nadzieję, że ta uwaga nie powstrzyma nikogo przed podjęciem decyzji od doniesieniu.

Zastanowiłbym się też czy nie lepszym rozwiązaniem  byłoby skierowanie pisemnego zawiadomienia do rąk koordynatora ds. przestępstw finansowych w prokuraturze rejonowej. Takich koordynatorów polecił ostatnimi czasy ustanowić Prokurator Generalny.

@pepperoniss

Już rozmawialem z Bossem. Nikt nie mówił że po przesłaniu kasy musi sam wszystko organizować. Jego decyzja będzie czy będzie to robić, czy wyznaczy do tego jakieś osoby czy prześle pieniądze mi i ja będę miał organizować zwroty.

Jeśli chodzi o zgłoszenie i przesłuchowanie - w wolnym czasie podeślę link do artykułu na którym się opierałem.

Znalazłem - jest to jednak plik PDF, fragment zamieściłem na poprzedniej stronie w spoilerze. Później podeślę jeszcze artykuł, bo nie opieram się na jednym źródle.

Edited by MrRabbit
  • Like 1

Ja zaś na jednym w zakresie proceduralnym :)

To Kodeks Postępowania Karnego (LINK), konkretnie art. 177.

I też jednym w zakresie karalności odmowy składania zeznań, zeznawania nieprawdy lub zatajania prawdy.

To zaś Kodeks Karny (LINK), konkretnie art. 239 (bezpodstawna odmowa składania zeznań) i art. 233 (fałszywe zeznania bądź zatajenie prawdy)...

Zawsze w poszukiwaniu źródeł najlepiej kuknąć do źródeł źródeł a w przypadku kwestii karnych czy procesowych do orzecznictwa sądów :)

Hmm, od prawie godziny szukam i czytam różne informacje, paragrafy, artykuły i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, bo im więcej szukam tym więcej znajduję informacji o tym, że z jednej strony nie trzeba współpracować a z drugiej, że trzeba. Podobnie jak z obowiązkiem poinformowania Policji o popełnieniu przestępstwa.
Praktycznie mamy obowiązek i dawno powinniśmy to zrobić, z drugiej nie ma za to żadnej kary, odpowiedzialności oprócz sankcji moralnych, czyli po prostu sumienia ("ojej jestem złym człowiekiem, nie zgłosiłem podejrzenia popełnienia przestępstwa, jak ja teraz będę żyć").
Jeśli jednak nie chcecie nic zeznawać (chociaż też są wyjątki typu że nie trzeba odpowiadać na pytania, jeśli odpowiedź mogłaby spowodować odpowiedzialność karną):
"Taka możliwość istnieje (odmowa odpowiedzi na pytania), jeżeli zeznanie mogłoby narazić jego lub jego bliskich na odpowiedzialność karną, hańbę lub dotkliwą i bezpośrednią szkodę majątkową [...]" (Dotyczy to konkretnych kwestii, nie przesłuchania) to możecie poczekać aż ja sam pójdę na Policję i zgłoszę sprawę. Po tym bym napisał czy miałem obowiązek zeznawać czy nie. Jeśli Wam to jest jednak obojętne (jak np. mi) to już jutro/w poniedziałek możecie iść na komendę ;)

Teraz nie wiem czy już wszystko przygotowywać aby ładnej wyglądało czy po prostu @memyselfandi odda kasę.
BTW okazało się, że dalej czyta temat ;) Dzisiaj do mnie pisał, że szczuję użytkowników nie mając 100% pewności że to on :D Cóż... To już chyba Policja sprawdzi czy to on czy też nie :P

Zdrówko!

@MrRabbit

Generalnie Kowalski nie ma prawnego obowiązku zawiadomienia o przestępstwie (vide art. 304 kpk).

Wyjątki określone są w art. 240 kk.

Najlepiej czytać źródło :)

Natomiast, jak wcześniej pisałem, od obowiązku składania zeznań są pewne wyjątki.

Jednak to nie działa tak, że wystarczy powiedzieć, że odmawiam odpowiedzi na pytanie bo odpowiedź mogłoby narazić świadka lub jego bliskich na odpowiedzialność karną, hańbę lub dotkliwą i bezpośrednią szkodę majątkową.

Co do Twojej wizyty na komisariacie to w jej trakcie zostanie sporządzone zgłoszenie zawiadomienia o przestępstwie.

To nie koniecznie będzie połączone z przesłuchaniem Ciebie jako świadka, choć może. Tutaj wzór protokołu http://www.policja.pl/download/1/194655/Protokolprzyjeciaustnegozawiadomieniaoprzestepstwieiprzesluchaniaswiadka.pdf.

Zgłaszający nie będący świadkiem podpisuje tylko pouczenie o art. 238 i 234 kk. Świadek dodatkowo o art. 233 kk.

Osobiście sugerowałbym napisanie pisma do Prokuratury, bo znając realia policyjne będziesz miał do czynienia z policjantem, który będzie polował na litery na maszynie do pisania i nie uda Ci się w czasie zawiadomienia przekazać wszystkich informacji, które chciałbyś przekazać...

