Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

bazz`

Alternatywa do Polskiego Zus - u ? macie cos >? gdzie otworzyc firme >?

Rekomendowane odpowiedzi

ja znalazlem -    http://mniejszy-zus.pl/

firma zajmuje sie ,,zatrudnianiem,, wlascicieli malych firm albo osob fizycznych zeby uciac troche skladki ktore ida na polski zus polega to na tym ze ,,pracujemy,, w firme na slowacji czy czechach i sami oplacamy abonament a owa firma iq consulting, placi nam slowacki zus z tego abonamentu jednak:

poczytalem sobie troche na ten temat i ogulnie opinie sa negatywne , firma interesuje sie prokuratura z tego co poczytalem na innych forach biznesowych , czesto szpitale nie uznaja np slowackiego ubezpieczenia i trzeba pokrryc ze wlasnej kieszeni operacje potem pojechac na slowacje i ewentualnei odzyskac... pare osob sprawdzilo na slowacji czy skladki sa odprowadzane i okazalo sie ze nie sa ...sa to opienie uzytkowanikow z innych for

czy Wy macie jakas inna opcje gdzie mozna zalozyc firme na ,,lepszych warunkach,, generalnei chodzi o to ze meczy mnie troche placenie prawie 900 zl skladek co miesiac z czego w wieku emerytalnym dostane 530zl dzisiejszej wartosci pieniadza ..zaczynam drazyc temat firmy w niemczech  skladki sa troche  wieksze ale emerytura jest niporownywalnie wieksza do tego mozna dostac  latwoej dotacje unijna na rozwoj firmy ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale tego rodzaju praca jest fikcyjna, i jezeli zostanie to wykryte (a czym bardziej popularne sa te praktyki tym wieksza determinacja Panstwa, aby odzyskac uciekajace skladki) to moga pojawic sie problemy, i powstanie obowiazek oplacenia skladek nawet kilka lat wstecz. Juz lepiej pomysl o offshore, ale to jest temat oplacalny przy wysokich dochodach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do wyboru masz:

• szara strefe - bez ZUS-u i za wszystko placic
  • ZUS lub firma w UE
  • "tani ZUS"
  • zmiana domicylu podatkowego, spolka offshore, wehikul podatkowy

Hm. Zdaje sie, ze najwiecej zalet ma pierwsze i ostatnie rozwiazanie  :-X

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jednym z rozsądnych rozwiązań jest założenie spółki LTD w UK i zatrudnienie się tam na stawkę poniżej podstawy opodatkowania.

W takim przypadku podlegamy ubezpieczeniu brytyjskiemu a nie polskiemu, nawet jeśli w PL mamy zarejstrowaną DG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie ktoś dokładnie jak wygląda sprawa z firmami w UK? Słyszałem że jeśli się nie przekroczy pewnej kwoty to "zus" wynosi 40zł/miesiąc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest temat rzeka

Ale tak właśnie jest.

Jeśli prowadzisz działalność jako self-empleyed składka wynosi ok 10 GBP/m-c

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w sumie generalnie chodzilo mi o to z tym tematem zebym nie czul sie ..oszukany,, mozna nawet placic 2tys miesiecznei skladek ale zeby to byla inwestycja na ,,przyszlosc,, , a jak sie tak nie da to lepiej zaplacic jak najmniej ,  firmy ,,widma,, odpadaja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zus to jest haracz dla Panstwa, przymusowa oplata lamiaca wolnosc obywatela. Problem z zusem jest taki, ze kazda Twoja skladka nie jest odkladana na Twoja przyszla emeryture, tylko jest natychmiast wydawana na pokrycie zobowiazan obecnych emerytur, stad nawet zniesienie obowiazku placenia skladek nie rozwiazuje problemu. Zus jest to najwieksza legalna piramida finansowa, i musi to kiedys dupnac :) Nie licz wiec na wlasna emeryture, mysl alternatywnie nad zapewnieniem sobie spokojnej starosci :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chodzi tu nawet o emeryturę, bo każdy wie jak to będzie wyglądać.

Pierwsza sprawa to wysokość składek ubezpieczeniowych, w tym zdrowotnych...

Inną sprawą jest wysokość podatków, a raczej wysokość progu wolnego od opodatkowania...

Dlatego wiele osób szuka rozwiązań, jak zgodnie z prawem nie płacić nadmiernego haraczu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wpiszcie w google "optymalizacja ZUS"- jest wiele stron, np. dużo info jest na http://dezi.pl/. Ale żeby zrobić to po bożemu niezbędna jest wizyta w UK, inaczej można mieć problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wpiszcie w google "optymalizacja ZUS"- jest wiele stron, np. dużo info jest na http://dezi.pl/. Ale żeby zrobić to po bożemu niezbędna jest wizyta w UK, inaczej można mieć problemy.