@pepperoniss może wiesz po jakim czasie Prokuratura zacznie działać? Teoretycznie mam czas. Najbardziej będzie mi zależało na doprowadzeniu wszystkiego do końca, więc mogę siedzieć nawet i 10 godzin na komendzie. Jeśli mi to obojętne - co byłoby lepszym wyborem? Policja czy bezpośrednio Prokuratura?
W razie braku porozumienia - wymyśliłem jeszcze jedną możliwość poza Policją (bonus dla @memyselfandi). Będzie to jednak niespodzianka :P

"BTW okazało się, że dalej czyta temat  ;) Dzisiaj do mnie pisał, że szczuję użytkowników nie mając 100% pewności że to on  :D"

Oczywiście że czyta i to prawie cały dzień. Otóż Przemciu, nikt nas nie musi szczuć. Najnormalniej niepotrzebnie nas [wulgaryzm] i to jest właśnie konsekwencja tego. A to że jesteś omylny akurat tylko nam pomaga aby ci nie odpuścić :).

Edited by Polon
  • Like 1

Czy policja czy prokuratura powiem wam ze... To zależy od miasta i jak policja jest ogarnięta. Kiedys jak mnie gość oskubał na allegro poszedłem na policję i generalnie miałem obraz taki jak ktos napisal wyżej "policjant trafiający w klawisze" :D zapytałem sie wprost kiedy ta sprawa ruszy no to mi odpowiedział ze oni musza zbadać sprawę moje podejrzenia (mieli wszystko na tacy - nawet zdjęcie telefonu i aukcji) i wowczas zgłoszą do prokuratury, czy moge ja to jakos przyspieszyć ? Tak zgłoś sam sprawę. Koleżanka pracuje w prokuraturze i podpytala sie wtedy w mojej sprawie jak najlepiej zrobic - słać do prokuratury do miejsca zamieszkania typka. Na forumprawnym.org pomogli mi napisac zawiadomienie o przestępstwie które wysłałem. Potem przesłuchiwano mnie u mnie w prokuraturze jako juz wowczas pokrzywdzonego - okazało sie ze oskubal nie tylko mnie i moje zeznania wysłano do tamtej prokuratury.

Na szczęście sprawa sie zakończyła pozytywnie dla nas gościa posadzili - kase odzyskałem po kilku latach.

Ale to było 10 lat temu i e-przestępstwa jeszcze były u nas nowością. Nie wiem jak jest teraz.

Źeby nie puszczac nowego posta. Sprawa ciągła sie około dwa lata okazało sie ze gość oskubał ludzi razem na 10k plnow. Wiem ze nawet sanki wyłapał za to na pół roku - wyroku jakos 3 lata.

Edited by swirek21

Nie mam niestety płyty (miałem kupić, ale oczywiście zapomniałem), więc jutro nie wiem czy zdążę wszystko zgrać. Mam nadzieję, że tak. Tak, czy siak - właśnie ogarniam jeszcze dokument tekstowy z wytłumaczeniem tego wszystkiego (w skrócie - nie jest to arcydzieło :D). A po północy prześlę to na te maile, które otrzymałem. Za każde pójście na komendę bardzo dziękuję. Przemek tym razem się zdziwi. Uparcie jednak twierdzi, że to on jest również poszkodowany. Jednak śmiem w to wątpić :D Jak praktycznie każdy tutaj ;)

Jako, że czas minął to napiszę Wam coś, co nie jest niczym tajnym. Jedną z jego domen jest bayb.it, dane WHOIS domeny są w spoilerze.

Domain: bayb.it

Status: ok
Created: 2016-06-23 12:04:03
Last Update: 2016-06-23 13:13:08
Expire Date: 2017-06-23

Registrant
Organization: Przemyslaw Brodacki
Address: Klodnicka 34
Kedzierzyn-Kozle
47-206
Poland

PL
Created: 2016-06-23 12:04:03
Last Update: 2016-06-23 12:04:03

Bardzo przepraszam, ale wysłać będę mógł Wam te dowody i całą resztę dopiero jutro (w praktyce dzisiaj - piątek). Jestem całkowicie styrany, a właśnie sobie uświadomiłem, że na większości screenów mam prywatne informacje, co muszę zamazać. A screenów jest sporo. Praktycznie cała reszta jest już ogarnięta. A więc wyślę to jutro, a na Policję będę mógł iść w poniedziałek. Jestem niesamowicie "wkurzony".

Jeszcze tak z ciekawości zapytam czy mieszka ktoś niedaleko i miałby ochotę się na ten adres wybrać?

Edited by MrRabbit

Kędzierzyn-Koźle zaczyna być Mekką oszustów. Niejaki mariuszek ze znanej tu spółki Lemani niedawno poszukiwał poprzez Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu, teleankieterów ze stopniem niepełnosprawności. Może nie na darmo było to odwołanie na początku do celebryty z Krakowa.

Hej, nie zaglądałem tu kilka dni, a teraz patrze że coś o zwrotach piszecie. Myślicie że zwrot wkładu jest możliwy? Gdzieś to zgłosić?

Napisz do MrRabbit prywatna wiadomość podając swojego maila w treści a tytułem wiadomości wpisz "e-mail - dowody".

Edited by PanInwestor