Wlasnie w dezi otworza niebawem mozliwosc rejestracji na nowo. Pytanie zasadnicze czy ktoś już z tego korzystał albo aktualnie korzysta?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

temat jest rzeka juz ponad rok jestem zatrudniony w jednej firmie teraz przechodze do innej mam juz duże doświadczenie z polskimi firmami i raczej żadnej nie mozna polecić przez tych naszych nieszczęsnych posrednikow /nasze polaczki tylko chca sie dorobić i nic nie robić/ którzy w ciula wala z klientami aby im tylko płacic abonament

ja mam teraz firme angielską mniejsze koszta i lepsza obsługa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ZUS można uniknąć w Polsce (legalnie) i chyba na jeden sposób, zakładają spółkę w naszym kraju, nie może być to spółka jedno osobowa bo wtedy trzeba płacić >:(, ale przynajmniej z jednym udziałowcem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tz ? o co chodzi z tymi spolkami ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posłużę się opisem z stronki, nie ma ochoty klikać.  (Przypomina pytać wujka google)

Jak wspomniałem, jedną z zalet spółki z o.o. jest możliwość ustanowienia spółki jednoosobowej, w której jednym ze wspólników będzie osoba fizyczna albo prawna.

W przypadku gdy jedynym wspólnikiem spółki z o.o. będzie osoba fizyczna, na potrzeby systemu ubezpieczeń społecznych będzie ona traktowana jako osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą w związku z czym zaistnieje konieczność zgłoszenia jej do ubezpieczeń emerytalno-rentowych jako płatnika składek.

Możesz jednak łatwo uciec od tego problemu. Doskonale przecież wiem, że możesz chcieć, podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, omijać ZUS szerokim łukiem.

Jak rozwiązać tą kwestię? Rozwiązanie jest dosyć oczywiste. Wystarczy, że obok Ciebie w spółce znajdzie się choćby jeden inny udziałowiec. Nie musi być to udziałowiec większościowy lub posiadający równą ilość udziałów. Wystarczy, że będzie to osoba posiadająca jeden udział w spółce. Wtedy ani po Twojej stronie, ani po stronie tej osoby nie powstanie obowiązek zarejestrowania się w ZUS jako płatnik składek.

To zresztą tylko jeden z powodów, dla których powinieneś rozważyć czy spółka jednoosobowa to dobry pomysł. O innych powodach z pewnością napiszę.

Oczywiście tracisz wtedy pełną kontrolę nad spółką, nie posiadasz bowiem wszystkich głosów w spółce, co w określonych sytuacjach (np. przy konieczności odbycia zgromadzenia wspólników bez formalnego zwołania) wymaga współpracy Twojego wspólnika. Niemniej można także temu zaradzić stosując takie instytucje prawa cywilnego jak zastaw czy też użytkowanie na udziale Twojego wspólnika oraz odpowiednio redagując umowę spółki.

Materiał zaczerpnięty z strony rejestracjaspolkizoo.pl

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wlasnie jestem na etapie szukania banku typu private bank dla mojej spolki z o.o. zarejestrowanej w Delaware. Moge wytlumaczycco i jak, choc info w sieci na ten temat masa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mozliwe, ze wkrotce zagosci na forum ekspert od zakladania spolek offshore i bankow, to bedziesz mial mozliwosc skonsultowania swoich potrzeb.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o widzisz właśnie nad spółka sie nie zastanawiałem dzięki za nowy kierunek w rozmyślaniu bo decyzje muszę podjąć już niebawem czy działalność gospodarcza czy spółka - jeszcze 5 lat będę pracował fizycznie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie, że odkryłem ten temat.

Chciałbym założyć własny biznes, ale jak wiadomo, na początku muszę bardzo mocno okroić wszelkie koszta, w tym też składki ZUSowskie. Jeżeli ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak założyć firmę w GB a działalność prowadzić legalnie w Polsce, będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

offtop + umieszczenie danych osobowych

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostrzegam Przed portalem"mniejszy-Zus" IQ Consulting, INASCO i Advis-Eart.
Uwaga oszusci !!!
Posługując się fałszerstwem „mniejszy ZUS† założyli firmy: IQ Consulting, INASCO i Advis-Eart.  
Zachęcają przedsiębiorców do niepłacenia polskiego ZUS-u naciągają setki osób obiecując w zamian
fikcyjne zatrudnienie na Słowacji i Czechach we własnych fikcyjnych firmach w blokach.
Obecnie działają pod adresem: http://euro-partner.org/
lub na Fb: https://www.facebook.com/partnereu.eu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta